Konkurs ekspresowy 6

Zaczęty przez merlin1973, Czerwiec 02, 2015, 19:43

Poprzedni wątek - Następny wątek

SzuB

Obie piosenki dotyczą kosmosu...

gratefullde

Kondo KSL M7 Tube Preamplifier by Mac (bez szumu brzmi cudownie)~ Accuphase Clone Power Amplifier ~ 6S33S Ad Fontes Integrated Amplifier ~ Audio Nirvana by InAudio ~ Sony PSX-70 ~ pre phono MM/MC tube ecc83 Gennett ~ Dynavector 20x2 ~ Questyle CMA 600i ~ Denon AH-D7200 ~ NeoTech  ~ Tellurium Q Black II ~ Yamaha CDX-9

frywolny trucht

ZESTAW 1: Technics SL 1200 GR, Hana EL, pre Husariaa, Roksan K3, ProAc Responce D2D, OPPO PM-2, HA-1, Akai GX 75
ZESTAW 2: Dual 1019 z AT 95E, Marantz 2216, Marantz 5220, Jamo Concert C 93

SzuB


gratefullde

Kondo KSL M7 Tube Preamplifier by Mac (bez szumu brzmi cudownie)~ Accuphase Clone Power Amplifier ~ 6S33S Ad Fontes Integrated Amplifier ~ Audio Nirvana by InAudio ~ Sony PSX-70 ~ pre phono MM/MC tube ecc83 Gennett ~ Dynavector 20x2 ~ Questyle CMA 600i ~ Denon AH-D7200 ~ NeoTech  ~ Tellurium Q Black II ~ Yamaha CDX-9

frywolny trucht

ZESTAW 1: Technics SL 1200 GR, Hana EL, pre Husariaa, Roksan K3, ProAc Responce D2D, OPPO PM-2, HA-1, Akai GX 75
ZESTAW 2: Dual 1019 z AT 95E, Marantz 2216, Marantz 5220, Jamo Concert C 93


frywolny trucht

Komety – polski zespół grający rożne style muzyczne, który swoje inspiracje zaczął od punk rocka i rockabilly

Początkowo zespół istniał jako drugi projekt muzyków warszawskiej Partii – Lesława i Arkusa. Jako Komety wystąpili po raz pierwszy w 2002 roku, w filmie Przemysława Wojcieszka "Głośniej od bomb". Jako datę powstania zespołu częściej podaje się jednak rok 2003, kiedy Partia została rozwiązana, a Komety nagrały pierwszą płytę. Od początku istnienia grupy jej głównym liderem jest Lesław, który jest autorem tekstów i muzyki ich własnych kompozycji
ZESTAW 1: Technics SL 1200 GR, Hana EL, pre Husariaa, Roksan K3, ProAc Responce D2D, OPPO PM-2, HA-1, Akai GX 75
ZESTAW 2: Dual 1019 z AT 95E, Marantz 2216, Marantz 5220, Jamo Concert C 93

gratefullde

Ło, ale ciężko było uffff ;)
Kondo KSL M7 Tube Preamplifier by Mac (bez szumu brzmi cudownie)~ Accuphase Clone Power Amplifier ~ 6S33S Ad Fontes Integrated Amplifier ~ Audio Nirvana by InAudio ~ Sony PSX-70 ~ pre phono MM/MC tube ecc83 Gennett ~ Dynavector 20x2 ~ Questyle CMA 600i ~ Denon AH-D7200 ~ NeoTech  ~ Tellurium Q Black II ~ Yamaha CDX-9

frywolny trucht

Nawet słyszałem. Nawet wpadło w ucha.

ZESTAW 1: Technics SL 1200 GR, Hana EL, pre Husariaa, Roksan K3, ProAc Responce D2D, OPPO PM-2, HA-1, Akai GX 75
ZESTAW 2: Dual 1019 z AT 95E, Marantz 2216, Marantz 5220, Jamo Concert C 93

SzuB

Dla mnie to legenda. Żoliborz itd. Partia i Komety to zestaw obowiązkowy.

frywolny trucht  - 2 pkt
SzuB               - 8 pkt
intenser           - 5 pkt
Jakub              - 1 pkt
elem               - 9 pkt
drizzt              - 1 pkt
il cattivo          - 4 pkt
TwoFacedGirl    - 3 pkt
Tadeiro            - 3,14: (34w+3e)2 pkt
gratefullde        - 3 pkt
masza              - 1 pkt

merlin1973

Cytat: SzuB w Lipiec 17, 2015, 20:00wywiedziecie z tytułu jednej z piosenek Budki Suflera.
Jaki to był tytuł?
Pozdrawiam S.CH.

gratefullde

Cytat: merlin1973 w Lipiec 17, 2015, 20:26
Cytat: SzuB w Lipiec 17, 2015, 20:00wywiedziecie z tytułu jednej z piosenek Budki Suflera.
Jaki to był tytuł?
Noc komety?
Kondo KSL M7 Tube Preamplifier by Mac (bez szumu brzmi cudownie)~ Accuphase Clone Power Amplifier ~ 6S33S Ad Fontes Integrated Amplifier ~ Audio Nirvana by InAudio ~ Sony PSX-70 ~ pre phono MM/MC tube ecc83 Gennett ~ Dynavector 20x2 ~ Questyle CMA 600i ~ Denon AH-D7200 ~ NeoTech  ~ Tellurium Q Black II ~ Yamaha CDX-9

MAC

Taaa.....
Znam kapelę od samego początku jak tylko zdobyli wszystkie listy przebojów. Płyty wszystkie też mam. Pewnie z osiemnaście.

Weźcie w mordę coś co się przynajmniej raz w życiu na uszy słyszało a nie wyguglane z najdalszych zakamarków internetu :)

elem

Sen bez zmian, gonią mnie, kwakwa, gonią... >:(
Feickert Twin, SME V, DV XX2MKII;  CEC TL51,DX51,DX71,
Olive Opus 4; Sensor 2  MKII ; Bonasus; Gauder Arcona 60, Tesla ARZ 6604- Voigt Pipe

SzuB


SzuB

Cytat: masza w Lipiec 17, 2015, 20:28
Taaa.....
Znam kapelę od samego początku jak tylko zdobyli wszystkie listy przebojów. Płyty wszystkie też mam. Pewnie z osiemnaście.

Weźcie w mordę coś co się przynajmniej raz w życiu na uszy słyszało a nie wyguglane z najdalszych zakamarków internetu :)
Dla mnie Komety i Partia to centralne kapele, a że bardziej undergroundowe? W undergroundzie często lepiej grają!

merlin1973

Piosenka " Noc komety" nie ukazała się na żadnym albumie Budki Suflera,przeglądam dyskografie i jej nie ma dlaczego?
Bo to utwór niemieckiej grupy Eloy,tekst polski napisał Marek Dutkiewicz.

Pozdrawiam S.CH.

gratefullde

Śpiewał ją Felicjan Andrzejczak i była chyba na płycie jubileuszowej 10 lecia, tej z helikopterem.
Kondo KSL M7 Tube Preamplifier by Mac (bez szumu brzmi cudownie)~ Accuphase Clone Power Amplifier ~ 6S33S Ad Fontes Integrated Amplifier ~ Audio Nirvana by InAudio ~ Sony PSX-70 ~ pre phono MM/MC tube ecc83 Gennett ~ Dynavector 20x2 ~ Questyle CMA 600i ~ Denon AH-D7200 ~ NeoTech  ~ Tellurium Q Black II ~ Yamaha CDX-9

merlin1973

Musiałem się pofatygowac i sprawdzic  ;)
Niestety nie ma tego utworu na tej płycie :(
ale za to jest "Czas ołowiu"  ;)

Pozdrawiam S.CH.

merlin1973

Pozdrawiam S.CH.

elem

Nie znałem tej historii, po drugiej płycie Budka się dla mnie skończyła. Dzięki Merlin za tę opowiastkę.

Oryginał też nie lepszy :)
Feickert Twin, SME V, DV XX2MKII;  CEC TL51,DX51,DX71,
Olive Opus 4; Sensor 2  MKII ; Bonasus; Gauder Arcona 60, Tesla ARZ 6604- Voigt Pipe

gratefullde



Cytat: merlin1973 w Lipiec 17, 2015, 21:24
Musiałem się pofatygowac i sprawdzic  ;)
Niestety nie ma tego utworu na tej płycie :(

A to sorki, coś mnie się pogibało mocno.
Kondo KSL M7 Tube Preamplifier by Mac (bez szumu brzmi cudownie)~ Accuphase Clone Power Amplifier ~ 6S33S Ad Fontes Integrated Amplifier ~ Audio Nirvana by InAudio ~ Sony PSX-70 ~ pre phono MM/MC tube ecc83 Gennett ~ Dynavector 20x2 ~ Questyle CMA 600i ~ Denon AH-D7200 ~ NeoTech  ~ Tellurium Q Black II ~ Yamaha CDX-9

merlin1973

Spokojnie ;) ;) ;)
Dzięki takim konkursom człowiek się dowiaduje takich ciekawostek, znaczy uczymy się  :)
Utwór " Noc komety" każdy zna, ale nie każdy wie ,że to było tak-

"Pierwszy utwór z nowym wokalistą ( Felicjan Andrzejczak )to ,,Jolka, Jolka pamiętasz", którego opracowanie zajęło aż kilkanaście tygodni . Warunkiem rejestracji utworu w poznańskim studiu było nagranie drugiej kompozycji – własnej wersji wybranego przeboju zagranicznego, która miała wypełnić przygotowywany przez to studio nocny blok sylwestrowy . Zespół zdecydował się na ,,Time to Turn" niemieckiej grupy Eloy. Tak stworzono utwór ,,Noc komety".  :)
Pozdrawiam S.CH.

kangie

Cytat: merlin1973 w Lipiec 17, 2015, 20:46
Piosenka " Noc komety" nie ukazała się na żadnym albumie Budki Suflera,przeglądam dyskografie i jej nie ma dlaczego?
Bo to utwór niemieckiej grupy Eloy,tekst polski napisał Marek Dutkiewicz.
Na moich winylach rzeczywiście tego utworu nie ma. Ale znalazłem go na płycie CD Budka Suflera "Live at CARNEGIE HALL". Swoją drogą wg mnie świetny koncert. Puszczam go od czasu do czasu - rzecz jasna na sporej głośności ;)