Electro Voice Interface D

Zaczęty przez miniabyr, Marzec 15, 2016, 05:05

Poprzedni wątek - Następny wątek

nook736

Gdzieś w necie coś takiego widziałem. Z tego co wiem to są zdaje się głośniejsze od pozostałych i grają wyżej. Zaraz postaram się coś znaleźć

nook736

Tutaj dla porównania t35 oraz t350

miniabyr

Wrócę do kondensatorów Mifleks z najwyższej serii KpCu 04 -werssja na 250 V . I powiem wam ,że czuję się lekko rozczarowany z powodu ceny . Wydawało by się,że te kondensatory będą tańsze od wersji na 600 V  . Niestety ceny dużych wartości wcale w cenniku nie są niższe  :( .
Szkoda życia na chujowy dźwięk !

szatann

#2028
Jeśli można uznać ten temat za klubik EV to wstawię swoje gammy.
Grają zacnie z sun audio 2a3 i są konkurencją dla tannoy gold lsu , zastanawiam się czy robić w nich zwrotnice czy zostawić ori.

jacek-k-wawa

możesz please pokazac co masz na ścianach bocznych? Wygląda to na jakąś ciekawą adaptację akustyczną...

miniabyr

#2030

Jakie fajne podstawki pod te EV . A co do zwrotnicy to przecież możesz mieć dwie  ! Z EV Delta sprawa była jasna - jakość wykonania zwrotnic była skandaliczna ! Ja nie miałem dylematu co z tym zrobić . 8)
Kurcze teraz sprawdziłem ,że pierwszy mój wpis o EV Delta i epopei związanej z wymianą komponentów tych kolumn to marzec 2016 rok .Łał jak ten czas zleciał i tyle się wydarzyło  :o 
Szkoda życia na chujowy dźwięk !

szatann

https://www.twojpasaz.pl/pl_PL/p/produkt/144163?gclid=CjwKCAiAhc7yBRAdEiwAplGxX9fsFyU2j-mHDspQrUKg3U80EACL5a4g3o_aLgPzwxQCr3fHNkU_-hoCKMgQAvD_BwE

To takie parawany jak w linku, efekt całkiem fajny za małe pieniądze - lepsze to niż goła ściana,  można go formować dowolnie.
Podstawki to takie na szybko muszę jakieś stołki drewniane im zrobić ale najpierw swoją wysokość muszę znaleźć.
Co do zwrotnicy to się nie znam na tym a boję się,  że jak zlecę jej zrobienie to efekt będzie na chybił trafił.

miniabyr

Cytat: szatann w Luty 24, 2020, 17:54Co do zwrotnicy to się nie znam na tym a boję się,  że jak zlecę jej zrobienie to efekt będzie na chybił trafił
Ok rozumiem
Napisałeś ,że są konkurencją dla Tannoya . Czy możesz napisać jakie są róznice w brzmieniu między tymi kolumnami . Bo to może być bardzo ciekawa sprawa.
Szkoda życia na chujowy dźwięk !

Piterski

No to z Rysiem jest już dwóch Audiomaniaków z Gamami  :np:
Tor cyfrowy: Esoteric K01 - Gryphon Diablo 120.
Tor Analogowy: Phasemation PP-300 - Pioneer PL70II - RCM Sensor2.
Kolumny: Electro Voice Interface "Delta". Kable: Furutech, Hijiri - Harmonix, by Melepeta, Yarbo 1100.

szatann

Znam Ryśka jesteśmy w zmowie :)

szatann

Tannoy potrafi zagrać różnie zależy od rodzaju... temat na poemat.
Odniosę się do serii hpd i gold lsu więc tych grających bardziej miękko i muzykalnie.
Pokrótce tannoy to barwy świetny kontur poszczególnych instrumentów i głosów przez co są obecnie w pomieszczeniu jak z niczego innego.
Ev to dużo lepszy bas- jędrny i motoryczny ale też zróżnicowany i głęboki, ogólnie duża dynamika i otwartość, scena live.

Piterski

Cytat: szatann w Luty 24, 2020, 18:16Znam Ryśka jesteśmy w zmowie
Ma teraz do kogo dzwonić i się wyżalić ;D

W zwrotnicy nie mieszaj, jak gra to nie ma co ich poprawiać. Możesz sobie założyć lepsze terminale tak jak Rysiu.
Tor cyfrowy: Esoteric K01 - Gryphon Diablo 120.
Tor Analogowy: Phasemation PP-300 - Pioneer PL70II - RCM Sensor2.
Kolumny: Electro Voice Interface "Delta". Kable: Furutech, Hijiri - Harmonix, by Melepeta, Yarbo 1100.

szatann

#2037
Terminale i kable są zmienione.
Zdjęcie zwrotnicy.
To normalne, że nie ma w nich wytłumienia? tylko gąbka na zwrotnicy leży na dolnej ściance.

szatann

Trochę mi te gammy górą za mocno dają.

wiki

Cytat: szatann w Luty 24, 2020, 17:54
https://www.twojpasaz.pl/pl_PL/p/produkt/144163?gclid=CjwKCAiAhc7yBRAdEiwAplGxX9fsFyU2j-mHDspQrUKg3U80EACL5a4g3o_aLgPzwxQCr3fHNkU_-hoCKMgQAvD_BwE

To takie parawany jak w linku, efekt całkiem fajny za małe pieniądze - lepsze to niż goła ściana,  można go formować dowolnie.
Szatann, jaka średnica jest po zwinięciu tych parawanów?
Kolumny JBL, transport, przetwornik, końcówka mocy (pro audio).
Kenwood Model 600, Sony 501, Lite przedwzmacniacz - działka

szatann


wiki

 :)
Cytat: szatann w Luty 24, 2020, 19:58
15 cm na oko moze 20
OK, dzięki...  :)
Tak sobie myślę, jakbym je miał gdzie schować, to podczas poważnych odsluchow można wyciągnąć i rozstawić....
Kolumny JBL, transport, przetwornik, końcówka mocy (pro audio).
Kenwood Model 600, Sony 501, Lite przedwzmacniacz - działka

szatann

tak robiłem nimi jak grałem w asymetrycznym salonie.

szatann

Jakie są zmiany po modyfikacji zwrotki ?
Chciałbym dociążyć średnicę zdjąć trochę góry.

miniabyr

#2044
Cytat: szatann w Luty 25, 2020, 18:08
Jakie są zmiany po modyfikacji zwrotki ?
Chciałbym dociążyć średnicę zdjąć trochę góry.
Oj to zadałeś pytanie na które nie mam jednoznacznej odpowiedzi . Wszystko zależy od komponentów zwrotnicy i ich jakości .
Czy ta zwrotnica ma tylko 1 rezystor( ? Czy są rezystory na  innej płytce od tweetera?
Jeśli pytasz o to co wnoszą poszczególne  komponenty do brzmienia ,to z mojego doświadczenia opiszę to tak :
Cewki - firma Jansen taśmowe
Cewka "goła" (nie tłumiona Wax ) -ta cewka powoduje ,że brzmienie jest bardzo rozdzielcze z rozjaśnieniem pasma . Testowałem na wszystkich częstotliwościach mojej zwrotnicy
Cewka tasmowa tłumiona WAX - powoduje ewidentnie spokojniejszy przekaz i jest łagodniejsza od wersji "gołej " ewidentnie brzmienie bardziej  dociążone !
Cewki drutowe Jansen - dźwięk bardziej tłusty z mniejszą rozdzielczością -jak dla mnie zbyt ospałe
Cewki taśmowe na rdzeniu - trochę trudne to do opisania ale u mnie dźwięk z jednaj strony robił się lżejszy jednak szło to w stronę odchudzenia  brzmienia . Te cewki w mojej zwrotnicy były kluczowe i mimo to zostały zastąpione wersjami taśmowymi wax
Te cewki na rdzeniu mają zaletę że są małe w poeównaniu do wersji bez rdzenia. Ponieważ mam zwrotnicę na zewnątrz kolumny to nie miałem dylematu co wybrać -cewki taśmowe które zastąpiły wersje na rdzeniu są po prostu olbrzymich rozmiarów.
Cewki zbudowane na transformatorze -nie miałem z nimi do czynienia ,ale osoby które je zastosowały  i porównały do innych rozwiązań  zrezygowałyz nich . Co nie oznacza że to jest złe rozwiązanie .
Rezystory .
To co widzę u ciebie na zdjęciu to ceramiczny rezystor . Oj chała jakich mało . Zapiaszczony i ostry . Dla mnie nieakceptowalny!
Z mojego doświadczenia najlepsze rozwiązanie to
Duelund Cast graphite silver - jak dla mnie najlepszy rezystor do zwrotnicy
Wady -cena  oraz wielkość tego rezystora
Na drugim miejscu polski PathAudio .Wady- cena
Na trzecim miejscu Mills -druciany rezystor

Brzmienie: Duelund -powoduje że brzmienie robi się spójne i niepodkoloryzowane. Jeśli są problemy na innych komponentach to bezdusznie to wypunktuje . Na bas może być problem ma tylko 10W
PathAudio - trochę czaruje i brzmi bardziej łagodnie od Duelunda. Jest mniej rozdzielczy ,trochę "matowy" w porównaniu do Duelunda



Mills-jest bardziej twardy  ,w brzmieniu ofensywny . Trzeba go zmiksować z innymi komponentami zwrotnicy bo może być zbyt agresywny (oczywiście w porównaniu do duelunda i pathaudio)
O kondensatorach napiszę później .
Możesz też przejrzeć cały mój wątek -jest to wszystko opisane . ........................ale to są moje boje ze zwrotnicą U innych mogło to wygladac inaczej


.
Szkoda życia na chujowy dźwięk !

Piterski

Pytanie czy ta góra to górny zakres VRM-a czy kopułka.
W zwrotnicach bym specjalnie nie mieszał. Zobacz czy masz gąbki na frontach kopułek.
Tor cyfrowy: Esoteric K01 - Gryphon Diablo 120.
Tor Analogowy: Phasemation PP-300 - Pioneer PL70II - RCM Sensor2.
Kolumny: Electro Voice Interface "Delta". Kable: Furutech, Hijiri - Harmonix, by Melepeta, Yarbo 1100.

Acoustic Lab

Ja bym cewki zostawił, kondy podmienił na Miflex MKP13 i gotowe. Tanim kosztem złagodzisz górę i zapewne dodasz rozdzielczości.

elektroboy

#2047
Cytat: szatann w Luty 24, 2020, 19:27
Trochę mi te gammy górą za mocno dają.
To typowe dla Gam w stosunku do Delt. Wysokotonowy w zamiast opadac idzie nawet ciut do gory i to przy odleglosci okolo 3m od kolumny! 
Grafy pokazuja pomiary moich EV Interface Delta oraz bylych Gam Roberta S.
Pomiary byly zrobione w tej samej odleglosci, mikrofon w miejscu odsluchu, okolo 3m od kolumn.
Oczywiscie inne pomieszczenia moga miec wplyw, ale glownie w dolnej czesci pasma gora juz nie jest az tak czula na ksztalt pomieszczenia a na odleglosc od kolumny. 
Roznica w calym zakresie 4-15kHz wynosi okolo 6dB szerokopasmowo i to naprawde sporo.
Do tego sa tez drobne, waskie spadki na srednicy Gam (miedzy 600-900Hz, spadek do 5-6dB). 
To wszystko jasnie pokazuje, dla czego Gammy moga miec taka subjektywnie przeeksponowana gore. Bo technicznie jest tak naprawde wszytko w normie.
Mozna oczywiscie poprawic wg. swojej potrzeby drobnym tuningem, co oczywicie w razie przeszkadzania zbyt natarczywej gory mocno zalecam.
legenda: Czerwona linia - Delty, niebieska - Gammy



elektroboy

Cytat: Acoustic Lab w Luty 26, 2020, 17:57
Ja bym cewki zostawił, kondy podmienił na Miflex MKP13 i gotowe. Tanim kosztem złagodzisz górę i zapewne dodasz rozdzielczości.
Przy tej okazji bym tez ujednolicil wewn. okablowanie i na pewno wymienil ten cemenciak za Duelund lub Path Audio rezystor. Wymiana terminali jest zawsze the must.

miniabyr

Robiąc remanent w komponentach które pozostały mi po eksperymentach na  zwrotnicach  Delt, doszedłem do wniosku ,że mogę spokojnie zbudować drugą ,alternatywną zwrotnice z niewykorzystanych elementów . Mam cały komplet kondensatorów Mundorfa ZN , cały komplet rezystorów Mills  ,cewki rdzeniowe na bas . W zasadzie to brakuje mi reszty  cewek oraz terminali głośnikowych. To byłaby alternatywna i "tania " wersja zwrotnicy w stosunku do już istniejącej. Szkoda aby te niewykorzystane elementy zalegały mi w szufladzie!
Szkoda życia na chujowy dźwięk !