Okki Nokki- półautomatyczna myjka do winyli

Zaczęty przez frywolny trucht, Maj 27, 2014, 19:30

Poprzedni wątek - Następny wątek

Michał

Ja tam filmów nie oglądam,tylko testuję w domu.PJ miałem i nadal uważam,że to najlepiej działająca i najlepiej wykonanan myjka do 2kzł i wróciłbym do niej,gdyby nie mega wyprzedaż Nitty Grittyw RCM,z powodu zakończenia działalności przez Amerykanów. Roger nadał ma wszystkie części i serwis dla NG,ale ta myjka przy PJ jest jak wykonana młotkiem-prymityw i trzeba to mieć w domu,żeby porównać. Cieszcie się panowie z PJ i nie dajcie ogłupiać filmom,przypominam że wysokość talerzyka jest regulowana kluczem torks,lub imbus nie pamiętam i to od jego wysokości zależy siła ssąca,jak jest za nisko to nie będzie odpowiednio mocna to,chyba oczywiste,jak będzie odpowiedni wyregulowana,to płyta jest sucha po pierwszym obrocie u mnie cienkie placki wręcz podnosiło do góry,taka jest siła odkurzacza. Jak ktoś chce przeprowadzić nieuczciwy test,to obniży talerzyk w PJ i będzie mataczył,że ON jest świetne. Sorry przy PJ,ON to rupieć-bez urazy ;)

maciek1

No nic, skusiłem się na ten rupieć za 1399zł. Przyznam, że PJ brałem długie miesiące pod uwagę. Reszta myjek - poza zasięgiem mojego rażenia raczej:) Cena aktualna jest chyba dosyć konkurencyjna, a i wypowiedzi na forach, głównie zachodnich, co prawda oparte najczęściej, ale nie wyłącznie,  na wieloletniej już obecności ON w przeciwieństwie do PJ, przekonywały mnie do ON. Cena przeważyła:) Jak dobrze pójdzie jutro sprzęt wyląduje u mnie. Płyn forumowy będzie ok, czy lepszy ten dostarczany z ON? W weekend szykuje się duże pranie:)

cdt


maciek1

Ten forumowy, z niewielką ilością alkoholu całkowicie wykluczony do tej myjki? Są jakieś powody? A bez alkoholu, to który - ten z kompletu?

Michał

Płyn forumowy nic nie zrobi ON,bo niby czemu miałby? Ja sobie robię płyn forumowy i używałem go też z PJ,działa super.

cdt

A po co Ci aklohol do myjki z odsysaniem  :) . Tu nie czekasz aż płyta wyschnie tylko odsysasz . Lepiej żeby nie parowało jak np chcesz naprawdę brudną płyte namoczyć . Ten plyn - koncentrat dodawany jest bardzo wydajny . Generalnie zmienisz zapatrywania na płyn jak zaczniesz urzywać . Tu go nie filtrujesz nie odzyskujesz bo używasz go mało . I nie warto się w to bawić

Michał

Darek no jak to po co?alko rozpuszcza tłuszcz i tojest jego główne zadanie a resztę załatwia odkurzacz ;D

cdt

Dobra nie będę się spierał bo nie wiem  . Ja używam tylko koncentratu . Nie próbowałem z alkoholem bo koncentrat się sprawdza .

MAC

Spróbujcie L'Arta. Dla mnie bomba i nie drogi.


Michał

Ja tam robie forumowy,jest świetny,tani a jak braknie to idę do garażu,biorę lejek i dorabiam :)

rudy-102

Ja mam dwa płyny. Jeden forumowy na bazie etanolu i izopropanolu i drugi PJ - teoretycznie bezalkoholowy. Mam taką zasadę, że płyty nowe, prosto z tłoczni, albo świeżo kupione od osób obcych myję płynem forumowym. Płyty, które już kiedyś myłem traktuje bezalkoholowo.

rudy-102

Cytat: masza w Grudzień 14, 2017, 20:32
Spróbujcie L'Arta. Dla mnie bomba i nie drogi.


To stoi na pierwszym miejscu na liście zakupów jak tylko skończy mi się to co mam to tej pory, a mam jeszcze kilka litrów.

rudy-102

Cytat: cdt w Grudzień 14, 2017, 20:31
Dobra nie będę się spierał bo nie wiem  . Ja używam tylko koncentratu . Nie próbowałem z alkoholem bo koncentrat się sprawdza .

Nie zawsze. Jak się trafi jakiś stary paluch na płycie to alkohol lepiej sobie z tym radzi.

MAC

#213
Ludwik radzi sobie z tłuszczem świetnie a ankohola nie zawiera  8)
Nie musi byc alko żeby świetnie dawać sobie rade z syfem na płytach. Dobry detergent załatwi w płynie sprawe paluchów i innych tłuszczy (ów?).
Jak używałem forumowego na spirycie to mimo fotonalu bardzo mi sie płyty elektryzowały a i pomyje dziwnie czarne były  :o Albo płytę rozpuszczało... albo myjkę  ???

Michał

Masza jak Ci się elektryzowały,to miałeś złe proporcje.

MAC

#215
Cytat: Michał w Grudzień 14, 2017, 20:49jak Ci się elektryzowały,to miałeś złe proporcje.

Normalne jak na AS podali - 1410
1 kilogram cukru,
4 litry wody,
10 dkg drożdży

;D ;D ;D ;D ;D

rudy-102

Cytat: masza w Grudzień 14, 2017, 20:45używałem forumowego na spirycie to mimo fotonalu bardzo mi sie płyty elektryzowały
Fotonalu ani tetenalu nie dodawałem bo nie miałem. Dodałem pół łyżeczki płynu do mycia naczyń na trzy litry mikstury. Nie elektryzuje mi się ani teraz ani jak jeszcze miałem  Knosti.

Michał

Cytat: masza w Grudzień 14, 2017, 20:50
Cytat: Michał w Grudzień 14, 2017, 20:49jak Ci się elektryzowały,to miałeś złe proporcje.

Normalne jak na AS podali - 1410
1 kilogram cukru,
4 litry wody,
10 dkg drożdży

;D ;D ;D ;D ;D
;D ;D ;D

Michał

Cytat: rudy-102 w Grudzień 14, 2017, 20:55
Cytat: masza w Grudzień 14, 2017, 20:45używałem forumowego na spirycie to mimo fotonalu bardzo mi sie płyty elektryzowały
Fotonalu ani tetenalu nie dodawałem bo nie miałem. Dodałem pół łyżeczki płynu do mycia naczyń na trzy litry mikstury. Nie elektryzuje mi się ani teraz ani jak jeszcze miałem  Knosti.
Ja dodaję mirasol i jest git. Ustaliliśmy z elemem,że jak załatwi super destylowaną wodę,to zrobimy tego cały bukłak i bedzie spokój na miesiące.

cdt

Przyznajcie się że skłonności do forumiaka macie po knosti  ;) . Nkręciliście się tego specjału to wam nawyki zostały . Ja knosti nie miałem stąd nie kręce . Pół litra koncentratu to z 500 płyt do umycia .

Michał

Cytat: cdt w Grudzień 14, 2017, 21:16
Przyznajcie się że skłonności do forumiaka macie po knosti  ;) . Nkręciliście się tego specjału to wam nawyki zostały . Ja knosti nie miałem stąd nie kręce . Pół litra koncentratu to z 500 płyt do umycia .
A skąd ja moją pierwszą Nitty kupiłem w 2006 roku i od początku myłem płynem RCM,który jest takim jakby forumowym

cdt

I moją teorię szlag trafił  ;D . Ważne że płyty czyste  :)


rudy-102

Cytat: Michał w Grudzień 14, 2017, 21:12
Cytat: rudy-102 w Grudzień 14, 2017, 20:55
Cytat: masza w Grudzień 14, 2017, 20:45używałem forumowego na spirycie to mimo fotonalu bardzo mi sie płyty elektryzowały
Fotonalu ani tetenalu nie dodawałem bo nie miałem. Dodałem pół łyżeczki płynu do mycia naczyń na trzy litry mikstury. Nie elektryzuje mi się ani teraz ani jak jeszcze miałem  Knosti.
Ja dodaję mirasol i jest git. Ustaliliśmy z elemem,że jak załatwi super destylowaną wodę,to zrobimy tego cały bukłak i bedzie spokój na miesiące.

Ja mam w pracowni aparaturę do dejonizowania wody, więc nie mam z tym problemu. Wydajność 200 litrów na dobę 8).

Michał