Dobry transport CD

Zaczęty przez darekrocznik71, Kwiecień 16, 2018, 23:13

Poprzedni wątek - Następny wątek

darekrocznik71

Widzę mój transport dotarł - i jak gra ?

vasa



Cytat: McGyver w Kwiecień 25, 2018, 11:24nawet sieciówki podłączone do DACa i transportu robią różnicę.
A że niektórzy tych różnic nie słyszą, to zupełnie inne zagadnienie.
Niezwykle ciekawe jest również to że niektórzy różnice słyszą, nawet kiedy gra to samo, a zmiany są pozorowane [emoji50]


[emoji377]🥃

Zestaw pierwszy: Oracle Delphi+SME3009III+Transfiguration AXIA+Phono Borbely+Amplifon WT30+Tannoy Stirling+Nieistotne kable
Zestaw drugi: szukam plikodaja+Lyngdorf+elektrostaty Audiostatic z dedykowanym subem+ kable. Też nieistotne.

kazan

Parasound C/DP 1000 za tys nada sie czy w tej cenie szukać czegoś innego ? Może ktoś z okolic Poznania dysponuje dobrym transportem i przyjąłby zaproszenie do mnie w celach poznawczych ?  ;)
Kuzma Stabi SD + Stogi Ref313VTA + Dynavector DV-20X2LO , Jelco 750EB + Ortofon MC10 Supreme ,Dynavector DV-10X5 (shibata) , Husaria .
Burmester 051+052 , Kudos Super 10

McGyver

Cytat: darekrocznik71 w Kwiecień 25, 2018, 16:22
Widzę mój transport dotarł - i jak gra ?
A nie mam pojęcia, z doskoku pomiędzy jednym spotkaniem a drugim sprawdziłem tylko że funkcjonuje prawidłowo i wydaje dźwięk. Dziś mam napięty program dnia.
Cytat: kazan w Kwiecień 25, 2018, 17:02
Parasound C/DP 1000 za tys nada sie czy w tej cenie szukać czegoś innego ? Może ktoś z okolic Poznania dysponuje dobrym transportem i przyjąłby zaproszenie do mnie w celach poznawczych ?  ;)
Posiadam takiego Parasounda, to jest całkiem sensowny transport. Ma identyczną płytę główną jak transporty CEC TL5100, TL51, TL2, Audiomeca Obsession i Roksan Caspian. Gdy znajdę czas, będę go modyfikował.

darekrocznik71


malg

Cytat: vasa w Kwiecień 25, 2018, 16:58
nawet kiedy gra to samo,
.....  ale inaczej :) :D ;D :o

vasa

Cytat: malg w Kwiecień 25, 2018, 22:14
Cytat: vasa w Kwiecień 25, 2018, 16:58
nawet kiedy gra to samo,
.....  ale inaczej :) :D ;D :o
Eeeeh...

[emoji377]🥃

Zestaw pierwszy: Oracle Delphi+SME3009III+Transfiguration AXIA+Phono Borbely+Amplifon WT30+Tannoy Stirling+Nieistotne kable
Zestaw drugi: szukam plikodaja+Lyngdorf+elektrostaty Audiostatic z dedykowanym subem+ kable. Też nieistotne.

finchers

Cdt-zero dobry ale drogi i mało dostępny:)
bardziej mi o kabel chodzi....chyba sam jakiś zmontuję tylko z jakiego przewodu?
NAD 356 + mod, Tannoy revolution dc6t se, DAC Audio-gd 1.32, sznurki Chord, muza Daphile, Marantz cd 52

kowacz

ja mam dobry coaxial  na wydanie Oyaide DST-75 R V2
o,75 m
cena - się dogadamy :)
LYNGDORF + CECTL3N MODYFIKOWANY + MARTLIN LOGAN ETHOS + PROJECT RPM 5.1 KABLE KOMPLET OYAIDE V2 STOLIK ROGOZ LISTWA SOLID CORE AUDIO

finchers

A coś to jest warte?
1. Pioneer PD-S505
2. Technics SLPG 490 optical
3. Technics SLPS 670 A

Używał ktoś bo nie chcę na transport fortuny wydać.
NAD 356 + mod, Tannoy revolution dc6t se, DAC Audio-gd 1.32, sznurki Chord, muza Daphile, Marantz cd 52

darekrocznik71

Cytat: finchers w Kwiecień 26, 2018, 08:06Cdt-zero dobry ale drogi
No ja swój CDT Zero wyrwałem na Allegro za 1200 zł - cena przystępna

McGyver

Cytat: finchers w Kwiecień 26, 2018, 08:06
Cdt-zero dobry ale drogi i mało dostępny:)
Jeżeli 1200zł za ten transport to jest drogo, to ja nie wiem co Ty chcesz kupić, zabawkę?
Tu masz kambodżę za 900zł: http://allegro.pl/cambridge-audio-discmagic-1-transport-i6660757138.html
Trochę drożej, ale i lepiej wyjdzie Teac VRDS-T1, ok. 1500zł. Albo VRDS-7, to jest to samo, tylko z dołożoną płytką DACa i wyjściami analogowymi. Mój kolega ma obecnie takiego do sprzedania, o czym dowiedziałem się niestety dopiero przedwczoraj.

finchers

Drogo bo za transport u mnie robi głównie terminal pc po usb do DAC. 2 chciałem spróbować cd cyfrowo więc ładować się w koszty a różnicy mogę nie zauważyć...
NAD 356 + mod, Tannoy revolution dc6t se, DAC Audio-gd 1.32, sznurki Chord, muza Daphile, Marantz cd 52

McGyver

Przy takich założeniach to kupisz byle co, i faktycznie możesz żadnej różnicy nie zauważyć. Uważam że nie warto. Lepiej postaraj się wypożyczyć od kogoś sensowny transport jak np. CEC, Theta, EAD, Jadis.
Natomiast z moich odsłuchów wynika że dobry CD transport w przeważającej większości przypadków jest brzmieniowo lepszy od nawet dość poważnych transportów plikowych.

pelot

Niektórzy za przeproszeniem i bez urazy to by chcieli z g.....a ukręcić sznurek. Niestety tak się nie da , dobry transport który może coś pokazać musi i kosztować . Sama mechanika  to wyzwanie techniczne , tym  bardziej  nie można tego porównywać z cd roomem .

finchers

Dlatego dobrze byłoby porównać niż pchać się w ciemno w koszty w dodatku w używki...także nie mam odniesienia czy faktycznie coś więcej wniesie bo  byłem przekonany że DAC jest najważniejszy łącząc wszystko cyfrowo.
NAD 356 + mod, Tannoy revolution dc6t se, DAC Audio-gd 1.32, sznurki Chord, muza Daphile, Marantz cd 52

pelot

Za parę stówek  nie możesz liczyć na cuda , pożycz od kogoś ,jak pisał Mc,  jakiś godny transport  i porównaj.
Zobaczysz że warto .    ;)

finchers

Oki tak będę musiał zrobić:)
To Ma ktoś jakiś ciekawy cd z rejonu Śląska, Małopolski?  mogę podjechać żeby w wysyłkę się nie bawić.
NAD 356 + mod, Tannoy revolution dc6t se, DAC Audio-gd 1.32, sznurki Chord, muza Daphile, Marantz cd 52

darekrocznik71

No i Audio Note wrócił od Mc, gra pięknie, w życiu bym się nie spodziewał, że transport w porównaniu do dobrej inegry CD, może tak dobrze zagrać, no i oczywiście Mc zrobił przy tym dobra robotę

muda44

Cytat: darekrocznik71 w Maj 16, 2018, 01:56
No i Audio Note wrócił od Mc, gra pięknie, w życiu bym się nie spodziewał, że transport w porównaniu do dobrej inegry CD, może tak dobrze zagrać, no i oczywiście Mc zrobił przy tym dobra robotę

Większość tych nawet drogich i bardzo dobrych po RCA odtwarzaczy CD ma kiepskiej jakości wyjścia cyfrowe .
Szkoda że w tej stawce są też najwyższe modele odtwarzaczy CD SONY z początku lat 90 tych bo wyglądem , budową i działaniem dla mnie to TOP .

muda44

Cytat: McGyver w Kwiecień 19, 2018, 10:46
Na kambodżę CXC szkoda pieniędzy.

Coś więcej w temacie ?
Mam go teraz na testy . Wykonanie tak jak i cena ale potencjał do pogrzebania jest . Niestety nie czyta pewnych płyt CDR .

McGyver

Miałem na testach. Nie miał startu nie tylko do EAD, ale także do starej Micromegi Drive 2 (czytała wszystko) i do starego Technicsa SL-PA10 z dołożonym wyjściem koaksjalnym
Wnętrze Technicsa przed i po:

muda44

Dzięki .
Nie jest to Theta Data Basic czy Tag McLaren CDT20R ale jest NOWY więc może warto pogrzebać .

Technicsa widziałem na allegro ale stan wizualny nieco odbiegał od tego czego oczekuje , Micromegi nigdy nie widziałem .

gabler

Ciekawe co to jest warte NuPrime CD CDT-8 Pro ma nawet wyjście i2s