Wznowienie serii Polish Jazz

Zaczęty przez elem, Kwiecień 11, 2016, 21:51

Poprzedni wątek - Następny wątek

merlin1973

Cytat: masza w Sierpień 14, 2016, 15:38pies coś ode mnie chce.
miałem dwa a raczej dwie :) wyciągały mnie na spacer i dzięki nim byłem bardzo dotleniony:)))
teraz sam chodze przed snem ale nie systematycznie :(
Pozdrawiam S.CH.

MAC

Zdążyłem  8)
Spacery są fajne. Na podwórko jej nie puszczam bo by kamień na kamieniu nie został  ;D

Doraźnie chadzamy pod dąbek a przeważnie do okolicznego lasu. Dobrze mieć pieseła.

MAC

Nie podobają mi się Stompersi. Burleska  :D Wolę coś spokojniejszego.

elem

Feickert Twin, SME V, DV XX2MKII;  CEC TL51,DX51,DX71,
Olive Opus 4; Sensor 2  MKII ; Bonasus; Gauder Arcona 60, Tesla ARZ 6604- Voigt Pipe

jamówię

Wpadł dziś do mnie elemek,na krótko niestety,ale przywiózł mi nowe Polisz Dżezy. Zapodałem PJQ,cudowna,cudowna płyta i świetnie nagrana.
Tomaszku bardzo Ci dzięki. Reszta wieczorem :)

miniabyr

Ja dziś też rozmawiałem z Tomkiem . W trakcie naszej rozmowy utyskiwałem na jakość nagrań serii Polish Jazz. Niestety wiele z tych materiałów jest wyjściowo źle nagrana i po sprawie. Nie mniej to kanon polskiej kultury i po prostu trzeba mieć coś z tej serii w swojej kolekcji. Bardzo mi sie podoba PJQ Ptaszyna,Kurylewicz ,Stańko . Czekam na następne wznowienia.
Szkoda życia na chujowy dźwięk !

MAC

I tak jest to lepiej zrobione niż większość współczesnych wydań.
Przynajmniej basem nie wali, na który ostatnio jestem przewrażliwiony  :o

Postanowiłem sobie skompletować całość PJ mimo, że cześć muzyki tam zgromadzonej jest dla mnie niestrawna  :) ale jak Paweł wspomniał jest to kawał historii i wypada mieć.

jamówię

Kuryl,Stańko,Komeda,PJQ,to są płyty świetnie zrealizowane,jeśli te konkretnie tytuły komuś grają źle,to przyczyny leżą gdzie indziej.

frywolny trucht

Niezgrany system i źle dobrane kondy  ;D
ZESTAW 1: Technics SL 1200 GR, Hana EL, pre Husariaa, Roksan K3, ProAc Responce D2D, OPPO PM-2, HA-1, Akai GX 75
ZESTAW 2: Dual 1019 z AT 95E, Marantz 2216, Marantz 5220, Jamo Concert C 93


MAC

Każdą płytę na prawym górnym rogu okładki trzeba opisywać na jakich kondensatorach gra i w razie chęci posłuchania, cyk i wymiana kondziołków  ;D
I wówczas możemy mówić dopiero o celebrze przy słuchaniu winyla  ;D

MAC

Tryb Direct Mode bez kondensatorów albo na VCapach  ;D

jamówię

Teraz słucham Trzaskowskiego,doskonała robota i nie daję wiary,że komuś to gra słabo :)mi trafił się trochę trzeszczący winyl,reszta jest muzyką :)

miniabyr

Od strony rzmienia Trzaskowski i Muniak dupy nie urywa. Dla mmnie najlepiej brzmią Kurylewicz i PJQ i Stańko . Nie oceniam tu muzyki ,bom niegodny ,ale pomarudzić o brzmieniu to co innego!
Szkoda życia na chujowy dźwięk !

jamówię

Muniak przede mną,ale Trzaskowski dupy nie urywa?MZ urywa(realizacja)
Muzycznie rewela! :)

gratefullde

One (te realizacje)  mają pewien sznyt. Eksponuja górę. Np talerze są nienaturalnie srebrzyste....  I nie widzę w tym wady systemu gdyż kilka referencyjnych płyt brzmi u mnie teraz (wreszcie)  zajebiscie :)
Tak na ucho zdaje mi się, że w systemach z bogactwem dołu i średnicy, grają super :)
Kondo KSL M7 Tube Preamplifier by Mac (bez szumu brzmi cudownie)~ Accuphase Clone Power Amplifier ~ 6S33S Ad Fontes Integrated Amplifier ~ Audio Nirvana by InAudio ~ Sony PSX-70 ~ pre phono MM/MC tube ecc83 Gennett ~ Dynavector 20x2 ~ Questyle CMA 600i ~ Denon AH-D7200 ~ NeoTech  ~ Tellurium Q Black II ~ Yamaha CDX-9

jamówię

Tak blachy są wyeksponowane,ale tak chyba to nagrano,najważniejsze jest to,że nie jest to przerysowane,nic nie syczy i nie ma piasku. Pamiętam przedostatnie wznowienie Komedy,masakryczny jazgot tam był,świsty,gwizdy i szum,tu jest extra :)

Jakub

#217
Pamiętajcie, że jak nagrywano te wszystkie stare dżezy w latach 60, to nie było tytanowych kopułek, tylko papierowe, a dopiero w latach 1970. pojawiły się jedwabne. Na współczesnych sprzętach ten dźwięk może być faktycznie zbyt jasny, ale na vintydżowych głośnikach gra bardzo zacnie.

Co do samych realizacji, to część jest faktycznie na najwyższym światowym poziomie, ale na przykład taki RVG też popełnił niejedną realizację, której się nie da słuchać, także nie ma co psioczyć.

elem

No właśnie miałem to napisać. Rudy Van Gelder, mistrz nad mistrze też miał wpadki. Jego produkcje nagrywane dla Blue Note brzmią bardzo podobnie (dla innych wytwórni już trochę inaczej)  Może dobrze, że go nie było na sesji Kind of Blue :)
Feickert Twin, SME V, DV XX2MKII;  CEC TL51,DX51,DX71,
Olive Opus 4; Sensor 2  MKII ; Bonasus; Gauder Arcona 60, Tesla ARZ 6604- Voigt Pipe

tomasz_pianista

Kind of Blue było z CBS, RvG chyba nigdy tam nie pracował. Tylko BN, Prestuge, Verve, CTI i pewnie jakieś mniejsze.

Lubie się czepiać:P
Grupa ratowania poziomu.

jamówię


elem

Cytat: tomasz_pianista w Sierpień 18, 2016, 13:02
Kind of Blue było z CBS, RvG chyba nigdy tam nie pracował. Tylko BN, Prestuge, Verve, CTI i pewnie jakieś mniejsze.

Lubie się czepiać:P

No ok, ale wcześniej Miles nagrywał dla Blue Note i Prestige, więc mógł sobie zażyczyc RvG na sesji  ;)

CTI w końcu trafiło w łapy Sony(CBS), pracował też dla Bethleyem, Savoy i Muse.
Fajne opracowanie na temat RvG: http://jazzstudiesonline.org/files/jso/resources/pdf/RudyVanGelder.pdf
Feickert Twin, SME V, DV XX2MKII;  CEC TL51,DX51,DX71,
Olive Opus 4; Sensor 2  MKII ; Bonasus; Gauder Arcona 60, Tesla ARZ 6604- Voigt Pipe

jamówię

Leci Muniak- jest świetnie. Tu z kolei mamy do czynienia z ciut przygaszoną prezentacją,ale MZ to jest liga światowa tamtych lat,muzycznie świetnie!

Jakub

Cytat: elem w Sierpień 18, 2016, 14:06Fajne opracowanie na temat RvG

Bardzo ciekawe, dzięki :)

gratefullde

PJQ jest jak na razie najchętniej sluchaną u mnie płytą z serii i brzmi ona fantastycznie, moim zdaniem. Od pierwszego utworu, bogactwo brzmień i wybrzmień. Dobrze słychać kontrabas. Lubię to :)
Kondo KSL M7 Tube Preamplifier by Mac (bez szumu brzmi cudownie)~ Accuphase Clone Power Amplifier ~ 6S33S Ad Fontes Integrated Amplifier ~ Audio Nirvana by InAudio ~ Sony PSX-70 ~ pre phono MM/MC tube ecc83 Gennett ~ Dynavector 20x2 ~ Questyle CMA 600i ~ Denon AH-D7200 ~ NeoTech  ~ Tellurium Q Black II ~ Yamaha CDX-9