ECC83, 12AX7, 7025 i ich pochodne.

Zaczęty przez rudy-102, Luty 21, 2015, 13:43

Poprzedni wątek - Następny wątek

wojtek41

Lampa 5687 jest wymienna z 83 ?

rudy-102

Cytat: wojtek41 w Luty 01, 2018, 21:17w Holandii. Z wysyłką około 150 za parkę
Cytat: wojtek41 w Luty 01, 2018, 21:22PLN
Cytat: wojtek41 w Luty 01, 2018, 21:26
Czasem zwykły człowiek ma szczęście  :)
Ty masz chyba jakieś tajemne ścieżki do takich polowań. :)

wojtek41

Skąd...Tylko cierpliwość  :)

McGyver

Cytat: wojtek41 w Luty 01, 2018, 22:30
Lampa 5687 jest wymienna z 83 ?
Tak. Na tej samej zasadzie jak można zatankować benzyny do Diesla  ;D

wojtek41

Cytat: McGyver w Luty 01, 2018, 22:55Tak. Na tej samej zasadzie jak można zatankować benzyny do Diesla
Raz się małżonce przytrafiło  :o :D

miniabyr

Ok mi chodziło o to jakie mam lampy w M3 . W sekcji sygnału siedzą ecc82 oraz 5687 -po jednej . Co do Matsushity to mam  w "zbiorach "  82 i 83  .Ale w pre Audio Note M3 ta Matsushit'a  ecc82 mniej mi się podoba niż kiedy grała w  moim poczciwym AN Oto se -tu grała fantastycznie. Ot i tyle :)
Szkoda życia na chujowy dźwięk !


kotok

Cytat: McGyver w Luty 02, 2018, 17:21Za 5687 można wstawiać E182CC, 7119, 6900.
I oczywiście ECC99 JJ....(trochę inne rozmieszczenie pinów)
Denon DP-59L, 300B PSE, 6C33C SE, AKAI GX-625, Akai GX-635D,TEAC V-7, TEAC V-5, RIAA HIRAGA, Pioneer Sc-E700, Audio Physic Tempo VI, i wiele innych...


rudy-102


rudy-102

Poszukałem i w zasadzie nic nie wiadomo oprócz tego, że z nowej produkcji.







Na stronie podają to:   (czyli w zasadzie nic)
ECC83-TK (12AX7) vacuum tube

The TELEFUNKEN ECC83-TK is a well-balanced tube suited for all types of music and playing styles. Designed to allow for cleaner headroom than higher gain 12AX7s when pushed into overdrive, it offers distortion with strongly defined lows, a rich mid range and clean, smooth highs.

Developed by RCA and released in September of 1947, the 12AX7 is a high gain / low noise tube that is the most popular tube used in input / inter-stage audio amplifiers. The dual triode design makes the 12AX7 compact, relatively inexpensive, and produces a high quality full frequency response.

12AX7's are known for their rich even order harmonic distortion when driven into overdrive. Even order harmonics fit into the western musical scale and are more pleasing to the ear than the harsh odd order harmonic distortion created by transistors. The 12AX7 is also known as the ECC83, which was the European designation found on tubes from Phillips / Mullard.

TELEFUNKEN Elektroakustik will not be held responsible (financially or otherwise) for equipment that is damaged from the use of tubes purchased from us. Each tube has been fully tested to ensure reliability and is guaranteed to perform as described. It is the responsibility of the customer to consult with the equipment manufacturer (or qualified technician) for the selection of proper tubes and proper installation and biasing procedures.


Ruskie to, czy chińskie?

McGyver

Cytat: rudy-102 w Grudzień 18, 2018, 16:58TELEFUNKEN Elektroakustik will not be held responsible (financially or otherwise) for equipment that is damaged from the use of tubes purchased from us.
Czyli parafrazując, nie wychodź do kibla jak masz w sprzęcie lampy kupione od nas, bo nie ma pewności czy Ci pokój nie pójdzie z dymem  ;D 
Mnie to zniechęciło bardzo skutecznie.




Chińskie raczej nie. Zastanawiałbym się prędzej czeskie (JJ) czy ruskie.

Jakub

Chińskie, czy ruskie, nie ma znaczenia. Ważne, że nie mają nic wspólnego z lampami Telefunken z epoki.

rudy-102

Na analog-forum.de piszą, że Amerykanie wykupili na czas określony prawo używania znaku do celów handlowych i przemalowują lampy JJ.


Jakub

Właśnie miałem pisać, że to JJ. Jest takie info w karcie technicznej.

Haha, $44 za taką ecc83 wołają.


miniabyr

Cytat: Jakub w Grudzień 18, 2018, 17:12
Chińskie, czy ruskie, nie ma znaczenia. Ważne, że nie mają nic wspólnego z lampami Telefunken z epoki.
O trafione  w sedno . Z drugiej strony zastanawiam się w czym jest problem z tymi nowymi lampami ? Dlaczego ich brzmienie odbiega od tego z dawnych lat ? Choć  mam kilka nowych lamp przy których się nie krzywię (PSVANE ) ale wetknięcie starocia jak  miniwatt ,Siemens , Telefunken etc  załatwia sprawę na amen . Qfa czary jakieś -)
Szkoda życia na chujowy dźwięk !

Hubertrs

Sprawa bardzo prozaiczna, nie mozna uzywac materialow takich jak dawniej, ze wzgledu na ich szkodliwosc, nowe dyrektywy

cdt

Cytat: Hubertrs w Grudzień 18, 2018, 18:18nowe dyrektywy
Ale to w Uni . Chinczycy chyba mają w nosie dyrektywy .
Mi się wydaje że robia oby wydajniej - taniej . Lud i tak kupi . A tam cdt czy Hubertrs to jakaś tam nisza nisz

Hubertrs

Tyle ze przez te dyrektywy dostepnosc pewnych metali moze byc problemowa.

dino

Cytat: dino w Grudzień 18, 2018, 17:23
http://www.jacmusic.com/nos/images/Fakes/

Wystarczy doczytać do końca artykuł :)
I przejrzeć uważnie szafy z lampami  ;D

rudy-102

Do jakiej wartości mierzonej warto jeszcze kupować używane lampy? 1,2 mA to katalogowe 100%.

LampowY

Do 50% teoretycznie nie powinieneś usłyszeć spadku jakości grania lampy.