Sumiko Pearl- wkładka MM

Zaczęty przez frywolny trucht, Czerwiec 01, 2014, 20:53

Poprzedni wątek - Następny wątek

frywolny trucht

Cena na dziś ok 440zł
Typ wkładki MM
Pasmo przenoszenia (Hz) 12-30K
Napięcie wyjściowe/Ch (mV) 4.0
Separacja kanałów (dB) 30
Balans (dB) 0.5
Wielkość igły (mil) 2x8, Szlif eliptyczny
Impedancja wejściowa (Ohms) 47.000
Zakres siły nacisku (g) 1.5 - 2.0
Zlecana siła nacisku (g) 2.0
Waga wkładki 6.0g

wkładka:


igła:


test:
http://www.highfidelity.pl/artykuly/0512/sumiko.html


Moja ocena:
Krótko- beznadziejny muł bagienny. Wypożyczona StaryM do testu z wkładkami na poziomie 100zł- chyba też najgorzej oceniona, z tego co pamiętam.
Nie rozumiem skąd zachwyty Pacuły, może trafił mi sią felerny egzemplarz, może jakies kombinacje w ustawieniach przedwzmacniacza gramofonowego, których ja nie posiadam?

Zalecam ostrożność w stosunku do tej wkładki. Chyba jedyna, która dwa lata temu kosztowała tyle co dziś.

masza

Też ją kiedyś, kiedyś miałem na którymś Denonku i faktycznie wkładka cieniutka.

frywolny trucht

Znalazłem. W teście występowały:

1 - AT440Mla
2 - AT3600
3 - Sumiko Pearl
4 - Sumiko Black Pearl
5 - Grado Green
6 - AT110e

Najgorzej oceniona Sumiko Pearl.
Inna sprawa, że  taniutka AT3600 ( którą również uważam za padło okrutne) wygrała ten test  :)
Pewnie zabawa wyrównywaniem poziomów i trudność z ustawieniem prawidłowym wymagającego szlifu AT440MLA...

Hmm. To może nie ma co się za bardzo powoływać na ten test.


90125

Miałem przez chwilę do testu z Thorensem TD 318 - moim zdaniem porażka !

4321DK

Też miałem krótko jakieś trzy miesiące i przesiadłem się na Denona DL 160
Mogę tylko potwierdzić jest sucha, a kasę jaką za nią chcą, to kłaniam się AT 120
Została mi taka fotka. 

frywolny trucht

#5
Nasz test Pearl w wątku: http://audiomaniacy.pl/index.php?topic=387.0 gdzie można znaleźć zdjęcia wkładki, schemat podłączenia, także pobrać próbki dźwiękowe i porównać jak to się ma do innych testowanych w tamtym wątku wkładek gramofonowych.

rudy-102

Miałem ją kiedyś przez krótki czas w Danielu. Kiepska była.

Gerwazy

Akurat mam na tapecie tą wkładkę, nową

Nie zauważyłem żadnych objawów zamulania. Gra bardzo ładnie, specyficznie, bo dźwięk jest szybki, konkretny, no może niezbyt wyrafinowany, ale ładny zrównoważony. 
Nic nie sprzedaję

frywolny trucht

ZESTAW 1: Technics SL 1200 GR, Hana EL, pre Husariaa, Roksan K3, ProAc Responce D2D, OPPO PM-2, HA-1, Akai GX 75
ZESTAW 2: Dual 1019 z AT 95E, Marantz 2216, Marantz 5220, Jamo Concert C 93

Gerwazy

Cytat: frywolny trucht w Listopad 09, 2016, 22:26
Jakie masz pre?

Nawet nie pytaj, bo wstyd sie przyznać :) Integra kina domowego Philips FR 984 :)
Wcześniej miałem integrę ONKYO 8830, no niby inna klasa wzmacniacza, ale dla mnie grał w porównaniu z tym Philipsem beznadziejnie

Myślę nad zakupem jakiegoś pre phono, do powiedzmy 300-400 złotych, tylko nie wiem czy warto, czy różnica będzie
na tyle duża, że warto wydać takie pieniądze

Myślałem nad używanymi NAd pp2, moze jakiś Cambrige Azur, sam nie wiem , czy warto, bo ten Philips póki co gra mi dobrze. W moim przypadku dochodzi jeszcze warunek, że musi to grać dobrze na słuchawkach, bo tylko na słuchawkach słucham   
Nic nie sprzedaję

gratefullde

Kondo KSL M7 Tube Preamplifier by Mac (bez szumu brzmi cudownie)~ Accuphase Clone Power Amplifier ~ 6S33S Ad Fontes Integrated Amplifier ~ Audio Nirvana by InAudio ~ Sony PSX-70 ~ pre phono MM/MC tube ecc83 Gennett ~ Dynavector 20x2 ~ Questyle CMA 600i ~ Denon AH-D7200 ~ NeoTech  ~ Tellurium Q Black II ~ Yamaha CDX-9

frywolny trucht

Cytat: Gerwazy w Listopad 09, 2016, 22:35Nawet nie pytaj, bo wstyd sie przyznać  Integra kina domowego Philips FR 984

W takim razie nie wierzę, że Pearl może dać radę zainteresować, co dopiero zadowolić. Dotąd spotkałem się raz jedyny, że ktoś chwalił tę wkładkę. To był pan Pacuła. Można gdybać co on tam usłyszał, może miał baaaardzo rozbudowane pre. Zawsze mnie interesowało co on usłyszał. Niestety zanim zjawiło się w moim domu pre z pierdylionem ustawień, oddałem za darmo. No prawie za darmo. Za recenzję, której dotąd nie ma. Przykro mi, widziałem, że próbujesz ją opchnąć.
ZESTAW 1: Technics SL 1200 GR, Hana EL, pre Husariaa, Roksan K3, ProAc Responce D2D, OPPO PM-2, HA-1, Akai GX 75
ZESTAW 2: Dual 1019 z AT 95E, Marantz 2216, Marantz 5220, Jamo Concert C 93

Gerwazy

Cytat: frywolny trucht w Listopad 09, 2016, 22:40
Cytat: Gerwazy w Listopad 09, 2016, 22:35Nawet nie pytaj, bo wstyd sie przyznać  Integra kina domowego Philips FR 984

widziałem, że próbujesz ją opchnąć.


Gdy usłyszałem jak gra Acutex 312STR, to postanowiłem sprzedać wszystkie wkładki, gdyż graja w porównaniu, ze tak powiem słabo :) Być może nie są aż tak złe, ale ten Acutex wyjątkowo mi podpasował, tak bardzo ze zapragnąłem kupić najwyższy nowy model , a ze tani nie jest to zbieram fundusze :)   
To Sumiko, gra mi lepiej niż np AT 12XE, no ale akurat mi, bo innym może grać gorzej



Nic nie sprzedaję

wojtek41