Menu główne

Micro Seiki DD-40

Zaczęty przez kangie, Maj 08, 2015, 12:38

Poprzedni wątek - Następny wątek

Kangie

#350
Nieaktywna. Sprawdzałem spostrzegawczość ;)

Kangie

Cytat: ziko369 w Czerwiec 07, 2020, 14:17Tylko jak...rozszyfrowałem wiele w tym gramofonie ale o windzie nie mogę nic znaleźć 🤔
Pewnie są lepsze smarowidła, ale na szybko znalazłem to:
https://allegro.pl/oferta/smar-windy-podnosnika-ramienia-gramofonu-analogis-8478556565

ziko369

Tylko jak dolać? Wymienić...podobno nie tak siup 🤔

Kangie

Może tutaj przenieśmy rozmowę. Podaj tam koniecznie model gramofonu i ramienia. Dobierzemy się do serwisówki.

http://audiomaniacy.pl/index.php?topic=1555.msg205865#new

wiki

Kangie,
Bardzo ładnie ująłeś w zdjęcia ten gramofon.
Aż zachciało mi się taki mieć....  :)

Kusicie mnie tu na forum......
Kolumny JBL, transport, przetwornik, końcówka mocy (pro audio).
Kenwood Model 600, Sony 501, Lite przedwzmacniacz - działka

Kangie

Wiki, może przyjdzie dzień, że po prostu dam Ci go free. Miewam takie odpały :)

GregWatson

Piękne fotki. Dla mnie DD-40 to wzór gramofonu klasycznego. Nie ma dla mnie ładniejszej klasyki. Tu Japończycy - projektanci pokazali całą sztukę i piękno drewna i metalu, mało tego zrobili urządzenie z którego wydobywają się piękne dźwięki.

I można mówić różne rzeczy o tym modelu ale pięknem swoim jest w stanie zauroczyć każdego.
Trochę tego i trochę tamtego też.

tomcio

Cytat: wiki w Czerwiec 07, 2020, 20:24
Kangie,
Bardzo ładnie ująłeś w zdjęcia ten gramofon.
Aż zachciało mi się taki mieć....  :)

Kusicie mnie tu na forum......
Cytat: Kangie w Czerwiec 07, 2020, 20:29
Wiki, może przyjdzie dzień, że po prostu dam Ci go free. Miewam takie odpały :)
Wiki.... jeden błąd... słuchasz CD, przynajmniej tak mi się wydaje :) a najgorzej jak się komuś coś wydaje :)
Dobry gramiak i po Tobie...

MuzykalnY

Jestem pod wrażeniem jak gra ten patefon. Zdecydowanie wyczuwalna różnica w jakości. Nie sądzę, żeby mi się wydawało ale słyszę zdecydowanie mniej trzasków na płytach. Ciekawa sprawa z tym ramieniem. Niestety ramię za szybko opada, musze delikatnie opuszczać windę. Jeżeli nic nie było robione, nie ma się co dziwić, ktoś już wymieniał, jakieś wskazówki.

GregWatson

Szykuję się do większego materiału o firmie Micro. DD-40 jak się pokazał na rynku był rewelacją techniczną jak na tamte czasy i długo trzymał się na topowej liście gramofonów na świecie.

Ciekaw jestem czy po tylu latach inne firmy współczesne będą mogły pochwalić się takim modelem.
Trochę tego i trochę tamtego też.

EmilioE

Robercie,

Na pewno jest to smar w windzie, nie przejmuj się, przyznam, że go nie wymieniałem.
ART Loudspeakers Deco 8 + Audion Sterling KT77, Braun L1030 + LAR IA120, Pioneer N-70AE, Moon 260Dt, Denafrips Pontus II, HiFiMAN HE-500

GB

Ładny ten microseki.

Pozdrawiam,
GB

______________
Pozdrawiam
Grzegorz

virtualfan

Cytat: Piterski w Wrzesień 10, 2020, 10:41

Jaki to jest gramofon bo nie pamiętam czy o tym pisałeś?


Nie pisałem - Pro Ject 1-Xpression Carbon Classic. Ale już jakiś czas temu straciłem do niego serce.
Zaczęło się od słyszalnego rezonansu w prawym kanale, jakoś na średnicy, może przełom niskie-średnica. Teraz myślę, że to musiał być początek uszkodzenia igły.
Ostatnio zainwestowaliśmy z kolegami w protraktor Feickerta i płytę testową. I tu zaskoczenie - na przyrządzie wyszło, że punkt montażowy ramienia jest przesunięty o 1,5 mm względem katalogowej efektywnej długości ramienia. Do tego, dla tego modelu można znaleźć dwie różne wartości overhangu (18,5 lub 22 mm) oraz efektywnej masy ramienia (6 lub 8 gr).
I bądź tu mądry człowieku. Nie dziwię się teraz opiniom na temat PJ na tym i innych forach  :)

Ale od wczoraj jestem posiadaczem Micro Seiki DD7 (dzięki kangie i gregwatson). Czy szczęśliwym - czas pokaże  :D. Na razie muszę go ogarnąć. I już mam zgryz, jak na MA 505 na feickercie ustawić wkładkę  ???

Ale dość już o mnie, bo to wątek frywolnego :) 
Micro Seiki DD-7 >> Gold Note PH-10, Marantz CD 6005, Marantz NA 7004 >> Musical Fidelity A2 >> Tellurium Q Black II, Wireworld Equinox 8 >> B&W 603

Kangie

Nie jest to najlepszy gramofon świata, ale można go polubić. Witaj w klubie!!!  8)

Piterski

Nie jest łatwo ustawić na tym ramieniu protaktora.
Ja dopiero z dedykowanym szablonem ustaliłem jego oś obrotu dla protactora.
Tor cyfrowy: Esoteric K01 - Gryphon Diablo 120.
Tor Analogowy: Phasemation PP-300 - Pioneer PL70II - RCM Sensor2.
Kolumny: Electro Voice Interface "Delta". Kable: Furutech, Hijiri - Harmonix, by Melepeta, Yarbo 1100.

Kangie

DD-40 można standardowo ustawić wkładkę na headshellu na wartość "książkową" bodajże 52mm - odległość tipa igły do miejsca styku headshella z nakrętką-tulejką ramienia. Muszę sprawdzić w instrukcji.

Protraktorem da się, ale trzeba wykazać inicjatywę techniczną i wyznaczyć sobie oś obrotu ramienia i celować w nią szpikulcem. Potem zablokować talerz przyklejając go taśmą do plinty i ustawiać te Bearwaldy czy inne Loefgreny.

Piterski

Troche sie trzeba nagimnastykowac bo os wypada na pręcie antyskatingu.
Tor cyfrowy: Esoteric K01 - Gryphon Diablo 120.
Tor Analogowy: Phasemation PP-300 - Pioneer PL70II - RCM Sensor2.
Kolumny: Electro Voice Interface "Delta". Kable: Furutech, Hijiri - Harmonix, by Melepeta, Yarbo 1100.

wiki

Cytat: Kangie w Wrzesień 11, 2020, 21:11Protraktorem da się, ale trzeba wykazać inicjatywę techniczną i wyznaczyć sobie oś obrotu ramienia i celować w nią szpikulcem. Potem zablokować talerz przyklejając go taśmą do plinty i ustawiać te Bearwaldy czy inne Loefgreny
Całkiem się pogubiłem...

Widać jak fachowcy napiszą to ja nic z tych rzeczy nie kumajet....

Czasem, jak Was tak czytam, to myślę sobię.... Te moje przeróbki sprzętu to pikuś z tym co Wy wyczyniacie z wkładkami.... 😀😀😀
Kolumny JBL, transport, przetwornik, końcówka mocy (pro audio).
Kenwood Model 600, Sony 501, Lite przedwzmacniacz - działka

Kangie

Cytat: Piterski w Wrzesień 11, 2020, 21:14Troche sie trzeba nagimnastykowac bo os wypada na pręcie antyskatingu.
Ja sobie robiłem nakładki, które omijały ten pręt. Przerabiałem w poprzedniej robocie i tam zostawiłem.

Kangie

#369
Cytat: wiki w Wrzesień 11, 2020, 21:18Te moje przeróbki sprzętu to pikuś z tym co Wy wyczyniacie z wkładkami...
Niektórzy z nas np. ja robią na forach wrażenie. Liczy się pomoc ludziom w Realu. Taki Piterski czy Miniabyr niejednemu gramofon ustawił.
Ale pisać lubimy.

wiki

Tak, wiem.... że robicie cuda z ustawieniami.... Szacun......
🎷🎸🎺🎻🥁🎤📢📯🔔🎵🎶🎼
Kolumny JBL, transport, przetwornik, końcówka mocy (pro audio).
Kenwood Model 600, Sony 501, Lite przedwzmacniacz - działka

Kangie

Cytat: Kangie w Wrzesień 11, 2020, 21:11DD-40 można standardowo ustawić wkładkę na headshellu na wartość "książkową" bodajże 52mm - odległość tipa igły do miejsca styku headshella z nakrętką-tulejką ramienia. Muszę sprawdzić w instrukcji.
Nie podali liczby. Zaraz zmierzę ile mam u siebie.

Kangie

Potwierdzam. 52mm. Gramofon DD-40, ramię MA-505, headshell Micro H-303, wkładka MC AT 33PTG MKI, overhang 15mm.

virtualfan

Cytat: Kangie w Wrzesień 11, 2020, 21:25
Ja sobie robiłem nakładki, które omijały ten pręt. Przerabiałem w poprzedniej robocie i tam zostawiłem.


Właśnie taka myśl mi zaświatała i zamierzam cuś zakombinować 8) Jakby co, podzielę się efektem mych działań.

Cytat: Kangie w Wrzesień 11, 2020, 21:36
Nie podali liczby. Zaraz zmierzę ile mam u siebie.


Widzę, że posiadasz pięknie oryginalną instrukcję. Czy podjął się już ktoś jej przerobienia na język Słowian dla mniej kumających mowę Shakespeara?

Cytat: Kangie w Wrzesień 11, 2020, 21:53
Potwierdzam. 52mm. Gramofon DD-40, ramię MA-505, headshell Micro H-303, wkładka MC AT 33PTG MKI, overhang 15mm.

Dziękuję bardzo  :np:
Micro Seiki DD-7 >> Gold Note PH-10, Marantz CD 6005, Marantz NA 7004 >> Musical Fidelity A2 >> Tellurium Q Black II, Wireworld Equinox 8 >> B&W 603

Kangie

Tak, to oryginalna instrukcja z mojego gramofonu. Rocznik 1983. Papier juz zżółkł.

Bardzo proszę. Kiedyś ktoś mi pomagał, dzisiaj ja mogę pomóc innym.

Co do tłumaczenia instrukcji na jęz. polski nic mi nie wiadomo. Nie spotkałem się z czymś takim.

Jeśli czegoś byś potrzebował, zagaj w wątku o DD-40, wrzucę tam skany instrukcji i będziemy powoli tłumaczyć na polski o ile czas na to pozwoli.