Nowości płytowe

Zaczęty przez frywolny trucht, Maj 27, 2014, 20:08

Poprzedni wątek - Następny wątek

dyletant

Cytat: gratefullde w Czerwiec 04, 2017, 16:37Czy ktos już nabył najnowszą płytę R.Watersa ? Chodzi mi o vinyl, jak z wydaniem i jakością tłoczenia?

Właśnie skrobię czarny placek swoją AT95. Wyciska z niej ostatnie nuty;-). Oceniając przez pryzmat źródła brzmi lepiej niż dobrze chociaż dzwięk ciąży raczej ku dołowi.
Niestety oba winyle przerysowane więc będziem wymieniać na amazonce. Stąd też zapewne słychać kilka klików.

Takie ogólne spotrzeżenie mi sie nasuwa. Jeśli płyty są nie w kopertach antystatycznych tylko w twardych okładkach częściej są porysowane :(

moon

Akademia Pana Kleksa
Muzyka ilustracyjna Andrzeja Korzyńskiego (LP)

Oryginalna muzyka ilustracyjna z kultowego filmu dla dzieci po raz pierwszy na płycie. Kosmiczne disco, elektroniczne eksperymenty i szlachetna orkiestra smyczkowa w fascynującej opowieści o Panu Kleksie.

Dwuczęściowy film Krzysztofa Gradowskiego z 1983 roku obejrzało ponad 14 milionów widzów. W momencie premiery obrazu ukazała się także płyta wypełniona głównie piosenkami z filmu i kilkoma tematami instrumentalnymi – w wersjach przygotowanych specjalnie na płytę. Nigdy dotąd nie ukazała się jednak oryginalna muzyka ilustracyjna, zarejestrowana przez czołówkę polskich muzyków sesyjnych (Marek Stefankiewicz, Arkadiusz Żak, Winicjusz Chróst i inni) oraz muzyków orkiestrowych. To gwiezdne eskapady w dyskotekowych rytmach, syntezatorowe miniatury i liryczne tematy zaaranżowane z rozmachem na orkiestrę. Jedna z najbardziej kolorowych ścieżek dźwiękowych w historii polskiego kina – podobnie jak i sam film!

Wszystkie nagrania zostały zremasterowane z oryginalnych taśm z sesji nagraniowych, jakie zachowały się w archiwum artysty. Utwory znane wcześniej z winylowej płyty Poltonu pojawiają się w odmiennych, filmowych wersjach.

Dostępny w dwóch wersjach:
Bajkowo kolorowy winyl - limit 250 sztuk
Czarny winyl - limit 500 sztuk
Pioneer PL-50L II + Ortofon 2M Bronze + LAR LPS-1+ Cayin MT-35S + Canto Grand

bum1234


frywolny trucht

Arcade Fire - "Everything Now". Ktoś zanabył? Jak wrażenia? Okładka w wersji dzień i noc? Ki pies?
ZESTAW 1: Technics SL 1200 GR, Hana EL, pre Husariaa, Roksan K3, ProAc Responce D2D, OPPO PM-2, HA-1, Akai GX 75
ZESTAW 2: Dual 1019 z AT 95E, Marantz 2216, Marantz 5220, Jamo Concert C 93

rudy-102

Jak ktoś lubi taki mały retro pop to proszę bardzo. Do mnie to nie przemawia. Słuchałem tylko fragmentów w sieci bo kilka razy dostałem reklamę tej płyty.

frywolny trucht

Bardzo niepokojąca recenzja: http://muzyka.onet.pl/recenzje/arcade-fire-everything-now-recenzja/8pkycz , a płyta winylowa nie jest tania. Nie wiem czy mnie stać na: "Everything Now" jest postmodernistycznym psikusem, muzycznym żartem z własnych możliwości, czego dowodem mogłaby być, chociażby przewrotna piosenka miłosna "Put Your Money On Me", najmocniejszy moment płyty obok singli. Warto dodać, że bezczelnie popowe, rozpoczynające się od klaskania i mocnej linii basowej "Signs of Life"

Trochę się powypinałem ze streamów i tak sobie drepczę w miejscu. Brać? Nie brać? Ile gazowanej wódki za tego winyla można kupić  :o
https://allegro.pl/kategoria/plyty-winylowe-279?string=arcade%20fire%20Everything%20Now&order=m&bmatch=base-relevance-floki-5-nga-cul-1-4-0511
ZESTAW 1: Technics SL 1200 GR, Hana EL, pre Husariaa, Roksan K3, ProAc Responce D2D, OPPO PM-2, HA-1, Akai GX 75
ZESTAW 2: Dual 1019 z AT 95E, Marantz 2216, Marantz 5220, Jamo Concert C 93

frywolny trucht

Arcade Fire lubię od początku ich istnienia. Nie lubię natomiast gdy o nowej płycie mówi się nie w sensie rozwoju, a w sensie nieoczywistego eksperymentu. Przyjanuszyłem więc i wziął wersję CD ( sporo tańszą), opcję nocną :)
ZESTAW 1: Technics SL 1200 GR, Hana EL, pre Husariaa, Roksan K3, ProAc Responce D2D, OPPO PM-2, HA-1, Akai GX 75
ZESTAW 2: Dual 1019 z AT 95E, Marantz 2216, Marantz 5220, Jamo Concert C 93

il cattivo

Całkiem niedawno pojawił się solowy album Dale'a Crovera, perkusisty Melvins.
Warto posłuchać, jeśli lubisz... Melvins :)

https://melvinsofficial.bandcamp.com/album/the-fickle-finger-of-fate-2

frywolny trucht

MOV
180 gram audiophile vinyl
Trifold Sleeve
High quality PVC Protective Sleeve
4 page booklet with liner notes and photos
Carefully curated selection of chansons, including "Jezebel", "She", "Comme Ils Disent", "For Me Formidable", "La Bohéme" and many more
Duets with Frank Sinatra, Johnny Hallyday and his English versions
Limited first pressing of 1.500 individually numbered copies on "French Flag" blue, white and red vinyl

https://www.youtube.com/watch?v=DeyEjEpvi8M
ZESTAW 1: Technics SL 1200 GR, Hana EL, pre Husariaa, Roksan K3, ProAc Responce D2D, OPPO PM-2, HA-1, Akai GX 75
ZESTAW 2: Dual 1019 z AT 95E, Marantz 2216, Marantz 5220, Jamo Concert C 93

frywolny trucht

Dziś premiera nowej płyty Closterkeller:
https://umusicpl.lnk.to/_RxoB
ZESTAW 1: Technics SL 1200 GR, Hana EL, pre Husariaa, Roksan K3, ProAc Responce D2D, OPPO PM-2, HA-1, Akai GX 75
ZESTAW 2: Dual 1019 z AT 95E, Marantz 2216, Marantz 5220, Jamo Concert C 93

frywolny trucht

ZESTAW 1: Technics SL 1200 GR, Hana EL, pre Husariaa, Roksan K3, ProAc Responce D2D, OPPO PM-2, HA-1, Akai GX 75
ZESTAW 2: Dual 1019 z AT 95E, Marantz 2216, Marantz 5220, Jamo Concert C 93

christo

Ale ten koncert Gilmour'a jest smakowity!

David Gilmour Live at Pompeii 4 LP
Victor QL-A70 (103R, Ortofon Rondo Blue), Ear834p clone by LH + trafa, 300B SET, ART Stiletto 6, Denon DVD-3910


christo

Cytat: masza w Październik 02, 2017, 18:29Dlaczego na Allegro Gilmour jest taki drogi?  :o
Myślę, że to wysoka cena polskiego dystrybutora. Szczegóły pewnie u Elema. A EMP to sieć niemiecka. Syn kupował coś u nich - paczka przyszła z Niemiec czy nawet z Francji - nie pamiętam dokładnie.
Ale Gilmour.... Palce lizać! :)
Victor QL-A70 (103R, Ortofon Rondo Blue), Ear834p clone by LH + trafa, 300B SET, ART Stiletto 6, Denon DVD-3910

elem

EMP to generalnie ciuchowy sklep jednej z niemieckich hurtowni. Przypuszczam, że kapitałowo powiązany z jpc
(sądząc po adresie siedziby).  Taniej nie kupisz. Polska cena hurtowa jest wyższa niż detal w tym sklepie.
Sony Poland jak zwykle ma drożej niż zachodnie oddziały tej firmy.
Feickert Twin, SME V, DV XX2MKII;  CEC TL51,DX51,DX71,
Olive Opus 4; Sensor 2  MKII ; Bonasus; Gauder Arcona 60, Tesla ARZ 6604- Voigt Pipe

Drizzt

#765
Co do AF to okładki nocna i dzienna to mały pikuś jeszcze. Limitowane edycje ostatniego LP są dostępne w różnych okładkach i z przetłumaczonym tytułem na różne języki.

Jest wersja polska.

https://www.shopsuperdeluxe.com/collections/all/arcade-fire

Ja skończyłem na CD i LP w wersjach nocnych. Płyta bardzo mi się podoba, ma drugie miejsce po The Suburbs w moim prywatnym rankingu, zdecydowanie wolę od poprzedniego, bardzo nierównego Reflektora, który miał momenty genialne ale jako całość był męczący i domagał się skrócenia do jednej płyty. Bardzo mnie cieszy że nie poszli dalej w dziką konceptualność i formalizm bo na The Suburbs to jeszcze wyszło a na Reflektorze robili się już ciężcy do zgryzienia, zwłaszcza brzmiąc jakby zjadali swój ogon nieco. A dobry pop jest dobry. ABBA meets Daft Punk :)

Drizzt

A z nowości to nie mogę się nacieszyć nowym boxem Bowiego, od kilku dni u mnie tylko to.

Jeśli dobrze liczę to jesteśmy w połowie drogi i będą jeszcze kolejne 3 boxy w kolejnych 3 latach ale nie da się ukryć, że najlepsze rzeczy mamy już za sobą.

Drizzt

Z zupełnych nowości polecam debiutancki album Gizmodrome, naprawdę fajne granie, ciekawe zwłaszcza od strony rytmicznej, słychać trochę Police ale z umiarem. W składzie Stewart Copeland, Adrian Belew i Mark King, który wyczynia niezłe cuda na basie. Bardzo dobra realizacja.

W ogóle masa fajnych płyt wyszła w ostatnim czasie : LCD Soundsystem, The War on Drugs, Steven Wilson, Future Islands, Cage the Elephant itp. itd. Ciężko z czasem na słuchanie tylko.

moon

duzy album krajowego BNNT, jest juz na CD, wkrotce u Macka i Arka w Instant Classic bedzie LP

https://www.youtube.com/watch?v=T36MSwngHGI
Pioneer PL-50L II + Ortofon 2M Bronze + LAR LPS-1+ Cayin MT-35S + Canto Grand

jjacek

#769
2 nowosci u mnie :
Thåström – Centralmassivet
Foo Fighters-Concrete and gold

gratefullde

Ktoś się orientuje czy najnowsza płyta Obary z ECM będzie też na vinylu?
Kondo KSL M7 Tube Preamplifier by Mac (bez szumu brzmi cudownie)~ Accuphase Clone Power Amplifier ~ 6S33S Ad Fontes Integrated Amplifier ~ Audio Nirvana by InAudio ~ Sony PSX-70 ~ pre phono MM/MC tube ecc83 Gennett ~ Dynavector 20x2 ~ Questyle CMA 600i ~ Denon AH-D7200 ~ NeoTech  ~ Tellurium Q Black II ~ Yamaha CDX-9

elem

Niestety, nie ma takich planów. 25 listopada grają w Kaliszu :)
Feickert Twin, SME V, DV XX2MKII;  CEC TL51,DX51,DX71,
Olive Opus 4; Sensor 2  MKII ; Bonasus; Gauder Arcona 60, Tesla ARZ 6604- Voigt Pipe

gratefullde

Szkoda, że vinylu nie będzie :(
Jeśli czas pozwoli to na koncercie będę :)
Kondo KSL M7 Tube Preamplifier by Mac (bez szumu brzmi cudownie)~ Accuphase Clone Power Amplifier ~ 6S33S Ad Fontes Integrated Amplifier ~ Audio Nirvana by InAudio ~ Sony PSX-70 ~ pre phono MM/MC tube ecc83 Gennett ~ Dynavector 20x2 ~ Questyle CMA 600i ~ Denon AH-D7200 ~ NeoTech  ~ Tellurium Q Black II ~ Yamaha CDX-9

frywolny trucht

ZESTAW 1: Technics SL 1200 GR, Hana EL, pre Husariaa, Roksan K3, ProAc Responce D2D, OPPO PM-2, HA-1, Akai GX 75
ZESTAW 2: Dual 1019 z AT 95E, Marantz 2216, Marantz 5220, Jamo Concert C 93

moon

Pioneer PL-50L II + Ortofon 2M Bronze + LAR LPS-1+ Cayin MT-35S + Canto Grand