Wzmacniacze cyfrowe

Zaczęty przez vasa, Luty 09, 2017, 01:02

Poprzedni wątek - Następny wątek

Piterski

Cytat: vasa w Lipiec 03, 2018, 01:33


Cytat: Piterski w Lipiec 03, 2018, 00:13
To mi wygląda na jakiś celowy wybieg [emoji14]
Eee tam.
Teorie spiskowe.
Zrobię dwie kopie czegoś i posłucham.

Przełączając w biegu [emoji2]


[emoji485][emoji377]


Mariusz przełączanie w biegu to zły pomysł. Co będziesz porównywał pojedyncze dźwięki?
Mogę nawet przewidzieć wynik takich porównań. Nie wiem czemu uparłeś się właśnie na taki sposób, możesz mi to jakoś uzasadnić?
Tor cyfrowy: Esoteric K01 - Gryphon Diablo 120.
Tor Analogowy: Phasemation PP-300 - Pioneer PL70II - RCM Sensor2.
Kolumny: Electro Voice Interface "Delta". Kable: Furutech, Hijiri - Harmonix, by Melepeta, Yarbo 1100.

Alexander

Ponieważ to mój pierwszy wpis na Forum - witam serdecznie wszystkich Audiomaniaków.
Mam nadzieje, że Vasa i Piterski nie będą mieli za złe, że "wpisuję się" w ich dyskusję. Odsłuch porównawczy, to bardzo ciekawy element naszego hobby
i z racji jakiejś tam drobnej praktyki w tym zakresie, tudzież zawodowej styczności z fizjologią słuchu mam pewne spostrzeżenia dotyczące tematu porównań. Spróbuję jednocześnie uzasadnić upór Mariusza w odsłuchiwaniu no może nie pojedynczych dźwięków, ale krótkich fragmentów.
Nasz narząd słuchu stosunkowo szybko się męczy, męczy i adaptuje do  określonego brzmienia, co powoduje, że przy dłuższym odsłuchu tracimy krytycyzm oceny i akceptujemy brzmienie. W związku z tym żeby mieć jakąś skalę porównawczą
warto słuchać fragmentów krótszych i z niskim poziomem głośności. Mieszkając w pobliżu torów kolejowych z czasem przestajemy zwracać uwagę na przejeżdżające pociągi - długotrwałe narażenie na bodźce dźwiękowe nasz mózg tłumi i sprowadza do poziomu tła. Co to ma wspólnego z odsłuchem sprzętu? Długotrwały odsłuch spowoduje, że wielu drobiazgów nie usłyszymy, a różnice zdążymy zapomnieć. Nawet notatki na niewiele się zdadzą.
Czyli słuchamy krótko, krótkich fragmentów (porównując je bezpośrednio) i  niezbyt głośno - pozwoli to zachować "świeżość percepcji" i oceny.
Jest jeszcze kilka innych czynników wpływających na naszą ocenę brzmienia, a tym samym wyniki porównań. Psychoakustyka. Nasz odbiór bodźców dźwiękowych zależy od wielu czynników: nastroju, pory dnia, towarzystwa itd
które zmieniają się w czasie, a to oznacza, że przy długotrwałym odsłuchu coś co wydawało się nam cudnie brzmiące przestanie takim być, a w skrajnych wypadkach wyda się drażniące, denerwujące.
Inaczej też odbieramy muzykę, którą lubimy - do porównań ze znajomymi nie koniecznie takową się wykorzystuje - wtedy również nasza ocena może być bardziej krytyczna, a co powiedzą oceniający sympatyzujący z gatunkiem? Nie zgodzą się pewnie z naszą oceną...
Pewnie dałoby się jeszcze sporo napisać, ale Vasa jak sądzę ma swoje uzasadnienie kończę więc swoje wywody.

vasa

Cytat: Alexander w Lipiec 03, 2018, 14:20to mój pierwszy wpis na Forum - witam serdecznie wszystkich Audiomaniaków
Cześć Alexander. Miło Cię widzieć tutaj i mam nadzieję że włączysz się od czasu do czasu w nasze dyskusje.

Dla kolegów którzy Alexandra nie znają informacja że jest to kolega którego w kwestiach audio zawsze słuchałem bardzo uważnie i który w wielu przypadkach jako jedyny znał odpowiedzi na moje pytania.
Myślę że Ahaja, jeżeli przeczyta ten wpis, potwierdzi moją opinię.
Generalnie w sprawach analogu kłaniam się Alexandrowi jako pierwszy. I to z daleka :)
Zestaw pierwszy: Oracle Delphi+SME3009III+Transfiguration AXIA+Phono Borbely+Amplifon WT30+Tannoy Stirling+Nieistotne kable
Zestaw drugi: szukam plikodaja+Lyngdorf+elektrostaty Audiostatic z dedykowanym subem+ kable. Też nieistotne.

Michał

Alexander,który kiedyś pisał na Lukarze?kolega forumowy yaxy?jeśli tak,to zdejmuję kapelusz i zamiatam podłogę. Bardzo miło powitać :)

kowacz

A sprawdzałeś czułość wejścia,można regulować od 0 do 24 dB
Ja ustawiłem na 6dB
Ponoć lepiej  ;)
LYNGDORF + CECTL3N MODYFIKOWANY + MARTLIN LOGAN ETHOS + PROJECT RPM 5.1 KABLE KOMPLET OYAIDE V2 STOLIK ROGOZ LISTWA SOLID CORE AUDIO

vasa

Cytat: kowacz w Lipiec 03, 2018, 16:26
A sprawdzałeś czułość wejścia,można regulować od 0 do 24 dB
Ja ustawiłem na 6dB
Ponoć lepiej  ;)
Tak. Bawiłem się tym.
Aktywne wejścia są teraz na poziomie +10dB.
Jest trochę lepiej niż przy poziomie 0,0.
Słuchałem co 2dB i miałem wrażenie że do +6 następowała poprawa a potem różnic już nie było.

[emoji485][emoji377]

Zestaw pierwszy: Oracle Delphi+SME3009III+Transfiguration AXIA+Phono Borbely+Amplifon WT30+Tannoy Stirling+Nieistotne kable
Zestaw drugi: szukam plikodaja+Lyngdorf+elektrostaty Audiostatic z dedykowanym subem+ kable. Też nieistotne.

kowacz

i głośniki przy ścianie  ;)
LYNGDORF + CECTL3N MODYFIKOWANY + MARTLIN LOGAN ETHOS + PROJECT RPM 5.1 KABLE KOMPLET OYAIDE V2 STOLIK ROGOZ LISTWA SOLID CORE AUDIO

vasa

Cytat: kowacz w Lipiec 03, 2018, 16:35
i głośniki przy ścianie  ;)
Dokładnie[emoji3]

[emoji485][emoji377]

Zestaw pierwszy: Oracle Delphi+SME3009III+Transfiguration AXIA+Phono Borbely+Amplifon WT30+Tannoy Stirling+Nieistotne kable
Zestaw drugi: szukam plikodaja+Lyngdorf+elektrostaty Audiostatic z dedykowanym subem+ kable. Też nieistotne.

kowacz

może to jest jakaś metoda ???
LYNGDORF + CECTL3N MODYFIKOWANY + MARTLIN LOGAN ETHOS + PROJECT RPM 5.1 KABLE KOMPLET OYAIDE V2 STOLIK ROGOZ LISTWA SOLID CORE AUDIO

dino

Fajnie, że Alexander się pojawił  :)
Zgadzam się z tym co napisał o słuchaniu krótkich fragmentów i bezpośrednim porównywaniu i psychoakustyce.
Zrobiłem sobie nawet w w tym celu ustrojstwo do przełączania pilotem źródeł lub nawet wzmacniaczy/kolumn.

a wracając do wątku -majstrując przy czułości popaczcie na peek level (jest taka opcja w Lyngdorfie) i pamiętajcie, że cyfrowe 0dB to kres możliwości - wszystko ponad to to już przester.


vasa



Cytat: dino w Lipiec 03, 2018, 18:110dB to kres możliwości - wszystko ponad to to już przester.
Jak zwykle masz rację.
Tyle że u mnie zanim nastąpi przester to głośnik mnie zdzieli membraną [emoji2]


[emoji485][emoji377]

Zestaw pierwszy: Oracle Delphi+SME3009III+Transfiguration AXIA+Phono Borbely+Amplifon WT30+Tannoy Stirling+Nieistotne kable
Zestaw drugi: szukam plikodaja+Lyngdorf+elektrostaty Audiostatic z dedykowanym subem+ kable. Też nieistotne.

Piterski

Cytat: dino w Lipiec 03, 2018, 18:11Zrobiłem sobie nawet w w tym celu ustrojstwo do przełączania pilotem źródeł lub nawet wzmacniaczy/kolumn.

A jak przełączacie płyty winylowe  >:D ... ;D
Tor cyfrowy: Esoteric K01 - Gryphon Diablo 120.
Tor Analogowy: Phasemation PP-300 - Pioneer PL70II - RCM Sensor2.
Kolumny: Electro Voice Interface "Delta". Kable: Furutech, Hijiri - Harmonix, by Melepeta, Yarbo 1100.

Alexander

To akurat jest dość proste...dwa napędy, dwa ramiona, dwie wkładki, dwie płyty, a bywa, że dwa takie same pre,
albo zapis cyfrowy płyty i druga płyta do porównania na tym samym napędzie  :)

vasa

Poczytałem sobie recenzję Lyngdorfa napisaną przez red. Kulpę w Audio Video.
W sumie mogę się z nią zgodzić. Z jednej strony jest rekomendacja a z drugiej mam wrażenie że ogólny wydźwięk recenzji jest mniej więcej taki: No, jest dobrze a nawet bardzo dobrze.
No i trudno  :-[
Cytat: Piterski w Lipiec 03, 2018, 18:48A jak przełączacie płyty winylowe   ...
Asystentką.

A tak poważniej to nagranie cyfrowe wysokiej rozdzielczości.
Zestaw pierwszy: Oracle Delphi+SME3009III+Transfiguration AXIA+Phono Borbely+Amplifon WT30+Tannoy Stirling+Nieistotne kable
Zestaw drugi: szukam plikodaja+Lyngdorf+elektrostaty Audiostatic z dedykowanym subem+ kable. Też nieistotne.

Alexander

Vasa może jakiś test "przełączniki"?  Zorganizuję drugą do porównań  ::)

vasa

Cytat: Alexander w Lipiec 03, 2018, 21:00Zorganizuję drugą do porównań 
OK. Tylko przywieź czarną.
Żeby nam się nie myliły ;D
Zestaw pierwszy: Oracle Delphi+SME3009III+Transfiguration AXIA+Phono Borbely+Amplifon WT30+Tannoy Stirling+Nieistotne kable
Zestaw drugi: szukam plikodaja+Lyngdorf+elektrostaty Audiostatic z dedykowanym subem+ kable. Też nieistotne.

Alexander

Zrobi się, tylko te krótkie sesje i szybkie zmiany mnie martwią....

A co z porównaniem napędów? Znalazła się płyta?



vasa

Cytat: Alexander w Lipiec 03, 2018, 21:13A co z porównaniem napędów? Znalazła się płyta?
Niestety. Wlazła gdzieś cholera. Boję się że wpakowałem ją do innego pudełka i teraz trzeba by otworzyć wszystkie :o
Zrobię dwie kopie jakiejś płyty i posłucham. Może (nomen omen) wypali.
Jest jakiś program który można ściągnąć do kopiowania CD-ków?
Zestaw pierwszy: Oracle Delphi+SME3009III+Transfiguration AXIA+Phono Borbely+Amplifon WT30+Tannoy Stirling+Nieistotne kable
Zestaw drugi: szukam plikodaja+Lyngdorf+elektrostaty Audiostatic z dedykowanym subem+ kable. Też nieistotne.

Alexander

#368
Używam do tego korgowskiego Audiogate.
Oj - chyba jednak wymaga to licencji do pełnej funkcjonalności.
・ Export and Burn Disc functions are not available   :'(

drizzt

Graty się zmieniają, Harbeth zostaje!

vasa

Cytat: Alexander w Lipiec 03, 2018, 21:27Export and Burn Disc functions are not available
:(
Cytat: drizzt w Lipiec 03, 2018, 21:43jest EAC i raczej nic lepszego się tu nie wymyśli.
Tylko że o nim napisali że robi kopię na dysku podczas gdy ja potrzebuję czegoś co mi skopiuje CD 1:1.
Dawno, dawno temu było coś co się nazywało chyba DiscDupe i robiło kopię bit po bicie.
Znalazłem coś takiego co się nazywa CloneCD. Wg opisu robi to o co chodzi.
Zobaczę czy działa.
Zestaw pierwszy: Oracle Delphi+SME3009III+Transfiguration AXIA+Phono Borbely+Amplifon WT30+Tannoy Stirling+Nieistotne kable
Zestaw drugi: szukam plikodaja+Lyngdorf+elektrostaty Audiostatic z dedykowanym subem+ kable. Też nieistotne.

drizzt

EAC najpierw robi obraz płyty na dysku a potem ten obraz wypala na czystym nośniku.. nie da się inaczej zrobić, chyba że masz dwa napędy w komputerze i chcesz nagrywać w locie, ale w sumie po co? EAC całą pracę wykonuje bit-perfect, masz możliwość dopasowania parametrów wypalania do twojego napędu.. to jest znakomity program napisany specjalnie z myślą o audio.
Graty się zmieniają, Harbeth zostaje!

vasa

Robi się.
Tylko nie wiadomo co [emoji50]
Mam nadzieję że robi kopię a nie szyfruje dysku [emoji53]

[emoji485][emoji377]

Zestaw pierwszy: Oracle Delphi+SME3009III+Transfiguration AXIA+Phono Borbely+Amplifon WT30+Tannoy Stirling+Nieistotne kable
Zestaw drugi: szukam plikodaja+Lyngdorf+elektrostaty Audiostatic z dedykowanym subem+ kable. Też nieistotne.

vasa

OK.
Pierwsza kopia jest.
Sprawdziłem - obydwa napędy czytają płytę bez problemu :)
Robię drugą.

Zastanawiałem się co wziąć do testów. Doszedłem do wnioski że pomęczę Cavernę za Piterskim.
Zestaw pierwszy: Oracle Delphi+SME3009III+Transfiguration AXIA+Phono Borbely+Amplifon WT30+Tannoy Stirling+Nieistotne kable
Zestaw drugi: szukam plikodaja+Lyngdorf+elektrostaty Audiostatic z dedykowanym subem+ kable. Też nieistotne.

Jakub

Nabyłem ostatnio cavernę na winylu. W końcu goście będą mogli określić kształt i kaliber żwiru. Bez tego nie ma prawdziwie audiofilskich odsłuchów.  8)