A to kable grały i nie tylko czyli wątek w pierwszej osobie.

Zaczęty przez dino, Listopad 19, 2018, 23:46

Poprzedni wątek - Następny wątek

Piterski

Zapraszam do klubu będzie możliwość podyskutowania z kolegami w cztery oczy i możliwość posłuchania tych zjawisk jakich nie ma w kablach na własne uszy.
Tor cyfrowy: Esoteric K01 - Gryphon Diablo 120.
Tor Analogowy: Phasemation PP-300 - Pioneer PL70II - RCM Sensor2.
Kolumny: Electro Voice Interface "Delta". Kable: Furutech, Hijiri - Harmonix, by Melepeta, Yarbo 1100.

dino

W artykule technicznych opowieści jest prawie nic. Natomiast to co z nami wyprawia nasz mózg....

drizzt

Cytat: dino w Maj 12, 2019, 11:49
W artykule technicznych opowieści jest prawie nic. Natomiast to co z nami wyprawia nasz mózg....

A no właśnie.. dlatego ,,słuchanie" kabli to czysta strata czasu jak dla mnie. Lepiej zrobić coś pożytecznego w tym czasie.
Graty się zmieniają, Harbeth zostaje!

Piterski

Cytat: dino w Maj 12, 2019, 11:49W artykule technicznych opowieści jest prawie nic. Natomiast to co z nami wyprawia nasz mózg....
Przypominasz mi krzyżowca prowadzącego krucjatę ... ale faktycznie to jest ten wątek więc ja już się stąd zmywam.
Tor cyfrowy: Esoteric K01 - Gryphon Diablo 120.
Tor Analogowy: Phasemation PP-300 - Pioneer PL70II - RCM Sensor2.
Kolumny: Electro Voice Interface "Delta". Kable: Furutech, Hijiri - Harmonix, by Melepeta, Yarbo 1100.

Kangie

Cytat: GB w Maj 07, 2019, 09:26
Cytat: Kangie w Maj 06, 2019, 07:02
Cytat: GB w Maj 05, 2019, 21:26Jak to brzmi? Kiedyś zastanawiałem się na jej zakupem.
Jak chcesz posłuchać, to pożyczę Ci na tydzień. Nówka sztuka. Raz słuchana.
Dlaczego nie, ale teraz jestem trochę uziemiony. Leczę połamane żebra. Ale jak masz ochotę to zapraszam z płytą na odsłuch u mnie. Coś do muzy też się znajdzie.

______________
Pozdrawiam,
GB
Dzięki za zaproszenie. Od 3 lat nie jeżdżę do audiofilskich domów. Raczej poruszam się w wąskim gronie miejscowych maniaków. Niedawno doszła kolejna pasja, mocno związana z koniecznością codziennego przynajmniej 45-minutowego grania, to czasu robi się coraz mniej.

Jeśli będziesz chciał posłuchać tej płyty, to moja oferta jest nadal aktualna.

dino

Cytat: Piterski w Maj 12, 2019, 12:13Przypominasz mi krzyżowca prowadzącego krucjatę ... ale faktycznie to jest ten wątek więc ja już się stąd zmywam.
Zawsze dobrze jest sprawdzić co jest "z drugiej strony lustra" :)
Dla mnie to bardziej intelektualna rozrywka niż "krucjata".
Nigdy nie twierdziłem, że nie usłyszałem różnicy przy użyciu niektórych kabli niemniej twierdzę, ze właściwy punkt odniesienia to kabel "z drutu", czyli możliwie najbardziej neutralny brzmieniowo.
Gdyby ceny "brzmiących" kabli były zbliżone do tych "z drutu" może bym się tym bawił jednak ciężko znaleźć obiektywne kryteria. Co innego dołożyć 2000PLN i kupić lepszą wkładkę  ;)

GB

Cytat: Kangie w Maj 12, 2019, 12:41
Cytat: GB w Maj 07, 2019, 09:26
Cytat: Kangie w Maj 06, 2019, 07:02
Cytat: GB w Maj 05, 2019, 21:26Jak to brzmi? Kiedyś zastanawiałem się na jej zakupem.
Jak chcesz posłuchać, to pożyczę Ci na tydzień. Nówka sztuka. Raz słuchana.
Dlaczego nie, ale teraz jestem trochę uziemiony. Leczę połamane żebra. Ale jak masz ochotę to zapraszam z płytą na odsłuch u mnie. Coś do muzy też się znajdzie.

______________
Pozdrawiam,
GB
Dzięki za zaproszenie. Od 3 lat nie jeżdżę do audiofilskich domów. Raczej poruszam się w wąskim gronie miejscowych maniaków. Niedawno doszła kolejna pasja, mocno związana z koniecznością codziennego przynajmniej 45-minutowego grania, to czasu robi się coraz mniej.

Jeśli będziesz chciał posłuchać tej płyty, to moja oferta jest nadal aktualna.
Ja tam żaden audiofil ani maniak nie jestem.

Z miłą chęcią posłucham. Gdzie można odebrać.

______________
Pozdrawiam,
GB

______________
Pozdrawiam
Grzegorz

dino


McGyver

Cytat: dino w Maj 12, 2019, 12:44ceny "brzmiących" kabli
Też zawsze twierdziłem że ceny większości kabli są z sufitu wzięte. Ale różnice brzmieniowe słyszę, i już. Czasem kabel potrafi dużo zepsuć.

vasa



Cytat: Piterski w Maj 12, 2019, 12:13
Przypominasz mi krzyżowca prowadzącego krucjatę ...

Piotr.
Litości.
Jak czytam wpisy w których autorzy opisują wpływ kabli na dźwięk systemu to mi ciarki po plecach chodzą. Nie kolumny, nie wzmacniacz ani źródło tylko KABLE są elementem najbardziej wpływającym na dźwięk [emoji44]
A jak przychodzi do porównania to albo system na kable niepodatny albo kable o podobnej sygnaturze albo paluszek i główka.
I kto tu jest krzyżakiem? [emoji887]

W wątku o skrzypcach Andrzej dał link do fajnego artykułu o porównaniu skrzypiec.
Poczytaj.

[emoji485][emoji377]

Zestaw pierwszy: Oracle Delphi+SME3009III+Transfiguration AXIA+Phono Borbely+Amplifon WT30+Tannoy Stirling+Nieistotne kable
Zestaw drugi: szukam plikodaja+Lyngdorf+elektrostaty Audiostatic z dedykowanym subem+ kable. Też nieistotne.

Piterski

Cytat: dino w Maj 12, 2019, 12:44Gdyby ceny "brzmiących" kabli były zbliżone do tych "z drutu" może bym się tym bawił jednak ciężko znaleźć obiektywne kryteria. Co innego dołożyć 2000PLN i kupić lepszą wkładkę  ;)
To przepraszam, bo tu się z Tobą zgadzam. Cena do zmian jakie wnoszą jest wzięta z sufitu.

Cytat: vasa w Maj 12, 2019, 14:18Jak czytam wpisy w których autorzy opisują wpływ kabli na dźwięk systemu to mi ciarki po plecach chodzą. Nie kolumny, nie wzmacniacz ani źródło tylko KABLE są elementem najbardziej wpływającym na dźwięk
Tak opisy wpływu kabli są takie, że można dostać orgazmu ;D
Ja jestem zwolennikiem tej szkoły, że jak już coś zestawiłem to szukam do tego kabli w akceptowalnym dla mnie budrzecie chociaż i tak jest on za wysoki do wartości jaką wnoszą, no ale dla idei nie zapnę kabelków od nocnej lampki.
Tor cyfrowy: Esoteric K01 - Gryphon Diablo 120.
Tor Analogowy: Phasemation PP-300 - Pioneer PL70II - RCM Sensor2.
Kolumny: Electro Voice Interface "Delta". Kable: Furutech, Hijiri - Harmonix, by Melepeta, Yarbo 1100.

LampowY

Chciał nie chciał muszę się z kolegą Mariuszem zgodzić.
Kolumny i elektronikę szarlatani zmarginalizowali na korzyści kabli.

Kabla pospawać umi każden jełop. Nawet ja  ;D
Wzmacniacz wystrugać już nie tak prosto. Trudniej zarobić i dorobić pi..e uszu o pyle księżycowym. Wystarczy bowiem odkręcić pokrywę.

drizzt

Cytat: Piterski w Maj 12, 2019, 14:42
Cytat: dino w Maj 12, 2019, 12:44Gdyby ceny "brzmiących" kabli były zbliżone do tych "z drutu" może bym się tym bawił jednak ciężko znaleźć obiektywne kryteria. Co innego dołożyć 2000PLN i kupić lepszą wkładkę  ;)
To przepraszam, bo tu się z Tobą zgadzam. Cena do zmian jakie wnoszą jest wzięta z sufitu.

Cytat: vasa w Maj 12, 2019, 14:18Jak czytam wpisy w których autorzy opisują wpływ kabli na dźwięk systemu to mi ciarki po plecach chodzą. Nie kolumny, nie wzmacniacz ani źródło tylko KABLE są elementem najbardziej wpływającym na dźwięk
Tak opisy wpływu kabli są takie, że można dostać orgazmu ;D
Ja jestem zwolennikiem tej szkoły, że jak już coś zestawiłem to szukam do tego kabli w akceptowalnym dla mnie budrzecie chociaż i tak jest on za wysoki do wartości jaką wnoszą, no ale dla idei nie zapnę kabelków od nocnej lampki.

Ale kto mówi o nocnej lampce? Co z kablami z linka (i setkami innych, równie dobrych) jest nie tak, żeby po ich zakupie i zapięciu do systemu jeszcze kiedykolwiek w życiu zajmować się tematem kabli?

https://www.amazon.de/dp/B00URTO3AW/ref=dp_prsubs_1?th=1&psc=1
Graty się zmieniają, Harbeth zostaje!

Moriarty

Cytat: LampowY w Maj 12, 2019, 14:44Kabla pospawać umi każden jełop. Nawet ja  ;D

Jam poniżej jełopa, widać :-[
Chyłkiem cofam się, głęboko zawstydzony, do swojej ciemnej norki.
Czas chyba skasować konto :(
YB Audio Zephyr (zwrotnica na ClarityCap), Yaqin MS-30L (modyfikacja: Sinus Audio), Marantz CD6006 (jako napęd), Topping D70, M&B Audio Cable Diamond, Neotech NEMOS-3080 UP-OCC, TAGA Harmony PF-1000, Yarbo 1100, Viborg VP1501

Piterski

Cytat: drizzt w Maj 12, 2019, 14:58Ale kto mówi o nocnej lampce? Co z kablami z linka (i setkami innych, podobnych) jest nie tak, żeby po ich zakupie i zapięciu do systemu jeszcze kiedykolwiek w życiu zajmować się tematem kabli?
Może tak może nie, miałem tylko kilka rodzajów kabli w moim systemie i to nie jakiś przeraźliwie drogich. Różnice nie były takie bym przez te lata chciał wymieniać moje "Bartki" na coś innego.
Te bardzo drogie słuchałem zaś w klubie i zawsze podchodziłem do nich z dystansem. Dopiero jak Bubusia przyniósł IC Furutech Reference to mnie mocno szarpnęło, to co zrobiły te kable mnie zamurowało, trafiły w mój punkt. Po tym doświadczeniu mogłem posłuchać ich u siebie w domu, a następnie cały komplet z głośnikowymi. To nie był 2-3 godzinny test bo miałem je u siebie przez ładnych kilkanaście dni więc emocje mogły opaść. Kiedy je wypiąłem, żeby oddać właścicielowi, to wiedziałem iż będę na nie polował tak by kupić w przysłowiowej dobrej cenie.

PS.Tak sobie teraz pomyślałem że to może coś ma wspólnego z ferrytami i puszkami w jakie one są uzbrojone.

Tor cyfrowy: Esoteric K01 - Gryphon Diablo 120.
Tor Analogowy: Phasemation PP-300 - Pioneer PL70II - RCM Sensor2.
Kolumny: Electro Voice Interface "Delta". Kable: Furutech, Hijiri - Harmonix, by Melepeta, Yarbo 1100.

McGyver

Cytat: Piterski w Maj 12, 2019, 15:10PS.Tak sobie teraz pomyślałem że to może coś ma wspólnego z ferrytami i puszkami w jakie one są uzbrojone.
Ferryty - być może. Puszki? Powątpiewam. Mam Transparenta Ultra kupionego ze szpuli i zakonfekcjonowanego zakręcanymi wtykami Furutecha. Puszek rzecz jasna nie ma bo to przewód ze szpuli. Miałem też w systemie oryginalnego Transparenta Ultra z puszkami. Różnice? Jeżeli jakieś są, to raczej na korzyść wersji bezpuszkowej.

Piterski

Cytat: McGyver w Maj 12, 2019, 15:23Ferryty - być może. Puszki? Powątpiewam
Te puchy są czymś wypełnione, to nie są układy filtrów jak w kablach MIT-a. W każdym bądź razie mi się to spodobało na tyle, że pracowicie ich poszukiwałem i stopniowo zakupiłem oba.
Tor cyfrowy: Esoteric K01 - Gryphon Diablo 120.
Tor Analogowy: Phasemation PP-300 - Pioneer PL70II - RCM Sensor2.
Kolumny: Electro Voice Interface "Delta". Kable: Furutech, Hijiri - Harmonix, by Melepeta, Yarbo 1100.


Jakub

Biorąc pod uwagę to jak ferryty działają (pisaliśmy niedawno o tym i linkowałem nawet do artykułu z oscylogramami), to zakładanie ich na interkonekty i przewody głośnikowe mija się z celem.

Piterski

Głośnikowe też coś takiego mają na sobie

Cytat: Jakub w Maj 12, 2019, 15:31Biorąc pod uwagę to jak ferryty działają (pisaliśmy niedawno o tym i linkowałem nawet do artykułu z oscylogramami), to zakładanie ich na interkonekty i przewody głośnikowe mija się z celem.

Jakub ja nie wiem co tam tak naprawdę jest, tak sobie tylko przypuszczam.

No to nasz kolega od ferrytów się teraz oburzy  ;D
Tor cyfrowy: Esoteric K01 - Gryphon Diablo 120.
Tor Analogowy: Phasemation PP-300 - Pioneer PL70II - RCM Sensor2.
Kolumny: Electro Voice Interface "Delta". Kable: Furutech, Hijiri - Harmonix, by Melepeta, Yarbo 1100.

LampowY

Cytat: Moriarty w Maj 12, 2019, 15:09
Cytat: LampowY w Maj 12, 2019, 14:44Kabla pospawać umi każden jełop. Nawet ja  ;D

Jam poniżej jełopa, widać :-[
Chyłkiem cofam się, głęboko zawstydzony, do swojej ciemnej norki.
Czas chyba skasować konto :(
Chyba mnie nie zrozumiałeś. Zasadniczo wyłącznie siebie technicznym jełopem tym wpisem oznaczyłem.
Nikogo więcej. Przysięgam na swojego pieseła  :np:

McGyver

Cytat: Piterski w Maj 12, 2019, 15:31Głośnikowe też coś takiego mają na sobie
Wreszcie ktoś pomyślał nad estetycznym zabezpieczeniem puszek przed poobijaniem się. Gustowne te zielone kubraczki. Chyba poproszę żonę żeby mi takie poszyła na aluminiowe wtyki sieciowe Viborga.

Piterski

Cytat: McGyver w Maj 12, 2019, 15:49Gustowne te zielone kubraczki.
Ceny fabrycznych przewodów jak i innych marek wzięte są mocno z sufitu, a raczej podyktowane modą ale jakość wykonania i łatwość ich układania jest bezapelacyjna, a na kubraczki polecam coś z zamszu lub zbliżony materiał.
Tor cyfrowy: Esoteric K01 - Gryphon Diablo 120.
Tor Analogowy: Phasemation PP-300 - Pioneer PL70II - RCM Sensor2.
Kolumny: Electro Voice Interface "Delta". Kable: Furutech, Hijiri - Harmonix, by Melepeta, Yarbo 1100.

dino

Cytat: vasa w Maj 12, 2019, 14:18W wątku o skrzypcach Andrzej dał link do fajnego artykułu o porównaniu skrzypiec.
Poczytaj.

Podobne wnioski jak w załączonym artykule.
Szara masa robi nas w konia  ;D ;D ;D
I to w kubraczkach z pluszu lub z zamszu otoczona koliami z ferrytów ...brrr

Melepeta

Skoro niektórzy twierdzą, że wpływ kabli na brzmienie zachodzi w głowie, to wyjaśnijcie mi taką rzecz. Biorę kabel za Xzł wyglądający bardzo dobrze i porównuję go do kabla za 1/3Xzł, wyglądajacy o wiele skromniej. W takim przypadku, zanim jeszcze posłucham, mózg mówi, że ten za Xzł, to dopiero kozak. A jak posłucham, to się okazuje, że dupa, nie kozak.
A co w przypadku, jak kable wyglądają niemal identycznie. Nie znam modeli a o marce ledwie słyszałem. Nie wiem który drogi, który tani. Słucham u kolegi. On nic nie sugeruje. Wpina jeden i mówi słuchaj. Potem wpina ten drugi i też mówi słuchaj. No i różnice są nad wyraz słyszalne. Do dziś nie wiem, czy lepiej grał drogi, czy tani :)
Nie raz tak miałem. Stąd bawią mnie trochę wpisy, że to podświadomość mi mówi co jak ma grać.
Sprzęt jest dla muzyki, nie odwrotnie.