Micro Seiki DD-1 czy Onkyo CP-1057f gold

Zaczęty przez GregWatson, Maj 17, 2021, 08:12

Poprzedni wątek - Następny wątek

GregWatson

Mam oba, jednego muszę się pozbyć (prezent). Który byście sobie zostawili?

Trochę tego i trochę tamtego też.

Pboczek

Focal MiniUtopia + Line Magnetic 805IA + Lehmann Decade + Oracle Delphi MKI + SME 3009II + Goldring Elite

Piterski

Masz chyba "wieżę" Onkyo tak więc biorąc pod uwagę, że masz dużo lepsze modele Micro Seiki to zostawił bym do kompletu "wzorniczo" Onkyo.
Tor cyfrowy: Esoteric K01 - Gryphon Diablo 120.
Tor Analogowy: Phasemation PP-300 - Pioneer PL70II - RCM Sensor2.
Kolumny: Electro Voice Interface "Delta". Kable: Furutech, Hijiri - Harmonix, by Melepeta, Yarbo 1100.

GregWatson

Mam kilka wkładek do testowania na nim. Lekkie ramię to i coś leciutkiego powinno być. Co polecicie z MM i MC?


Trochę tego i trochę tamtego też.

GP412

Kiedyś tam przeszedł przez moje ręce.Jest absolutnie cichy..tylko czasami nogi mu nie domagają.Są wypełnione olejem silikononowym.Wygląd dla mnie zbyt plasticzany (choć jest to bardzo solidny produkt) swojego miałem z wkładką MC AT-UL3.
Lubię gramofony..i kukam w wkładeczki

GregWatson

Jak widać wsadzony AT-95 E ale gra grubo nie słychać sceny i szczegułów. Może AT-440 MLa?
Trochę tego i trochę tamtego też.

vasa

Zostawiłbym Onkyo. Raz że napęd jest o niebo lepszy, dwa że pasuje do kompletu.
Nie wiem jakie jest ramię w tym Onkyo, ale zakładam że do dobrego napędu byle czego nie dodali.
Zestaw pierwszy: Oracle Delphi+SME3009III+Transfiguration AXIA+Phono Borbely+Amplifon WT30+Tannoy Stirling+Nieistotne kable
Zestaw drugi: szukam plikodaja+Lyngdorf+elektrostaty Audiostatic z dedykowanym subem+ kable. Też nieistotne.

GregWatson

Trochę mnie zaciekawił ten model. Coś jeszcze poszperam o napędzie i ramieniu,  choć ramię nie wydaje się być wysokich lotów. Zdajsie że widziałem to ramię za ok 20 euro na eBayu.

Zmieniłem wkładkę na:
Micro M-7000/e bo tak właściwie jest opisana przez producenta Micro Seiki i testuje. Ale już słyszę sporą różnicę. Słucham dalej.

Dane techniczne:

Type                         - moving magnet
Channel Separation      - 30dB
Output Voltage            - 3,5 mV
Channel Balance          - 0.5dB
Stylus Tip                   - elliptical 0.3 x 0.8mil
Frequency Response     - 5Hz - 45kHz
Load Impedance           - 47k-50k ohms
Tracking Force             - 1.5g
Dynamic Compliance      - 30 x 10-6cm/Dyne
Mass                          - 5g
Trochę tego i trochę tamtego też.

GregWatson

Gra rewelka.

Trochę tego i trochę tamtego też.

GregWatson

Jeszcze jeden headshellek na wkładkę MC i myślę że grajek zostaje a do rodziny idzie DD-1.
Po zmianie wkładki z AT-95 E na Micro M-7000 /E gra o niebo lepiej. Może jeszcze AT-440 MLa przetestuje żeby mieć pełną jasność w temacie.


Trochę tego i trochę tamtego też.

GregWatson

Pacjent - gramofon Onkyo CP-1057f - po uruchomieniu talerz kręci się ok 3 s i ramię nawet nie drgnie. Po 3 s wszystko czyli talerz zatrzymuje się.
Pewnego dnia przestawiając go przechyliłem w prawo i do siebie. Czy co się mogło stać?
Gramofon nie był rozkręcany i grał bez problemu.
Dodam że to automat.
Trochę tego i trochę tamtego też.

Bacek

#11
Jak duża podatność to AT-OC9 II i III.

Aaa, słabo daty czytam i do starych postów się odnoszę.

Nie pomogę, to model na mikrokontrolerze, paść mogło wszystko od mechaniki i czujników po kontroler. Service manual za wylewny nie jest.

GregWatson

Mam pytanie. Potrzebuję dostać się do środka gramofonu Onkyo 1057F w celu wymiany zębatki sterującej ramieniem. Ktoś już to robił?
Trochę tego i trochę tamtego też.