Teraz słucham

Zaczęty przez gratefullde, Maj 30, 2014, 12:19

Poprzedni wątek - Następny wątek

vasa

Cytat: amati74 w Sierpień 15, 2018, 00:32Też mam piękna płytę
O kurczę :)
Amati klasyki słucha?
No proszę, proszę :D
Zestaw pierwszy: Oracle Delphi+SME3009III+Transfiguration AXIA+Phono Borbely+Amplifon WT30+Tannoy Stirling+Nieistotne kable
Zestaw drugi: szukam plikodaja+Lyngdorf+elektrostaty Audiostatic z dedykowanym subem+ kable. Też nieistotne.

amati74

#4751
Cytat: vasa w Sierpień 15, 2018, 00:51
Cytat: amati74 w Sierpień 15, 2018, 00:32Też mam piękna płytę
O kurczę :)
Amati klasyki słucha?
No proszę, proszę :D
Owszem lubię I czasami słucham.  Muzyka klasyczna to muzyka przez duże M.


vasa

Cytat: amati74 w Sierpień 15, 2018, 00:55Muzyka klasyczna to muzyka przez duże M.
Tak. To prawda. Czasami jest nieznośnie głośna :P
Zestaw pierwszy: Oracle Delphi+SME3009III+Transfiguration AXIA+Phono Borbely+Amplifon WT30+Tannoy Stirling+Nieistotne kable
Zestaw drugi: szukam plikodaja+Lyngdorf+elektrostaty Audiostatic z dedykowanym subem+ kable. Też nieistotne.

Lyset

SHXCXCHCXSH ‎'STRGTHS'




Kenwood BLM802WH/Kenwood BM450/Braun BT5090/Yamaha XSR900/Yamaha XF425

amati74

Koledzy czy nowa płytę Coltrane'a warto zanabyc "The Lost Album"

malg

Cytat: amati74 w Sierpień 23, 2018, 22:47
Koledzy czy nowa płytę Coltrane'a warto zanabyc "The Lost Album"
miom zdaniem - TAK,  wersję 2 x LP

amati74

Cytat: malg w Sierpień 24, 2018, 00:08
Cytat: amati74 w Sierpień 23, 2018, 22:47
Koledzy czy nowa płytę Coltrane'a warto zanabyc "The Lost Album"
miom zdaniem - TAK,  wersję 2 x LP
To właśnie chyba ta w białej okładce, wiedziałem zwykłą w sklepie i ta białą. To jest chyba podwójna.

Michał

Wróciłem z dwugodzinnego setu SBB i dziś już nic nie będę słuchał  ;)

gratefullde

Kondo KSL M7 Tube Preamplifier by Mac (bez szumu brzmi cudownie)~ Accuphase Clone Power Amplifier ~ 6S33S Ad Fontes Integrated Amplifier ~ Audio Nirvana by InAudio ~ Sony PSX-70 ~ pre phono MM/MC tube ecc83 Gennett ~ Dynavector 20x2 ~ Questyle CMA 600i ~ Denon AH-D7200 ~ NeoTech  ~ Tellurium Q Black II ~ Yamaha CDX-9

Michał

Są w takiej formie,że wióry lecą.

gratefullde

Cytat: jamówię w Sierpień 24, 2018, 22:19Są w takiej formie,że wióry lecą.

Genialni muzycy... materiału do grania mają tyle że szok...
Kondo KSL M7 Tube Preamplifier by Mac (bez szumu brzmi cudownie)~ Accuphase Clone Power Amplifier ~ 6S33S Ad Fontes Integrated Amplifier ~ Audio Nirvana by InAudio ~ Sony PSX-70 ~ pre phono MM/MC tube ecc83 Gennett ~ Dynavector 20x2 ~ Questyle CMA 600i ~ Denon AH-D7200 ~ NeoTech  ~ Tellurium Q Black II ~ Yamaha CDX-9

Michał

Przede wszystkim odkąd ,,Keta" wrócił z USA,jest taka chemia,jak 20 lat temu. Fantastyczne granie.

amati74

Cytat: jamówię w Sierpień 24, 2018, 22:16
Wróciłem z dwugodzinnego setu SBB i dziś już nic nie będę słuchał  ;)
Czy to mowa o tym  SBB?

miniabyr

Ostatnia płyta Coltrane'a jest bardzo ok . Mam wersję cd dwupłytową . Brzmi dość intrygująco . To Coltrane z głównego nurtu ,ale  nie balladowy Trochę dryfuje już w kierunku grania bardziej intensywnego . Płyta jest w mono -mi to kompletnie nie przeszkadza . Pozycja warta uwagi.
Szkoda życia na chujowy dźwięk !

Michał

Cytat: amati74 w Sierpień 24, 2018, 22:46
Cytat: jamówię w Sierpień 24, 2018, 22:16
Wróciłem z dwugodzinnego setu SBB i dziś już nic nie będę słuchał  ;)
Czy to mowa o tym  SBB?
No ja innego nie znam :)

frywolny trucht

Wczoraj , ostatni koncert z serii Męskie Granie 2018, transmitowano na YT. Nie oglądałem od początku ale... najpierw przynudzała Nosowska materiałem z najnowszej płyty, przynudzał Zalewski wyszukując mniej znane kawałki, totalnie zmęczyła Barbara Wrońska i jakieś ludki w żółtych kurteczkach, aż wyszli ci dwaj i pozamiatali. Wzmak na full ( no prawie) i pozamiatali imprezą:

https://www.youtube.com/watch?v=ubirS1QhY28
ZESTAW 1: Technics SL 1200 GR, Hana EL, pre Husariaa, Roksan K3, ProAc Responce D2D, OPPO PM-2, HA-1, Akai GX 75
ZESTAW 2: Dual 1019 z AT 95E, Marantz 2216, Marantz 5220, Jamo Concert C 93

frywolny trucht

Później była jeszcze kulminacja, wszyscy śpiewają, no i motyw prowadzący tę edycję. Nie było źle, ale ci dwaj, o których nie słyszeliśmy nigdy, nie widzieliśmy nigdy- w opinii naszej piątki oglądaczy- miazga!

https://www.meskiegranie.pl/artysci/bass-astral-x-igo
ZESTAW 1: Technics SL 1200 GR, Hana EL, pre Husariaa, Roksan K3, ProAc Responce D2D, OPPO PM-2, HA-1, Akai GX 75
ZESTAW 2: Dual 1019 z AT 95E, Marantz 2216, Marantz 5220, Jamo Concert C 93

frywolny trucht

Gdyby ktoś miał wątpliwości, że to - zupełnie obiektywnie- dobre, proponuję zarzucić coverek od 15 minuty i trzydziestej sekundy przekazu, wytrzymać następny kawałek, aż do momentu gdy pada: "właśnie dostaliśmy sygnał, że mamy grać dalej"   ;D ;D ;D Jeśli to nie przekona, to już nic nie przekona, ale mam wrażenie, że wprawili organizatorów w osłupienie. Tymczasem jaram się tym drugi dzień i jest mi wstyd, że nie miałem pojęcia o nich.
ZESTAW 1: Technics SL 1200 GR, Hana EL, pre Husariaa, Roksan K3, ProAc Responce D2D, OPPO PM-2, HA-1, Akai GX 75
ZESTAW 2: Dual 1019 z AT 95E, Marantz 2216, Marantz 5220, Jamo Concert C 93

drizzt

Teoretycznie nie moje klimaty, ,,Would" Alice in Chains grane przez Depeszów też mnie nie przekonuje, wolę oryginał.. ale końcówka naprawdę świetna.. dostali wiatru w żagle jak dostali sygnał, że mogą grać dalej.. niezłe to w sumie jest choć nie moje.
Graty się zmieniają, Harbeth zostaje!

paul_67

Cytat: frywolny trucht w Sierpień 26, 2018, 15:13aż wyszli ci dwaj i pozamiatali.
Ktoś musiał posprzątać po imprezie...

frywolny trucht

Kto obejrzał to obejrzał. "Kayax zgłosił wobec niego roszczenie dotyczące praw autorskich." Brawo. Tak się promuje ciekawą muzę, ciekawych twórców u progu potencjalnej kariery. Co za tępe łby.
ZESTAW 1: Technics SL 1200 GR, Hana EL, pre Husariaa, Roksan K3, ProAc Responce D2D, OPPO PM-2, HA-1, Akai GX 75
ZESTAW 2: Dual 1019 z AT 95E, Marantz 2216, Marantz 5220, Jamo Concert C 93

paul_67

Zdążyłem obejrzeć i kupić ich płyty.Niby nic nowego, ale wykonanie genialne :)

amati74

Kur... mac zje... ny kayax zablokował i nie obejżałem. Właścicielka kayaxa pewnie zbiera na nową operacje plastyczna. Ma ktoś jakiś inny link do tego wykonu?
Cytat: frywolny trucht w Sierpień 26, 2018, 15:13
Wczoraj , ostatni koncert z serii Męskie Granie 2018, transmitowano na YT. Nie oglądałem od początku ale... najpierw przynudzała Nosowska materiałem z najnowszej płyty, przynudzał Zalewski wyszukując mniej znane kawałki, totalnie zmęczyła Barbara Wrońska i jakieś ludki w żółtych kurteczkach, aż wyszli ci dwaj i pozamiatali. Wzmak na full ( no prawie) i pozamiatali imprezą:

https://www.youtube.com/watch?v=ubirS1QhY28

frywolny trucht

Mogę zapuścić coś takiego na ten przykład:

https://www.youtube.com/watch?v=FHFvaQ5Q4QM

Ale też to co się wydarzyło wczoraj, to ślizganie się po konwencjach, spektakl, pazur, kontekst miejsca i czasu... to wszystko stanowiło wydarzenie bez precedensu. Przejrzałem internety i oni raczej tacy stojący, a w Żywcu skakali jakby się czegoś niedozwolego najedli. Kontekst. Stoi Nosowska, śpiewa dziwne grafomańskie rzeczy, jeden fajny kawałek z ostatniej płyty. Dyga między piosenkami jak 10-latka. Hi hi, ha, ha. No OK. Uwielbiam ją, pamiętam stare płyty, więc szacun i tak się należy. Zmieniają się wykonawcy, niektórzy nie potrafią śpiewać. Ktoś pisze na Youtubie, że te żółte ludziki to dobra muzyka do windy. Celnie. Taczamy się po podłodze ze śmiechu. Jedyna rozrywka, dopóki nie weszli ci dwaj. Muzyka to jedno, nie twierdzę, że odwalili spektakl jak Rammtsein, ale to było 500+ do tego co najpewniej jest na "cywilnej" płycie. Szkoda.
ZESTAW 1: Technics SL 1200 GR, Hana EL, pre Husariaa, Roksan K3, ProAc Responce D2D, OPPO PM-2, HA-1, Akai GX 75
ZESTAW 2: Dual 1019 z AT 95E, Marantz 2216, Marantz 5220, Jamo Concert C 93

amati74

Cytat: frywolny trucht w Sierpień 26, 2018, 20:23
Mogę zapuścić coś takiego na ten przykład:

https://www.youtube.com/watch?v=FHFvaQ5Q4QM

Ale też to co się wydarzyło wczoraj, to ślizganie się po konwencjach, spektakl, pazur, kontekst miejsca i czasu... to wszystko stanowiło wydarzenie bez precedensu. Przejrzałem internety i oni raczej tacy stojący, a w Żywcu skakali jakby się czegoś niedozwolego najedli. Kontekst. Stoi Nosowska, śpiewa dziwne grafomańskie rzeczy, jeden fajny kawałek z ostatniej płyty. Dyga między piosenkami jak 10-latka. Hi hi, ha, ha. No OK. Uwielbiam ją, pamiętam stare płyty, więc szacun i tak się należy. Zmieniają się wykonawcy, niektórzy nie potrafią śpiewać. Ktoś pisze na Youtubie, że te żółte ludziki to dobra muzyka do windy. Celnie. Taczamy się po podłodze ze śmiechu. Jedyna rozrywka, dopóki nie weszli ci dwaj. Muzyka to jedno, nie twierdzę, że odwalili spektakl jak Rammtsein, ale to było 500+ do tego co najpewniej jest na "cywilnej" płycie. Szkoda.
Całkiem przyjemne dla oka i ucha