Odtwarzacze strumieniowe. Wątek encyklopedyczno-porównawczy

Zaczęty przez Wireless, Styczeń 28, 2015, 22:17

Poprzedni wątek - Następny wątek

kazan

Ja bym sobie darował . To pewnie zadziała tyle, że pewnie stracisz zdrowie przy tym ustrojstwie . Lepiej doskładać do jakiegoś sensownego NASa Synology .
Kuzma Stabi SD + Stogi Ref313VTA + Dynavector DV-20X2LO , Jelco 750EB + Ortofon MC10 Supreme ,Dynavector DV-10X5 (shibata) , Husaria .
Burmester 051+052 , Kudos Super 10

Wireless

Cytat: robiz w Maj 20, 2016, 12:43
Panowie " sieciowcy" sprawa wygląda tak.
Znalazłem cos takiego :
https://www.morele.net/komputery/sieci/serwery-plikow-190/,,,,,275,,,,,/1/#product_list
Do tego chciałbym podłaczyc dysk po usb i dalej kablem przez router do odtwarzacza sieciowego yamahy. Będzie to działać? Chodzi tylko o streamowanie muzyki flac, dlatego też pendrive 64 Gb na razie wystarczy.Taki minimalizm w tej materii ;)
Aktualnie wykorzystuje aplikacje Yamahy do streamowania muzyki z tabletu po wifi do routera i dalej też " skrętką " do Yamahy.ale ta opcja z tym " mini serwerem" wydaje sie " stabilniejsza ".
IMHO nie będzie działać. Z tego, co wiem, Yamaha posługuje się DLNA ... Natomiast nie widzę, aby "toto" miało wbudowany serwer DLNA ...
Pozdrawiam, Wireless

robiz

Oki, znaczy nie cudowac i zanabyc drogą kupna poczciwy  i normalny dysk sieciowy . Jasna sprawa .
Yamaha CD-N301 + WD My BookLive 1TB, Audiolab 6000A
Rega P3 ( Planar 3) + Ortofon 2M Silver, Audiokultura Iskra 1, NEO PSU-Rega, Audio Academy Phoebe III plus/v.2 , KaCsa KCS-200 SPC,  RealCable BM 150 T,  PGD4000 Profigold OxyPure

gratefullde

NASA. Ja się przymierzam bo zdziwiony jestem jakością.
Kondo KSL M7 Tube Preamplifier by Mac (bez szumu brzmi cudownie)~ Accuphase Clone Power Amplifier ~ 6S33S Ad Fontes Integrated Amplifier ~ Audio Nirvana by InAudio ~ Sony PSX-70 ~ pre phono MM/MC tube ecc83 Gennett ~ Dynavector 20x2 ~ Questyle CMA 600i ~ Denon AH-D7200 ~ NeoTech  ~ Tellurium Q Black II ~ Yamaha CDX-9

robiz

Juz zrobiłem mały "rekonesans" ;)
I tak najtańszy i polecany to :
https://www.morele.net/serwer-plikow-zyxel-nsa310-1x-dysk-500gb-wd-green-91-016-007010b-446048/

Droższy, ale juz całkiem fajny, cena też zalezy od zainstalowanego dysku:
https://www.morele.net/serwer-plikow-western-digital-my-cloud-2-tb-wdbctl0020hwt-eesn-612857/

A jak ma byc Synology to :
https://www.morele.net/serwer-plikow-synology-diskstation-ds115j-694344/
+ jakis dysk .
No to tyle na pierwszą chwilę, nic tylko kupować, zgrywac muzę i słuchać... słuchać
Yamaha CD-N301 + WD My BookLive 1TB, Audiolab 6000A
Rega P3 ( Planar 3) + Ortofon 2M Silver, Audiokultura Iskra 1, NEO PSU-Rega, Audio Academy Phoebe III plus/v.2 , KaCsa KCS-200 SPC,  RealCable BM 150 T,  PGD4000 Profigold OxyPure

tatachabera

Cytat: robiz w Maj 21, 2016, 08:36
A jak ma byc Synology to :
https://www.morele.net/serwer-plikow-synology-diskstation-ds115j-694344/
+ jakis dysk .

Super sprzęt ale demonem prędkości to on nie jest. Jeśli zależy na komforcie pracy chociażby sterowanie ze smarfona to lepiej wybrać coś szybszego z oferty Synology.
Denon DP-59L, Kenwood KD-8030, Pre Phono MPW,  DL-103R, AT-430E, Elac ESG 796, Emotiva XPA-2, Emotiva XSP-1, Aria 926, CT-S710, Denon 3910,
STR-GX70ES, ST-SB 920 QS

MAC

Ja od chyba 4 lat używam QNAP TS212.
Cichy, stabilny i złego słowa nie da się powiedzieć.

Serwery, które Ty wybrałeś są 1 dyskowe.
Uważam, że to duże ryzyko trzymać na jednym dysku muzykę i najczęściej historie rodzinnej fotografii.

Ja wybrałem QNAPA 212 bo ma sloty na dwa dyski, które chodzą u mnie w raidzie dla bezpieczeństwa.

Krótko mówiąc, nie namawiam akurat na QNAPa ale namawiam na serwer z dwoma dyskami dla bezpieczeństwa danych. Dyski są dzisiaj tanie a Twoje dane bezcenne...

tatachabera

Cytat: masza w Maj 21, 2016, 09:00Ja wybrałem QNAPA 212 bo ma sloty na dwa dyski, które chodzą u mnie w raidzie dla bezpieczeństwa.

Akurat takie rozwiązanie nie jest zbyt bezpieczne. Jak pali się serwer to lecą dyski więc raid tu nie pomoże.
Denon DP-59L, Kenwood KD-8030, Pre Phono MPW,  DL-103R, AT-430E, Elac ESG 796, Emotiva XPA-2, Emotiva XSP-1, Aria 926, CT-S710, Denon 3910,
STR-GX70ES, ST-SB 920 QS

MAC

Nie biorę pod uwagę palenia się serwera bo równie dobrze dom może się spalić  ;D
Chodzi o zwykłe klęknięcie HDD, którego prawdopodobieństwo jest znacznie większe niż spektakularny wybuch serwera  :)

W redundancję geograficzna póki co nie wchodzę  ;)

tatachabera

Cytat: masza w Maj 21, 2016, 09:20Nie biorę pod uwagę palenia
Uzyłem troche nieprecyzyjnego sformułowania. "Pali" znaczy ulega poważnej awarii ;) Nawet przepięcie w sieci może pozbawić nas serwera jak i dysków w nim zamontowanych. Raid chroni nas tylko od awarii jednego z dysków.
Denon DP-59L, Kenwood KD-8030, Pre Phono MPW,  DL-103R, AT-430E, Elac ESG 796, Emotiva XPA-2, Emotiva XSP-1, Aria 926, CT-S710, Denon 3910,
STR-GX70ES, ST-SB 920 QS

MAC

Serwer przed przepięciami z sieci mam zabezpieczony a prawdopodobieństwo padnięcia obu dysków tego samego dnia jest....? Słabe? ;)
Dlatego mam w RAIDzie.

Oczywiście, że wszystko się może przydarzyć ale nie jesteśmy się w stanie zabezpieczyć przed wszystkim.

tatachabera

Ja już widziałem dwa serwery załatwione przez ich własne zasilacze :)
Denon DP-59L, Kenwood KD-8030, Pre Phono MPW,  DL-103R, AT-430E, Elac ESG 796, Emotiva XPA-2, Emotiva XSP-1, Aria 926, CT-S710, Denon 3910,
STR-GX70ES, ST-SB 920 QS

octagon

Ze swej strony polecam Synology, jakikolwiek model na 2 dyski. Raid raidem, ale 4 TB szybko da się zapełnić i drugi slot bardzo się przyda. Kopia zapasowa najlepiej na oddzielnym dysku zewnętrznym.
Natomiast jeśli ktoś używa odtwarzacza Linna to polecam Qnap. Na ten NAS Linn opracował własny media server. W innych przypadkach polecam zainstalowanie MinimServer.

Wireless

Jak masz
1. starego laptopa
LUB/I
2. starego PCta

i masz to gdzie wstawić (spiżarnia, komórka, etc)

to sobie sam zrób własnego "NASa". Wszystkie serwery multimedialne są dostępne na Windows. Większość z nich jest dostepna na Linuksa. Oszczędzisz trochę pieniędzy na płyty. Te wszystkie QNAPy etc ... to nic innego, jak komputerki, wyposażone zazwyczaj w słabe procesory i niewielką ilość RAMu, sprzedawane w obudowie "serwero-podobnej" za 3 razy większe pieniądze, niż są warte... i to jeszcze sprzedawane są na dzień dobry bez dysków, które musisz dokupić osobno ... zysk dla firmy produkującej NASy - podobny do zysków firm kablarskich.
I do tego zostanie Ci jeszcze na UPSa :)
Pozdrawiam, Wireless

frywolny trucht

Mam Synology z dyskami w RAID, używam do zabezpieczania danych firmowych. Mam jednak taką wątpliwość, że to dość hałaśliwe jest. Wiatraczek swoje, dyski swoje dają. Też chyba powinno stać w komórce, tudzież spiżarce.
Fajne w nim jest natomiast to, że można ustawić kiedy ma się obudzić, kiedy iść spać, a jego dane po podpięciu do netu są dostępne gdziekolwiek jestem i mam dostęp do netu.
ZESTAW 1: Technics SL 1200 GR, Hana EL, pre Husariaa, Roksan K3, ProAc Responce D2D, OPPO PM-2, HA-1, Akai GX 75
ZESTAW 2: Dual 1019 z AT 95E, Marantz 2216, Marantz 5220, Jamo Concert C 93

pmcomp

Cytat: Wireless w Maj 23, 2016, 09:36
Jak masz
1. starego laptopa
LUB/I
2. starego PCta

i masz to gdzie wstawić (spiżarnia, komórka, etc)

to sobie sam zrób własnego "NASa". Wszystkie serwery multimedialne są dostępne na Windows. Większość z nich jest dostepna na Linuksa. Oszczędzisz trochę pieniędzy na płyty. Te wszystkie QNAPy etc ... to nic innego, jak komputerki, wyposażone zazwyczaj w słabe procesory i niewielką ilość RAMu, sprzedawane w obudowie "serwero-podobnej" za 3 razy większe pieniądze, niż są warte... i to jeszcze sprzedawane są na dzień dobry bez dysków, które musisz dokupić osobno ... zysk dla firmy produkującej NASy - podobny do zysków firm kablarskich.
I do tego zostanie Ci jeszcze na UPSa :)

Zapomniałes dodać, że w tych komputerkach jak to nazywasz jest soft, który jest user frendly. A do tego mnóstwo aplikacji, które możesz na nim postawić.
A najważniejsze to support techniczny. Docenisz to kiedy serwer Ci padnie, czego nie życzę. Ja to przezyłem. I dzieki supportowi moje dane też.

Pozdro

tatachabera

Cytat: pmcomp w Maj 23, 2016, 10:52jest soft, który jest user frendly. A do tego mnóstwo aplikacji, które możesz na nim postawić.

To przecież tylko taki mały szczegół ;)
Denon DP-59L, Kenwood KD-8030, Pre Phono MPW,  DL-103R, AT-430E, Elac ESG 796, Emotiva XPA-2, Emotiva XSP-1, Aria 926, CT-S710, Denon 3910,
STR-GX70ES, ST-SB 920 QS

Wireless

Eeech. Przeżyłem niejeden pad niejednego serwera.
Co do softu w NASach. W windows masz taki sam soft, tak samo przyjazny,
Pod linuksem sam sobie możesz go zainstalować.
Dajta spokój z tymi NASami. Przewaga formy nad treścią. A co do "padów" - już 7 lat zamęczam to samo żelastwo. Z UPSem nie pada. I tyle.
Pozdrawiam, Wireless

robiz

Powoli, acz stanowczo , dojrzewa we mnie chęć na serwer NAS.
Teraz gram z tabletu, dzięki firmowej aplikacji Yamahy , materiał flac jest streamowany do routera , a pożniej do odtwarzacza sieciowego. Wkurza mnie to, że tablet według danych technicznych wspiera karty pamięci do 32 GB, a ja mam kartę 64 GB prawie pełną i czasami system nie daje rady ogarnąć tego wszystkiego i się gubi, przerywa odtwarzanie....
Raczej powrotu do płyt CD nie widzę u siebie, te pliki to wygoda ogromna  :)
Yamaha CD-N301 + WD My BookLive 1TB, Audiolab 6000A
Rega P3 ( Planar 3) + Ortofon 2M Silver, Audiokultura Iskra 1, NEO PSU-Rega, Audio Academy Phoebe III plus/v.2 , KaCsa KCS-200 SPC,  RealCable BM 150 T,  PGD4000 Profigold OxyPure

Wireless

Jak masz w posiadaniu jakiś starszy, niewykorzystywany już komputer, to owego NASa zrobisz sobie samemu. Po prostu wgraj na niego muzykę i zainstaluj jakiś serwer DLNA.
Jeśli natomiast zdecydujesz się na NASa, to sprawdź jakie serwery multimedialne są nań dostępne. Bo,niestety, to nie jest tak, że wszystko jest na wszystko - ten właśnie brak elastyczności, w połączeniu z ograniczeniami sprzętowymi (NASy są zazwyczaj wyposażone w wolne procesory i względnie niewielką ilość RAMu) powodują moją niechęć do tych wynalazków.
Pozdrawiam, Wireless

MAC

Pewnie standardowo większość ma Twonky Media.
Ja na tym jadę już ho ho ho lat i nie mam powodów do narzekań.

robiz

Ale chyba jak wspiera UPNP i DLNA , to będzie gitara, czy sie mylę?
Yamaha CD-N301 + WD My BookLive 1TB, Audiolab 6000A
Rega P3 ( Planar 3) + Ortofon 2M Silver, Audiokultura Iskra 1, NEO PSU-Rega, Audio Academy Phoebe III plus/v.2 , KaCsa KCS-200 SPC,  RealCable BM 150 T,  PGD4000 Profigold OxyPure

Wireless

Cytat: robiz w Czerwiec 04, 2016, 19:36
Ale chyba jak wspiera UPNP i DLNA , to będzie gitara, czy sie mylę?

To oznacza, że będzie działać, ale - nie przesądzałbym, że w sposób, który polubisz :)
Niestety - różne media serwery oferują różne ficzery i różne sposoby przeglądania swoich zasobów.
Większość (ale nie wszystkie) oferują możliwość przeglądania zasobów  wg tagów (np. wykonawca, tytuł płyty, rok, etc) Ale np. PS3 media serwer tego nie oferuje. Niektóre oferują transkodowanie, ale też nie wszystkie, i nie wszystkie robią to dobrze. Wspomniany wyżej Twonky jest dość często wykorzystywany, ale ma pewne wady: po pierwsze - adresy sieciowe poszcz. utworów (ich URI) sa budowane przez Twonky'ego w oderwaniu od jakichkolwiek ich fizycznych cech - co oznacza, że po przeskanowaniu biblioteki się zmieniają. Mi to np. przeszkadza, bo wykorzystuję ficzer linnowskiego serwera pt. shared playlists, czyli możliwość zapamiętania na serwerze playlisty i współdzielenia jej przez wszystkie kontrolery ("piloty"). Po przeskanowaniu biblioteki URI utworów się zmienia, i playlista staje się bezużyteczna. Inną wadą Twonky'ego jest kiepskie radzenie sobie z tagami w plikach video.
Aktualnie wykorzystuję:
a. do muzyki: Asset DLNA server - ze względu na możliwość budowania własnych drzewek tagów, oraz na stabilność URI (przeskanowanie biblioteki ich nie zmienia)
b. Linn Kazoo Media Server - również tylko do muzyki - ze względu na owe shared playlists i pare innych "ficzerków"
c. Serviio - do video wyłącznie, z powodu metadanych - nie musze tagować plików video, Serviio ściąga metadane z zewn. serwisów (np. aktorów, reżysera, autora scenariusza, etc)
Czasem używam Mezzmo, również ze względu na owe metadane, a także na to, że jest to jedyny znany mi media serwer obsługujący video w formacie MKV.
Niestety - nie jest tak, że każdy lubi to samo, i nie jest też tak, że każdy media serwer jest dostępny na wszystko (np. wspomniany Mezzmo jest tylko pod Windows). Stąd warto, przynajmniej na początku, pobawić się starym PCtem, aby dobrać sobie zestawik serwerów, który Ci odpowiada, tak, aby potem się nie okazało, że masz to, czego nie lubisz, a nie masz tego, co chcesz :) Ponadto - w trakcie tych eksperymentów może się okazać, że dojdziesz do wniosku, że już NASa nie potrzebujesz, i w ten sposób zaoszczędzisz parę złotych :)
Pozdrawiam, Wireless

robiz

No faktycznie, patrząc od czysto funkcjonalnej strony, aby dopasować max możliwości serwera do własnych upodobań, to trzeba trochę poszukać i posprawdzać.
Ale tak jak wspomniałeś na początku, każdy będzie działać , tylko na swój indywidualny sposób ;)
Yamaha CD-N301 + WD My BookLive 1TB, Audiolab 6000A
Rega P3 ( Planar 3) + Ortofon 2M Silver, Audiokultura Iskra 1, NEO PSU-Rega, Audio Academy Phoebe III plus/v.2 , KaCsa KCS-200 SPC,  RealCable BM 150 T,  PGD4000 Profigold OxyPure

pmcomp

Cytat: Wireless w Czerwiec 04, 2016, 19:25
Jak masz w posiadaniu jakiś starszy, niewykorzystywany już komputer, to owego NASa zrobisz sobie samemu. Po prostu wgraj na niego muzykę i zainstaluj jakiś serwer DLNA.
Jeśli natomiast zdecydujesz się na NASa, to sprawdź jakie serwery multimedialne są nań dostępne. Bo,niestety, to nie jest tak, że wszystko jest na wszystko - ten właśnie brak elastyczności, w połączeniu z ograniczeniami sprzętowymi (NASy są zazwyczaj wyposażone w wolne procesory i względnie niewielką ilość RAMu) powodują moją niechęć do tych wynalazków.

A jak chcialbyś metodą "na PCcie" zbudować bezpieczny NAS na powiedzmy 80 TB?

Pozdro