Wzmacniacz do muzyki rock/pop

Zaczęty przez tatachabera, Grudzień 07, 2015, 11:42

Poprzedni wątek - Następny wątek

tatachabera

Jestem w trakcie poszukiwań wzmacniacza. Muzyka głównie rock/pop. Budżet przeznaczony to 5-8 tyś. Reszta sprzętu jak w stopce. Możecie coś doradzić ?
Denon DP-59L, Kenwood KD-8030, Pre Phono MPW,  DL-103R, AT-430E, Elac ESG 796, Emotiva XPA-2, Emotiva XSP-1, Aria 926, CT-S710, Denon 3910,
STR-GX70ES, ST-SB 920 QS

maniek67


frywolny trucht

Klasa A i jeszcze z chińską manierą grania po ciepłej stronie mocy?
ZESTAW 1: Technics SL 1200 GR, Hana EL, pre Husariaa, Roksan K3, ProAc Responce D2D, OPPO PM-2, HA-1, Akai GX 75
ZESTAW 2: Dual 1019 z AT 95E, Marantz 2216, Marantz 5220, Jamo Concert C 93

maniek67

V8i napędza u mnie Re90 z dużą swobodą. Pełna kontrola i zróżnicowanie basu, dodam nisko schodzącego. Przestrzeń, głębia, plany, bardziej dociążona wyższa średnica. Świetny w elektronice, pop, rock, jazz. W S8 potencjometr wzmocnienia zastąpiony układem sterującym z dokładnością 0,1 db pomiędzy kanałami.
Mz nowy w tej cenie nie ma konkurencji.

frywolny trucht

Ja go nie słyszałem, ale mam wrażenie, że w rocku lepiej spisze się jakaś używka Krell czy Primare, czy Copland.
Mają mniej wypchniętą średnicę jak typowe Chińczyki.
ZESTAW 1: Technics SL 1200 GR, Hana EL, pre Husariaa, Roksan K3, ProAc Responce D2D, OPPO PM-2, HA-1, Akai GX 75
ZESTAW 2: Dual 1019 z AT 95E, Marantz 2216, Marantz 5220, Jamo Concert C 93

maniek67

Dussun ma lekko cofniętą średnicę, cały spektakl odbywa się za linią kolumn. Nie wiem czy to prawidłowe ale tak lubię.
Świetnie sprawdza się w elektronice. Wreszcie ,,Heaven and Hell,, Vangelisa nabrało plastyki:)

maniek67

Ostatnio mój znajomy posiadający system Onkyo zawitał do mnie na odsłuchy. W chwili gdy zapuściłem pierwszy kawałek z pierwszej płyty Black Sabbath ciary mu przeszły po plecach ;)

tatachabera

Czy tego Dussuna można posłuchać gdzieś bliżej niż w Chinach?
Denon DP-59L, Kenwood KD-8030, Pre Phono MPW,  DL-103R, AT-430E, Elac ESG 796, Emotiva XPA-2, Emotiva XSP-1, Aria 926, CT-S710, Denon 3910,
STR-GX70ES, ST-SB 920 QS

wojtek41

Ostatnio kupilem Luxmana L 510. Jesli szukasz tranzystora to moge smialo polecic. )
Plus taki, ze ma fajne pre gramofonowe na pokladzie. )

tatachabera

Cytat: wojtek41 w Grudzień 07, 2015, 22:45Ostatnio kupilem Luxmana L 510.

Ładny:) Ile takie cudo kosztuje ?
Denon DP-59L, Kenwood KD-8030, Pre Phono MPW,  DL-103R, AT-430E, Elac ESG 796, Emotiva XPA-2, Emotiva XSP-1, Aria 926, CT-S710, Denon 3910,
STR-GX70ES, ST-SB 920 QS

wojtek41

Mnie kosztowal 4 tys. Oczywiscie z gwarancja. ) Inaczej bym nie kupil.  ;)

tatachabera

Czy Accuphase E-211 wart jest zachodu? Czy wart jest 5000pln?
Denon DP-59L, Kenwood KD-8030, Pre Phono MPW,  DL-103R, AT-430E, Elac ESG 796, Emotiva XPA-2, Emotiva XSP-1, Aria 926, CT-S710, Denon 3910,
STR-GX70ES, ST-SB 920 QS

vasa

Nie wiedziałem gdzie wkleić pytanie to się tu wpakowałem.
Na zdjęciu widać monobloki.
Czy ktoś z Was wie kto jest ich producentem ?
Zestaw pierwszy: Oracle Delphi+SME3009III+Transfiguration AXIA+Phono Borbely+Amplifon WT30+Tannoy Stirling+Nieistotne kable
Zestaw drugi: szukam plikodaja+Lyngdorf+elektrostaty Audiostatic z dedykowanym subem+ kable. Też nieistotne.

elem

Feickert Twin, SME V, DV XX2MKII;  CEC TL51,DX51,DX71,
Olive Opus 4; Sensor 2  MKII ; Bonasus; Gauder Arcona 60, Tesla ARZ 6604- Voigt Pipe

vasa

Nie. Uciekła mi z rozumu nazwa.
Ale mądrzy ludzie już pomogli :)
Z drugiej strony wygląd jest dość charakterystyczny a firma zacna to ktoś powinien skojarzyć.

Muszę jakiś wzmacniacz kupić
Stąd pytanie 🤔
Zestaw pierwszy: Oracle Delphi+SME3009III+Transfiguration AXIA+Phono Borbely+Amplifon WT30+Tannoy Stirling+Nieistotne kable
Zestaw drugi: szukam plikodaja+Lyngdorf+elektrostaty Audiostatic z dedykowanym subem+ kable. Też nieistotne.

elem

jakiś czy jakiś zajedobry?  :)
Feickert Twin, SME V, DV XX2MKII;  CEC TL51,DX51,DX71,
Olive Opus 4; Sensor 2  MKII ; Bonasus; Gauder Arcona 60, Tesla ARZ 6604- Voigt Pipe

vasa

Cytat: elem w Kwiecień 04, 2017, 21:33
jakiś czy jakiś zajedobry?  :)
Sam już nie wiem :(
Gupi jestem w kwestii wzmacniaczy.
A najgorsze jest moje przeświadczenie że to nie wzmak jest najważniejszy.
Zestaw pierwszy: Oracle Delphi+SME3009III+Transfiguration AXIA+Phono Borbely+Amplifon WT30+Tannoy Stirling+Nieistotne kable
Zestaw drugi: szukam plikodaja+Lyngdorf+elektrostaty Audiostatic z dedykowanym subem+ kable. Też nieistotne.

elem

I słusznie. Ściek wlany do miśnieńskiej misy to dalej ściek :)
Feickert Twin, SME V, DV XX2MKII;  CEC TL51,DX51,DX71,
Olive Opus 4; Sensor 2  MKII ; Bonasus; Gauder Arcona 60, Tesla ARZ 6604- Voigt Pipe

vasa

Ale cza coś zakupić bo obecny się rozkraczył a Piwowarczyk się wypiął.
I pojęcia nie mam co by to miało być 😕
Zestaw pierwszy: Oracle Delphi+SME3009III+Transfiguration AXIA+Phono Borbely+Amplifon WT30+Tannoy Stirling+Nieistotne kable
Zestaw drugi: szukam plikodaja+Lyngdorf+elektrostaty Audiostatic z dedykowanym subem+ kable. Też nieistotne.

elem

powinien być wątek - wzmacniacz do klasyki :)  A na poważnie - rozważałeś DIY?  Grateful sobie chwali.
Feickert Twin, SME V, DV XX2MKII;  CEC TL51,DX51,DX71,
Olive Opus 4; Sensor 2  MKII ; Bonasus; Gauder Arcona 60, Tesla ARZ 6604- Voigt Pipe

vasa

Słuchałem wzmacniacza Andrzeja. Zaskakująco fajna zabaweczka 😊 Ale my mamy nieco inne zainteresowania muzyczne i inne oczekiwania.
Lampa dla mnie kosztuje taczkę kapusty to zaczynam szukać wśród krzemiennych.
Zestaw pierwszy: Oracle Delphi+SME3009III+Transfiguration AXIA+Phono Borbely+Amplifon WT30+Tannoy Stirling+Nieistotne kable
Zestaw drugi: szukam plikodaja+Lyngdorf+elektrostaty Audiostatic z dedykowanym subem+ kable. Też nieistotne.

elem

uuu, z bezpróżniowcami jeszcze gorzej. Żeby było dobrze, to trza nerkę sprzedać. Albo NADa zmudować ;)
Feickert Twin, SME V, DV XX2MKII;  CEC TL51,DX51,DX71,
Olive Opus 4; Sensor 2  MKII ; Bonasus; Gauder Arcona 60, Tesla ARZ 6604- Voigt Pipe

Al Capone

Vasa,

Spróbuj Cayin KT88. Powinien bez problemu wysterować Twoje Tannoye a jest to lampa, która nie gra jak lampa.
Podobnie jak SunAudio ale na 2A3. Niestety ten wzmacniacz może mieć problem z Twoimi kolumnami.

elem

Słuchałem u Michała lampkę Almaro po remontadzie. Fajnie i niedrogo. Lepszy niż Leben 300F IMHO.
Feickert Twin, SME V, DV XX2MKII;  CEC TL51,DX51,DX71,
Olive Opus 4; Sensor 2  MKII ; Bonasus; Gauder Arcona 60, Tesla ARZ 6604- Voigt Pipe

Melepeta

A ja dzisiaj u kolegi słuchałem monobloków Phast z pre tegoż samego producenta. Kolumny YB. I grało to przyjemnie.
Sprzęt jest dla muzyki, nie odwrotnie.