Nowe życie kolumn Philips 22 rh 426

Zaczęty przez Mikut1982, Kwiecień 25, 2018, 19:16

Poprzedni wątek - Następny wątek

malg

żebym, ja tak umiał malować (odnawiać)  :)

gratulację, też czekam na jakieś wieści z odsłuchów

Mikut1982

Jutro konczę drugą kolumnę. Potem maskownice.  A odsłuch dopiero za tydzien, ponieważ tak jak pisałem -delegacja. Ale dam znać. 

Mikut1982

A i musze kupic jakies wygłuszenie do kolumn bo w starych jest jakby welna mineralna żólta. Już drugi raz sie z nią spotkałem. Jest tylko na tylniej ściance.  Z terminalu rezygnuje ponieważ w kolumnach i tak go nie było wiec po co go montować. Mi to akurat nieprzeszkadza.

Piterski

Wełna nie jest zła i skoro to kolumna zamknięta to dal bym wełnę.
Tor cyfrowy: Esoteric K01 - Gryphon Diablo 120.
Tor Analogowy: Phasemation PP-300 - Pioneer PL70II - RCM Sensor2.
Kolumny: Electro Voice Interface "Delta". Kable: Furutech, Hijiri - Harmonix, by Melepeta, Yarbo 1100.

Mikut1982

Witam prace ruszają dalej. Poprzednio głośniki były wpasowane żeby sprawdzić czy szystko ok.  I nie bylo, tak jak pisałem po usunieciu starych zaczepów do maskownic które były na zszywki i cieżko sie je sciągało a do tego były grubsze.  Teraz są inne cieńsze i wiązało się to że głosnik średnitonowy wystawał poza maskownice 2mm.  Nakleiłem cieńka pilsnie i problem znikł.  Dobrze że to zauważyłem przed przyklejeniem materiału.

Mikut1982

No  wczoraj i dziś bym już miał coś zrobione lecz poczta zawiodła. Zamowiłem jeszcze lakier bezbarwny mat żeby jeszcze raz zabezpieczyć fronty.  Przesyłka miała być w czwartek ale niedotarla, najpierw była w komornikach potem pojechala do szczecina i znow wróciła do komornik.   Z tąd to opuznienie.  No ale podobno w poniedziałek już ma być.  Postumentu pod kolumny też sie już robią.  Dodam że nie będą to stendy.  Wymyśliłem coś innego.  Planowany koniec przewiduje na wtorek.  I odsluch w środe. 

Mikut1982

Maskownice pomalowane. Teraz nic nie bedzie przebijac.

Mikut1982

Teraz powoli idzie material. Oczywiscie dzwięko przepuszczalny.

Mikut1982

Ciężko było ale maskownice skonczone. 

Mikut1982

Niewiem jak wam ale mi sie bardzo podoba.  Żal mi było tego starego materiału ale teraz widze że  czarny materiał lepiej pasuje do brązowych kolumn.  Jutro zrobie lepsze zdjecia za dnia.  Jutro też ostatnie malowanie.  I we wtorek montaż głośnikow. ;D

rudy-102

Super to wszystko wygląda. Gratuluję dobrej dobrej roboty.
Ten nowy materiał wygląda bardzo dobrze, ale jak spojrzałem na zdjęcia w wersji oryginalnej to  muszę powiedzieć, że tamte obicie bardziej mi się podobało. Miało w sobie klimat tamtych lat. Prawie czułem zapach tych starych skrzynek jak ne nie patrzyłem :).

P.S.
Dzidziuś dojechał?

Mikut1982

Wiem mi też podobał się tamten materiał ale niestety w obu maskownicach były dziury t to dosc spore. A dzidziuś będzie jutro.  Szkoda że nie robią już takich materiałów. I tak udało mi sie je uratować , podejrzewam że trafiły by na śmietnik, leżały w garażu wciśnięte w szafke i przygniecione płytkami.  A tak będą grały u mnie.  We wtorek skręce głośniki i w środe postaram sie dać znać jak graja.  A beda grały pod magnetofonem szpulowym. 

malg

szkoda, że się pospieszyłeś z tym materiałem,
to znaczy nie zapytałeś: "ktokolwiek widział, ktokolwiek wie"

tutaj masz rózne epokowe w 24 kolorach:
https://www.ebay.pl/itm/NEW-24-colours-audio-grade-vintage-type-speaker-grill-cloth-fabric-suit-TANNOY/152906221896

malg

np taki honey lub  shetland by pasowal

Mikut1982

Myslałem że już takich nie robią.  Ten drugi byłby idealny. Dzieki bardzo.  Narazie bedzie ten , bo jak kolumny zostaną ze mna to moge w każdej chwili zmienic.  Ale naprawde dzieki bo na nastepny raz się przyda.  Super

rudy-102

Nic straconego. Jak wszystko juz ładnie zagra to można zmienić. Tu masz jeszcze jeden. Chyba jeszcze lepszy.




https://www.ebay.com/itm/173308996925?rmvSB=true

Mikut1982

Ten jest idealny. Gdxie można kupić?

rudy-102


Mikut1982

Extra ;D. Najpierw je skrece i posłucham jak graja na nowych kabelkach

malg

Ładny, ten co pokazał Rudy,
i zgrywa się kolorystycznie z odbudową

Mikut1982

Witam. Na wstepie musze sie wam pochwalic że zostałem ojcem ,po raz pierwszy.  Teraz musze sie brać za kolumny żeby nie robić bałaganu puźniej.   Uszczelki pod głośniki już przylepione.   Zaraz bedzie montaż głośników.  Czekam też aż stolarz zrobi półki pod kolumny, podobno maja być dziś.  I jak wszystko pujdzie dobrze to wieczorem odsłuch z moim znajomym.  On już będzie wiedział co napisać, zna sie na tym bardziej niż ja.

christo

Cytat: Mikut1982 w Maj 16, 2018, 08:54Na wstepie musze sie wam pochwalic że zostałem ojcem ,po raz pierwszy.
Gratuluję i zdrowia życzę! To chyba pierwsze dziecko na forum..?
Victor QL-A70 (103R, Ortofon Rondo Blue), Ear834p clone by LH + trafa, 300B SET, ART Stiletto 6, Denon DVD-3910

rudy-102


frywolny trucht

ZESTAW 1: Technics SL 1200 GR, Hana EL, pre Husariaa, Roksan K3, ProAc Responce D2D, OPPO PM-2, HA-1, Akai GX 75
ZESTAW 2: Dual 1019 z AT 95E, Marantz 2216, Marantz 5220, Jamo Concert C 93

Mikut1982

Dzieki dzieki.  Z tego stresu przylutowalem odwrotnie kabelki..