Wzmacniacz do muzyki rock/metal

Zaczęty przez spalon, Styczeń 30, 2015, 19:37

Poprzedni wątek - Następny wątek

spalon

Poprosił mnie kolega o doradzenie mu w wyborze wzmacniacza do muzyki rock/metal - budżet jaki może przeznaczyć to około 500 zł .
Źródłem do tego wzmacniacza będzie głównie gramofon ( gramofon już od lat jest i spora kolekcja płyt winylowych tak że nie jest to początek przygody ) .
Na razie podpięty miał by być ten wzmacniacz pod jakieś monitory Pioneer lub pod kolumny Tonsil Royal - zestaw głośnikowy ma być również w nie długim czasie do wymiany więc gdyby ktoś miał jakąś propozycję całego zestawu w cenie powiedzmy do 1000 zł .
Pomieszczenie odsłuchowe jest nie wielkie więc monitory wystarczą .
Jeszcze jedna sprawa dobrze by było gdyby wzmacniacz miał wbudowane przedwzmacniacz gramofonowy do wkładek MM.
Czy ktoś mógł by coś doradzić w tym temacie ?   

il cattivo

Swego czasu grałem taką muzykę za pomocą integry DENON PMA-710AE z podłączonymi monitorami INDIANA LINE TESI 260. Wzmacniacz można obecnie dorwać za jakieś 600-700 złotych, kolumny używane żadko się zdarzają, ale i tak około 700 złotych trzeba dać. Także koszt takiego zestawu trochę jednak przekroczyłby zakładany budżet.
Tyłka to może nie urywało, ale było w miarę poprawnie. Dynamika bardzo dobra, wzmacniacz do rocka i metalu moim zdaniem odpowiedni. Dodatkowo spełnia warunek posiadania wbudowanego przedwzmacniacza do wkładek MM.
Monitorki dobrze współgrały ze wzmacniaczem, nie zauważyłem rażących podbarwień czy podbić niektórych częstotliwości.
Takie to moje doświadczenia w temacie...

spalon

Super dzięki za odpowiedź może akurat sprawdził by się u niego .

spalon

Myślałem jeszcze o Tannoy M1 lub M2 ale nie wiem czy by się mu sprawdziły do tego typu muzyki i jaki do nich polecić mu wzmacniacz . Cena tych głośników jest za to dość niska .

gratefullde

Już kiedyś miałeś u siebie fajny wzmacniacz za 600 zł, mógł brać. Ta emotiva grała naprawdę fajnie jak za te piniondze ;)
Kondo KSL M7 Tube Preamplifier by Mac (bez szumu brzmi cudownie)~ Accuphase Clone Power Amplifier ~ 6S33S Ad Fontes Integrated Amplifier ~ Audio Nirvana by InAudio ~ Sony PSX-70 ~ pre phono MM/MC tube ecc83 Gennett ~ Dynavector 20x2 ~ Questyle CMA 600i ~ Denon AH-D7200 ~ NeoTech  ~ Tellurium Q Black II ~ Yamaha CDX-9

spalon

No pewnie że mógł brać też tak twierdzę ale nie miał środków , teraz sprzedał amplituner Pioneera i poszukuje taniego dobrego wzmacniacza

spalon

Ten wzmacniacz Emotiva poszedł jak tylko wrócił od nas z testu za kwotę 700 zł a tu ze względu na nas kwota była niższa

gratefullde

W tej cenie to chyba bez konkurencji. Zresztą nawet za sklepową cenę to i tak gra to bardzo dobrze. Klarownie i z wykopem, porządne granie.
Kondo KSL M7 Tube Preamplifier by Mac (bez szumu brzmi cudownie)~ Accuphase Clone Power Amplifier ~ 6S33S Ad Fontes Integrated Amplifier ~ Audio Nirvana by InAudio ~ Sony PSX-70 ~ pre phono MM/MC tube ecc83 Gennett ~ Dynavector 20x2 ~ Questyle CMA 600i ~ Denon AH-D7200 ~ NeoTech  ~ Tellurium Q Black II ~ Yamaha CDX-9

spalon

Tak, masz rację tym bardziej że wzmacniacz który mielismy był praktycznie nowy. Na mnie największe wrażenie zrobił przy bardzo cichym odsłuchu. Żaden z dotychczasowych wzmacniaczy które testowałem nie sprawdził się tak jak ten na niskim poziomie zgłośnienia.