Advance Acoustics MAP 303 II

Zaczęty przez siwymetal, Sierpień 13, 2015, 22:34

Poprzedni wątek - Następny wątek

siwymetal

Witam zacne grono.
Mam pytanie o wzmacniacz wymieniony w tytule,wiem nie wiele,w sieci mało konkretnych informacji,jeżeli posiadacie jakąkolwiek wiedzę na jego temat to bardzo chętnie poczytam nawet skrajnie subiektywnych opinii.

frywolny trucht

Ja mam 306. Jesteś pewny, że 303?
ZESTAW 1: Technics SL 1200 GR, Hana EL, pre Husariaa, Roksan K3, ProAc Responce D2D, OPPO PM-2, HA-1, Akai GX 75
ZESTAW 2: Dual 1019 z AT 95E, Marantz 2216, Marantz 5220, Jamo Concert C 93

frywolny trucht

#2
To zabawne. Gdy ktoś dwa lata temu spytał na AS ( wtedy tam urzędowałem) o ów model, też byłem zdumiony. Zupełnie tego nie pamiętam :) W każdym razie MAP 303 pojawił w 2005 roku, rok później wersja 2 także z DAC na pokładzie- a moja 306 wygląda na rozwojową wersję architektury 303, tj duży toroid na środku i końcówki po bokach. Takie niby dual mono. Rodzinka ma przełączalną klasę A do AB i to troszkę słychać. A jak czuć, wzmak zamienia się wtedy w piec. Wszyscy piszą, ze wzmaki są  po cieplejszej stronie mocy, raczej przyjemna barwa  niż cięcie sceny skalpelem i analiza, choć budowanie sceny uważam jest więcej niż przyzwoite w swoim. Efektownie brzmią damskie wokale. Mocowo jest dobrze. Ja swojego mam już parę latek i jakoś nie przeszła mi przez myśl chęć zmiany, ale pewnie dlatego, że nie pozwalam go z niczym innym podmienić :)

p.s. Konstrukcje AA mają dość wysokie szumy.
ZESTAW 1: Technics SL 1200 GR, Hana EL, pre Husariaa, Roksan K3, ProAc Responce D2D, OPPO PM-2, HA-1, Akai GX 75
ZESTAW 2: Dual 1019 z AT 95E, Marantz 2216, Marantz 5220, Jamo Concert C 93

kangie

Cytat: frywolny trucht w Sierpień 14, 2015, 10:22
W każdym razie MAP 303 pojawił w 205 roku, rok później wersja 2 także z DAC na pokładzie- (...)
Rzekłbym krótko - zabytek i to jaki ;)

frywolny trucht

Wyprzedził swój czas. Miał pilota, a w Rzymie nawet nie ruszyła jeszcze porządnie fala prześladowań chrześcijan :)
ZESTAW 1: Technics SL 1200 GR, Hana EL, pre Husariaa, Roksan K3, ProAc Responce D2D, OPPO PM-2, HA-1, Akai GX 75
ZESTAW 2: Dual 1019 z AT 95E, Marantz 2216, Marantz 5220, Jamo Concert C 93

kangie


siwymetal

Myślę,że przesiadka z Pioneer-a A-616 będzie na kożyść.


Wysłane samodzielnie.

frywolny trucht

Trudno powiedzieć. Nagle przyjdzie ci grać na wzmaku bez pokrętełek, podbić loudnessowych, o pewnej manierze grania z którą będziesz musiał walczyć- jak ci się nie spodoba- zmieniając pozostałe elementy toru. Spodziewam się lepszego pre w Pionierze, ale pisze to na czuja. Czyli jeśli masz możliwość posłuchaj u siebie tego AA na spokojnie ( w klasie A potrzebuje z pół godziny, godziny by dźwięk nabrał masy), albo kup go za taką cenę, byś łatwo mógł odsprzedać. Powodzenia.
ZESTAW 1: Technics SL 1200 GR, Hana EL, pre Husariaa, Roksan K3, ProAc Responce D2D, OPPO PM-2, HA-1, Akai GX 75
ZESTAW 2: Dual 1019 z AT 95E, Marantz 2216, Marantz 5220, Jamo Concert C 93

gratefullde

Nuda Veritas i zamykamy temat wzmaka ;)
Kondo KSL M7 Tube Preamplifier by Mac (bez szumu brzmi cudownie)~ Accuphase Clone Power Amplifier ~ 6S33S Ad Fontes Integrated Amplifier ~ Audio Nirvana by InAudio ~ Sony PSX-70 ~ pre phono MM/MC tube ecc83 Gennett ~ Dynavector 20x2 ~ Questyle CMA 600i ~ Denon AH-D7200 ~ NeoTech  ~ Tellurium Q Black II ~ Yamaha CDX-9

frywolny trucht

U mnie rzeczywiście nuda ;D No dobra, wkładkę będę musiał wreszcie zmienić.
Ale kolega pierwszym zdaniem nam przykadził. "Witam zacne grono". Ho, ho, ho. Ciągle nie mogę się otrząsnąć :)
ZESTAW 1: Technics SL 1200 GR, Hana EL, pre Husariaa, Roksan K3, ProAc Responce D2D, OPPO PM-2, HA-1, Akai GX 75
ZESTAW 2: Dual 1019 z AT 95E, Marantz 2216, Marantz 5220, Jamo Concert C 93

gratefullde

Kondo KSL M7 Tube Preamplifier by Mac (bez szumu brzmi cudownie)~ Accuphase Clone Power Amplifier ~ 6S33S Ad Fontes Integrated Amplifier ~ Audio Nirvana by InAudio ~ Sony PSX-70 ~ pre phono MM/MC tube ecc83 Gennett ~ Dynavector 20x2 ~ Questyle CMA 600i ~ Denon AH-D7200 ~ NeoTech  ~ Tellurium Q Black II ~ Yamaha CDX-9

frywolny trucht

Na taką ze sznurkiem, żeby rezonanse minimalizować :)
ZESTAW 1: Technics SL 1200 GR, Hana EL, pre Husariaa, Roksan K3, ProAc Responce D2D, OPPO PM-2, HA-1, Akai GX 75
ZESTAW 2: Dual 1019 z AT 95E, Marantz 2216, Marantz 5220, Jamo Concert C 93

gratefullde

Cytat: frywolny trucht w Sierpień 14, 2015, 18:57
Na taką ze sznurkiem, żeby rezonanse minimalizować :)
Na gumce, niech siem huśta :)
Kondo KSL M7 Tube Preamplifier by Mac (bez szumu brzmi cudownie)~ Accuphase Clone Power Amplifier ~ 6S33S Ad Fontes Integrated Amplifier ~ Audio Nirvana by InAudio ~ Sony PSX-70 ~ pre phono MM/MC tube ecc83 Gennett ~ Dynavector 20x2 ~ Questyle CMA 600i ~ Denon AH-D7200 ~ NeoTech  ~ Tellurium Q Black II ~ Yamaha CDX-9

frywolny trucht

...boję się kontynuować wątek  ;D
ZESTAW 1: Technics SL 1200 GR, Hana EL, pre Husariaa, Roksan K3, ProAc Responce D2D, OPPO PM-2, HA-1, Akai GX 75
ZESTAW 2: Dual 1019 z AT 95E, Marantz 2216, Marantz 5220, Jamo Concert C 93

siwymetal

Siemanko,odświeżę nieco kotleta,a mianowicie tytułowy wzmacniacz został uruchomiony i muszę przyznać rację frywolnemu truchtowi,że pre w Pioneer-ku był jednak lepszy.Teraz zaczyna się poszukiwanie trochę lepszego Phono od tych zintegrowanych.Mam taki baaaardzo budżetowy,na czterech tranzystorach i muszę powiedzieć,że bardzo mnie zaskoczył in plus,może nie pod względem jakości,o której nie mam dużego pojęcia ale barwy,bardzo przyjemnie się tego słucha.Teraz będę szukał przedwzmacniacza w klasie raczej średniej niższej i prosiłbym o wszelkie sugestie,gdyż ponieważ rynek dla mnie mało znany i łatwo wydać dużo a kupić źle.