Tannoy

Zaczęty przez MAC, Maj 21, 2016, 09:50

Poprzedni wątek - Następny wątek

vasa



Cytat: masza w Maj 21, 2016, 12:28
Nerkę ewentualnie mógłbym poświęcić  :)
Z tą nerką to jeszcze poczekaj.
Trzeba pamiętać że kolumna o łatwej impedancji i skuteczności 91 -93 dB pokaże różnice w źródłach i pomiędzy wzmacniaczami.
Może warto by było najpierw posłuchać tych Thurnberry z Twoim wzmakiem?


Wysłano niewygodnie to i byk może się zdarzyć.

Zestaw pierwszy: Oracle Delphi+SME3009III+Transfiguration AXIA+Phono Borbely+Amplifon WT30+Tannoy Stirling+Nieistotne kable
Zestaw drugi: szukam plikodaja+Lyngdorf+elektrostaty Audiostatic z dedykowanym subem+ kable. Też nieistotne.

MAC

Trochę muszę iść w ciemno i trochę po omacku. Nie mam wolnych 30k na wypożyczenie  :(

MAC

Cytat: jamówię w Maj 21, 2016, 11:11
Cele są trzy: wkładka pre i ramię,ma to być Shure,Audio Note i SME i koniec! :))

Z góry ostrzegam, że ten AN phono ma jedną wadę.
Zaczyna grać od włączenia po ok 30 minutach. W instrukcji piszą nawet o 40 minutach.
I wszystko jedno, nowy czy stary, lampy wygrzane czy nie, przez pierwsze pół godziny smętne dźwięki z siebie wypluwa a po chwili cyk... i niebo się otwiera. Tak łun ma i już. Zgodnie zresztą z instrukcją.

MAC

Pomocna strona.
Wszystko o Tannoyach. Drivery, obudowy. Dużo informacji.

http://www.hilberink.nl/speaker.htm

MAC

Skontaktowałem się z Lutkiem.
Jest realna szansa na wzięcie SRM12x w idealnym stanie na dodatek w Warszawie i za bardzo normalne pieniądze. Ma to sie wyjaić do poniedziałku.



Plan mam taki, że jak okażą się za małe do mojego pomieszczenia to zlecę obudowy takie jak ma lutek.
Ale czy za małe? są dwa razy większe od SHL5...
Obaczymy co z tego wyjdzie.


Zdjęcie poglądowe ale stan taki sam, czyli minty i z pewnego źródła (do niedawna lutkowe).


vasa

Cytat: masza w Maj 21, 2016, 22:27Plan mam taki, że jak okażą się za małe do mojego pomieszczenia to zlecę obudowy
Czy ty masz boisko do siatkówki nagłośnić czy pomieszczenie w domu?
Będziesz jeszcze je od ścian odstawiał i gąbki w basreflex pakował :)
Piękne kolumny :)
Zestaw pierwszy: Oracle Delphi+SME3009III+Transfiguration AXIA+Phono Borbely+Amplifon WT30+Tannoy Stirling+Nieistotne kable
Zestaw drugi: szukam plikodaja+Lyngdorf+elektrostaty Audiostatic z dedykowanym subem+ kable. Też nieistotne.


MAC

Tak, to są te tylko od drugiego właściciela, który podobno przyjechał do lutka, kupił je oszołomiony dźwiękiem kilka dni temu i postawił je u siebie w Warszawie w jakimś pomieszczeniu wielkości hangaru i brak mu wypełnienia :)
Teraz chce je oddać lutkowi więc przy okazji za drobna opłata mogę zaoszczędzić mu drogi do Wielkopolski :)

kawosz

Ja bym brał na Twoim miejscu . Chyba nie ma w tym ryzyka za taką kasę .

MAC

Jeśli ten gość zdecyduje się je sprzedać to pewnie wezmę.

MAC

A dokładnie taki stan


Melepeta

Podstawki wręcz obłędne ;-)
Sprzęt jest dla muzyki, nie odwrotnie.

MAC

Nie są w komplecie  :)
Właśnie szperam po sieci i zastanawiam się (jeśli w ogóle kupię te SRMy) na jakiej wysokości i na czym je postawić. Na zdjęciu nie widzę oryginalnych cokołów więc nie wiem czy są. A nawet jak sa to moim zdaniem trzeba je postawić wyżej.

kawosz

Zrobię Ci . Sobie będę robił i Ondrejowi jak już pomierzy bo materiał wybraliśmy . Dąb klejony 10mm .
Te są zrobione przez Japońskiego samuraja w technice zen stąd pewnie ich cena  ;) . 1mb materiału 130zł dla mnie kawa ;)

MAC

Kocham Pana Panie Sułku  :-*
Świetnie wyglądają.

To teraz muszę poszukać zalecanej wysokości.

kawosz

Tu lepsze zdjęcie

kawosz

Tu też jest fajne zdjęcie . Do starych kolumn uważam że to strzał w 10 .

MAC

A co z kolorem?

Naprawdę świetnie wyglądają. Nie spotkałem takich dotąd.

kawosz

#43
One są bejcowane . Można zrobić w naturalnym kolorze drewna . Najlepiej było by chyba uzyskać kolor taki jak kolumna . Pewnie w 100% się nie uda ale można się starać . Każde drewno inaczej się barwi .
Podpowiem jak by ktoś chciał sobie pomajsterkować .
Po nawierceniu wszczepów ( pod kołki  lub lamelki ) kleimy w 2 fazach . Najpierw boki . Ściskami co najmniej na 24 h . Najlepsze będą kołki bukowe co najmniej 8mm . Z krajowego drewna najlepszy będzie Dąb . Te samurajskie są z cyprysu ( pewnie też jest twardy i rośnie w Japonii :) )

MAC

Darek, kiedy się za to zabierasz?
Wygląda na to, że w przyszłym tygodniu zadomowią sie u mnie te Tannoye. Sprawa jest praktycznie dogadana  :)


A i jeszcze okiem fachowca rzuć na fotkę z doniczką  ;) i powiedz mi jaki to jest kolor forniru?
Bo ja to typowy facet, który rozróżnia tylko trzy kolory (RGB)  ;D

kawosz

Ja też jestem typowy facet  ;D . Dąb to to nie jest na pewno tyle widzę . Wejdź na jakąś stronę z płytami laminowanymi i porównuj  ;D . Jak EV dojadą to się wezmę za standy . Mam nadzieje że jak najszybciej wyszły z USA w zeszłą środę  . Same podstawki to się zrobi w tydzień . Nie dam pracownikom ich robić sam będę robił  :o

MAC

No nie wiem... wychodzi, że to siakaś... czereśnia amerykańska?

kawosz

Możliwe bo tego przecież sporo było w USA . Coś się dobierze podobnego . Podjedz do jakiegoś obi tam masz wodne bejce i próbki . Tylko te próbki to też są na sośnie  ;D . Jakąś już jednak nam da porównanie .
Buteleczka bejcy kosztuje 10 zeta można szaleć . Można je mieszać . Jako że sam się tym zajmę to nie będzie na odczepkę . Nasze kolumny zasługują na godne traktowanie  :)

MAC

Musiałbym do obiego kolumnę zataszczyć :)
Damy radę. Oby różowy nie wyszedł  ;D

kawosz

No u mnie będzie prościej . Zawiozę kolumny do stolarza na renowacje i konkretny kolor . Jeszcze nie wiem jaki  ;D . Meble mam i dąb i mahoń . Sam się za renowację nie będę brał bo to już jednak trzeba mieć wprawę .