Kable własnej roboty

Zaczęty przez paul_67, Czerwiec 08, 2014, 12:47

Poprzedni wątek - Następny wątek

jamówię

To ja się drugi ustawiam,to IC tak?

elem

No, nie wiem czy byłem pierwszy na PW :)  Ale jak sie uda, to przecież podskoczę z nim do ciebie.
Feickert Twin, SME V, DV XX2MKII;  CEC TL51,DX51,DX71,
Olive Opus 4; Sensor 2  MKII ; Bonasus; Gauder Arcona 60, Tesla ARZ 6604- Voigt Pipe

jamówię

Cytat: elem w Luty 15, 2015, 11:52
No, nie wiem czy byłem pierwszy na PW :)  Ale jak sie uda, to przecież podskoczę z nim do ciebie.


No jasne :)

kangie

Neutrik Profi, no no no, zaczyna brzmiec dobrze ;-)

SVART

Cytat: piotrektychy w Luty 14, 2015, 18:01Pierwszy mój wpis na tym forum, próbował ktoś z Was zrobić kabel bez ekranu ? Każdy kabel ekranowany to pojemność, stąd pytanie.
Piotr

Cześć Piotr! A jednak zajrzałeś do nas :). Kable wyglądają ambitnie.

elem

Kto rano wstaje ma zaklepane :)
Feickert Twin, SME V, DV XX2MKII;  CEC TL51,DX51,DX71,
Olive Opus 4; Sensor 2  MKII ; Bonasus; Gauder Arcona 60, Tesla ARZ 6604- Voigt Pipe

piotrektychy

Cześć SVART nie mogło być inaczej !
Mam prośbę o wrzucenie na forum Waszych spostrzeżeń. Sądzę, że firmowe kable zdruzgoczą moje anemiki, jednak proszę pamiętać, że to interkonekty DIY, których cena nie przekracza 200zł. Wasze wpisy będą pomocne przy montażu kolejnych kabelków, poza tym jak ktoś będzie chciał coś podobnego sobie sprawić, wie czego się spodziewać. Proszę o sprawdzenie czy są podatne na zakłócenia, np. dotyk ręką itp., są bez ekranu !

jamówię

Cytat: piotrektychy w Luty 15, 2015, 13:17
Cześć SVART nie mogło być inaczej !
Mam prośbę o wrzucenie na forum Waszych spostrzeżeń. Sądzę, że firmowe kable zdruzgoczą moje anemiki, jednak proszę pamiętać, że to interkonekty DIY, których cena nie przekracza 200zł. Wasze wpisy będą pomocne przy montażu kolejnych kabelków, poza tym jak ktoś będzie chciał coś podobnego sobie sprawić, wie czego się spodziewać. Proszę o sprawdzenie czy są podatne na zakłócenia, np. dotyk ręką itp., są bez ekranu !

Napiszemy :)

elem

Cytat: piotrektychy w Luty 15, 2015, 13:17firmowe kable zdruzgoczą moje anemiki

Nie przesądzajmy, do dziś mam prototyp IC, który wszedł potem z oficjalną nazwą do produkcji i sprzedaży :)
Feickert Twin, SME V, DV XX2MKII;  CEC TL51,DX51,DX71,
Olive Opus 4; Sensor 2  MKII ; Bonasus; Gauder Arcona 60, Tesla ARZ 6604- Voigt Pipe

spalon

Cytat: piotrektychy w Luty 15, 2015, 11:03Jakiś czas temu zrobiłem kable z drutu srebrnego 999,9 wyżarzanego na dodatek złoconego  fi 0,4mm coś a'la Kimber Cable, plecionka 4 żył, dwie sygnałowe i dwie na masę, splot coś w rodzaju warkocza. Srebro wrzuciłem w izolację teflonową, wtyki Neutrik. Niestety nie potrafię tego odnieść do znanych kabli, gdyż się na tym nie znam, nie jestem audiofilem nie moje klimaty, niemniej w stosunku do kabli, które były wcześniej dźwięk jest ogólnie mówiąc bardziej szczegółowy, detaliczny. Teraz zrobię kolejne, tym razem 6 żył.

A mógł byś przybliżyć co to za srebrny kabel zastosowałeś może jakiś link gdzie kupiłeś

piotrektychy

Zwykły srebrny drut średnicy 0,4 mm2 próby 999,9, wyżarzany i złocony. Złocenie nie ma wpływu chyba na nic, akurat taki był... chociaż silver-gold to brzmi ;)  Drut wsunięty do teflonowej koszulki, następnie splecione 4 żyły po dwie na sygnał i masę, cala filozofia.

piotrektychy

zapomniałem dopisać -kupiony w firmie jubilerskiej robiącej wyroby ze srebra min takie własnie druciki różnych średnic, firma jest w Chorzowie w budynku Urzędu Probierczego, mają aukcje na allegro.

elem

Dzięki Piotr za miłe spotkanie :)

krótka recenzja po 15 minutach:  ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D

Czas na poważny odsłuch, dawno tego nie robiłem, koc wylądował na TV :)
Feickert Twin, SME V, DV XX2MKII;  CEC TL51,DX51,DX71,
Olive Opus 4; Sensor 2  MKII ; Bonasus; Gauder Arcona 60, Tesla ARZ 6604- Voigt Pipe

jamówię


spalon

Dziękuję ,, piotrektychy ,, za wyjaśnienie .
Na razie troszkę kiepsko z środkami ale jak tylko wróci sytuacja do normy to chyba zrobię sobie taki kabelek według Twojego projektu .

piotrektychy

Tomek obyś nie wykrakał tej produkcji IC ;)

elem

#41
Gdy przeczytałem pierwszy wpis o PTSG IC (piotrektychy silver-goldplated :) ) wpadło mi do głowy, że to sie może ładnie zgrać z tłustym brzmieniem Olive i można by w końcu wykorzystać zalety pilota, które nikną , gdy włączyć go przez zewnętrzny przetwornik. Dość okrągły dżwięk mam też ze starego tunera Technicsa, więc i tu mógłby się sprawdzić.

Pierwszy kwadrans to było własnie sprawdzenie z Olive.Rzeczywistość okazała się zgodna z oczekiwaniami, dxwięk nabrał blasku, bas się lekko skurczył, o to chodziło - można grać z Olive bez daca na imprezie. Szału dalej nie ma, bo pierwsze "oliwki" (bez HD w nazwie) to takie hajfajowe granie, coś jak ze szpuli na 9,5 cm/s :). Z zewnętrznym DACem to inna bajka, no ale nie o tym miało być.

Wpiąłem PTSG w moją "referencję", czyli od pre-phono do lampiaka.

Norah Jones - Come Away na początek. Miło, przestrzennie, bardzo, bardzo przyjemne, relaksujące brzmienie, to czego od tej płyty oczekujemy. Przepiąłem na IC nr 2 i nr 3 oczywiście. "Coś" zostało utracone ale jednak na tych, które mam jest inaczej, żywiej.

Ok, damy czadu - czarna Metallica -"Sad But True", mój ulubiony numer do testów (to,że nie trzeszczy jeszcze to cud, spokojnie ponad sto odtworzeń zaliczone). Tym razem kolejność była inna, zacząłem od nr 2, którego od jakiegoś czasu używam . Zmiana na PTSG i...no, łomot to nie jest kierunek dla niego. Atak werbla, potęga gitar, stopa - to wszystko, co w tym numerze mną porusza, osłabło. Czegoś PTSG brakuje, dołożyć drutów trzeba, żeby nieco przytył i miał siłę uderzyć? Uczciwie biorąc, to może nie PTSG brakuje, a MNIE BRAKUJE w moim torze. IC 3 też zabrzmiał w tych aspektach lepiej. Przestrzeń za to świetna, tzw. hektary czy też stadion, ta cecha rzuca się w uszy od razu. Przestrzeń budowana przez górę pasma, IC 2 buduje ją przez lepsze naświetlenie średnich tonów.

Nie mogło zabraknąć męskiego wokalu i klasyki jazzu. Joe Williams- Every Night (polecam, fantastyczy koncert). Na tej płycie PTSG brzmi genialnie, dopalona średnica w nagraniu plus delikatność góry PTSG - miodzio. Żal przerywać ale jak mus, to mus. No, coż wole tę płytę z udziałem dziejszego bohatera niż moich IC 2 i 3.

Kind of Blue z doskonałej re-edycji Classic Records z 2001, plyta z mnóstwem powietrza, świeżości, nie przypuszczam, by brzmiała gorzej od pierwszego wydania ( jedno z moich marzeń - moć to porównac :) ). Przestrzeń na tym nagraniu jest fantastyczna, PTSG przesadnie wręcz dołożył rozmiarów. Podobnie jak na Metallice odebrał trochę zadziora, trąbka i saxy nieco ułagodzone.
Nie koc, raczej cienka firana pojawiła sie między mną a kolumnami, ale jednak.

I tyle, wróciłem do płyty Joe Williamsa i cały czas gra z wpiętym PTSG. Bardzo jestem ciekaw jak to zagra w systemie Leben-Harbeth u Michała z cyfrą.
Jak zagra wersja grubsza lub wersja z wtykami Eichmanna (mogę dostarczyć do przelutowania) ?
Intrygujące upgrade'y przed nami  :)

A, zapomniałem dodać - kupuję ten kabel, jakoś się dogadamy  ;)



Feickert Twin, SME V, DV XX2MKII;  CEC TL51,DX51,DX71,
Olive Opus 4; Sensor 2  MKII ; Bonasus; Gauder Arcona 60, Tesla ARZ 6604- Voigt Pipe

jamówię

No to zobaczymy 8)
BTW dobrze by było,aby od strony Revoxa wtyki RCA były jak najchudsze. Revox przy gniazdach ma niewielkie otwory wycięte w blasze,nikt wtedy nie martwił się przecież grubaśną audiofilską biżuterią. Jak o to nie zadbamy,to kicha.
Opis bardzo ciekawy. Zobaczymy jak będzie u mnie.

piotrektychy

Zaraz, zaraz, to niby ja mam już ich nie zobaczyć ? Moich kabelków ?! Przecież się z nimi nawet nie pożegnałem !

jamówię

Cytat: piotrektychy w Luty 17, 2015, 07:09
Zaraz, zaraz, to niby ja mam już ich nie zobaczyć ? Moich kabelków ?! Przecież się z nimi nawet nie pożegnałem !

:) :)

elem

#45
Cytat: piotrektychy w Luty 17, 2015, 07:09Zaraz, zaraz, to niby ja mam już ich nie zobaczyć ? Moich kabelków ?! Przecież się z nimi nawet nie pożegnałem !

będzie im u mnie dobrze,  możesz je odwiedzać  ;)

A, i jeszcze jedna rzecz - nie ma przydźwięku, więc ekran nie jest konieczny.


Feickert Twin, SME V, DV XX2MKII;  CEC TL51,DX51,DX71,
Olive Opus 4; Sensor 2  MKII ; Bonasus; Gauder Arcona 60, Tesla ARZ 6604- Voigt Pipe

spalon

Ciekawa sprawa jak to z tym ekranem faktycznie jest , czytając różne opinie wiele osób twierdzi że najważniejsze w IC jest to by kabel był ekranowany a jednak doskonale wiemy że jest wiele kabelków które sprawdzają się dobrze również bez ekranowania .
Czasem nie wiadomo co wybrać i w którą stronę iść  ;)

elem

W części połączeń pre-phono=>wzmacniacz, może być konieczny ekran Pewnie zależy od budowy pre-phono i wkładki. Ahaja by się przydał do wyjasnienia tematu. U mnie zestawienie DVXX2mk2=>Sensor nie daje przydźwięku z PTSG.
Feickert Twin, SME V, DV XX2MKII;  CEC TL51,DX51,DX71,
Olive Opus 4; Sensor 2  MKII ; Bonasus; Gauder Arcona 60, Tesla ARZ 6604- Voigt Pipe

elem

Cytat: jamówię w Luty 17, 2015, 06:41Revox przy gniazdach ma niewielkie otwory wycięte w blasze,

nie kumam, gniazda są schowane czy po prostu wąski rozstaw?
Feickert Twin, SME V, DV XX2MKII;  CEC TL51,DX51,DX71,
Olive Opus 4; Sensor 2  MKII ; Bonasus; Gauder Arcona 60, Tesla ARZ 6604- Voigt Pipe

jamówię

Cytat: elem w Luty 17, 2015, 19:49
Cytat: jamówię w Luty 17, 2015, 06:41Revox przy gniazdach ma niewielkie otwory wycięte w blasze,

nie kumam, gniazda są schowane czy po prostu wąski rozstaw?


No to wszystko jasne :)