Usterka

Zaczęty przez bonaventura, Styczeń 10, 2019, 00:00

Poprzedni wątek - Następny wątek

bonaventura

Szanowni Koledzy. To inauguracyjny mój post.
I na dzień dobry mam prośbę. Używałem małego daca Hifime diy 2. Niestety przestał działać, dioda zasilania zapala się na chwilę potem gaśnie i cisza. Nastąpiło to po zmianie zasilacza(mogłem coś upalić)wcześniej jednak upadł mi z niedużej wysokości ale na twarde(taki dzień). Czy da się coś z tym zrobić-naprawić? Urządzonko całkiem dobrze grało i lubiłem je. Zatem i "rozpacz" moja uzasadniona.

tomekkk1

Czy upewniłeś się odnośnie polaryzacji (plus do plusa, minus do minusa)?
Czy masz jeszcze stary zasilacz?
Czy możesz otworzyć i zrobić zdjęcie foto - by oszacować czy są jakieś uszkodzenia?

christo

Cytat: bonaventura w Styczeń 10, 2019, 00:00Nastąpiło to po zmianie zasilacza(mogłem coś upalić)wcześniej jednak upadł mi z niedużej wysokości ale na twarde(taki dzień)
Nie bardzo rozumiem co napisałeś. Podłączałeś nowy zasilacz bo stary ci upadł czy ten co ci upadł podłączasz i nie działa dac..? Czy masz multimetr (nawet taki najprostszy z marketu)? Sprawdź ten zasilacz multimetrem. Wg poniższego obrazka powinno być 6V
Victor QL-A70 (103R, Ortofon Rondo Blue), Ear834p clone by LH + trafa, 300B SET, ART Stiletto 6, Denon DVD-3910

rudy-102

Cytat: bonaventura w Styczeń 10, 2019, 00:00po zmianie zasilacza
Czy możesz pokazać nam zdjęcia tych zasilaczy? Stary i nowy tak żeby było widać oznaczenie.

rudy-102

Cytat: tomekkk1 w Styczeń 10, 2019, 00:03Czy upewniłeś się odnośnie polaryzacji (plus do plusa, minus do minusa)?
To chyba nie powinno być problemem bo producent podaje coś takiego: " It accepts a wide range of DC and AC voltages"

malg

ja raczej stawiał bym na za duże napięcie zasilacza

powinno być 6V w/g zdjęcia
jak zasilacz ma 9 a co nie daj boże 12 to może być powód

mogło to spowodować spalenie wejscia albo ma zabezpieczenie

tomekkk1

Cytat: rudy-102 w Styczeń 10, 2019, 10:42
Cytat: tomekkk1 w Styczeń 10, 2019, 00:03Czy upewniłeś się odnośnie polaryzacji (plus do plusa, minus do minusa)?
To chyba nie powinno być problemem bo producent podaje coś takiego: " It accepts a wide range of DC and AC voltages"

Dzięki :)
W takim razie powyższe moje pytanie należy uznać za niebyłe ;)

bonaventura

Dziękuję za wszystkie odpowiedzi. Było tak mój zasilacz jest dobry ale duży ,nie skończona obudowa. Daca chciałem podarować koleżance do jej nowego systemu. To kupiłem taki sklepowy z kilkoma napięciami do wyboru. W dodatku wtyczka nie pasowała więc użyłem takich przejściówek wtyków . To i tak nie bardzo wszystko pasowało. Ustawiłem 6 v. Chyba,że w różnych zasilaczach plusy są w innych miejscach wtyczki. Wiem,  druciarstwo bo chciałem na szybko. Zdjęcia prześlę kiedy tylko żona przyniesie aparat . Nosi w torebce!

bonaventura


malg

no to chyba trzeba zajrzeć do środka, może coś mechanicznie się uszkodziło

bonaventura

Stary zasilacz -12 V. I pięknie grało.

bonaventura

Panowie. Ten dac na płytce ma napisane UAC23+V2.0Sabre usb dac Hi fime. Przepraszam za moją pomyłkę. Na ściance nie ma oznaczenie napięcia. Mój nieco różni się od zdjęcia powyżej. Wieczorem fotka

bonaventura

Zdjęcia.

bonaventura

Spód

rudy-102

Czy obmacałeś wszystkie elementy żeby zobaczyć czy lut się nie odspoił?

bonaventura

Wygląda na to,
że wszystko się trzyma.

rudy-102

Cytat: bonaventura w Styczeń 10, 2019, 14:13
Stary zasilacz -12 V. I pięknie grało.
A nowy?
To jest zasilacz DC, czy AC?

rudy-102

Na PCB masz alternatywne miejsce do podłączania zasilania. Możesz zrobić mały test. Weź baterię 9V podłącz ją przy pomocy dwóch kabelków do oznaczonego miejsca.

bonaventura

Ok. Jutro sprawdzę bateryjką, bo nie mam w domu.

rudy-102

A jakie napięcie daje nowy zasilacz?

bonaventura

Nowy zasilacz AC/DC ,napięcie od 3 do 12 v, 1000mA.

rudy-102

No to może nie musisz kupować baterii. Jeśli uda Ci się na 9V i podłączyć kabelki.
Masz jakiś miernik?

bonaventura


bonaventura

Tylko jak to zrobić?
Jestem kompletny noga z elektroniki

bonaventura

Podłączyłem bateryjkę 9V do tego drugiego miejsca. Niestety dioda zasilania zaświeciła się na sekundę i zgasła. Czyli tak jak poprzednio.