Na leniucha.

Zaczęty przez audiokawosz, Październik 23, 2020, 20:59

Poprzedni wątek - Następny wątek

audiokawosz

Wątek poświęcony jak w tytule urządzeniom z pilotem.

Stałem się dziś posiadaczem kolejnego odtwarzacza cyfrowego w swojej przygodzie z plikami. Miałem w swojej przygodzie z plikami dwa tanie urządzenia od pioneera i yamahy. Tym razem dałem się skusić na Koreańczyka . Coctail CA-X45 .
Pierwsze wrażenia są dość pozytywne . Na pewno nie muli . A nawet mogę powiedzieć że ma ciut za dużo góry.  Mam nadzieję że jak większość nowych urządzeń po ułożeniu straci trochę tej góry .
Dziś koncentruje się na zripowaniu XRCD. Jutro spróbuje podłączyć pod wejście audio prephono Linnarta i zripować kilka winyli.
Jedno jest pewne jak na razie to moje najlepsze źródło plikowe jakie miałem.
Przyjdą takie czasy,że ludzie będą szaleni i gdy zobaczą kogoś przy zdrowych zmysłach,powstaną przeciw niemu mówiąc: Jesteś szalony,bo nie jesteś do nas podobny

elem

I jak tam koncertowe Orły wypadły po zripowaniu?   Okładki nie rozpoznał po wczytaniu krążka?
Feickert Twin, SME V, DV XX2MKII;  CEC TL51,DX51,DX71,
Olive Opus 4; Sensor 2  MKII ; Bonasus; Gauder Arcona 60, Tesla ARZ 6604- Voigt Pipe

audiokawosz

Nic nie rozpoznał . Są płyty które muszę wpisywać ręcznie.Włącznie z tytułami utworów.To etap nie na leniucha.
Przyjdą takie czasy,że ludzie będą szaleni i gdy zobaczą kogoś przy zdrowych zmysłach,powstaną przeciw niemu mówiąc: Jesteś szalony,bo nie jesteś do nas podobny

masza19

Ta wasza mechanizacja....
Ja, jak wrzucę winyla na talerz w Wawrze to u śfagra w Podkowie okładka wyświetla się na TVP Info  :o
:alc:

audiokawosz

A ja od miesiąca jak mam PD 70 AN  gramofon oszczędzam. Zachłysnąłem się cyfrą
Przyjdą takie czasy,że ludzie będą szaleni i gdy zobaczą kogoś przy zdrowych zmysłach,powstaną przeciw niemu mówiąc: Jesteś szalony,bo nie jesteś do nas podobny

wiki

Cytat: audiokawosz w Październik 23, 2020, 21:57
A ja od miesiąca jak mam PD 70 AN  gramofon oszczędzam. Zachłysnąłem się cyfrą
O ten Pioneer o którym ciągle myślę.....
Daleko mieszkasz?
Może bym go posłuchał?
Kolumny JBL, transport, przetwornik, końcówka mocy (pro audio).
Kenwood Model 600, Sony 501, Lite przedwzmacniacz - działka

audiokawosz

W Warszawie. Pionek mi się wpasowała w mój lampowy tor wyśmienicie. Hejend dla ubogich  ;D
Przyjdą takie czasy,że ludzie będą szaleni i gdy zobaczą kogoś przy zdrowych zmysłach,powstaną przeciw niemu mówiąc: Jesteś szalony,bo nie jesteś do nas podobny

masza19

Ten Pioneer ma wejście z obsługą DSD na swojego DACa?

masza19

OK, widzę, że ma.
Czyli zripowany do DSD materiał np z xrcd odtwarzasz z koktajla jako transportu przez przetwornik pionka?


masza19

Widzę, że TRAXIAL już nie jest produkowany ale jest następca - DIGI-COUPLER 75 Ohm
To są kable z rynku profi, które rygorystycznie trzymają impedancję 75 Ohm.

https://www.vandenhul.com/product/the-digi-coupler-75-ohm-halogen-free/

https://www.ebay.pl/sch/i.html?_from=R40&_trksid=m570.l1313&_nkw=DIGI-COUPLER+van+den+hul&_sacat=0&_osacat=0&_odkw=DIGI-COUPLER+van+den+hul

audiokawosz

Do DSD to chyba nie. Skorzystałem ze szczeliny . Ale to mi daje do myślenia . Bo mogę skorzystać z innego źródła i podłączyć się z tyłu pod wejścia audio . Wtedy powinno udać się to zgrać w DSD . Długa droga mnie czeka. To jest skomplikowane.
Teraz zgrałem to w VAV w najwyższej dostępnej firmowo jakości.
Przyjdą takie czasy,że ludzie będą szaleni i gdy zobaczą kogoś przy zdrowych zmysłach,powstaną przeciw niemu mówiąc: Jesteś szalony,bo nie jesteś do nas podobny

audiokawosz

Przyjdą takie czasy,że ludzie będą szaleni i gdy zobaczą kogoś przy zdrowych zmysłach,powstaną przeciw niemu mówiąc: Jesteś szalony,bo nie jesteś do nas podobny

masza19

Jak go jeszcze maja to ten. Ja go właśnie mam od lat (Traxiala) i innego nie chcę.
Na stronach VdH juz go nie ma, został zastąpiony przez DIGI-COUPLERa

audiokawosz

Rozkminiłem nagrywanie z zewnętrznego źródła . Ale okładek nadal nie rozkminiłem. Zgrywam jednowarstwowe SACD
Dragon DR-10 i KA 1030 jak tylko wrócą z konserwacji idą na sprzedaż  ;D
Przyjdą takie czasy,że ludzie będą szaleni i gdy zobaczą kogoś przy zdrowych zmysłach,powstaną przeciw niemu mówiąc: Jesteś szalony,bo nie jesteś do nas podobny

masza19

A on nie ma zewnętrznej aplikacji do obsługi na komórkę czy tableta?

Wysprzedawanie dobrego analogowego źródła to m.z. błąd. Zatęsknisz kiedyś za analogowymi zniekształceniami w muzyce.
Ja myślałem np, że umiem żyć bez lampowych parzystych harmonicznych. Nie umiem...

audiokawosz

Może ma ale ja za pineskę się na tym nie znam
Przyjdą takie czasy,że ludzie będą szaleni i gdy zobaczą kogoś przy zdrowych zmysłach,powstaną przeciw niemu mówiąc: Jesteś szalony,bo nie jesteś do nas podobny

audiokawosz

Przyjdą takie czasy,że ludzie będą szaleni i gdy zobaczą kogoś przy zdrowych zmysłach,powstaną przeciw niemu mówiąc: Jesteś szalony,bo nie jesteś do nas podobny

audiokawosz

Kończę zgrywanie pierwszej SACD  będzie prawie 2.0 G . Nagrywanie w czasie rzeczywistym z próbkowaniem 96kHz .
Zaraz spróbuje zripować winyla z wyższym próbkowaniem .
Przyjdą takie czasy,że ludzie będą szaleni i gdy zobaczą kogoś przy zdrowych zmysłach,powstaną przeciw niemu mówiąc: Jesteś szalony,bo nie jesteś do nas podobny

audiokawosz

#19
FB przypomniał mi zdjęcia jakie zamieszczałem trzy lata temu. Tak sobie na nie patrze i tylko dwa sprzęty przetrwały . EV FR 300 i Luxman PD 444 . Ale też nie w całości bo pozmieniałem ramiona.
Nie ma już Lectora cdp 06T ani cdp 707 który znalazł dom u kolegi z forum. Pre MPW zresztą też u naszego kolegi. Dragon na wylocie. Preamp Technicsa 30A zastąpiony przez pre Linnarta . Jest jeszcze końcówka 40A ale do czasu jak Mirek nie skończy monosów. Wpis pasował by raczej do nervosów ale to też stare dzieje. Zostanie w leniuchach.
Przyjdą takie czasy,że ludzie będą szaleni i gdy zobaczą kogoś przy zdrowych zmysłach,powstaną przeciw niemu mówiąc: Jesteś szalony,bo nie jesteś do nas podobny

masza19

I to był słuszny ruch z tym MPW  ;)

audiokawosz

Telefon za grosze a jakie zawodowe zdjęcia . Samsungiem A-40 za mniej niż tysiak.
Przyjdą takie czasy,że ludzie będą szaleni i gdy zobaczą kogoś przy zdrowych zmysłach,powstaną przeciw niemu mówiąc: Jesteś szalony,bo nie jesteś do nas podobny

audiokawosz

Przyjdą takie czasy,że ludzie będą szaleni i gdy zobaczą kogoś przy zdrowych zmysłach,powstaną przeciw niemu mówiąc: Jesteś szalony,bo nie jesteś do nas podobny

audiokawosz

Nocne słuchanie DSD od Mirka 24
Przyjdą takie czasy,że ludzie będą szaleni i gdy zobaczą kogoś przy zdrowych zmysłach,powstaną przeciw niemu mówiąc: Jesteś szalony,bo nie jesteś do nas podobny

audiokawosz

Z księżycem na okładce.
Przyjdą takie czasy,że ludzie będą szaleni i gdy zobaczą kogoś przy zdrowych zmysłach,powstaną przeciw niemu mówiąc: Jesteś szalony,bo nie jesteś do nas podobny