Pro-Ject Phono Box SE II

Zaczęty przez GregWatson, Sierpień 18, 2014, 16:22

Poprzedni wątek - Następny wątek

GregWatson

Sprawdziłem pozostałe tłumaczenia manuala i taka ładna rozpiska jest tylko w wersji niemieckiej.  :)
Trochę tego i trochę tamtego też.

rudy-102

No cóż. Dla swoich zrobili bardziejszą instrukcję ;-).

rudy-102

#102
Cytat: GregWatson w Luty 19, 2015, 08:57A jak podłączyć jeden 12V akumulatorek na pinach?
Środkowy pin wtyczki idzie do z płytki drukowanej bezpośredio na obudowę przewzmacniacza. Dokładnie tam, gdzie GDN gramofonu. po podłączeniu tylko dwóch pinów (plus, minus) wszystko gra, tylko wydaje mi się że z lekko mniejsżą dynamiką.

GregWatson

Dzięki. Lutuję wtyczkę będę próbował. Być może uda mi się z czasem wymienić akumulator na dwa po 6V.
Trochę tego i trochę tamtego też.

GregWatson

No i jak poszukać to inwestycja wcale nie jest taka duża jak na początku straszyli:

- AKUMULATOR ŻELOWY 6V 4AH szt.2 to kwota 32 zł,
http://allegro.pl/1226-akumulator-zelowy-6v-4ah-do-zabawki-i5065777902.html

- Ładowarka do akumulatora AGM 6V 3-9Ah za 19,99 zł
http://allegro.pl/promo-ladowarka-do-akumulatora-agm-6v-3-9ah-i5093384768.html

- NEUTRIK NYS322 Wtyk złącze DIN5 za 6,99 zł
http://allegro.pl/rean-by-neutrik-nys322-wtyk-zlacze-din5-i4967740116.html

Jutro właśnie wymieniam ten jeden akumulator na te dwa i zobaczymy jak to wówczas chodzi. Jeśli się sprawdzi to dokupuję ładowarkę i tak to będzie chodziło.
Trochę tego i trochę tamtego też.

GregWatson

Gdyby ktoś szukał audiofilskiego wtyku typu XLR 5 pin męski to znalazłem coś takiego:

http://allegro.pl/neutrik-xlr-prof-wtyk-xlr-5-pin-meski-nc5mxx-bag-i5008654748.html
za 33,99 zł

Trochę tego i trochę tamtego też.

rudy-102

Cytat: GregWatson w Luty 23, 2015, 18:21Gdyby ktoś szukał audiofilskiego wtyku typu XLR 5 pin męski to znalazłem coś takiego:
Ale XLR-5 nie jest identyczne z DIN-5.

rudy-102

Cytat: GregWatson w Luty 23, 2015, 18:16No i jak poszukać to inwestycja wcale nie jest taka duża jak na początku straszyli:
Oczywiście, że nie. Te parę groszy warto wydać. W moim przypadku wyszło trochę drożej bo  akumulatory o większej pojemności i  inna ładowarka.

rudy-102

O taka:

Koniecznie chciałem mieć automat z zabezpieczeniem.

GregWatson

Cytat: rudy-102 w Luty 23, 2015, 20:19Ale XLR-5 nie jest identyczne z DIN-5.


Rozstawem pinów się różnią?
Trochę tego i trochę tamtego też.

rudy-102


rudy-102

#111
Zobacz to inne konstrukcje.

XLR


DIN


GregWatson

No i wszystko jasne. Dzięki.
Trochę tego i trochę tamtego też.

rudy-102

Cytat: GregWatson w Luty 23, 2015, 18:16Jeśli się sprawdzi to dokupuję ładowarkę
Jeśli spodoba Ci się takie granie i zdecydujesz się na kupno ładowarki to proponuję abyś kupił ładowarkę na 12 V. Możesz wtedy ładować obydwa akumulatory jednocześnie tak jak są podłączone -szeregowo. Z ładowarką 6V trzeba albo osobno, albo przepinać akumulatory do połączenia równoległego. Zawsze to dodatkowa robota, a ja jestem leń.

GregWatson

No to taka ładowarka z zabezpieczeniami w granicach 55 zł (do akumulatorów żelowych 6 oraz 12V). Pełno tego jest - będzie w czym wybierać. Odebrałem właśnie dwa 6V akumulatorki. Łączymy i odpalamy rakietę. A co do ładowarki to w przyszłym miesiącu - nie ma się co palić.
Trochę tego i trochę tamtego też.

GregWatson

No dobra, pierwsze minuty odsłuchu na bateryjkach. Na początek załadowałem zasilanie fabryczne i odsłuchałem płytę później przerzuciłem zasilanie na akumulatorki i ta sama płyta. Pierwsze wrażenia wyglądają tak: zupełnie inne brzmienie, więcej dynamiki i szerszy bas. Faktycznie trzeba posłuchać kilku płyt aby wyrobić sobie stabilną opinię o takim brzmieniu. Na różnych płytach może być różnie więc nie chcę zamykać tematu tylko na odsłuchaniu jednej płyty. Ale jestem zaskoczony takim innym brzmieniem. Słucham dalej....
Trochę tego i trochę tamtego też.

rudy-102

To mnie cieszy, że masz podobne odczucia. Ja też nie byłem pewny własnych wrażeń i po dwóch dniach słuchania na bateriach przełączyłem się na sieciowe (te z dorobionego zasilacza) i zaczęło brzmieć po prostu nerwowo. Do oryginalnej wtyczki nie wracałem.

jajacek1410

Zazdroszczę wam, że tanim kosztem możecie się pobawić. Trochę boję się rozgrzebywać swojego Tube Boxa, jeszcze coś spalę :(  Ale ten bas kusi, oj kusi...
KEF iQ9, Yaqin 100b, Primare cd21, P-J Perspective, Goldring 1012, P-J Tube Box SEII, Kimber 4TC, 8TC, Audiomica Beryl, QED Siver Spiral, NEEL 7ES, listwa Tomanek

GregWatson

Pamiętam, że kiedyś coś potrzebowałem do swojego gramofonu i dzwoniłem do serwisu Pro-Jecta. Można z nimi pogadać i sporo się dowiedzieć. Myślę iż możesz uzyskać taką informację odnośnie swojego pre jak ewentualnie podłączyć.

Tu masz namiary ogólne:
http://www.project-audio.pl/kontakt.project

a tu adresy mailowe i także do serwisu:
http://voice.com.pl/kontakt.html

Nie ma podanego telefonu do serwisu ale pewnie Cię przełączą jak zadzwonisz.
Trochę tego i trochę tamtego też.

kangie

Pewnie polacza z panem Adamem z Voice.

rudy-102

Cytat: jajacek1410 w Luty 25, 2015, 22:33Trochę boję się rozgrzebywać swojego Tube Boxa, jeszcze coś spalę :(  Ale ten bas kusi, oj kusi...
Może pokombinuj z zamianą lamp na inne. To powinno tez cos zmienic.

rudy-102

Co do wytrzymałości akumulatorów. Dziś je doładowałem. Po trzech tygodniach i to w zasadzie z nudów niż z konieczności. Napięcie było jeszcze 12,3 V. Gramofon gra po cztery do pięciu godzin dziennie, a przedwzmacniacz jest prawie 24 godziny na dobę pod napięciem. Nie podłączyłem jeszcze przełącznika i nie zawsze chce mi się zsuwać spinkę.

GregWatson

No to bardzo ładnie. Kierunek dobry jeszcze tylko jakieś zgrabne pudełeczko i wyłącznik tak dla pewności no i urządzenie ze znakiem jakości Q. :)
Trochę tego i trochę tamtego też.

jajacek1410

Dzięki za sugestie. :)
Z lampami na pewno warto pokombinować.  A i zadzwonić nie zaszkodzi :)
KEF iQ9, Yaqin 100b, Primare cd21, P-J Perspective, Goldring 1012, P-J Tube Box SEII, Kimber 4TC, 8TC, Audiomica Beryl, QED Siver Spiral, NEEL 7ES, listwa Tomanek

GregWatson

#124
Testuje Pro-Ject Phono Box SE II z zasilaniem bateryjnym już prawie miesiąc i zauważyłem, że rozładowanie akumulatorków wiąże się z wyraźnym spadkiem głośności. Nie słychać jakiś innych szczególnych zmian w dźwięku. Pewnie jak już będzie bardzo cienko to usłyszymy typowe "pierdzenie" lub będzie ściszał się do przysłowiowego zera.
Trochę tego i trochę tamtego też.