Kupujemy gramofon

Zaczęty przez BMAN76, Czerwiec 02, 2014, 16:16

Poprzedni wątek - Następny wątek

BMAN76

Witajcie . Jestem nowy, i zielony :) Nie znalazłem odpowiedniego miejsca  więc o radę proszę tutaj. Chcę kupić gramofon, audiomaniakiem nie jestem:) Mam jakieś2 k , oczywiście rozsądna dopłata wchodzi w grę. Nie wiem co wybrać , ofert dużo, opinii o każdym produkcie skrajnych bardzo dużo. Sprzęt jaki już mam to cyrus 3 i  głośniki B&w cdm 7 se . Do tego myślałem o używanym pro ject Debut  Carbon  z 2 m red( taki jest do wyjęcia za 1k na gwarancji ) , na tyle blisko , że mogę podjechać).  Z tym, że własnie opinie o nim są różne . Kolega z forum poradził  1,3 RPM . Ale musiałbym go chyba dociążyć:) Waży jak dwie 0,7-demki i słoik ogórków razem :)
Radźcie wiec ludzie :)

gratefullde

A może od razu kierunek Andrzej Analogowy i jego Ad Fontes? Mam to i polecam :)
Kondo KSL M7 Tube Preamplifier by Mac (bez szumu brzmi cudownie)~ Accuphase Clone Power Amplifier ~ 6S33S Ad Fontes Integrated Amplifier ~ Audio Nirvana by InAudio ~ Sony PSX-70 ~ pre phono MM/MC tube ecc83 Gennett ~ Dynavector 20x2 ~ Questyle CMA 600i ~ Denon AH-D7200 ~ NeoTech  ~ Tellurium Q Black II ~ Yamaha CDX-9

Wireless

Ano dokładnie :).
Sprawdzony, nowy, "wsparcie użytkownika", z tego co wiem, rewelacyjne. I nie wtopisz w używkę niewiadomego pochodzenia :)
Pozdrawiam, Wireless

frywolny trucht

#3
http://allegro.pl/ad-fontes-goldring-2200-i4295142032.html

Trzeba tylko się zorientować o chodzi z wyglądem?
Trudno o lepszy dźwięk za takie pieniądze.

Acha, ja też mam Ad Fontes, sporo ludzi  z Audiotereo go kupiło od miłego pana z Włocławka :)
-11kg waży talerz, ramie 14 cali- to musi grać i gra!


p.s.
Te dwa tysiące z dopłatą to na sam gramofon z wkładką czy łącznie z przedwzmacniaczem?

BMAN76

#4
Jako człowiek rozsądny. Budowanie mojego systemu audio( pchnięty wrażeniem systemu szwagra:) ( pro ject debut carbon , monitorki dynaudio , i kijowy ampli 3270 hk) , założyłem budżet 2,5 k na całość.  Ten rozsądek tez spowodował, że wykorzystałem go( 2,2 k) na b&w cdm 7 se( igła jechałem po to 300 km )  , i dołożyłem na cyrusa 3 czego nie  żałuję. Jeżeli teraz dołożę cosik do budżetu na gramofon, tragedia się nie stanie :) 



frywolny trucht

Zarówno Thorens ( za sprawą ramienia) jak i Ad Fontes są zdecydowanym krokiem do przodu w stosunku do podstawowych Pro-Jectów. Takim siedmiomilowym krokiem.
Pytanie co, któremu dolega...

GregWatson

Chłopaki dobrze radzą, szkoda czasu i pieniędzy na słabsze Pro-Jecty (wiem coś o tym), dołóż parę centów i weź Ad Fontens, będziesz miał spokój na kilka lat a i przyjemność ze słuchania.
Trochę tego i trochę tamtego też.

BMAN76

HEy . Ten "GLiwicki " poszedł.   Za niewiele więcej można mieć nowego w drewnie :) CO mnie bardzo zaintrygowało. ;)

GregWatson

No to jeszcze lepiej. Dodasz parę złociszy i przynajmniej spał będziesz spokojnie. Zawsze nowy to nowy.
Trochę tego i trochę tamtego też.

kangie

Cytat: BMAN76 w Czerwiec 02, 2014, 16:16
Witajcie . Jestem nowy, i zielony :) Nie znalazłem odpowiedniego miejsca  więc o radę proszę tutaj. Chcę kupić gramofon, audiomaniakiem nie jestem:) Mam jakieś2 k , oczywiście rozsądna dopłata wchodzi w grę. Nie wiem co wybrać , ofert dużo, opinii o każdym produkcie skrajnych bardzo dużo.
A ja bym Ci doradził zakup Technicsa SL1700 MKIV z wkładką Denon DL-160. Do tego kupujesz Panie Kolego preamp gramofonowy najlepiej z drugiej ręki (za ile? To zależy od tego ile Ci grosza zostanie) i masz grania jak trzeba.

Nowych gramofonów nie kupuj. Szkoda kasy.

BMAN76

Witaj.
Obecnie model jest niedostępny w żadnym z standardowych miejsc zakupu :)

4321DK

Kangie miał na myśli Technicsa SL 1710 MKII żeby go kupić to trzeba polować, ale warto.


il cattivo

Oj i to bardzo trzeba polować, najlepiej na terenie o wiele obszerniejszym, niż nasz popularny portal aukcyjny. Od ponad dwóch lat oczekiwałem tam na wersję MKII tego Technicsa i jak dotąd nie pojawiła się. Zresztą z innymi modelami z serii SL 1xxx MKII też nie jest różowo.

4321DK


Przez ostatnie pół roku na allegro był jakieś trzy razy.
Mam przyjaciela który kupił taki gramofon dwa miesiące temu w idealnym stanie za 130 e na EB 


il cattivo

To chyba coś mi umknęło. Wersje bez oznaczeń MK (czyli MKI) jak najbardziej pamiętam, ale "dwójki" niestety sobie nie przypominam...

kangie

Cytat: 4321DK w Czerwiec 10, 2014, 21:59Kangie miał na myśli Technicsa SL 1710 MKII żeby go kupić to trzeba polować, ale warto.
Tak, MKII. Pomyliło mi się z wersjami aut spod znaczka VW ;)