Na co zmienic lampke z obrazka

Zaczęty przez moon, Sierpień 01, 2019, 09:22

Poprzedni wątek - Następny wątek

moon

Panowie, koncze sredniej wielkosci remontu, niestety w trakcie moj Espressivo z Feliks Audio doznal lekkiego przygniecenia w 2-3 lampkach, wygiely sie nozki, nie wiem, czy chce je prostowac i czy sie nie uszkodza w efekcie, wiec rozwazam wymiane tych dwoch na cos nowego, co moglbym na ich miejsce kupic?

Pioneer PL-50L II + Ortofon 2M Bronze + LAR LPS-1+ Cayin MT-35S + Canto Grand

LampowY

#1
Przepraszam, to nie ta lampa.

moon

te z Twojego zdjecia to beda pasowaly? symbol nieco inny:) kosztowne czylI?
Pioneer PL-50L II + Ortofon 2M Bronze + LAR LPS-1+ Cayin MT-35S + Canto Grand

LampowY

Cytat: moon w Sierpień 01, 2019, 09:26
te z Twojego zdjecia to beda pasowaly? symbol nieco inny:) kosztowne czylI?
Nie, nie. Pomyłka, sorki.

Bedford

Cytat: moon w Sierpień 01, 2019, 09:22?

Lampa ze zdjęcia to 6N6P. Ale spokojnie wyprostuj te nóżki - nic złego nie powinno się stać.

rudy-102


Bedford

Cytat: rudy-102 w Sierpień 01, 2019, 11:40ECC99 powinno pasować
A jaki niby sens ma zamienianie oryginalnego 6N6P na ECC99. 6N6P są powszechnie dostępne.

moon

nie o brak dostepnosci chodzi, moze warto wsadzic cos 'deko' lepszego przy okazji, ze sie spieprzyly, moze nie ma sensu
Pioneer PL-50L II + Ortofon 2M Bronze + LAR LPS-1+ Cayin MT-35S + Canto Grand

moon

Wowczas wyprostowalem i gralo do dzis:) ale szlag trafil Philipsa, to chyba uszkodzenie mechaniczne, nie wynikajace z uzytkowania, czasu dzialania? Chyba kupie nastepne Philipsy, chyba ze cos polecicie w miejsce tych ECC88, ktore polecil mi Masza? Te ruskie, ktore robia za tymczasowe to troche suchotniki.
Pioneer PL-50L II + Ortofon 2M Bronze + LAR LPS-1+ Cayin MT-35S + Canto Grand

tomekkk1

Rozszczelniła się wskutek uderzenia itp. To jest ECC88, czy PCC88 od filipa? Polecam Matsushita PCC88. Są niedrogie a grają zjawiskowo. Według mnie lepiej od tych filipków :)

moon

czyli jednak widocznie Mlody wpadl i sie wygiela, albo wczesniej przy okazji tego remontu juz sie cos z nia zadzialo i w koncu padl. Jakkolwiek smietnik. To Filips, moze sprobuje tej Matsushity, zobacze ile kosztuja, bo widze, ze od ostatniego zakupu Filips poszedl w gore.
Pioneer PL-50L II + Ortofon 2M Bronze + LAR LPS-1+ Cayin MT-35S + Canto Grand

moon

Pioneer PL-50L II + Ortofon 2M Bronze + LAR LPS-1+ Cayin MT-35S + Canto Grand

tomekkk1


moon

no to jej cena jest wlasciwie taka, jak wczesniej kupowalem Philipsa, zreszta od tego samego sprzedawcy, sprobuje w takim razie taakiej pary. Dzieki
Pioneer PL-50L II + Ortofon 2M Bronze + LAR LPS-1+ Cayin MT-35S + Canto Grand

tomekkk1


moon

oby:) w tej cenie "mieso" z Filipsa mi sie podoba, mam nadzieje, ze tez sie nie zawiode;)  a na pewno kupie, bo wlasnie przeszla moja paka 6xLP z USa bez cla, wiec nie mam dodatkowych wydatkow:)
Pioneer PL-50L II + Ortofon 2M Bronze + LAR LPS-1+ Cayin MT-35S + Canto Grand

dino

PCC są "troszkę"  >:D inne niż ECC.
Sprawdź  dokładnie co miałeś.

tomekkk1

Ta inność PCC88 to napięcie żarzenia 7V, zamiast 6.3V jak w przypadku ECC88. Prawdę powiedziawszy nie ma to większego znaczenia. Ba, przy 7V potrafią nawet "piszczeć", co nie ma miejsca kiedy "karmimy" je 6.3V :)
W swoim pre mam przełącznik pomiędzy 6.3V a 7V. I gdy zaprzęgam w nim PCC88 to przy 7V popiskiwały jak głupie.

moon

Cytat: dino w Grudzień 18, 2019, 17:49PCC są "troszkę"   inne niż ECC.
Sprawdź  dokładnie co miałeś.

wiem o tym, juz przy zmianie na Philipsa zostalem 'uswiadomiony'. Jak padl Filips teraz i wsadzilem z powrotem ruska, to poza walorami muzycznymi zauwazylem, ze jest ciszej. Wchodze w Matsushite, skoro mialem Filipka.
Pioneer PL-50L II + Ortofon 2M Bronze + LAR LPS-1+ Cayin MT-35S + Canto Grand

moon

Cytat: AudioAddicted w Grudzień 18, 2019, 12:20Myślę że się polubicie

dzieki jeszcze raz za porade, 'wjezdzam' w parke tych Matsushit, niedlugo beda na miejscu.
Pioneer PL-50L II + Ortofon 2M Bronze + LAR LPS-1+ Cayin MT-35S + Canto Grand

tomekkk1