Magnetofony kasetowe

Zaczęty przez Yacek, Maj 27, 2014, 22:49

Poprzedni wątek - Następny wątek

cdt

1990 pierwszy wypad na zachód  :o ale tam było kolorowo . Wiedeń . Ile dobrego te kasety robią . Ile wspomnień ;D

LampowY

Cytat: frywolny trucht w Grudzień 14, 2018, 19:11Życie nie jest bajka  :o ;D
Nie ściemniaj, to nie Bydgoszcz. Naptun w Gdańsku  :D


Ale ściupak  ;D

frywolny trucht

#1352
No wiesz. Oprócz tego, że się żyło miłością, a nie karkówką i piwem, to coś tam się podróżowało :)

https://archiwum.allegro.pl/oferta/magnetofon-aiwa-ad-f910-absolutny-hi-end-zobacz-i6866086996.html

Tak sobie patrzę na ten magnetofon i się zastanawiam dlaczego czas ( cena) obszedł się z nim tak źle?
Trzy głowice są? Są. Parametry dobre są na papierze? Są, proces automatycznej kalibracji plus możliwość manualnej? Są. I co? Czysta pln?  :o


https://www.youtube.com/watch?v=R1O1Kr_FyE4
ZESTAW 1: Technics SL 1200 GR, Hana EL, pre Husariaa, Roksan K3, ProAc Responce D2D, OPPO PM-2, HA-1, Akai GX 75
ZESTAW 2: Dual 1019 z AT 95E, Marantz 2216, Marantz 5220, Jamo Concert C 93

LampowY

Cza kolegę zmotywować  ;D


frywolny trucht

To rrrr może go wzruszyć  :)
ZESTAW 1: Technics SL 1200 GR, Hana EL, pre Husariaa, Roksan K3, ProAc Responce D2D, OPPO PM-2, HA-1, Akai GX 75
ZESTAW 2: Dual 1019 z AT 95E, Marantz 2216, Marantz 5220, Jamo Concert C 93


merlin1973

Cytat: cdt w Grudzień 14, 2018, 19:161990 pierwszy wypad na zachód   ale tam było kolorowo . Wiedeń .
Myslałem,że to ja :) też kiedyś miałem włosy :)
Pozdrawiam S.CH.

LampowY

Cytat: frywolny trucht w Grudzień 14, 2018, 19:55
To rrrr może go wzruszyć  :)
Liczę na to  :np:

Frywolny, Ty masz dobrą rękę... wybierz mu już jakiego dobrego taśmociąga bo sam chłop będzie marudził jak mała dziewczynka w sklepie z cukierasami  ;D

frywolny trucht

Niech popatrzę, czy mi się uchował jego adres... Trzy wyślę, żeby wyglądał tu jakoś sensownie  ;D
ZESTAW 1: Technics SL 1200 GR, Hana EL, pre Husariaa, Roksan K3, ProAc Responce D2D, OPPO PM-2, HA-1, Akai GX 75
ZESTAW 2: Dual 1019 z AT 95E, Marantz 2216, Marantz 5220, Jamo Concert C 93

LampowY


cdt

A nagrywam sobie .

LampowY

Zawsze popielniczkę zakładasz na płytę?  :o
Lepiej gra? Bardziej dopalony dźwięk?

;D ;D ;D

cdt

DD to tylko popiołki sie nie boje . Odważniki odpadają . I nie śmiej sie popiołka jezd fanja

cdt

Znajomy na FB mi właśnie uświadomił że nie ma nic złego w kasetoliżmie  ;D

Znam ten ból.
W każdym hobby się można zatracić.
Jest 14 grudnia a już trzeci raz w tym miesiącu kupuje wódkę na sylwestra. 😃

LampowY

To jednak nie jest tak, że każdy magnetofon (deck) gra fajnie jak ma dobrze nagrany materiał. Otóż nie każdy.
Bawiliśmy się z kolegą tym JVC model SENTYMENT 20  ;D. Próby kalibracji pod naka były. Nie, on po prostu gra z założenia i od nowości chujowo i trzeba się z faktem pogodzić. Puściliśmy ten sam materiał na dwóch budżetowych Technicsach i jakimś Pioneerze. Też ujnia z grzybnią. Jak się okazało nacodziennym jego grajkiem jest właśnie akajec 95. Tak, ten gra fajnie ale uznaliśmy, że nakamiszon gra bardziej "audiofilsko", spokojniej, wolniej, wszystko do końca. Czyli do mojego jazzu w sam raz. Na metalowych i mocnych rockowych kawałkach nie było już tak pięknie audiofilsko  ;D Tu akajec zostawił naka z tyłu. Jest szybszy i bardziej narwany w brzmieniu.
O! I tyle dzisiaj wzbogaciłem się o jeszcze lichutką kasetową wiedzę.

A! Kasety metalowa (IV). Odjazd ale drogo  >:( Warto z jedną dla zdrowotności mieć. Albo nie, lepiej nie mieć i żyć w niewiedzy  8)

LampowY

Ktoś coś wspominał o japońskich wydaniach CC?  >:D


LampowY


cdt

To u twojego Klegi  ;D chce takiego kolege  ;D

LampowY

Cytat: cdt w Grudzień 15, 2018, 18:29
To u twojego Klegi  ;D chce takiego kolege  ;D

Nie. Na fejsie ktoś wrzucił. Sklep w L.A. czasy obecne.

cdt

Szkoda bo mi się włączyło

LampowY


LampowY

Wykształciłem ostatnio u siebie nowy odruch Pawłowa  :o
Jak słyszę charakterystyczny "pyk" igły dojeżdżającej do końca strony płyty wstaję automatycznie z fotela podnieść ramię.

A to kaseta  ;D ;D ;D ;D

paul_67

Uważaj Lampowy bo zaraz za "fajnie" ktoś Cię zjebie jak mnie za "lepiej".Bo co to znaczy fajnie? Dla jednego fajnie , a dla innego nie... :)

cdt

Cytat: LampowY w Grudzień 15, 2018, 18:22Próby kalibracji pod naka były. Nie, on po prostu gra z założenia i od nowości chujowo i trzeba się z faktem pogodzić.
Bo porównałeś do Akai 95 i DR-2 . Jak byś go porównał do Diory to by był świetny :)

LampowY

Cytat: cdt w Grudzień 15, 2018, 18:47
Cytat: LampowY w Grudzień 15, 2018, 18:22Próby kalibracji pod naka były. Nie, on po prostu gra z założenia i od nowości chujowo i trzeba się z faktem pogodzić.
Bo porównałeś do Akai 95 i DR-2 . Jak byś go porównał do Diory to by był świetny :)
Oczywista oczywistość  8)
Masz racje, na pewno musi być od czegoś lepszy  ;D

Paweł, oczywiście zapomniałem dodać do wpisu "wg mnie" i "na moje stare kaprawe ucha"  ;)