A to kable grały i nie tylko czyli wątek w pierwszej osobie.

Zaczęty przez dino, Listopad 19, 2018, 23:46

Poprzedni wątek - Następny wątek

vasa

Zestaw pierwszy: Oracle Delphi+SME3009III+Transfiguration AXIA+Phono Borbely+Amplifon WT30+Tannoy Stirling+Nieistotne kable
Zestaw drugi: szukam plikodaja+Lyngdorf+elektrostaty Audiostatic z dedykowanym subem+ kable. Też nieistotne.

Piterski

Cytat: vasa w Maj 14, 2019, 23:40Ale gęsi smalec ma :P
Na pewno będzie się lepiej lutowało bo ma niższą temperaturę topnienia :P
Tor cyfrowy: Esoteric K01 - Gryphon Diablo 120.
Tor Analogowy: Phasemation PP-300 - Pioneer PL70II - RCM Sensor2.
Kolumny: Electro Voice Interface "Delta". Kable: Furutech, Hijiri - Harmonix, by Melepeta, Yarbo 1100.

dino

Cytat: LampowY w Maj 14, 2019, 23:34Najpierw posłuchaj a potem polutuj.
No bo jak nie usłyszysz to na uj będziesz lutował?  >:D
Jak nie będzie grał..to go uroczyście spalimy w ramach obchodów 5 rocznicy.

dino

Cytat: McGyver w Maj 14, 2019, 23:35A cynę Cardasa masz?
Mam WBT  :P
Ale lepiej gra jak się polutuje Cynelem a potem kabel owinie WBT.
I gęsim smalcem ....

McGyver

Cytat: dino w Maj 15, 2019, 23:10Mam WBT 
Cyną WBT lutuje się bardzo chüjowo. A Mundorfem z zawartością złota lutuje się wręcz ekstremalnie chüjowo.  Cyną Cardasa lutuje się znakomicie, bo jest ołowiowa. A przy tym, dzięki jakiejś tam zawartości srebra jest chyba nieco twardsza od zwykłej. Dlatego lubię lutować wtyki wszelakie Cardasem. Czy jest różnica brzmieniowa? A pojęcia nie mam, nie chciało mi się porównywać. Ale lutuje się dobrze, dlatego tego Cardasa używam do wtyków. Wszystko inne lutuję ołowiowym Almitem.

dino

Są do kupienia takie ze srebrem i to nie Cardasa

Producent AMTECH
Typ spoiwa: do lutowania miękkiego
Skład stopu: Sn62Pb36Ag2
Postać: drut
Średnice: 0.25; 0.50; 0.75mm
Rodzaj topnika: bezhalogenkowy, No Clean, F-SW32
Zawartość topnika 2.2%; Ilość rdzeni topnika: 1
Temperatura topnienia 179°C
Zastosowanie: lutowanie elementów SMD
Właściwości: dobra zwilżalność punktu lutowniczego, minimalna ilość oparów podczas lutowania



dino

Kabelek dojechał i....
Ojcze dyrektorze, nasz dobrodzieju - oficjalnie przekazuje 1m rzeczonego badziejstwa w ręce Twoje.
Możesz dać jako nagrodę albo go uroczyście spalimy.

Nie mogę go użyć bo nie da się wcisnąć w żadne sensowne wtyki, które potem wejdą do mojego starego wzmaka lampowego.
I ten paskudny rózowy plastik ..fuj.
Jak by był 3 żyłowy to bym zrobił sieciówkę  ;)

dino

I przyszła paczka z Mousera  ;D
To normalnie skandal żeby z Teksasu do WRO przesyłka z ocleniem szła 3 dni  >:D
Koledze doszła w w dwa !!!

dino

Pomału składam miernik ....
Ale chyba przyspieszę bo Lampowy się oflagował i kto mi pomierzy lampki ?
Było siedzieć cicho   >:D  ;) ;D ;D

dino


vasa

Cytat: dino w Wrzesień 08, 2019, 23:32
;)
Z przodu luzik a z tyłu ścisk i tłok :o
Albo z przodu było płatne albo z tyłu polewali ;)
Zestaw pierwszy: Oracle Delphi+SME3009III+Transfiguration AXIA+Phono Borbely+Amplifon WT30+Tannoy Stirling+Nieistotne kable
Zestaw drugi: szukam plikodaja+Lyngdorf+elektrostaty Audiostatic z dedykowanym subem+ kable. Też nieistotne.

dino



vasa

Zestaw pierwszy: Oracle Delphi+SME3009III+Transfiguration AXIA+Phono Borbely+Amplifon WT30+Tannoy Stirling+Nieistotne kable
Zestaw drugi: szukam plikodaja+Lyngdorf+elektrostaty Audiostatic z dedykowanym subem+ kable. Też nieistotne.

dino


vasa

Zestaw pierwszy: Oracle Delphi+SME3009III+Transfiguration AXIA+Phono Borbely+Amplifon WT30+Tannoy Stirling+Nieistotne kable
Zestaw drugi: szukam plikodaja+Lyngdorf+elektrostaty Audiostatic z dedykowanym subem+ kable. Też nieistotne.

gratefullde

Kondo KSL M7 Tube Preamplifier by Mac (bez szumu brzmi cudownie)~ Accuphase Clone Power Amplifier ~ 6S33S Ad Fontes Integrated Amplifier ~ Audio Nirvana by InAudio ~ Sony PSX-70 ~ pre phono MM/MC tube ecc83 Gennett ~ Dynavector 20x2 ~ Questyle CMA 600i ~ Denon AH-D7200 ~ NeoTech  ~ Tellurium Q Black II ~ Yamaha CDX-9

vasa

Cytat: gratefullde w Wrzesień 18, 2019, 19:03
Czy to już analog? Poważnie pytam [emoji6]
100% cyfry.
Ale nie było takiego co odróżni oryginał od kopii.

[emoji485][emoji377]

Zestaw pierwszy: Oracle Delphi+SME3009III+Transfiguration AXIA+Phono Borbely+Amplifon WT30+Tannoy Stirling+Nieistotne kable
Zestaw drugi: szukam plikodaja+Lyngdorf+elektrostaty Audiostatic z dedykowanym subem+ kable. Też nieistotne.

Pboczek

Focal MiniUtopia + Line Magnetic 805IA + Lehmann Decade + Oracle Delphi MKI + SME 3009II + Goldring Elite

vasa

Cytat: Pboczek w Wrzesień 18, 2019, 21:06
Cytat: vasa w Wrzesień 18, 2019, 19:20100% cyfry.

Znaczy się gra jak analog?
To ustrojstwo konwertuje sygnał analogowy do plików.
Potem można je podłączyć do drugiego wejścia w wzmacniaczu i słuchać przełączając źródła pilotem.
Po wyrównaniu głośności dźwięk z gramofonu (naprawdę dobrego gramofonu z odpowiednim ramieniem i wkładką) jest nie do odróżnienia od cyfrowej kopii.
I to nie tylko moje zdanie. Nawet ci co słyszą kable to potwierdzają [emoji3]

[emoji485][emoji377]

Zestaw pierwszy: Oracle Delphi+SME3009III+Transfiguration AXIA+Phono Borbely+Amplifon WT30+Tannoy Stirling+Nieistotne kable
Zestaw drugi: szukam plikodaja+Lyngdorf+elektrostaty Audiostatic z dedykowanym subem+ kable. Też nieistotne.

wiki

Cytat: vasa w Wrzesień 18, 2019, 21:13Po wyrównaniu głośności dźwięk z gramofonu (naprawdę dobrego gramofonu z odpowiednim ramieniem i wkładką) jest nie do odróżnienia od cyfrowej kopii.
I to nie tylko moje zdanie. Nawet ci co słyszą kable to potwierdzają
To tak jakbyś nagrywał na dobry (bardzo) magnetofon kasetowy... 😀
Kolumny JBL, transport, przetwornik, końcówka mocy (pro audio).
Kenwood Model 600, Sony 501, Lite przedwzmacniacz - działka

vasa



Cytat: wiki w Wrzesień 18, 2019, 21:22
To tak jakbyś nagrywał na dobry (bardzo) magnetofon kasetowy... [emoji3]

Znaaacznie lepiej [emoji4]

[emoji485][emoji377]

Zestaw pierwszy: Oracle Delphi+SME3009III+Transfiguration AXIA+Phono Borbely+Amplifon WT30+Tannoy Stirling+Nieistotne kable
Zestaw drugi: szukam plikodaja+Lyngdorf+elektrostaty Audiostatic z dedykowanym subem+ kable. Też nieistotne.

Pboczek

Cyfra i gramofon brzmią mi inaczej. Co prawda nie mam bdb ramienia i równego Dac, Cd mam na tym samym poziomie, więc to co piszę jest ograniczone i subiektywne ale dla mnie wydania tych samych płyt na winylu i cd nie grają tak samo (nie piszę o remasterach).
Na pewno zapis cyfrowy oferuje możliwość nieco innej prezentacji dźwięku, dodaje coś atrakcyjnego, pogłębia obraz, zwiększa rozdzielczość ale dla mnie, kosztem jakiejś części muzykalności. Nie żebym nie lubił remasterów zwłaszcza z mastertapas są super ale nie miałem Cd i Dac, które by grały tak muzykalnie jak winyl.




Focal MiniUtopia + Line Magnetic 805IA + Lehmann Decade + Oracle Delphi MKI + SME 3009II + Goldring Elite