Wokół czarnej płyty

Zaczęty przez frywolny trucht, Kwiecień 29, 2015, 11:01

Poprzedni wątek - Następny wątek

moon

Pioneer PL-50L II + Ortofon 2M Bronze + LAR LPS-1+ Cayin MT-35S + Canto Grand

elem

Feickert Twin, SME V, DV XX2MKII;  CEC TL51,DX51,DX71,
Olive Opus 4; Sensor 2  MKII ; Bonasus; Gauder Arcona 60, Tesla ARZ 6604- Voigt Pipe

frywolny trucht

#227
Auchan pozazdrościł dyskontom i innym marketom spożywczym. I pozamiatał nimi :) Wystawił trzy modele gramofonów(?), a nie jeden. Żaden nie ma regulacji siły nacisku, ale Denon choć ma wkładkę MM. Camry idzie zaś najdalej w "funkcjonalności". Ma tuner radiowy i budzik. No cóż. Niestety gramofon i plastik nie idą w parze. W przypadku zakupu, wszelkie regulacje przeprowadzamy jak na wcześniejszym filmiku.
ZESTAW 1: Technics SL 1200 GR, Hana EL, pre Husariaa, Roksan K3, ProAc Responce D2D, OPPO PM-2, HA-1, Akai GX 75
ZESTAW 2: Dual 1019 z AT 95E, Marantz 2216, Marantz 5220, Jamo Concert C 93

rudy-102

Cytat: frywolny trucht w Czerwiec 10, 2017, 19:23wszelkie regulacje przeprowadzamy jak na wcześniejszym filmiku.
I to jest jedynie słuszne podejście do tematu.
Nie wiem po co w ogóle produkowane są takie sprzęty. Żeby uczniak mógł sobie kupić za jedno kieszonkowe?

frywolny trucht

Powiem szczerze, że myślałem, że szał na winyla powoli mija. Chyba jednak nie  :o Oczywiście nie ma mowy o wynikach porównywalnych ze stream-em, ale sprzedaż ciągle rośnie. Kolejny aspekt- ciągle łatwiej zdobyć kolekcję winyli, niż urządzenie do ich odtworzenia. Po prostu gramofony są wrażliwsze niż winyle. Składujesz graty na poddaszu, w mokrej piwnicy. Rdza zeżre gramofon.

Sam wynajmując mieszkania, znajdowałem spore kolekcje winyli, które oddawano mi za darmo. Natomiast kumpel, nieco bardziej atrakcyjny fizycznie, gdy spytał koleżanek- w tydzień uzbierał dziesiątki reklamówek z płytami. Problem polegał na gramofonie. Ten dostał ode mnie. Bernarda :)
I kłopot jest chyba aktualny. Stare, polskie gramofony to trupy, a płyty są i ludzie są ciekawi co tam słychać.


To dla nich są te strucle.
ZESTAW 1: Technics SL 1200 GR, Hana EL, pre Husariaa, Roksan K3, ProAc Responce D2D, OPPO PM-2, HA-1, Akai GX 75
ZESTAW 2: Dual 1019 z AT 95E, Marantz 2216, Marantz 5220, Jamo Concert C 93

WOY

Robicie z tego forum pospolite dziadostwo. Odechciewa się tu cokolwiek napisać. Kilku bufonów nastroszonych swoim "cudownym" sprzętem, masturbuje się że ich to cacy a reszta to ma be (lub sobie kupi). I tobie frywolny dziwię się najbardziej.
Trzepcie się dalej.

bum1234

Nie śledzę wpisów tak dokładnie, ale przecież pmcompa już dawno tu nie ma ... ;)

frywolny trucht

Zawsze, w każdej dziedzinie- coś jest słabe, średnie, dobre i bardzo dobre. Złośliwie jakoś tak się składa, że jest to powiązane z ceną. O ile jeszcze trafić się może coś słabego za wybujałą cenę, to wybujałej jakości za grosze nie spotkamy. Gramofony Camry i Hykker uważam za swego rodzaju oszustwo, ułudę. Zjawisko szkodliwe, które trzeba piętnować. Po pierwsze dlatego, że jak wcześniej napisałem, te wynalazki niszczą płyty, a do płyt mam stosunek nabożny. Źle znoszę gdy jakiś ancymon robi z winyli zegarki, stojaki na gazety. Po drugie dlatego, że są kupowane po to by przypomnieć sobie stare lata, lub posłuchać jak to kiedyś grało. Ale przecież to gówno ma jakość dźwięku z komórki. Nigdy się nie dowiesz, odtwarzając z w.w. padliny, co tam w tym rowku jest tak naprawdę zapisane. Szybko dojdziesz do wniosku, że 170 zł na gramofon wyrzucone w błoto, no ewentualnie budzik się przyda. Winyle na śmietnik, bo zagracają tylko.
ZESTAW 1: Technics SL 1200 GR, Hana EL, pre Husariaa, Roksan K3, ProAc Responce D2D, OPPO PM-2, HA-1, Akai GX 75
ZESTAW 2: Dual 1019 z AT 95E, Marantz 2216, Marantz 5220, Jamo Concert C 93

frywolny trucht

#233
Cytat: WOY w Czerwiec 11, 2017, 10:06"cudownym" sprzętem

Rozumiem szpanerze, że pijesz do mojej AT95E i Philips GP 400 Mk2, których używam namiętnie :)  Razem niecałe czysta złotych. No pochwal się burżuju na jakiej wkładce grasz ;)
ZESTAW 1: Technics SL 1200 GR, Hana EL, pre Husariaa, Roksan K3, ProAc Responce D2D, OPPO PM-2, HA-1, Akai GX 75
ZESTAW 2: Dual 1019 z AT 95E, Marantz 2216, Marantz 5220, Jamo Concert C 93

Al Capone

#234
Cytat: bum1234 w Czerwiec 11, 2017, 10:27
ale przecież pmcompa już dawno tu nie ma ... ;)

To jedna ze zdecydowanie pozytywnych stron tego forum :)

Przy okazji. Znajomy ma jakiegoś Duala (vintage) z wkładką Elac-a. Wartość ok. 250 zł. Gra to na przyzwoitym poziomie czyli na takim, kiedy można cieszyć się winylem. Myślę sobie, że te tanie plastiki w marketach to zjawisko pozytywne. Albo ktoś łyknie bakcyla i pójdzie w stronę lepszych konstrukcji albo i nie. Jeżeli nie to przynajmniej dużo nie straci.

P.S. i znowu kilka płyt z Biedronki zawitało na mojej półce z płytami (Sinatra, Amstrong, Davies i Dire Straits)
Wiwat dyskonty. Widziałem następną gazetkę i w lipcu ma być w Biedronce Transrotor, Kuzma i Clear Audio. Topowa Benz Micro ma być dodawana za darmo to każdego worka ziemniaków o wadze min. 5 kg. ;-)

WOY

Mnie razi ton waszych wypowiedzi i taka zgorzkniała moherowa krytyka a to co dla ciebie jest relikwią inni omijają z obojętnością.
Dla mnie analog to jeden z nośników i nie wyróżniam go w żaden sposób.
Zgadzam się z wieloma poruszanymi tu problemami ale w swoim środowisku ubieram krytykę w znacząco inne słowa.
Nie staram się wyśmiewać ludzi z powodu złych wyborów. Forum na którym starają się pisać fachowe porady nie szydzi, tylko radzi.
Poczytajcie sobie swoje własne forum, karczma.


Al Capone

#236
Cytat: WOY w Czerwiec 11, 2017, 11:01
Mnie razi ton waszych wypowiedzi i taka zgorzkniała moherowa krytyka a to co dla ciebie jest relikwią inni omijają z obojętnością.
Dla mnie analog to jeden z nośników i nie wyróżniam go w żaden sposób.
Zgadzam się z wieloma poruszanymi tu problemami ale w swoim środowisku ubieram krytykę w znacząco inne słowa.
Nie staram się wyśmiewać ludzi z powodu złych wyborów. Forum na którym starają się pisać fachowe porady nie szydzi, tylko radzi.
Poczytajcie sobie swoje własne forum, karczma.


Wskaż proszę konkretnie to wyśmiewanie bo, wybacz, ale ja raczej widzę Twoje nerwicowe dramatyzowanie.
:)

WOY

No wybacz ale nie myślisz chyba że zacznę wklejać całe cytaty z kolekcji forum.
A przykład jest choćby tu, kilka postów wyżej.

Al Capone

Uważam, że przesadzasz ale oczywiście każdy ma swój punkt wrażliwości. Rozważ proszę czy Twój nie jest aby taki sam jak tych moherów na których tak pogardliwie się powołujesz.

elem

Cytat: WOY w Czerwiec 11, 2017, 11:16przykład jest choćby tu, kilka postów wyżej.

Woy, masz na myśli obśmiewanie plastikowych wynalazków z Biedronki i Auchan? A jak inaczej można potraktowac te maszyny do zajeżdżania płyt?  Liczysz na  fachową recenzję i poradę - nie kupuj, bo nie warto?

Denaturat też trzeba koniecznie wypić, żeby powiedzieć, że to jest trucizna a nie trunek?
Feickert Twin, SME V, DV XX2MKII;  CEC TL51,DX51,DX71,
Olive Opus 4; Sensor 2  MKII ; Bonasus; Gauder Arcona 60, Tesla ARZ 6604- Voigt Pipe

christo

Cytat: elem w Czerwiec 11, 2017, 13:58Denaturat też trzeba koniecznie wypić, żeby powiedzieć, że to jest trucizna a nie trunek?
Mój sąsiad miałby odmiene zdanie na ten temat. Miałby bo już niestety zgasł...
Victor QL-A70 (103R, Ortofon Rondo Blue), Ear834p clone by LH + trafa, 300B SET, ART Stiletto 6, Denon DVD-3910

frywolny trucht

A ja lubię pmcompa :) Może dlatego, że miałem przyjemność poznać osobiście? W internecie pozwalamy sobie często na rzeczy, których nie zrobilibyśmy na lajfie ;) Sam Piotr poleciał stąd trochę na fali histerii innego użytkownika, za coś czego nie do końca mu życzył. Inna sprawa, że w internetach Piotr to prawdziwie rogata dusza i po prostu musi założyć swój własny serwer, być niezależnym od nikogo.

Takiego młodego mohera jeszcze znalazłem. Aż to pospolity dziad:

https://www.youtube.com/watch?v=_WzrK6CIZrY
ZESTAW 1: Technics SL 1200 GR, Hana EL, pre Husariaa, Roksan K3, ProAc Responce D2D, OPPO PM-2, HA-1, Akai GX 75
ZESTAW 2: Dual 1019 z AT 95E, Marantz 2216, Marantz 5220, Jamo Concert C 93

rudy-102

Cytat: WOY w Czerwiec 11, 2017, 10:06Robicie z tego forum pospolite dziadostwo.
Tylko dla tego, że dziadowski sprzęt nazywamy po imieniu? Myślę, że inaczej byłoby nieuczciwie.
Cytat: WOY w Czerwiec 11, 2017, 10:06Kilku bufonów nastroszonych swoim "cudownym" sprzętem, masturbuje się że ich to cacy a reszta to ma be
To chyba nie do tego forum. Nie przypominam sobie, żeby ktoś kogoś krytykował za słaby sprzęt lub się z tego powodu naśmiewał.
W poprzednim wpisie wspomniałem uczniaka z kieszonkowym bo mam nadzieję, że każdy dorosły potrafi patrząc na ceną domyślić się reszty.
Cytat: WOY w Czerwiec 11, 2017, 11:01Nie staram się wyśmiewać ludzi z powodu złych wyborów. Forum na którym starają się pisać fachowe porady nie szydzi, tylko radzi.
No to właśnie w ten może mało wybredny sposób poradziliśmy, że tego sprzętu nie należy kupować ;)

frywolny trucht

Szczególnie, że spotkałem się z paroma polskimi jutuberami, którzy już zaczynają wyczuwać, że zła opinia to brak tematów do testowania.
Nie będę się pastwił nad leszczami twierdzącymi, że w sumie jak nie masz za dużo wymagań, to sprzęt jest OK...
Chociaż może warto? Dostaje jeden gość z drugim gniota i czuje się w obowiązku odwdzięczyć. Masakra. Weź się [wulgaryzm] sprzedaj za 170 tys złotych chociaż, a nie za 170 zł!
Zdajmy sobie jednocześnie sprawę: Każdy gramofon z PRL pokroju G601 z rodziną, Bernarda z rodziną, Daniela z rodziną, Adama- podłączonego do najpodlejszych Altusów, najpodlejszego zestawu hi-fi- dałby lepsze efekty. Miażdżąco lepsze! Próba szukania przyjemności słuchania winyla na tych plasticzakach z dyskontów ma się nijak do sprzętu z PRL, więc nie dotkniecie nawet jak grał kiedyś waszym rodzicom, dziadkom winyl.
A kultura słuchania winyla jednak mocno się rozwinęła od tamtego czasu. Kto w PRL słyszał o myjce do winyli?
ZESTAW 1: Technics SL 1200 GR, Hana EL, pre Husariaa, Roksan K3, ProAc Responce D2D, OPPO PM-2, HA-1, Akai GX 75
ZESTAW 2: Dual 1019 z AT 95E, Marantz 2216, Marantz 5220, Jamo Concert C 93

rudy-102

Cytat: frywolny trucht w Czerwiec 11, 2017, 21:55Kto w PRL słyszał o myjce do winyli?
No pewnie prawie nikt. Ja moje płyty myłem nad wanną letnią wodą i odrobiną szamponu. Suszyłem na specjalnej desce z gwoździami, na które zawieszałem płyty. Czynność była na tyle upierdliwa, że robiłem to tylko kilka razy do roku. Do reszty musiała wystarczyć szczoteczka-aksamitka, którą z resztą mam do dzisiaj i przecieram nią szelaki. :)

rudy-102

Cytat: frywolny trucht w Czerwiec 11, 2017, 21:55Zdajmy sobie jednocześnie sprawę: Każdy gramofon z PRL pokroju G601 z rodziną, Bernarda z rodziną, Daniela z rodziną, Adama- podłączonego do najpodlejszych Altusów, najpodlejszego zestawu hi-fi- dałby lepsze efekty. Miażdżąco lepsze!
Daniel + Zodiak +Mildton 110 to był szał 8).

merlin1973

Cytat: rudy-102 w Czerwiec 11, 2017, 22:12Daniel + Zodiak +Mildton 110 to był szał .
Artur+Tosca+Altus75 miszczostwo świata !!!
Pozdrawiam S.CH.

frywolny trucht

Na Zodiaku z Altusami słuchałem u starszego kuzyna w Szczecinie Radio Luxemburg  8) Ale mi zaimponował  ;D Jak on mi [wulgaryzm] zaimponował.
ZESTAW 1: Technics SL 1200 GR, Hana EL, pre Husariaa, Roksan K3, ProAc Responce D2D, OPPO PM-2, HA-1, Akai GX 75
ZESTAW 2: Dual 1019 z AT 95E, Marantz 2216, Marantz 5220, Jamo Concert C 93

rudy-102

Cytat: merlin1973 w Czerwiec 11, 2017, 22:18
Cytat: rudy-102 w Czerwiec 11, 2017, 22:12Daniel + Zodiak +Mildton 110 to był szał .
Artur+Tosca+Altus75 miszczostwo świata !!!
Och tak. Tosca. Taka nowoczesna mi się wtedy wydawała.

Wireless

Cytat: rudy-102 w Czerwiec 11, 2017, 22:19
Cytat: merlin1973 w Czerwiec 11, 2017, 22:18
Cytat: rudy-102 w Czerwiec 11, 2017, 22:12Daniel + Zodiak +Mildton 110 to był szał .
Artur+Tosca+Altus75 miszczostwo świata !!!


Och tak. Tosca. Taka nowoczesna mi się wtedy wydawała.

Adam + Trawiata + jakieś takie wielkie pudła z głośnikami basowymi wielkości małego basenu :)
Hehehehe - okablowania nie pamiętam ;D
Pozdrawiam, Wireless