SME 3012

Zaczęty przez kawosz, Maj 18, 2016, 23:24

Poprzedni wątek - Następny wątek

cdt

Trzeba było by poczytać serwisówki . Ramion SME jest sporo . Możliwe że w którymś mieli inny pomysł . W 3012 trzech serii są bez regulacji . Możliwe też że w przypadku mocowania bez wózka wymyślili ten koszyczek z regulacją .

cdt

A jak masz koszyczek z regulacją to mozesz sobie zignorować szablon SME . Możesz też korzystać z innych headsheli jak chcesz sobie ułatwić życie i pasują wagą do wkładki . Firmy lubują się w utrudnianiu życia audiofilą . Choć szczerze rozwiązanie SME nie jest jakoś szczegulnie uciążliwe

vasa

Cytat: Adaźko w Październik 22, 2017, 20:30No, a ten czwarty od lewej (albo pierwszy od prawej) headshell?
Ma regulację...
A tym się nie przejmuj.
Ten jest dla audiofilów ;D
Zestaw pierwszy: Oracle Delphi+SME3009III+Transfiguration AXIA+Phono Borbely+Amplifon WT30+Tannoy Stirling+Nieistotne kable
Zestaw drugi: szukam plikodaja+Lyngdorf+elektrostaty Audiostatic z dedykowanym subem+ kable. Też nieistotne.

cdt

I coś jednak jest w tym ustawieniu sme . Ostatnimi czasy kombinowałem z różnymi headshellami . Ustawiałem i z Miniabyrem i Piterskim na ich przyżądach . Ciągle mi coś nie odpowiadało . Jakiś tydzień temu stwierdziłem że wracam do oryginalnego headshella sme . Co za tym idzie musiałem ustawić ramię zgodnie z szablonem sme .
I wszystkie bolączki jak ręką odjął . Czy to na początku czy na końcu płyty gra dobrze . Antyskating daje się dobrze regulować . Czasami nie ma sensu poprawiać fabryki  ;D .
Teraz tylko nie wiem jak tam mój azymut  :P . Ale jakoś to przeżyję przez pewnien czas  ;)

PiPi

Akurat 12 " Sme nie miałem przyjemności gościć u siebie , jednak posiadam posiadłem parę 9" tej firmy i wiem że tych ramion nie robił byle kto  :D . Więc myślę że należy trzymać się orginalnych ustawień . A technicznie o wymianie wszystkich elementów gumowych w ramieniu nie wspominając , jakże że i o przekablowaniu rurki .

vasa

Cytat: cdt w Listopad 03, 2017, 23:54Teraz tylko nie wiem jak tam mój azymut
Skoro wróciłeś do ustawień fabrycznych to chyba odzyskałeś właściwy kierunek poszukiwań :P

Tylko azymut wkładki musisz ustawić ;D
Zestaw pierwszy: Oracle Delphi+SME3009III+Transfiguration AXIA+Phono Borbely+Amplifon WT30+Tannoy Stirling+Nieistotne kable
Zestaw drugi: szukam plikodaja+Lyngdorf+elektrostaty Audiostatic z dedykowanym subem+ kable. Też nieistotne.

cdt

Cytat: vasa w Listopad 04, 2017, 00:16Tylko azymut wkładki musisz ustawić
Całe szczęście że tępa 103r jest niezwykle wybaczająca wkładką . Na razie nic mi nie przeszkadza . No może poza świadomością że nie podpinałem pod komputra . Gdyż albowiem powszechnie jest wiadomo że audiofili musi mieć perfect ;)

MAC

Cytat: cdt w Listopad 04, 2017, 00:24No może poza świadomością że nie podpinałem pod komputra . Gdyż albowiem powszechnie jest wiadomo że audiofili musi mieć perfect ;)
Czyli zupełnie odwrotnie niż w przypadku drutów bo tam dla audiofila najważniejsze są uszy a nie pomiary  ;D ;D ;D

Adaźko

Cytat: cdt w Listopad 03, 2017, 23:54Jakiś tydzień temu stwierdziłem że wracam do oryginalnego headshella sme . Co za tym idzie musiałem ustawić ramię zgodnie z szablonem sme .

Szablon z vinylengine?

masza19

Czy do uzupełnienia fluidu windy trzeba to całe ustrojstwo zdemontować z ramienia czy da sie to załatwić na ramieniu?

audiokawosz

Ja wymieniłem całą windę . Dostałem informację że tej windy się nie rozbiera . Ale może ktoś próbował .
Przyjdą takie czasy,że ludzie będą szaleni i gdy zobaczą kogoś przy zdrowych zmysłach,powstaną przeciw niemu mówiąc: Jesteś szalony,bo nie jesteś do nas podobny

paul_67

Cytat: audiokawosz w Kwiecień 06, 2021, 19:04Ale może ktoś próbował .
Gerwazy zawsze służy pomocą :)

Taniofil

Cytat: masza w Kwiecień 06, 2021, 18:47Czy do uzupełnienia fluidu windy trzeba to całe ustrojstwo zdemontować z ramienia czy da sie to załatwić na ramieniu?

Aluminiowy kapturek jest przyklejony masą bitumiczną do korpusu. Lepiej zdjąć, bo jak nie schodzi sam z siebie to trzeba grzać suszarką i delikatnie go podwadzać, żeby się zaczął ruszać.


Cytat: audiokawosz w Kwiecień 06, 2021, 19:04Dostałem informację że tej windy się nie rozbiera . Ale może ktoś próbował .

Rozbiera się.

W którymś momencie zmienili tłoczek w windzie z pełnego na taki z dziurkami.

Windę z pełnym tłoczkiem, po wyczyszczeniu napełniamy olejem silikonowym o lepkości 500000cSt (pięćset tysięcy)
Windę z tłoczkiem z dziurkami, po wyczyszczeniu napełniamy olejem silikonowym o lepkości 1000000cSt (milion), albo lepiej 2000000cSt (dwa miliony), ale to ciężko dostać.

Na zdjęciu widać oba typy tłoczka. Akurat miałem rozebrane dwa 3009 Unimproved.
Rozbierałem może z 7-8 tych wind, i ta z pełnym tłoczkiem trafia się we wcześniejszych 3009 z dzieloną przeciwwagą i innym montażem prowadnicy przeciwwagi (mosiężna tuleja obłożona gumą, a nie gumki z prętem w środku).

Powodzenia i uciekam.


masza19

Dzięki!!!

Że ja głupi nie sprawdziłem tego przed montażem ramienia...  >:(
Teraz to musi poczekać do nowej plinty.