Konkurs Ekspresowy VIII

Zaczęty przez Keef98, Wrzesień 01, 2015, 12:51

Poprzedni wątek - Następny wątek

Keef98

Temat:
"Muzyka do pierwszej połowy XX wieku, włącznie."
Zasady:
§1
Art. 1
Zagadkę zadaje się o godzinie 20:00.
Art. 2
Nie zadaje się zagadek w soboty. Są wolne, bo czasem trzeba odpocząć/wypić (niepotrzebne skreślić).
Art. 3
Osoba, która udzieliła prawidłowej odpowiedzi jest zobowiązana zadać ją w dniu kolejnym (z wyłączeniem soboty). Możliwe są zastępstwa.
Art. 4
Należy zdobyć 10 pkt. aby wygrać.
Art. 5
Nie zadanie zagadki powoduje utratę punktu chyba, że ktoś dobry zgodzi się zadać za spóźnialskiego/zapominalskiego.
Art. 6
Przyjmuje się 2 strzały do podpowiedzi, po niej można mieć nieskończoną ilość podejść.
Zadający może zmienić tę zasadę.
Art. 7
O czasie podpowiedzi decyduje osoba, która zadaje, ale musi zadać w okresie nie przekraczającym 1/2 godziny od czasu zadania.
Art. 8
Jeśli ktoś nie odgadnie do 18:00 następnego dnia, to zadający traci jeden punkt.

To chyba wszystko.

Zaczynamy dzisiaj?

Jest ktoś chętny, czy to ja mam główkować?

P.S. Jak ktoś zapomni, to narzekanie nic nie da. Proszę nie ględzić ;)

P.S. 2 Proponuję wprowadzić wolne w czasie świąt etc., zgadzacie się?

frywolny trucht

Cytat: Keef98 w Wrzesień 01, 2015, 12:51Jest ktoś chętny, czy to ja mam główkować?

Ty, ty, ty, tr, ty, ty :)
ZESTAW 1: Technics SL 1200 GR, Hana EL, pre Husariaa, Roksan K3, ProAc Responce D2D, OPPO PM-2, HA-1, Akai GX 75
ZESTAW 2: Dual 1019 z AT 95E, Marantz 2216, Marantz 5220, Jamo Concert C 93

gratefullde

Kondo KSL M7 Tube Preamplifier by Mac (bez szumu brzmi cudownie)~ Accuphase Clone Power Amplifier ~ 6S33S Ad Fontes Integrated Amplifier ~ Audio Nirvana by InAudio ~ Sony PSX-70 ~ pre phono MM/MC tube ecc83 Gennett ~ Dynavector 20x2 ~ Questyle CMA 600i ~ Denon AH-D7200 ~ NeoTech  ~ Tellurium Q Black II ~ Yamaha CDX-9

Keef98

Cytat: frywolny trucht w Wrzesień 01, 2015, 12:57
Cytat: Keef98 w Wrzesień 01, 2015, 12:51Jest ktoś chętny, czy to ja mam główkować?

Ty, ty, ty, tr, ty, ty :)

OK... ;D To się wkopałam :)
Ma ktoś jakieś wątpliwości, interpelacje, wnioski? ;) ;D
Cytat: gratefullde w Wrzesień 01, 2015, 13:01
Ale jazda, ja [wulgaryzm] :)
Nie kumam, przekleństwo jest dość osobliwe ;)

gratefullde

Weź to luźno pomiędzy półkulami.... A może by tak: wielcy romantycy 13 wieku?
Kondo KSL M7 Tube Preamplifier by Mac (bez szumu brzmi cudownie)~ Accuphase Clone Power Amplifier ~ 6S33S Ad Fontes Integrated Amplifier ~ Audio Nirvana by InAudio ~ Sony PSX-70 ~ pre phono MM/MC tube ecc83 Gennett ~ Dynavector 20x2 ~ Questyle CMA 600i ~ Denon AH-D7200 ~ NeoTech  ~ Tellurium Q Black II ~ Yamaha CDX-9

vasa

Czy dobrze rozumiem że może to być zarówno swing jak i fuga?
Zestaw pierwszy: Oracle Delphi+SME3009III+Transfiguration AXIA+Phono Borbely+Amplifon WT30+Tannoy Stirling+Nieistotne kable
Zestaw drugi: szukam plikodaja+Lyngdorf+elektrostaty Audiostatic z dedykowanym subem+ kable. Też nieistotne.

Keef98

No w sumie tak, faktycznie będzie hardcore... :)
Oj...

Keef98

To może lepiej zmienić zakres, zmniejszyć go? Hmm... Zagadkę już mam - dziecinada.
Ale ludzie nie będą zadawać bardzo trudnych, bo to ekspres. :)
Zapraszam na 20:00.

Two-FacedGirl

Cytat: Keef98 w Wrzesień 01, 2015, 17:53
To może lepiej zmienić zakres, zmniejszyć go? Hmm... Zagadkę już mam - dziecinada.
Ale ludzie nie będą zadawać bardzo trudnych, bo to ekspres. :)
Zapraszam na 20:00.
Ale dlaczego zaraz zmieniać? Taka np polska piosenka przedwojenna...ileż tam ciekawych wykonawców, ileż szlagierów :)
Pozdrawiam

Keef98

Kadr filmu przedstawia pewną znaną scenę. Dzieło jakiego kompozytora było wtedy odtwarzane?

SzuB


Keef98

Bingo. ;D

SzuB          1

frywolny trucht

ZESTAW 1: Technics SL 1200 GR, Hana EL, pre Husariaa, Roksan K3, ProAc Responce D2D, OPPO PM-2, HA-1, Akai GX 75
ZESTAW 2: Dual 1019 z AT 95E, Marantz 2216, Marantz 5220, Jamo Concert C 93

SzuB


Two-FacedGirl

Pozdrawiam

SzuB


frywolny trucht

ZESTAW 1: Technics SL 1200 GR, Hana EL, pre Husariaa, Roksan K3, ProAc Responce D2D, OPPO PM-2, HA-1, Akai GX 75
ZESTAW 2: Dual 1019 z AT 95E, Marantz 2216, Marantz 5220, Jamo Concert C 93

SzuB

Tę płytę zaczęto nagrywać w przedostatnim roku pierwszej połowy XX wieku, a zakończono rok później, czyli w roku przełomowym dla pierwszej i drugiej połowy, jednak ukazała się siedem lat później. Nagrał ją jazzowy nonet, stała się przełomowa, a artysta jest ikoną. Podaj tytuł albumu i nazwisko lidera.

Keef98

"Birth of the Cool" Miles Davis?

SzuB


SzuB

SzuB          1
Keef98       1

Keef98

Wow? Serio? ;D
Ostatnio tego słuchałam i data (zapamiętałam) mi pasowała :)

gratefullde

No no, Kifciu...  Gratuluję :)
Kondo KSL M7 Tube Preamplifier by Mac (bez szumu brzmi cudownie)~ Accuphase Clone Power Amplifier ~ 6S33S Ad Fontes Integrated Amplifier ~ Audio Nirvana by InAudio ~ Sony PSX-70 ~ pre phono MM/MC tube ecc83 Gennett ~ Dynavector 20x2 ~ Questyle CMA 600i ~ Denon AH-D7200 ~ NeoTech  ~ Tellurium Q Black II ~ Yamaha CDX-9

Two-FacedGirl

A mi komputer wykrzaczyło w najbardziej niepożądanym momencie :(
Cytat: Keef98 w Wrzesień 02, 2015, 20:02
"Birth of the Cool" Miles Davis?
Ale i tak nie wiedziałam :), Kefir gratulacje, jak na to wpadłaś?(a już wiem) Swoją drogą czy ty nie powinnaś już lekcji odrabiać ;)
Pozdrawiam

Keef98

Dzięki.
Liczę matmę (nawet to zadanie domowe umniem ;) za tydzień mamy minimum jeden sprawdzian z matmy i chyba z niemca), zobaczyłam, że niedługo Ekspres, patrzę - brat wywalił internet, dobrze, że telefon miałam blisko (tylko nawet na włączonym internecie się tnie).
Teraz słucham Komedy leci ta kołysankna z "Dziecka Rosemary" :) Ostatnio się edukuję ;)