Wkładka za 700 zł do ramienia TP16

Zaczęty przez jamówię, Marzec 23, 2016, 10:26

Poprzedni wątek - Następny wątek

wojtek41

Jest i V 15 II, tylko kasę trzeba razy 2 pomnożyć. )

http://www.ebay.pl/itm/SHURE-V15-TYPE-II-CARTRIDGE-AND-NEW-OLD-STOCK-GENUINE-SHURE-VN15E-STYLUS-CASE-/381569214770?hash=item58d74c2932:g:JWYAAOSwvt1WSKp8

Ale jeśli nie chcesz więcej przeznaczyć, to kup coś na przeczekanie i nie wydawaj niepotrzebnie kasy. )

MAC


jamówię

Na przeczekanie to mogę kupić Ortofona m2 reda,więcej kasy na przeczekanie mi szkoda a potem za namową Ahaji kupić Bronza.
Chyba,że za Waszą namową kupić shure ,ale to jesienią.Obecny Ortofon gra i niczego mu nie brak(oczywiście jak na ml 30)ale nie wiem jak długo pogra, bo gramiaka kupiłem już z wkładką.
Czy ten Shure,to lepsze granie niż At 440 lmb?

MAC

Cytat: jamówię w Marzec 23, 2016, 19:22Czy ten Shure,to lepsze granie niż At 440 lmb?
Nie miałem 440 ale mam oc9/III i tamta V15II grała lepiej.
Jej granie o wiele bardziej mi się podobało niż z Dyni XX2  :o

Przy czym nie o precyzję, szczegółowość i równowagę chodzi ale o granie muzyki przez wielkie M bez rozbierania jej na atomy.

wojtek41

Wg mojej sklerozy to lpiej od AT. Bardziej muzykalna, jeśli tak można okreslić porównanie.

jamówię

Cytat: masza w Marzec 23, 2016, 19:25
Cytat: jamówię w Marzec 23, 2016, 19:22Czy ten Shure,to lepsze granie niż At 440 lmb?
Nie miałem 440 ale mam oc9/III i tamta V15II grała lepiej.
Jej granie o wiele bardziej mi się podobało niż z Dyni XX2  :o

Przy czym nie o precyzję, szczegółowość i równowagę chodzi ale o granie muzyki przez wielkie M bez rozbierania jej na atomy.

Ale to znowu zakupy przez e bay??? :((
To jest już nieprodukowany cartridge?
W ogóle nie znam rynku MM,zawsze miałem MC...

jamówię

Cytat: wojtek41 w Marzec 23, 2016, 19:28
Wg mojej sklerozy to lpiej od AT. Bardziej muzykalna, jeśli tak można okreslić porównanie.

wojtku,Panowie wielkie dzięki!Shure jest na liście priorytetowej,tylko ten e bay/:

wojtek41

Cytat: jamówię w Marzec 23, 2016, 19:30To jest już nieprodukowany cartridge?
Tak jest. Klasyczny NOS. Choć z igłami chyba nie powinno być problemu. )

MAC

Cytat: jamówię w Marzec 23, 2016, 19:30To jest już nieprodukowany cartridge?

Juz od bardzo dawna ale jest cała masa igły do niej łącznie z shibatami.
Jak na nią nie nadepniesz  ;D to granie na długie lata.
A wartość przy odsprzedaży kiedyśtam będzie rosła.

Jak ja ją miałem to v II chodziły po 600 - 700zł a vIII po 300-400zł
Jakieś 5 lat temu?

jamówię

w jakich pieniądzach powinno się ją nabyć,żeby nie dać się załadować?


jamówię

Ok,jak się zdecyduję,to poproszę o pomoc,żeby kupić naprawdę NOS a nie jakiegoś runchla ;D

christo

Skoro o szurach mowa, jest jeszcze Shure M97xE z obecnej produkcji. Swego czasu zastanawiałem się nad nią i już prawie, prawie ją kupiłem. :) Ciekawostka - u nas (szczególnie na AS) ma takie sobie opinie. Co innego reszta świata. Tam jest chwalona. Może wypowie się ktoś, kto grał szczurem! :)
A powiedz mi, jaką wkładkę masz teraz w tym tp16?
Victor QL-A70 (103R, Ortofon Rondo Blue), Ear834p clone by LH + trafa, 300B SET, ART Stiletto 6, Denon DVD-3910

jamówię


vasa

Cytat: christo w Marzec 23, 2016, 19:46jest jeszcze Shure M97xE z obecnej produkcji. Swego czasu zastanawiałem się nad nią i już prawie, prawie ją kupiłem.  Ciekawostka - u nas (szczególnie na AS) ma takie sobie opinie. Co innego reszta świata. Tam jest chwalona. Może wypowie się ktoś, kto grał szczurem!
Ja go miałem. I też uważam że nie jest to dobra wkładka. Jakaś taka "martwa". Niby wszystko jest i słychać ale życia i blasku w tym brak.
Zestaw pierwszy: Oracle Delphi+SME3009III+Transfiguration AXIA+Phono Borbely+Amplifon WT30+Tannoy Stirling+Nieistotne kable
Zestaw drugi: szukam plikodaja+Lyngdorf+elektrostaty Audiostatic z dedykowanym subem+ kable. Też nieistotne.

robiz

Cytat: Jakub w Marzec 23, 2016, 11:31
Powtórzę po raz kolejny, AT440 ma rzeczywistą podatność dla 10Hz na poziomie 30. Nadaje się więc tylko do bardzo lekkich ramion.


Według " vinylengine" ta wkładka ma 10 x 60-6cm/dyne dla 100 Hz. Tak zawsze sa podawane podatności dla " japończyków ". Z tego co kojarzę, aby uzyskać podatność dla bardziej powszechnych 10Hz trzeba pomnożyć wartość przez ok. 1,5 do 2. Tak więc podatność 30 , które podałeś wydaję się zbyt wysoka.
Czyli max. wartość to 20, a w mojej opinii realna to ok 15-16., tak więc raczej średnio twarda.Chyba , że cos pokiełbasiłem ;)

robiz
Yamaha CD-N301 + WD My BookLive 1TB, Audiolab 6000A
Rega P3 ( Planar 3) + Ortofon 2M Silver, Audiokultura Iskra 1, NEO PSU-Rega, Audio Academy Phoebe III plus/v.2 , KaCsa KCS-200 SPC,  RealCable BM 150 T,  PGD4000 Profigold OxyPure

jamówię

No to czad :o
Drogi christo, po Świętach odezwę się na priv w sprawie Denona ok?

vasa

Cytat: robiz w Marzec 24, 2016, 16:27aby uzyskać podatność dla bardziej powszechnych 10Hz trzeba pomnożyć wartość przez ok. 1,5 do 2.
Te przeliczniki to takie mocno orientacyjne są. Jedyny sposób żeby uzyskać podatność dla 10Hz to zmierzyć na płycie testowej rezonans przy znanej masie ramienia.
Coś mi się kołacze że ktoś to już mierzył dla 440-ki ale nie mogę sobie przypomnieć kto i gdzie :(
Zestaw pierwszy: Oracle Delphi+SME3009III+Transfiguration AXIA+Phono Borbely+Amplifon WT30+Tannoy Stirling+Nieistotne kable
Zestaw drugi: szukam plikodaja+Lyngdorf+elektrostaty Audiostatic z dedykowanym subem+ kable. Też nieistotne.

Jakub

Cytat: robiz w Marzec 24, 2016, 16:27Z tego co kojarzę, aby uzyskać podatność dla bardziej powszechnych 10Hz trzeba pomnożyć wartość przez ok. 1,5 do 2.

Niestety jest to nieprawda. Potwierdzają to zarówno moje prywatne pomiary (rezonans AT440 na ramieniu 15g to około 6Hz co daje podatność na poziomie 30+) jak i pomiary do których kiedyś linkował Vasa tutaj: http://audiomaniacy.pl/index.php?topic=45.msg84798#msg84798
Widać, że zmierzona podatność AT440 jest w zakresie 32-35.

christo

Cytat: jamówię w Marzec 23, 2016, 19:49Orta lm 30
A to nie jest przypadkiem wkładka dla ramion ULM Duala?
Cytat: jamówię w Marzec 24, 2016, 16:29No to czad :o
Drogi christo, po Świętach odezwę się na priv w sprawie Denona ok?
Jasne - nie ma problemu. Najlepiej sprawdzić własnousznie.
Cytat: Jakub w Marzec 24, 2016, 18:36Niestety jest to nieprawda. Potwierdzają to zarówno moje prywatne pomiary (rezonans AT440 na ramieniu 15g to około 6Hz co daje podatność na poziomie 30+) jak i pomiary do których kiedyś linkował Vasa tutaj: http://audiomaniacy.pl/index.php?topic=45.msg84798#msg84798
Widać, że zmierzona podatność AT440 jest w zakresie 32-35.
Ramię pro-Ject'a (10.5 g) - rezonans 7-8 Hz (trudno mi ocenić czy jest to bardziej 7 czy 8 ). Wynik: w okolicach 25 x 10-6cm/Dyne
Victor QL-A70 (103R, Ortofon Rondo Blue), Ear834p clone by LH + trafa, 300B SET, ART Stiletto 6, Denon DVD-3910

jamówię

Ortofon wisi pewnie na wielu ramionach :)
Taki był jak go kupowałem od gościa,myślałem,że trup,ale nie!gra normalnie,tylko ja mam inne oczekiwania ;D

frywolny trucht

Cytat: Jakub w Marzec 24, 2016, 18:36Widać, że zmierzona podatność AT440 jest w zakresie 32-35.


W ogóle w to nie wierzę. Nie, nie, nie.
ZESTAW 1: Technics SL 1200 GR, Hana EL, pre Husariaa, Roksan K3, ProAc Responce D2D, OPPO PM-2, HA-1, Akai GX 75
ZESTAW 2: Dual 1019 z AT 95E, Marantz 2216, Marantz 5220, Jamo Concert C 93

robiz

Kurna olek to jakim cudem zgrywa się ona, znaczy 440,   i gra całkiem , całkiem z raczej ciężkawym ramieniem techniola 1210... ?
Z taką podatnością to powinna wyjść kaszana a nie dźwięk.

robiz
Yamaha CD-N301 + WD My BookLive 1TB, Audiolab 6000A
Rega P3 ( Planar 3) + Ortofon 2M Silver, Audiokultura Iskra 1, NEO PSU-Rega, Audio Academy Phoebe III plus/v.2 , KaCsa KCS-200 SPC,  RealCable BM 150 T,  PGD4000 Profigold OxyPure

vasa

Cytat: frywolny trucht w Marzec 24, 2016, 20:13W ogóle w to nie wierzę. Nie, nie, nie.

Cytat: jamówię w Marzec 24, 2016, 16:29Drogi christo, po Świętach odezwę się na priv w sprawie Denona ok?
To ja powtórzę swoje - lepsza najprostsza MCLO niż doskonała MM :)
Cytat: robiz w Marzec 24, 2016, 20:35
Kurna olek to jakim cudem zgrywa się ona, znaczy 440,   i gra całkiem , całkiem z raczej ciężkawym ramieniem techniola 1210... ?
Z taką podatnością to powinna wyjść kaszana a nie dźwięk.
To jest mniej wiecej tak:
Jeśli ramię jest za lekkie i rezonanse wychodzą nam ponad 10 to ramię nie jest w stanie trzymać wkładki za łeb i może być kaszana i może wyskakiwać z rowka ze względu na nakładanie się połówek sygnału akustycznego na częstotliwość rezonansową.
Jak ramię jest za ciężkie to nie będzie problemów z dźwiękiem bo wkładka jest dobrze trzymana natomiast mogą się pojawić drgania pasożytnicze z nakładania się częstości napędu na ramię. Między innymi dlatego ważne jest żeby napęd był cichy. Grać będzie dobrze a nawet lepiej niż z dobrze spasowanym ramieniem.
Zestaw pierwszy: Oracle Delphi+SME3009III+Transfiguration AXIA+Phono Borbely+Amplifon WT30+Tannoy Stirling+Nieistotne kable
Zestaw drugi: szukam plikodaja+Lyngdorf+elektrostaty Audiostatic z dedykowanym subem+ kable. Też nieistotne.

jamówię

Cytat: vasa w Marzec 24, 2016, 20:42

Cytat: jamówię w Marzec 24, 2016, 16:29Drogi christo, po Świętach odezwę się na priv w sprawie Denona ok?
To ja powtórzę swoje - lepsza najprostsza MCLO niż doskonała MM :)






Ja to wiem,zawsze grałem na wysokich MC,to jest poza kwestią :))
Teraz są i jakiś czas będą inne priorytety a grać cos musi :))