Wokół czarnej płyty

Zaczęty przez frywolny trucht, Kwiecień 29, 2015, 11:01

Poprzedni wątek - Następny wątek

jajacek1410

Mam jakieś zaćmienie. Niech mi ktoś przypomni - ta z samolotem w chmurach, to co to jest ?
KEF iQ9, Yaqin 100b, Primare cd21, P-J Perspective, Goldring 1012, P-J Tube Box SEII, Kimber 4TC, 8TC, Audiomica Beryl, QED Siver Spiral, NEEL 7ES, listwa Tomanek

tatachabera

Cytat: jajacek1410 w Grudzień 11, 2016, 16:24Mam jakieś zaćmienie. Niech mi ktoś przypomni - ta z samolotem w chmurach, to co to jest ?

Mike Oldfield Five Miles Out
Denon DP-59L, Kenwood KD-8030, Pre Phono MPW,  DL-103R, AT-430E, Elac ESG 796, Emotiva XPA-2, Emotiva XSP-1, Aria 926, CT-S710, Denon 3910,
STR-GX70ES, ST-SB 920 QS

jajacek1410

KEF iQ9, Yaqin 100b, Primare cd21, P-J Perspective, Goldring 1012, P-J Tube Box SEII, Kimber 4TC, 8TC, Audiomica Beryl, QED Siver Spiral, NEEL 7ES, listwa Tomanek

frywolny trucht

Myślę, że Biedra nieźle to wymyśliła. W ofercie będzie równolegle gramofon za całe 150 zł. 150 zł+ 50 za jedną płytę i mamy prezent gwiazdkowy na zachętę. -Masz tutaj, teraz wszyscy słuchają winyli, to może byś spróbował?- Rybka połknie haczyk, to sobie sama płyt dokupi. Z pewnością będą wersje LUX prezentu. Bagatela - gramofon i trzy płyty. Trzysta złotych. Podejrzewam, że płyt zostanie i po świętach będą w jeszcze niższych cenach. Jest tylko jeden minus. Ludziska straszny kipisz robią przerzucając graty w koszykach sklepowych. Po świętach te płyty będą w formie granulatu winylowego.

ZESTAW 1: Technics SL 1200 GR, Hana EL, pre Husariaa, Roksan K3, ProAc Responce D2D, OPPO PM-2, HA-1, Akai GX 75
ZESTAW 2: Dual 1019 z AT 95E, Marantz 2216, Marantz 5220, Jamo Concert C 93

elem

Cytat: frywolny trucht w Grudzień 12, 2016, 10:17Biedra nieźle to wymyśliła

To nie Biedra, to pomysł dostawcy.

Cytat: frywolny trucht w Grudzień 12, 2016, 10:17po świętach będą w jeszcze niższych cenach

Wątpię. Pozostałości z akcji z CD po prostu wracały do dostawcy.
Feickert Twin, SME V, DV XX2MKII;  CEC TL51,DX51,DX71,
Olive Opus 4; Sensor 2  MKII ; Bonasus; Gauder Arcona 60, Tesla ARZ 6604- Voigt Pipe

tatachabera

Lidl ma też w ofercie gramofon z głośnikami  :P
Denon DP-59L, Kenwood KD-8030, Pre Phono MPW,  DL-103R, AT-430E, Elac ESG 796, Emotiva XPA-2, Emotiva XSP-1, Aria 926, CT-S710, Denon 3910,
STR-GX70ES, ST-SB 920 QS

Al Capone

Tylko czekać kiedy zrobią zestaw promocyjny " Zgrzewka piwa + Wilson Audio" albo "Do każdego worka cebuli kolumny Magico".

moon

Pioneer PL-50L II + Ortofon 2M Bronze + LAR LPS-1+ Cayin MT-35S + Canto Grand

zalun

Dziś na Heathrow widziałem Crosleya za 60 funtów. z 3-ma predkosciami - tylko wkładkę wymienić i do szelaków jak znalazł - nawet wielkość ma odpowiednia...

frywolny trucht

#159
Gdy czytałem ten te(k)st  umarłem 6 razy. Zostało mi ostatnie życie, a do końca jeszcze kawałek. Stop- nie będę dalej czytał! Oto gramofon TEAC T-N550, za trochę ponad 3 koła, urasta do obiektu kultu, a autor stosuje takie środki wyrazu,  w celu wywołania u nas potrzeby posiadania, że Mickiewicz i Słowacki wysiadają  ;)
Do natchnionych opisów dźwięku zdążyliśmy się przyzwyczaić, ale do jarania się włącznikiem czy guzikiem chyba jeszcze nie? Właściwie całość mogłaby wylądować w "złotych cytatach", ale żeby ten wątek zobaczyć trzeba być zalogowanym i mieć na koncie 30 wpisów. Rzucam tutaj, okraszając poszczególne zdania swoim komentarzem. Całość oryginalnego te(k)stu tutaj:
http://www.avtest.pl/zrodla-analogowe/item/587-gramofon-teac-t-n550?start=1

Na dobry początek zachwycamy się sztuczną powłoką, sztucznego kamienia:
"Pierwsze, co zachwyca, to (syntetyczny) marmur, z którego wykonano górną część plinty. Jest ładnie wypolerowany, gładki i do złudzenia przypomina prawdziwy kamień."

(...)połączono od spodu z płytą MDF, tworząc twór kanapkowy o dużo lepszej charakterystyce rezonansowej niż każdy z tych elementów wykazuje w izolacji. Warstwowe plinty nie są niczym nowym, jednak na rozważanym pułapie cenowym do 4000 zł stanowią rzadkość, jeśli nie ewenement."

Niestety to "niesamowite" rozwiązanie, w tym przypadku, uja dało i gramofon ma stosunek S/N ( signal/noise) -67dB gdy podstawowy Pro-Ject serii RPM ma lekko -70dB. Bez takich cudowności. Czyli Pro-Ject jest bardziej cichy, a w latach 80-tych spokojnie napędy Direct Drive osiągały dużo lepsze parametry.
Ale czujecie sygnał podprogowy? Za taką małą kasę, takie cudowności. Brać!

(...)" wybiera się ją nadzwyczaj miękko działającym i przyjemnym w dotyku (aluminiowym!)  pokrętłem po prawej stronie talerza, do którego dostęp jest wyraźnie łatwiejszy niż do przycisku włącznika umieszczonego na spodzie plinty Pro-Jecta. To jeden z tych detali, za które można się ,,zakochać" w tym niedrogim gramofonie. "

Aluminiowe pokrętło. Orgazm. Oj Pro-Ject chyba nie wykupił reklamy w AV. Na taką poezję ja też poezją:

»Gwałtu! wołają, zamykajcie bramę,
Tuż, tuż, za nami Ruś wali.
Ach! zgińmy lepiej, zabijmy się same,
Śmierć nas od hańby ocali«.





ZESTAW 1: Technics SL 1200 GR, Hana EL, pre Husariaa, Roksan K3, ProAc Responce D2D, OPPO PM-2, HA-1, Akai GX 75
ZESTAW 2: Dual 1019 z AT 95E, Marantz 2216, Marantz 5220, Jamo Concert C 93

frywolny trucht

#160
c.d.

"Wkładka Audio Technica AT100E to wysoko ceniony przetwornik wart ok. 300 zł."
a za chwilę:
(...)" Audio Technica AT100E (wartej około 300 zł) będącej konstrukcją VM Dual Magnet (odpowiednik MM). Wkładka ta odznacza się typowymi parametrami."

No to za co jest ceniony i przez kogo jak ma typowe parametry? Otóż wyjaśniam, jeśli nie znasz się zupełnie na gramofoniarstwie, że wkładki jednak ceni się głównie za szlif. Im ostrzejszy, tym lepiej, ale też z reguły drożej. Owszem są wkładki, które cenią się bez względu na to (Decca), ale wspomniana Audio Technica ma szeroką paletę wkładek i ta wkładka w zasadzie zaczyna ofertę. Jest 91( szlif sferyczny) , 95 i 100 ( szlif eliptyczny). Ot, tanie wkładki na dobry początek, żeby coś grało. Zupełnie nie ma się czym podniecać, poematów pisać. Ale proszę, zaszaleję :)

Natychmiast wściekłość bierze miejsce strachu;
Miecą bogactwa na stosy,
Przynoszą żagwie i płomień do gmachu,
I krzyczą strasznemi głosy:
»Przeklęty będzie, kto się nie dobije!«
Broniłam, lecz próżny opór:
Klęczą, na progach wyciągają szyje,
A drugie przynoszą topór.

"W celu stabilizacji obrotów talerza i precyzyjnego utrzymywania zadanej wartości (33 1/3 lub 45 rpm), zastosowano sensor optyczny zamocowany na spodzie wirnika, który współpracuje z serwomechanizmem i mikrokontrolerem. TEAC nazywa to rozwiązanie PRS3 (Platter Rotation Speed Servo System) i wygląda na to, że system spełnia swoje zadanie, bowiem zmierzony w teście błąd prędkości obrotowej jest pomijalny (niesłyszalny): wyniósł +0,15% "

Wg producenta wow/flutter wynosi 0,1%, ale znowu Pro-Ject RPM 1,0 za 2 tysiące, bez stabilizacji ma 0,14%.
Oba parametry kołysania obrotów nie są szalone. Znowu napędy DD z lat 80-tych robią tutaj miazgę. Denon DP 59L ma na przykład Wow and flutter: 0.006%  No i jak teraz wygląda ten opis stabilizacji obrotów Teac-a? Znowu coś włożono i nie działa  ;D  ;D

Białawem kwieciem, jak białe motylki,
Unoszą się nad topielą;
List ich zielony, jak jodłowe szpilki,
Kiedy je śniegi pobielą.

ZESTAW 1: Technics SL 1200 GR, Hana EL, pre Husariaa, Roksan K3, ProAc Responce D2D, OPPO PM-2, HA-1, Akai GX 75
ZESTAW 2: Dual 1019 z AT 95E, Marantz 2216, Marantz 5220, Jamo Concert C 93

frywolny trucht

c.d.

"Kolejnym wyróżnikiem gramofonu jest akrylowy talerz o grubości 16 mm i masie 1,37 kg chroniony na czas transportu dwiema warstwami samoprzylepnej folii. Wprawdzie akrylowe talerze na tym pułapie cenowym są spotykane, to jednak nie o stopniu wypolerowania i przezroczystości typowych dla szkła."

Znowu przekaz podprogowy. Taka polerka za taką cenę  ;D  ;D  Lecę kupić gramofon dla polerki akrylu.

"Złożenie i kalibracja gramofonu okazują się dziecinnie proste – nawet dla osób stawiających swe pierwsze kroki w świecie winyli. Operacja sprowadza się do kilku czynności: zamontowania główki ramienia wraz z założoną już fabrycznie wkładką), założenia talerza, paska i ustawienia siły nacisku igły, do czego zasadniczo wystarcza skala na przeciwwadze oraz do wypoziomowania całości (w przypadku braku poziomu jest to nieco bardziej skomplikowane, bo trzeba zastosować podkładki pod stopki)."


I tak dochodzimy do wstydliwie przemilczanego elementu te(k)stu. Kalibracja jest dziecinnie prosta bo w sumie niewiele się ustawia :) A gdzie jest regulacja VTA i azymutu? A PJ RPM 1 za ponad tysiaka taniej ma  ;D

Tutaj fajny rozkrok. Tańszy gramofon Teac-a gra super ale słabo. Boskie, co za szpagat :)

"O ile trzysetka jest urządzeniem brzmiącym spójnie, gładko i przestrzennie, jak na swój przedział cenowy, o tyle droższy model plasuje się o całą klasę wyżej, oferując dużo masywniejszy, lepiej kontrolowany i uporządkowany przekaz muzyczny. Słuchając go w połączeniu z kosztującym 1600 zł stopniem korekcyjnym Grahama Slee czułem nieskrywaną satysfakcję. W tym przypadku nie ma już mowy o stępionej górze, symbolicznej rozdzielczości czy słabo zdefiniowanym basie. To dźwięk pełny, trójwymiarowy, ewidentnie analogowy, lecz o znacznie zredukowanym nasileniu tych wszystkich uproszczeń tonalnych, przestrzennych i dynamicznych. Bobby McFerrin i towarzyszący mu wokaliści z płyty ,,Simple Pleasures" nieomal stali przede mną w pomieszczeniu, dając dość silne złudzenie ,,live performance". Oczywiście w dalszym ciągu słyszalne są pewne niedoskonałości, ubytki w precyzji tu i ówdzie czy drobne podkolorowania, jednak efekt był całościowo bardzo satysfakcjonujący – sporo lepszy niż przypadku podobnie wycenionego Pro-Jecta 1-Xpression Classic Carbon."

Wstrętny Project-u! Wyskakuj z kasy na reklamę, bo w następnym numerze gramofon z Biedronki tobą pozamiata  ;D
Tymczasem nie mogło być inaczej. Wybór Redakcji  ;D  ;D  ;D Gramofon z ładnym przyciskiem, plintą i talerzem. I z przedwzmacniaczem gramofonowym ( nie potrzeba dokupować osobnego modułu wzmacniającego sygnał z wkładki gramofonowej).


ZESTAW 1: Technics SL 1200 GR, Hana EL, pre Husariaa, Roksan K3, ProAc Responce D2D, OPPO PM-2, HA-1, Akai GX 75
ZESTAW 2: Dual 1019 z AT 95E, Marantz 2216, Marantz 5220, Jamo Concert C 93

krzysiek

ta plinta wygląda, jakby ktoś rozmazał cifa na płycie grzewczej i nie wypolerował
Modwright KWI-200, Dynaudio Special 25, Chord Qutest, poprzednio na forum jako blackholesun

frywolny trucht

Policzyłem, że AT 100E jest trzecią od dołu wkładką na 18 modeli stereo oferowanych na terenie Europy przez Audio Technice. Przy czym najwyższy model AT-ART1000 kosztuje 4,5 tysiąca funtów. Taka ciekawostka
ZESTAW 1: Technics SL 1200 GR, Hana EL, pre Husariaa, Roksan K3, ProAc Responce D2D, OPPO PM-2, HA-1, Akai GX 75
ZESTAW 2: Dual 1019 z AT 95E, Marantz 2216, Marantz 5220, Jamo Concert C 93

frywolny trucht

Nawet nie wiedziałem, że Biedrę otwierają o 7.00. Dowiedziałem się przez fejsa, bo ktoś się pochwalił, że już ma płytę i komórka mi zapikała, że nowy wpis jest :) No to idę do "mojej" Biedry. 7:40. Tłumów jak widać nie ma. W środku jednak spory niesmak. Pudełko na jakieś 50 sztuk i to wszystko? W dodatku już nieźle opędzlowane, prawie puste. Ciekawe czy w innych placówkach podobnie bogaty wysyp? Tłumów nie ma, ale wystarczyło, żeby wziąć już tylko ochłapy, które zamieszczam na zdjęciach poniżej ;) Pan w kolejce do kasy obok też wziął parę płyt. Widać audiofile nie śpią :)

Płyty wydał Universal. Normalne pełnowartościowe pozycje.
ZESTAW 1: Technics SL 1200 GR, Hana EL, pre Husariaa, Roksan K3, ProAc Responce D2D, OPPO PM-2, HA-1, Akai GX 75
ZESTAW 2: Dual 1019 z AT 95E, Marantz 2216, Marantz 5220, Jamo Concert C 93

frywolny trucht

Swoją drogą mocno nieszczęśliwy ten rysunek Parkera  ;D
ZESTAW 1: Technics SL 1200 GR, Hana EL, pre Husariaa, Roksan K3, ProAc Responce D2D, OPPO PM-2, HA-1, Akai GX 75
ZESTAW 2: Dual 1019 z AT 95E, Marantz 2216, Marantz 5220, Jamo Concert C 93

jamówię

Arek a jakie płyty widziałeś w zestawie?

frywolny trucht

Hey, Blue Train- Coltrane'a, Olfield, Tangerine Dream...
Pan z kolejki obok chapnął Deep Purple.
ZESTAW 1: Technics SL 1200 GR, Hana EL, pre Husariaa, Roksan K3, ProAc Responce D2D, OPPO PM-2, HA-1, Akai GX 75
ZESTAW 2: Dual 1019 z AT 95E, Marantz 2216, Marantz 5220, Jamo Concert C 93

Al Capone

7.20. U mnie był jeden komplet. Ja miałem szczęście (10 płyt). Niestety następna osoba, wchodząca do sklepu ,minutę po mnie, tego szczęścia miała dużo mniej. Aż mi głupio było.

jamówię

A czy jest Love over gold Dire Straits?

frywolny trucht

Nie, tego tytułu nie ma. Do wyboru jest, a raczej było, osiemnaście takich tytułów:

ZESTAW 1: Technics SL 1200 GR, Hana EL, pre Husariaa, Roksan K3, ProAc Responce D2D, OPPO PM-2, HA-1, Akai GX 75
ZESTAW 2: Dual 1019 z AT 95E, Marantz 2216, Marantz 5220, Jamo Concert C 93

Al Capone

#171

jamówię

Cytat: frywolny trucht w Grudzień 15, 2016, 08:52
Nie, tego tytułu nie ma. Do wyboru jest, a raczej było, osiemnaście takich tytułów:







Brakuje tu Diany Krall a jest :)

elem

Feickert Twin, SME V, DV XX2MKII;  CEC TL51,DX51,DX71,
Olive Opus 4; Sensor 2  MKII ; Bonasus; Gauder Arcona 60, Tesla ARZ 6604- Voigt Pipe

jamówię