Gramofon na początek

Zaczęty przez magus, Wrzesień 22, 2017, 11:07

Poprzedni wątek - Następny wątek

frywolny trucht

No właśnie.
Denon też licytacja ( nie zauważyłem) i aktualna cena 2 koła jest nieakceptowalna dla sprzedawcy. No cóż. To w rejonie Krakowa za 500-800 zł można na dziś tylko kupić produkty PRL  ::)
ZESTAW 1: Technics SL 1200 GR, Hana EL, pre Husariaa, Roksan K3, ProAc Responce D2D, OPPO PM-2, HA-1, Akai GX 75
ZESTAW 2: Dual 1019 z AT 95E, Marantz 2216, Marantz 5220, Jamo Concert C 93

frywolny trucht

ZESTAW 1: Technics SL 1200 GR, Hana EL, pre Husariaa, Roksan K3, ProAc Responce D2D, OPPO PM-2, HA-1, Akai GX 75
ZESTAW 2: Dual 1019 z AT 95E, Marantz 2216, Marantz 5220, Jamo Concert C 93

Marek20

Cytat: frywolny trucht w Wrzesień 22, 2017, 15:33
Pośród niczego na OLX w Małopolsce takie coś:
https://www.olx.pl/oferta/gramofon-nordmende-rp-1300-direct-drive-automat-CID99-IDk8Eo6.html#f65928d81b

Ale jest głośny. S/N -60dB. Kicha.



Ramię, i pewnie automatyka to JVC, ale pozostałe elementy, w tym napęd pewnie od kogoś innego, dlatego takie parametry a nie inne
Podobnie są ma sytuacja z gramofonem SABA PSP 248, ramię - bardzo dobre -  i automatyka od JVC QL-F6  ale pozostałe elementy, w tym napęd to radosna twórczość

Ok, ja bym polecił, to co znam i sprzedaję, bo polecanie, od kogoś innego, to takie trochę, wrózenie z fusów

Taki model, JVC właśnie, w któryś weekend kupiłem, na aukcjach chyba z 4 albo 5 modeli tej firmy, z cicekawosći.
Dobry solidny model, chyba najwyższy w tej serii
Egzemplarz, nie jest wolny od wad, w tym wizualnych, - jest to dokładnie opisane - ale cena jest, uważam, że atrakcyjna. Obserwujących chyba z 20 osób.

http://allegro.pl/gramofon-jvc-ql-4-i6957803698.html#thumb/1


   



Flip Back

Cytat: Marek20 w Wrzesień 22, 2017, 16:32Taki model, JVC właśnie, w któryś weekend kupiłem, na aukcjach chyba z 4 albo 5 modeli tej firmy, z cicekawosći.
Dobry solidny model, chyba najwyższy w tej serii
Miałem taki dawno temu. Miło wspominam.

Marek20

Cytat: Flip Back w Wrzesień 22, 2017, 17:01
Cytat: Marek20 w Wrzesień 22, 2017, 16:32Taki model, JVC właśnie, w któryś weekend kupiłem, na aukcjach chyba z 4 albo 5 modeli tej firmy, z cicekawosći.
Dobry solidny model, chyba najwyższy w tej serii
Miałem taki dawno temu. Miło wspominam.

Bardzo dobry model, ciężki, sam gramofon, jak i sam talerz, miałem go zrobić, pousuwać te wady wizualne, i zrobić ten wskaznik obrotów, ale nie mam na to czasu, gdyż mam  od cholery różnych innych wynalazków, i miejsca, i czasu zaczyna mi brakować.
Wizualnie to się go da zrobić na błysk w jeden dzień ręcznie, z wskażnikiem obrotów to się trzeba pobawić, mimo że oborty są prawidłowe, są stabilizowane kwarcem, nie ma regulacji obrotów na zewnątrz,  to wskażnik obrotów na 33 pokazuje że nie są prawidłowe, mimo że są prawidłowe.


vasa

Wejdź na stronę: http://www.audio-markt.de/_markt/browse.php? i poszukaj trochę, to się przynajmniej w cenach zorientujesz.
Na przykład ten wydaje się być wart grzechu: http://www.audio-markt.de/_markt/item.php?id=0242888822&
Żeby to miało sens to trochę pieniędzy trzeba wydać; na początek 2-3 koła.
A jak Ci się spodoba to już wydatki czekają Cię spore :)
Jak wydasz 500 to najprawdopodobniej nie spodoba Ci się. To po co w ogóle wydawać ??? ?
Zestaw pierwszy: Oracle Delphi+SME3009III+Transfiguration AXIA+Phono Borbely+Amplifon WT30+Tannoy Stirling+Nieistotne kable
Zestaw drugi: szukam plikodaja+Lyngdorf+elektrostaty Audiostatic z dedykowanym subem+ kable. Też nieistotne.

magus

#31
Marek20,

Martwi mnie:
Cytat
Brakuje wkładki gramofonowej, oraz uchwytu headshella, wkładkę można dokupić a rączkę samemu zrobić

Jak taka część wygląda? Jakieś zdjęcie/rysunek by się przydało. Jak zobaczę to będę mógł określić czy dam rade dorobić...

edytowane 21:01

A co myślicie o Sony PS-313FA z tej aukcji: http://allegro.pl/retrospekcja-vintage-audio-denon-jvc-sony-ps-313-i6966986210.html
Tylko nie moge znaleźć co to jest XT9 ...

vasa

Taki uchwyt można dorobić bez najmniejszego problemu. Ot, kawałek blaszki żeby palec zahaczyć.
Cytat: magus w Wrzesień 22, 2017, 20:06A co myślicie o Sony PS-313FA
To taka gramofonowa zabawka. Z jednej strony problemów z tym nie będzie bo jako że to napęd bezpośredni to będzie równo i cicho kręcił do końca świata. Z drugiej strony ramię 8,5 cala (mało :() o błędzie śledzenia 3o (dużo!) nie zapowiada rewelacji.
Full automat, czyli dużo dzwoniących blaszek w środku.
Kijem przez szmatę bym nie ruszył  :-\
Zestaw pierwszy: Oracle Delphi+SME3009III+Transfiguration AXIA+Phono Borbely+Amplifon WT30+Tannoy Stirling+Nieistotne kable
Zestaw drugi: szukam plikodaja+Lyngdorf+elektrostaty Audiostatic z dedykowanym subem+ kable. Też nieistotne.

Marek20

Cytat: magus w Wrzesień 22, 2017, 20:06
Marek20,

Martwi mnie:
Cytat
Brakuje wkładki gramofonowej, oraz uchwytu headshella, wkładkę można dokupić a rączkę samemu zrobić

Jak taka część wygląda? Jakieś zdjęcie/rysunek by się przydało. Jak zobaczę to będę mógł określić czy dam rade dorobić...

edytowane 21:01

A co myślicie o Sony PS-313FA z tej aukcji: http://allegro.pl/retrospekcja-vintage-audio-denon-jvc-sony-ps-313-i6966986210.html
Tylko nie moge znaleźć co to jest XT9 ...

Można  spróbować dorobić, albo kupić taki headshell i przełożyć,

http://allegro.pl/headshell-uchwyt-wkladki-gramofonowej-srebrny-6-5g-i5996140953.html
Warto bo ten headshell sprzedaja się w cenie około 100 złotych





magus

Ten JVC to tez full auto, choć z tego co w necie widzę - ma zdecydowanie lepsze opinie.
Ramię 220mm, ale w manualu nie widzę info o błędzie śledzenia.

Ew. przydałoby się też informacja o odległości osi ramienia od osi talerza oraz "shift angle" (nie wiem jak to po polsku będzie, dla mnie to korekta kąta igły) - to bym sobie błąd wyliczył ...
Przy tej długości ramienia to jest szansa, że błąd będzie mniejszy niż +/- 2st ...

No to mam dwie opcje do przemyślenia: droższy "gotowiec" (RPM 4), albo tańszy do poskładania (JVC).


Marek20

#36
CytatKijem przez szmatę bym nie ruszył  :-\
Cytat: magus w Wrzesień 22, 2017, 20:06A co myślicie o Sony PS-313FA z tej aukcji: http://allegro.pl/retrospekcja-vintage-audio-denon-jvc-sony-ps-313-i6966986210.html
Tylko nie moge znaleźć co to jest XT9 ...

XT9 to ten headshell, nie ot tego modelu, ale od modeli PS-X4, PS-X6, ciekawy handlowo - coś około 200 złociszy

To jest fajny gramofon, za 200-500 złotych, jak kompletny, w zależnosci od stanu, tyle że nie tak ładnie wyczyszony
Tutaj nie ma pokrywy, nie ma zawiasów, może sie okazać, ze nie trafi się jakaś okazja, a nie trafiaja się często, i bedziesz zmuszony kupić to co jest, ze będzie ten zestaw kosztował cię około 40-50% wartości tego modelu.

Tyle się napisał, różnych pierdów i ani słowa jak wkładka. Na moje oko jakiś Shure, z tych podstawowych.
Wydasz 900 stówek a tam wkładka z igłą zamiennikiem za 50 złotych. Zechesz kupić porządna igłę i ci szarpnie z kieszni około 300 złotychw górą

Nie warto             

vasa

Zestaw pierwszy: Oracle Delphi+SME3009III+Transfiguration AXIA+Phono Borbely+Amplifon WT30+Tannoy Stirling+Nieistotne kable
Zestaw drugi: szukam plikodaja+Lyngdorf+elektrostaty Audiostatic z dedykowanym subem+ kable. Też nieistotne.

magus

Dzięki za wszystkie informacje :)

Zaczynam się skłaniać do tego JVC. Jakie wkładki byście do niego polecili? Wg. manuala standardowa MD-1025 była typu MM.

PS. ten Kenwood ma S/N na poziomie 45dB, JVC 72dB ...

Marek20

Cytat: vasa w Wrzesień 22, 2017, 21:53
Cytat: PiPi w Wrzesień 22, 2017, 21:43gotowiec na początek http://allegro.pl/gramofon-kenwood-kp-2021-drewno-1970-rok-kolekcja-i6967775431.html#imglayer
Ten jest na początek fajny :)


Ma wkładkę o ile się nie mylę Excel 70, z podstawową igłą. Wkłądka ma potencjał, mozna na ebayu kupić nową, z starych zapasów igłę z szlifem Shibata, za względnie niską cenę około 300 złotych. Taki zestaw to już, porządny sprzęt na poczatek

A jak chcesz się pobawić to tu masz model do zabawy. Najprościej, trzeba uzupełnić ubytki w obudowie, nie jest ich dużo, ale jest jeden większy, można to ładnie zamasakować
Przepolerować całość ręcznie zuzcyiem jakieś pasty. Bedzie wyglądał obłędnie pięknie
Probleme jest tutaj pokrywa, one po latach w tych modelach robię się mleczne, zachodzi jakiś proces chemiczny wewnątrz i nic tym nie zrobisz, wieć albo nowa dorabiana z allegro albo szukać orginalnej, a te są drogie
Nie ma headshella, oryginalny jest drogi, ale nie koniecznie musi być ten, może byc jakiś inny JVC, inwestycja rzędu 100-150 złotych
Poza tym, świetne ramię, napęd, naprawdę, regulacja, usatwienie to sama przyjemność, cała automatyka na elektryce.
Póki co koszt około 1500-1600 zł z wszystkim kosztami, odnowione ezgempalrze, często w przedziale 3000-4000 złotych

http://www.ebay.pl/itm/JVC-QL-Y5F-Fully-Auto-Direct-Drive-Turntable-fully-functioning/142510447698?ssPageName=STRK%3AMEBIDX%3AIT&_trksid=p2055359.m1431.l2649       

     

vasa

Cytat: magus w Wrzesień 22, 2017, 22:02Zaczynam się skłaniać do tego JVC.
Wróć do ProJecta 4.
Zestaw pierwszy: Oracle Delphi+SME3009III+Transfiguration AXIA+Phono Borbely+Amplifon WT30+Tannoy Stirling+Nieistotne kable
Zestaw drugi: szukam plikodaja+Lyngdorf+elektrostaty Audiostatic z dedykowanym subem+ kable. Też nieistotne.

PiPi


Marek20

#42
Cytat: vasa w Wrzesień 22, 2017, 22:23
Cytat: magus w Wrzesień 22, 2017, 22:02Zaczynam się skłaniać do tego JVC.
Wróć do ProJecta 4.

Nawet go chciałem dzisiaj kupić, z ciekawości, nigdy nie miałem Pro-Jecta z tej półki, tylko jest jeden problem
Sprzedający nie jest skłonny wystawić na Allegro - tutaj zapala się czerwona lampka. Wysyłka za pobraniem, ale opcji sprawdznia przy kurierze nie ma.
Model nie jest, jakiś ciężki, ale to gramofon i może być różnie w czasie transportu.
Ryzyk fizyk, ja ryzykował nie będę, nie mniej jednak w tej cenie to bardzo dobra propozycja.   
 

magus

Pro-ject wygląda na na prawdę okazyjną okazję, ale właśnie ten transport/przysłka to jest ryzyko, którego nie chcę podejmować. A nie jestem kolekcjonerem, aby pojechać osobiście przez całą Polskę :)

QL-Y5F wygląda pięknie, ale szczerze mówiąc wolałbym inwestować w manuala. Jakoś czuję, że automatyka zabierze mi część przyjemności ... Ja lubię proste rozwiązania.

Ten QL-F4 jest może też automatem, ale nawet z dokupieniem wkładki zmieszczę się w budżecie, a to na start mi wystarcza.

Wracam więc z prośbą o jakąś propozycję (firma/model) wkładki :)

Dodam jeszcze, że jestem z natury cierpliwy - nie mam ciśnienia aby coś kupić teraz.

paul_67

Gdybym był na Twoim miejscu kupiłbym tego Pro-Jecta.To dobry gramofon nie tylko na początek, a taka okazja może się już nie trafić.Niech sprzedający zdejmie przeciwwagę, unieruchomi ramię, zdejmie talerz i porządnie zapakuje.Nic nie powinno się stać.

GregWatson

Przykład 1
Rok temu na olx był do łyknięcia taki kredesik z papierami za 350 zł. Czaiłem się na niego. Stał 15 minut a ja nie mogłem się zdecydować. Po 15 minutach jak zadzwoniłem do gościa to było już pozamiatane.

Przykład 2
Kupiłem półtora roku temu no może dwa lata taki gramofon (Monitor Audio ET-500) za 1 k
A co tam siedziało:
- ramię Micro Seiki MA-505 za ....
- wkładka Goldring Eroica H  za ....
- headshell Nagaoka / Jeweltone / Expert HS-180 za ....

Na tym polega okazja. Ryzyko zawsze będzie.

Trochę tego i trochę tamtego też.

axolotl

Gdyby gdzies pojawil sie w normalnej cenie taki gramofonik to  nie zastanawialbym sie zbytnio :

https://www.youtube.com/watch?v=x_jviQ_g_54

Marek20

#47
Cytat: magus w Wrzesień 23, 2017, 08:51Wracam więc z prośbą o jakąś propozycję (firma/model) wkładki

No i znowu będzie, że nachalnie promuję to co sprzedaję, ale uważam, że warto polecić sprzedającemu

Audio Technica MS-1300Ea

Wkładka typu MM, wkładka raczej do ciężkich ramion, model z wyższej, ale oczywiście nie najwyższej, półki tego producenta
Model z połowy lat 70, w zestawie nowa igła, o szlifie 02x07 nagi diament.

To jest tak, ludzie na poczatek kupują jakiś gramofon, lepszy, gorszy, w takim właśnie budżecie, 300-500 złotych.
Najcześciej z jakimś drapakiem z zajechana igłą. I póżniej czesto szukają wkładki, lub igły.
Najczesciej kupują Audio technicę 91, za 50 złotych, bo budżet się wyczerpał, co zasobniejsi kupią AT 95E - za około 150 złotych.
Zakup czegoś za 300 złotych, to już prawie życiowa decyzja, jakby podejmowali decyzję o zawarciu związku małżeńskiego  ;)
Albo kupują igłę zamiennik, za 50 złotych
Tutaj jest wkładka z nową igłą, klasy np Shure V15, i innych temu podobnych
Nie namawiam, ale uwążam to bardzo przyzwoity zestaw na start.





MAC

Frywolny, zmień nazwę forum bo "Audiomaniacy" już do tego miejsca nie bardzo pasuje.

Zastanów sie np nad "Dziupla Gerwazego" bo to oddaje bardzo dobrze charakter i klimat tego miejsca.
A przy okazji mam do Ciebie ogromną prośbę... skoro piszesz, że "masza regularnie co jakiś czas strzela focha o wszystko" to bądź łaskaw skasować skutecznie moje konto. Obiecuję, że więcej się nie będę pchał na   DziuplaGerwazego.pl  :(

axolotl