KOMPONENTY AUDIO > prasa, relacje, media, linki, dywagacje na temat audio

Polskie audio wczoraj i dziś.

(1/6) > >>

merlin1973:

--- Cytat: stary audiofil w Luty 21, 2015, 18:49 ---Monobloki polskie.......mogły by być nawet Amplifony na 833........tylko 140 w klasie A
Kolumny polskie
Gramofon polski
--- Koniec cytatu ---
Ktoś mi teraz wyjaśni jak to jest?
Pozwolę sobie zacytowac ; ".... - polskie audio można lubić ze względu na sentyment (jak Ty) ale nie ma co oszukiwać rzeczywistości i twierdzić, że to "uznane" sprzęty - nie są uznane ani w Polsce, ani w żadnym innym kraju świata... "
To w końcu jak jest z tym naszym audio?

frywolny trucht:
Było słabe w PRL, a teraz z reguły jest cudne. Ale drogie.

plastik1989:

--- Cytat: merlin1973 w Luty 21, 2015, 19:43 ---Ktoś mi teraz wyjaśni jak to jest?
Pozwolę sobie zacytowac ; ".... - polskie audio można lubić ze względu na sentyment (jak Ty) ale nie ma co oszukiwać rzeczywistości i twierdzić, że to "uznane" sprzęty - nie są uznane ani w Polsce, ani w żadnym innym kraju świata... "
To w końcu jak jest z tym naszym audio?

--- Koniec cytatu ---
Merlinie rozumiem, że oczekujesz ode mnie odpowiedzi, skoro mnie cytujesz? Przede wszystkim wypowiedź na którą się powołujesz należy analizować przez pryzmat kontekstu w którym została wypowiedziana, a mowa wtedy była o urządzeniach typu Altus. Radmor, Diora itd. - tandeta i szrot. Natomiast polskie produkty firm/manufaktur działających ostatnie naście lat to nierzadko znakomite produkty - jednak nie jest to półka produktów rzędu 200zł...

merlin1973:
 plastik1989 bardzo dziękuję za wyczerpującą odpowiedź.
Dzisiaj się zgadzam, lecz prawie 30 lat temu miałem inne zdanie o tym "szrocie"
Ale kto wtedy był audiofilem? :):)

plastik1989:

--- Cytat: merlin1973 w Luty 21, 2015, 20:16 ---plastik1989 bardzo dziękuję za wyczerpującą odpowiedź.
Dzisiaj się zgadzam, lecz prawie 30 lat temu miałem inne zdanie o tym "szrocie"
Ale kto wtedy był audiofilem?
--- Koniec cytatu ---
Ten szrot dla każdego żyjącego w tamtych czasach był obiektem westchnień - w tych czasach i w takim kraju nie było alternatywy... Natomiast od kilku lat widzę trend który mi się nie podoba - część handlarzy tworzy sztucznie legendę wokół tych sprzętów, by później kosmicznie windować ich ceny. Przecież kilka tal temu można było kupić radmora za 50zł na giełdzie w Krakowie - teraz ceny na allegro nierzadko dochodzą do 1000zł! - to jest chore...
A żeby nie było - muzy na tych sprzętach się raczej nie da słuchać, ale i tak z sentymentu warto je mieć - ja mam dwa radmory jeden srebrny, a drugi szampański (oczywiście nigdy nie było szampańskiego radmora, ale czarne radmory miały taką przypadłość, że z biegiem czasu ich kolor się rozjaśniał, po 30 latach z czarnego rombi się szampański :D) jeszcze dwie albo trzy unitry - a jak przeszukam strych to na pewno bym coś znalazł więcej :D

Nawigacja

[0] Indeks wiadomości

[#] Następna strona

Idź do wersji pełnej