CD-Player dla wariata.

Zaczęty przez rudy-102, Grudzień 01, 2017, 13:43

Poprzedni wątek - Następny wątek

paul_67

Cytat: rudy-102 w Grudzień 08, 2018, 11:29Ja mieszkam w robocie, albo robota mieszka we mnie, albo coś w tym stylu :). Trudno rozdzielić
To inna inszość.

paul_67

Wracając do tematu: jakie wiertło stopniowe?

McGyver

Cytat: paul_67 w Grudzień 08, 2018, 11:31
Wracając do tematu: jakie wiertło stopniowe?
Kup po prostu na allegro. Ja tak zrobiłem, używam od kilku lat i nie dostrzegam by następowało jakieś przedwczesne zużycie, zresztą te wiertła są tam dość tanie, od kilkunastu zł. wzwyż. Taki wydatek raz na trzy-cztery lata nikogo nie zabije.
Do wiercenia otworów pod gniazda kup wiertło stopniowane co 1mm (bywają także stopniowane co 2mm co jest pewnym ograniczeniem).

paul_67

Dziękuję pięknie za radę.Po prostu nie lubię kupować czegoś co za chwilę wyrzucę bo nie nadaje się do użytku.Dlatego wolę spytać.

McGyver

Ja tym intensywnie wiercę w aluminium i w stali. Od kilku lat. Jak się zużyje, to po prostu kupię kolejne i już.
IMHO nie ma sensu kupować 10x droższych wierteł w Castoramie, tym bardziej że nie sądzę by się jakoś szczególnie różniły od tych tanich.

paul_67

Masz te w złotym odcieniu?

McGyver

Takoweż. Ponoć pokrywane warstwą tytanu. Zaczęło się toto już ścierać, ale wciąż wiercą prawidłowo.
Jeczcze warto co nieco wspomnieć na temat techniki wiercenia. Używam wkrętarki sieciowej (Bavaria z allegro) ze sprzęgiełkiem nastawionym na 18. Staram się wiercić niezbyt szybko, z umiarkowanym naciskiem. Raz wierciłem z nastawą "na sztywno", wiertło mi się zaklinowało w otworze i blacha się pogięła. Musiałem to później ratować klepiąc młotkiem gumowym na drewnianej listwie, i udało się uratować, śladu nie było, ale gdybym tak spieprzył dwa-trzy otwory obok siebie to byłoby do wyrzucenia. Dlatego używam sprzęgiełka.

paul_67

Czyli wiercisz jakbyś wkręcał.Odnotowałem.Rzadko wiercę w cienkiej blasze, ale zawsze wtedy mam przedmiot obrabiany zamocowany na sztywno.W domu, wiadomo, nie zawsze tak można.

McGyver

Oczywiście można przedmiot zamontować na sztywno, ale wtedy jak Ci wiertło stopniowane "złapie", to masz pogięte na amen. Stąd potrzeba używania sprzęgiełka.


McGyver

Tak, będą dobre, ale tylko do parzystych (w mm) średnic otworów. Warto dokupić sobie jeszcze takie stopniowane co 1mm, np. to: https://allegro.pl/dedra-wmst0412-wiertlo-stopniowe-do-metalu-4-12mm-i7684715066.html
bo czasem trzeba wykonać otwór 9mm czy 11mm. Na przykład gniazda RCA firmy CMC (bardzo fajne) wymagają otworów o średnicy 11mm.

paul_67

9 lub 11 też jest w zestawie :) Okulary ! ;D

McGyver

Nie tyle okulary, co w ogóle nie spojrzałem tylko zasugerowałem się zakupionym przez siebie zestawem trzech wierteł stopniowanych w którym sa wiertła 4-12, 4-20 i 4-32mm, a wszystkie parzyste.

paul_67

No to dobre będą :)

Główny opis:

Specyfikacja:

    Materiał: HSS4241
    Kolor:niebieski
    Rozmiar: 4-20 / 3-12 / 4-12
    4-20: 9stopni: 4mm / 6mm / 8mm / 10mm / 12mm / 14mm / 16mm / 18mm / 20mm
    3-10: 10stopni: 3mm /4mm / 5mm / 6mm / 7mm / 8mm / 9mm / 10mm / 11mm / 12mm
    4-12: 5 stopni: 4mm / 6mm / 8mm / 10mm /12mm

Charakterystyka:

    wykonane ze stali szybkotnącej HSS,
    szlifowane,
    pokryte powłoką z tytanu co przedłuża ich żywotność sześciokrotnie w porównaniu z normalnymi wiertłami HSS,
    stopniowanie co 1 mm,
    laserowo grawerowana numeracja pozwala na kontrolowanie wielkości otworu podczas wiercenia.

Przeznaczone:

    do obróbki metali nieżelaznych,
    blach stalowych cienkościennych
    tworzyw sztucznych.

Opis:

Wiertło ze stali szybkotnącej (HSS), pokryte powłoką z tytanu, dzięki czemu bez problemu wierci najcieńsze blachy bez uprzedniego nawiercania, bez zadziorów, bez przywierania wiórów do wiertła.

Zastosowanie:

Znajduje zastosowanie w blacharstwie, ślusarstwie, branży instalatorskiej itp.

Zestaw zawiera:

    3 x wiertło stopniowe - BIT
    1 x ETUI


rudy-102

W oczekiwaniu na zastępcze diody do phono-pre nie miałem co zrobić z rękoma to zamieniłem w "naszym wariacie" przewody od PCM61 do płytki sygnałowej na druty z czystego srebra.  8)
Słucham teraz  :) .

rudy-102

Od trzech dni gram na srebrze. Początek był załamujący. Dźwięk dostał takiego muła, że aż strach. Po dwóch godzinach zaczęło się klarować. Teraz jest na prawdę ładnie. Żadnych wyostrzeń, żadnych deficytów na basie. Scena jest jeszcze lepsza i wyraźniejsza.

Ach - no i jeszcze jedno. Słabo nagrane płyty brzmią jeszcze słabiej :(.

Kangie

Cytat: McGyver w Grudzień 08, 2018, 13:07Takoweż. Ponoć pokrywane warstwą tytanu. Zaczęło się toto już ścierać, ale wciąż wiercą prawidłowo.
To bardzo cienka warstwa azotku tytanu TiN. Pamiętam dzień kiedy wdrażałem te wiertła zawodowo do firmy, w której pracuję. A było to 14 lat temu ;) Te wiertła śmiało można ostrzyć. Mam na myśli klasyczne wiertła kręte walcowe. Najlepiej sprawdzają się przy wierceniu maszynowym. Podczas wiercenia ręcznego małe rozmiary fi 2-3,5mm lubią pękać, a wiertła marki DORMER do tanich nie należą.

Prywatnie mam i używam typoszeregów co 0,5mm. Zawodowo mamy niekiedy co 0,1mm. A rozwiertaki swoją drogą.

Cytat: McGyver w Grudzień 06, 2018, 16:00Nie ważcie się wiercić takich rzeczy zwykłymi wiertłami do metalu, bo wyjdzie brzydka dziura o kształcie zbliżonym do trójkąta o poszarpanych brzegach. A wiertłem stopniowanym jak ze zdjęcia wykonacie eleganckie, równiutkie okrągłe otworki o gładkich brzegach. Wystarczy usunąć zadziory z krawędzi i można wkręcać gniazda.
Co prawda to prawda. Cienkie blaszydła tylko "szyszką".

MAAX

Po raz pierwszy piszę na tym forum, więc chcę się przywitać co niniejszym czynię.

Pozwoliłem sb. napisać w tym wątku ponieważ zabieram się do moda DCD-755AR
Zbieram puki co podzespoły do metody tutaj zastosowanej, może jeszcze coś dodatkowo, ale to później.
Tak więc czy ktoś z kolegów ma na zbyciu np: Board PCB pod 6N11/ 6DJ8, podstawki, trafo i może jeszcze
inne podzespoły? chętnie odkupię.
Pioneer A300, NAD 3020B, SANSUI A-80 B&S, monitorki T+A

wiki

Cytat: MAAX w Maj 22, 2020, 23:29Po raz pierwszy piszę na tym forum, więc chcę się przywitać co niniejszym czynię.
Witam kolegę....  :)
Pisz, pisz.... będę czytać...
Kolumny JBL, transport, przetwornik, końcówka mocy (pro audio).
Kenwood Model 600, Sony 501, Lite przedwzmacniacz - działka

MAAX

Cytat: wiki w Maj 22, 2020, 23:32Pisz, pisz.... będę czytać...
Witam.
Zbyt wiele to chyba nie poczytasz bo ja nie wiele piszę, tyle co muszę :-)
też wolę słuchać
Pioneer A300, NAD 3020B, SANSUI A-80 B&S, monitorki T+A

MAAX

Czy ktoś może podać jaki konkretnie trafo (typ, model, producent, parametry) zastosował do lampizacji? bo w wątku przewija się temat tak ogólnie tylko o napięciach i prądach co powinno wystarczyć by znaleźć jakiś, ale różnie z tymi transformatorami bywa jedne za niskie napięcie inne za wysokie. Wypiszcie proszę swoje sprawdzone typy jakie zastosowaliście i ew. gdzie kupione.
Pioneer A300, NAD 3020B, SANSUI A-80 B&S, monitorki T+A

MAAX

Czy ten będzie wystarczający 15VA TSTA 0015/001 z TROROIDY?
Pioneer A300, NAD 3020B, SANSUI A-80 B&S, monitorki T+A

1n4007

Cytat: MAAX w Maj 22, 2020, 23:29
Po raz pierwszy piszę na tym forum, więc chcę się przywitać co niniejszym czynię.

Pozwoliłem sb. napisać w tym wątku ponieważ zabieram się do moda DCD-755AR
Zbieram puki co podzespoły do metody tutaj zastosowanej, może jeszcze coś dodatkowo, ale to później.
Tak więc czy ktoś z kolegów ma na zbyciu np: Board PCB pod 6N11/ 6DJ8, podstawki, trafo i może jeszcze
inne podzespoły? chętnie odkupię.

Coś mi z rezystorów zostało + jakieś kondy (zasilania i sygnałowe). Jakby co, to pisz :)

MAAX

Sprawdzę czego mi jeszcze brakuje to dam znać
Pioneer A300, NAD 3020B, SANSUI A-80 B&S, monitorki T+A

MAAX

#1049
Cytat: 1n4007 w Czerwiec 10, 2020, 23:46

Coś mi z rezystorów zostało + jakieś kondy (zasilania i sygnałowe). Jakby co, to pisz :)

A jaki trafo zastosowałeś u siebie ? bo szukam taki by nie przekraczał 250 V a pod obciążeniem było 180 - 200V
Pioneer A300, NAD 3020B, SANSUI A-80 B&S, monitorki T+A