Grafomon w okolicach 3k

Zaczęty przez moon, Luty 01, 2018, 10:53

Poprzedni wątek - Następny wątek

moon

czolem, zakup to melodia przyszlosci, nawet moze rok i wiecej, ale mysle, ze dobrze by bylo miec juz jakis cel, bedzie latwiej.

Podoba mi sie taki Sansui jak wzial Piterski, a ze juz mi sie od jakiegos czasu marzy jakis fajny vintage, to zaczalem sie 'wiercic'. Jednakze ten DD-40 jest raczej troche poza budzetem, potrzebuje porady, jakies sprzety moglbym wziac na celownik. Chcialbym albo gramofon wraz z ramieniem, umozliwiajacym porzadna kalibracja (o ile to mozliwe, mozliwosc regulacji takich parametrow jak mam w Fonciaku) i wygodna, jak to widuje czy to w tym Sansui czy tez na ramionach Jelco czy SME, lub w podobnej kwocie gramofon + takie fajne ramie. Budzet zgrubnie kolo 3k. I chyba chcialbym, zebym mogl na tym powiescic 103R przyszlosciowo. Czy jest to mozliwe w tym budzecie?:) Podrzuccie jakies fajne propozycje
Pioneer PL-50L II + Ortofon 2M Bronze + LAR LPS-1+ Cayin MT-35S + Canto Grand

Piterski

Gwoli sprostowania
Cytat: moon w Luty 01, 2018, 10:53
Sansui jak wzial Piterski, [...] DD-40 jest raczej troche poza budzetem

Ja kupiłem Micro Seiki. Model się zgadza to jest DD-40.
Tor cyfrowy: Esoteric K01 - Gryphon Diablo 120.
Tor Analogowy: Phasemation PP-300 - Pioneer PL70II - RCM Sensor2.
Kolumny: Electro Voice Interface "Delta". Kable: Furutech, Hijiri - Harmonix, by Melepeta, Yarbo 1100.

moon

oczywscie, mialo byc Micro Seiki:)
Pioneer PL-50L II + Ortofon 2M Bronze + LAR LPS-1+ Cayin MT-35S + Canto Grand

christo

Ja bym szukał dobrego, japońskiego napędu DD - coś takiego jak ten na załączonym obrazku. U dobrego stolarza zamówić plintę, która uniesie dwa ramiona (np. jedno 9" i jedno 12"), pokrywa - dowolna firma robiąca pokrywy z plexi, zawiasy - dobrze sprawdzają się te od linn'a - są ne ebay'u. Ramię/ramiona - w zależności od zasobności portfela. Choćby Jelco, mogą być ramiona Denona z epoki...
Victor QL-A70 (103R, Ortofon Rondo Blue), Ear834p clone by LH + trafa, 300B SET, ART Stiletto 6, Denon DVD-3910

frywolny trucht

Christo dobrze mówi pisze.
ZESTAW 1: Technics SL 1200 GR, Hana EL, pre Husariaa, Roksan K3, ProAc Responce D2D, OPPO PM-2, HA-1, Akai GX 75
ZESTAW 2: Dual 1019 z AT 95E, Marantz 2216, Marantz 5220, Jamo Concert C 93

Piterski

W ograniczonym budżecie to by mogło być rozwiązanie tym bardziej, że można by zakupy rozłożyć w czasie.
Z grupy Micro Seiki z ramieniem jak u mnie, jest bodaj DD-35.
Tor cyfrowy: Esoteric K01 - Gryphon Diablo 120.
Tor Analogowy: Phasemation PP-300 - Pioneer PL70II - RCM Sensor2.
Kolumny: Electro Voice Interface "Delta". Kable: Furutech, Hijiri - Harmonix, by Melepeta, Yarbo 1100.

tatachabera

Cytat: frywolny trucht w Luty 01, 2018, 13:32Christo dobrze mówi pisze.

ale jak to się ma zmieścić w 3 kołach ???
Denon DP-59L, Kenwood KD-8030, Pre Phono MPW,  DL-103R, AT-430E, Elac ESG 796, Emotiva XPA-2, Emotiva XSP-1, Aria 926, CT-S710, Denon 3910,
STR-GX70ES, ST-SB 920 QS

moon

chyba wolalbym gotowca jednak, bez bawienia sie w dorabianie plinty...
Pioneer PL-50L II + Ortofon 2M Bronze + LAR LPS-1+ Cayin MT-35S + Canto Grand

moon

Pioneer PL-50L II + Ortofon 2M Bronze + LAR LPS-1+ Cayin MT-35S + Canto Grand

moon

Pioneer PL-50L II + Ortofon 2M Bronze + LAR LPS-1+ Cayin MT-35S + Canto Grand

Piterski

Podobne bo z zintegrowana windą.
W tym nie widzę windy właśnie, regulacja AS i siły nacisku jest identyczna.
Tor cyfrowy: Esoteric K01 - Gryphon Diablo 120.
Tor Analogowy: Phasemation PP-300 - Pioneer PL70II - RCM Sensor2.
Kolumny: Electro Voice Interface "Delta". Kable: Furutech, Hijiri - Harmonix, by Melepeta, Yarbo 1100.

Piterski

Te co pokazałeś jest wyciągnięte z DD-35, a winda jest zintegrowana z gniazdem montażowym ramienia.
Tor cyfrowy: Esoteric K01 - Gryphon Diablo 120.
Tor Analogowy: Phasemation PP-300 - Pioneer PL70II - RCM Sensor2.
Kolumny: Electro Voice Interface "Delta". Kable: Furutech, Hijiri - Harmonix, by Melepeta, Yarbo 1100.

frywolny trucht

ZESTAW 1: Technics SL 1200 GR, Hana EL, pre Husariaa, Roksan K3, ProAc Responce D2D, OPPO PM-2, HA-1, Akai GX 75
ZESTAW 2: Dual 1019 z AT 95E, Marantz 2216, Marantz 5220, Jamo Concert C 93

christo

Cytat: tatachabera w Luty 01, 2018, 13:39ale jak to się ma zmieścić w 3 kołach ???
Normalnie. Taki napęd można zdobyć do 300 euro. To jakieś 1200-1300zł. Stolarka i pokrywa powinna zmieścić się w 800-900 zł. Tak więc za 2 tys masz świetną bazę. Ramię - na ile budżet pozwoli. Może być za tysiąc zł, może być za tysiąc euro. A może być jeszcze więcej.
Mozna szukać gotowca ale to wiąże się zawsze z jakimś kompromisem. Szczególnie w tym budżecie.
Victor QL-A70 (103R, Ortofon Rondo Blue), Ear834p clone by LH + trafa, 300B SET, ART Stiletto 6, Denon DVD-3910

McGyver

Cytat: frywolny trucht w Luty 01, 2018, 14:59https://www.kulina.pl/designerska-deska-do-krojenia-40-x-25-cm-wusthof/d-89675/?gclid=EAIaIQobChMI-OShzO6E2QIVBcYYCh0GTwslEAQYBCABEgJKSvD_BwE
Jak z tego wyrzezać plintę przy takich rozmiarach?

frywolny trucht

ZESTAW 1: Technics SL 1200 GR, Hana EL, pre Husariaa, Roksan K3, ProAc Responce D2D, OPPO PM-2, HA-1, Akai GX 75
ZESTAW 2: Dual 1019 z AT 95E, Marantz 2216, Marantz 5220, Jamo Concert C 93


MAC


moon

moze jednak cos mniejszego? stolik mam  ;)
Pioneer PL-50L II + Ortofon 2M Bronze + LAR LPS-1+ Cayin MT-35S + Canto Grand

McGyver

Blat kuchenny z litego drewna o grubości 30-40mm w Castoramie lub Leroy-Merlin pięknie i gładko przytną Ci na żądany wymiar na miejscu. Potem tylko frezarka, końcowa obróbka papierem ściernym, lakierowanie, i plinta gotowa. Akacja jest piękna. Mam taką dechę już przyciętą, do tego napęd direct drive i talerz od Technicsa, ramię (na razie Rega, potem się zobaczy) i heja.

Dyzma

Mam pytanko... gdzie znajdujecie zabytkowe gramofony? takie "perełki" ?

malg

Cytat: Dyzma w Kwiecień 04, 2018, 14:53
gdzie znajdujecie zabytkowe gramofony? takie "perełki" ?
wszędzie gdzie się da  ;D

a poważnie, trzebabyć cierpliwym i przeszukiwać NET
ale też wiedzieć czego się szuka,
bo przy aukcjach czy sprzedażach nie jest przeważnie napisane "perełka",
a jeśli jest - to często dla zwrócenia uwagi no jakiś złom (choć nie zawsze)

GregWatson

Kim jest w końcu DYZMA?

to: 80tamalfa, comratu, LARYSA, Dyzma - szeroki wybór. A co na to DYZMA czy kto on tam jest?
Trochę tego i trochę tamtego też.

il cattivo

Podepnę się pod temat.

Panowie, co myślicie o gramofonie PIONEER PL-550, warto się zainteresować tym modelem?
W jakich granicach cenowych rozważyć ewentualny zakup?

vasa

Jeżeli prawdą jest że szumy własne napędu  gramofonu to -40dB to może jednak lepiej poszukać czegoś innego.
Przecież w przypadku MC wzmocnisz ten szum o 55-60dB [emoji50]

[emoji377]🥃

Zestaw pierwszy: Oracle Delphi+SME3009III+Transfiguration AXIA+Phono Borbely+Amplifon WT30+Tannoy Stirling+Nieistotne kable
Zestaw drugi: szukam plikodaja+Lyngdorf+elektrostaty Audiostatic z dedykowanym subem+ kable. Też nieistotne.