Przedwzmacniacz gramofonowy- jaki?

Zaczęty przez wojtek41, Lipiec 01, 2014, 17:14

Poprzedni wątek - Następny wątek

Pboczek

Taaak :alc:.  :D
Focal MiniUtopia + Line Magnetic 805IA + Lehmann Decade + Oracle Delphi MKI + SME 3009II + Goldring Elite

Alexander

Cytat: Pboczek w Luty 19, 2020, 07:39Jak powinienem ustawiać takie dipy dla MM Goldring 1042? Ohmy zostawić na jakim obciążeniu, a pojemności?

Mam robić to na grającym pre, czy wyłączonym? I czego unikać żeby nie spieprzyć tego urządzenia?

Na razie same pytania  ::)...
No sprawa wygląda tak: przede wszystkim te dipy winny być ustawione w pionie, bo sie wyleją, kolejny istotny szczegół to lokalizacja: nie ustawiaj łatwopalnych dipów obok kuchenki gazowej!!!   :o 

Kangie


Pboczek

Focal MiniUtopia + Line Magnetic 805IA + Lehmann Decade + Oracle Delphi MKI + SME 3009II + Goldring Elite

Pboczek

Alkohol pokazać, od razu znajdzie się jakiś zainteresowany ale żeby pomóc, nie ma nikogo. Co za ludzie panie dzieju?
Focal MiniUtopia + Line Magnetic 805IA + Lehmann Decade + Oracle Delphi MKI + SME 3009II + Goldring Elite

Kangie

Ahaja pewnie wpadnie i pomoże z tą pojemnością ;)

Pboczek

Widzę że Goldi ma
Load Resistance - 47 kΩ, czyli tyle ile dokładnie mogę ustawić.
Load Capacitance - 150-200pF, mogę ustawić 147pF to powinno być.

Może wreszcie zagra?
Focal MiniUtopia + Line Magnetic 805IA + Lehmann Decade + Oracle Delphi MKI + SME 3009II + Goldring Elite

Alexander

Cytat: Pboczek w Luty 19, 2020, 16:15Alkohol pokazać, od razu znajdzie się jakiś zainteresowany ale żeby pomóc, nie ma nikogo. Co za ludzie panie dzieju?
No nie! To człowiek z sercem na dłoni radzi co i jak żeby się nie wylało i żeby pożaru nie było, a tu mu jeszcze od alkoholików nawrzucają  >:(
Z pojemnością problem? Toż widać od razu, że to 500ml. Ahaja może potwierdzić skoro się na tym zna.

ps.ustaw więcej tej pojemności, bo to tylko wkładkę uwzględni, a jeszcze masz pojemność jakowąś na przewodach.
A jak juz posłuchasz, to popstrykaj dipami w ramach eksperymentu i sprawdź inne rezystancje i pojemności, może "na ucho" wypadnie korzystniej. Tak bywa.

zalun

Przestawiłem sobie gramofon do salonu (nieaudiofilsko) i teraz mam problem, bo Nuda od Ahai ma taki wielki zasilacz. Chcę zostawić sobie MC i szukam czegoś w rozsądnej cenie w niewielkim rozmiarze i z jakąś rozsądną jakością. Tisbury Audio ma coś takiego, tylko nie wiem jak z tymi ich parametrami jest... Wkładka AT OC 9 III

Bartolo

U mnie AT grała z PH5. I grała super... Lepiej się zgrała z PH5 niż z Sensorem. Jak by co możemy się dogadać.. ;)
www.facebook.com/Z.Tylu.Sklepu
www.facebook.com/TymczasemTytus
www.instagram.com/bartosz.mrozowski

osiek

Ostatnio u kumpla, który ma 1042 słuchaliśmy/bawiliśmy się Arcamem rPhono. Najfajniej grał przy ustawieniu 340pF. Przy 440 było trochę zbyt ,,technicznie". Z kolei przy 120pf wszystko siadło i zrobiła się ,,ciepła buła". W sumie mieliśmy jeszcze do przetestowania 220pF ale wino okazało się lepszym wyborem ;)

ahaja

Tam nie ma za bardzo pola manewru - jest impedancja 47kohm bo innej nie ma sensu ustawiać.

Pojemność: wedle preferencji w swoim zestawie. Dlatego, że każdy ma inny, łącznie z gustem. Jeden lubi bardziej podbitą 'górę', inny mniej etc. Pamiętać trzeba, że do pojemności ustawionej w pre trzeba dodać pojemność okablowania licząc od wkładki do wejścia w preampie - i to jest pojemność jaką obciążamy wkładkę.

osiek

@ahaja to przy okazji się podpytam: jakie sugerowałbys ustawienia dla wkładki Denona DL110 czyli wysokopoziomowa MC? Na wejściu MM jest dostępna tylko regulacja pojemności, na wejściu MC płynna regulacja obciążenia w zakresie 50-550 Ohm. Wzmocnienie dla MM 30-52dB, dla MC 60-82dB. Sensownie ja podłączać pod MM?

Pboczek

Cytat: ahaja w Luty 19, 2020, 20:16Pamiętać trzeba, że do pojemności ustawionej w pre trzeba dodać pojemność okablowania licząc od wkładki do wejścia w preampie - i to jest pojemność jaką obciążamy wkładkę.

Czy dobrze rozumiem, że pojemność pre powinna być ustawiona na mniejszą wartość, niż dane wkładki? Tak by to co w pre, powiększone o pojemność kabli, dało pojemność w zakresie określonym dla wkładki?
Focal MiniUtopia + Line Magnetic 805IA + Lehmann Decade + Oracle Delphi MKI + SME 3009II + Goldring Elite

ahaja

DL110
  No niestety ale powinieneś podpiąć do sekcji MM. Regulacja pojemności za wiele (o ile w ogóle) nie wniesie. Tu by się przydało jakieś 50dB wzmocnienia. Najlepiej jakby dać impedancję w granicach 2-10kohm - wtedy te wkładki dopiero grają.
  Do sekcji MC bym raczej nie podpinał - za duże wzmocnienie i za mała impedancja wejściowa. Chociaż można by spróbować na najniższym wzmocnieniu i najwyższej impedancji wejściowej.

Ano tak:
pojemność okablowania + pojemność na wejściu w pre = pojemność jaką będzie 'widzieć' wkładka.
Te dane - producentów wkładek - są orientacyjne/dla ich wygody.

moon

Cytat: Pboczek w Luty 19, 2020, 16:54Load Capacitance - 150-200pF, mogę ustawić 147pF to powinno być.

ja gralem chyba w okolicach 150-200
Pioneer PL-50L II + Ortofon 2M Bronze + LAR LPS-1+ Cayin MT-35S + Canto Grand

Pboczek

Dzięki, może dzisiaj sprawdzę wreszcie jak to w ogóle gra (i czy działa ten przedwzmacniacz ;D).
Focal MiniUtopia + Line Magnetic 805IA + Lehmann Decade + Oracle Delphi MKI + SME 3009II + Goldring Elite

moon

a co to pre? wiem, ze byles w kolejce po LARa
Pioneer PL-50L II + Ortofon 2M Bronze + LAR LPS-1+ Cayin MT-35S + Canto Grand

Pboczek

Tak, a kupiłem Lehmann Decade. Nie wiem czy dobrze, bo nie mam żadnego porównania. Gram na wbudowanych we wzmacniacze i przez ostatnie lata wystarczało.
Focal MiniUtopia + Line Magnetic 805IA + Lehmann Decade + Oracle Delphi MKI + SME 3009II + Goldring Elite

moon

to jednak troche inna polka finansowa niz LAR:)
Pioneer PL-50L II + Ortofon 2M Bronze + LAR LPS-1+ Cayin MT-35S + Canto Grand

Pboczek

Trafił się w dobrych piniondzach.
Focal MiniUtopia + Line Magnetic 805IA + Lehmann Decade + Oracle Delphi MKI + SME 3009II + Goldring Elite

Old Man Kensey

Do kolegi @osiek:

Gram na wkładce Denon DL-110, na preampie Krzyśka NUDAmini na następujących ustawieniach:
- obciążenie 1,04 kOhm
- wzmocnienie 47,5 dB
- pojemność 0 pF
Oczywiście, podpięte do sekcji MM, i jest pięknie.

Na MC też to bardzo fajnie gra, lekko i delikatnie, z bardzo dobrą przestrzenią, lecz do muzyki, jakiej słucham dość często (symfonika, organy, cięższe brzmienia z elektroniką) - jest nieco zbyt ezoterycznie i szczupło.

Ktoś tu wspominał o Graham Slee Gran Amp 2. Miałem to u siebie, z oddzielnym zasilaczem liniowym. Dawało radę z DL-110, lecz z powodu braku regulacji, nie można było optymalnie ustawić dźwięku... to raczej preamp wybitnie do wkładek MM.
System analogowy: Ad Fontes + Denon DL-110 + NUDAmini + Alauda 6C4C SET + NuPrime AC-4 + Zu Audio Omen

GB

Leben CS300F
DL-301 ll
Ortofon 2M blue.

Jaki lampowy przedwzmacniacz do tego zestawu zakupić?

Wysłane z mojego SM-N975F przy użyciu Tapatalka

______________
Pozdrawiam
Grzegorz

Bartolo

www.facebook.com/Z.Tylu.Sklepu
www.facebook.com/TymczasemTytus
www.instagram.com/bartosz.mrozowski

GB

Cytat: Bartolo w Marzec 01, 2020, 12:05
AR PH5... Albo TR Audio
Ten TR Audio wygląda zacnie. Ciekawe jak to brzmi. Jaki koszt takiego pre?

Wysłane z mojego SM-N975F przy użyciu Tapatalka

______________
Pozdrawiam
Grzegorz