Wzmacniacz do muzyki rock/pop

Zaczęty przez tatachabera, Grudzień 07, 2015, 11:42

Poprzedni wątek - Następny wątek

vasa



Cytat: Al Capone w Kwiecień 04, 2017, 22:20
Spróbuj Cayin KT88. Powinien bez problemu wysterować Twoje Tannoye a jest to lampa, która nie gra jak lampa.
Znam dźwięk z KT. Ostatnio bawiłem się KT-150. To podobna sygnatura tylko prądu 2x więcej.
Ale z lamp to, jak dotychczas, tylko Nazca na 845 przeszła testy.
Wysoko na liście są wzmacniacze cyfrowe no i ewentualnie Spectral. Tylko nie wiem ile nerek trzeba za niego dać.


Cytat: elem w Kwiecień 04, 2017, 22:22
Słuchałem u Michała lampkę Almarro
Znam tego malucha. To nie ten kierunek.
Zestaw pierwszy: Oracle Delphi+SME3009III+Transfiguration AXIA+Phono Borbely+Amplifon WT30+Tannoy Stirling+Nieistotne kable
Zestaw drugi: szukam plikodaja+Lyngdorf+elektrostaty Audiostatic z dedykowanym subem+ kable. Też nieistotne.

vasa



Cytat: Melepeta w Kwiecień 04, 2017, 22:25
A ja dzisiaj u kolegi słuchałem monobloków Phast z pre tegoż samego producenta. Kolumny YB. I grało to przyjemnie.
To ma z butów wyrywać 😀😁😂

Zestaw pierwszy: Oracle Delphi+SME3009III+Transfiguration AXIA+Phono Borbely+Amplifon WT30+Tannoy Stirling+Nieistotne kable
Zestaw drugi: szukam plikodaja+Lyngdorf+elektrostaty Audiostatic z dedykowanym subem+ kable. Też nieistotne.

elem

Feickert Twin, SME V, DV XX2MKII;  CEC TL51,DX51,DX71,
Olive Opus 4; Sensor 2  MKII ; Bonasus; Gauder Arcona 60, Tesla ARZ 6604- Voigt Pipe

vasa

Zestaw pierwszy: Oracle Delphi+SME3009III+Transfiguration AXIA+Phono Borbely+Amplifon WT30+Tannoy Stirling+Nieistotne kable
Zestaw drugi: szukam plikodaja+Lyngdorf+elektrostaty Audiostatic z dedykowanym subem+ kable. Też nieistotne.

elem

lampy:
1x PX 25
2x 520B V3
1x G-811
1x CG-13P
2x 6D22S
Feickert Twin, SME V, DV XX2MKII;  CEC TL51,DX51,DX71,
Olive Opus 4; Sensor 2  MKII ; Bonasus; Gauder Arcona 60, Tesla ARZ 6604- Voigt Pipe

vasa

Cytat: elem w Kwiecień 04, 2017, 22:43
lampy:
1x PX 25
2x 520B V3
1x G-811
1x CG-13P
2x 6D22S
No tak.
Łaski nie robi.
36k EUR za parę musi z butów wyrywać 😃😄🤣
Zestaw pierwszy: Oracle Delphi+SME3009III+Transfiguration AXIA+Phono Borbely+Amplifon WT30+Tannoy Stirling+Nieistotne kable
Zestaw drugi: szukam plikodaja+Lyngdorf+elektrostaty Audiostatic z dedykowanym subem+ kable. Też nieistotne.

elem

Dom tubowy budujesz a drobniaków żałujesz?  :o   ;D ;D ;D
Feickert Twin, SME V, DV XX2MKII;  CEC TL51,DX51,DX71,
Olive Opus 4; Sensor 2  MKII ; Bonasus; Gauder Arcona 60, Tesla ARZ 6604- Voigt Pipe

vasa

Cytat: elem w Kwiecień 04, 2017, 22:52
Dom tubowy budujesz a drobniaków żałujesz?  :o   ;D ;D ;D
Religia mi nie pozwala
👁️👁️
  👅
Zestaw pierwszy: Oracle Delphi+SME3009III+Transfiguration AXIA+Phono Borbely+Amplifon WT30+Tannoy Stirling+Nieistotne kable
Zestaw drugi: szukam plikodaja+Lyngdorf+elektrostaty Audiostatic z dedykowanym subem+ kable. Też nieistotne.

Piterski

Vasa na średnim poziomie to mam wrażenie że cyfra Cię nie poruszy. Słuchałem sobie właśnie cyfrowego używanego wzmacniacza za 5tyś i po wstępnej euforii jednak mój stary Copland 28 jest lepszy.
Słuchałem też krótko monobloków w klasie D za około 10 tyś i tu było ciekawie ale się pre popsuło i odsłuchy się skończyły. Tak więc nie zdążyłem sobie wyrobić opinii.
Tor cyfrowy: Esoteric K01 - Gryphon Diablo 120.
Tor Analogowy: Phasemation PP-300 - Pioneer PL70II - RCM Sensor2.
Kolumny: Electro Voice Interface "Delta". Kable: Furutech, Hijiri - Harmonix, by Melepeta, Yarbo 1100.

vasa



Cytat: Piterski w Kwiecień 04, 2017, 23:04
Vasa na średnim poziomie to mam wrażenie że cyfra Cię nie poruszy.
Jak się popatrzy na to co mam w stopce to okazuje się że mój wzmacniacz jest istotnie tańszy niż reszta zabawek.
On jest tańszy nawet od wkładki [emoji12]
I ja już dłuższy czas robię różne porównania.
Na dziś cyfra w konfiguracji Direct digital lub jak kto woli Power dac jest na pudle zaraz za SET-em na 845.
Tyle że ja nie mam na myśli systemowych końcówek Ice Power czy czegoś podobnego.
Przed zakupem szukam trzeciego kandydata na pudło do porównania.
Zestaw pierwszy: Oracle Delphi+SME3009III+Transfiguration AXIA+Phono Borbely+Amplifon WT30+Tannoy Stirling+Nieistotne kable
Zestaw drugi: szukam plikodaja+Lyngdorf+elektrostaty Audiostatic z dedykowanym subem+ kable. Też nieistotne.

elem

W uszach mam piękną barwę starych piecy Brystona z serii SST.  Krell FSB mi nie podszedł, choc też mógłbym z nim żyć :)  Mark Levinson,  Cello...  Nie mówie juz o nowym, topowym  Vitusie, bo to jest cenowy odjazd. Ale gra fantastycznie.
Feickert Twin, SME V, DV XX2MKII;  CEC TL51,DX51,DX71,
Olive Opus 4; Sensor 2  MKII ; Bonasus; Gauder Arcona 60, Tesla ARZ 6604- Voigt Pipe

vasa

Krell i ML to raczej dla Arka do MM-ki do kompletu 😎
A Bryston i owszem, święta prawda.
Zestaw pierwszy: Oracle Delphi+SME3009III+Transfiguration AXIA+Phono Borbely+Amplifon WT30+Tannoy Stirling+Nieistotne kable
Zestaw drugi: szukam plikodaja+Lyngdorf+elektrostaty Audiostatic z dedykowanym subem+ kable. Też nieistotne.

pan-troglodytes

#37
Skoro wzmacniacz nie jest według ciebie najważniejszy (i ja się z tym zgadzam) i skoro słuchasz klasyki i jeżeli pragniesz lampy - szukaj w używanym sprzęcie Jadisa. Grobel czasami ma coś na zbyciu a i na giełdzie hifi jakieś się czasem pojawiają. Taki DA-30 powinien cię zadowolić aczkolwiek i Orchestra jest całkiem niczego sobie. Miałem kiedyś taki zestaw z kolumnami Triangle i miło wspominam to brzmienie. Wiem też, że niejaki Darek, były właściciel Visatexu sprzedaje swojego Jadisa, chyba DA-88 ponoć cena dobra. Wiem to z tzw. drugiej ręki, proszę nie traktować tego jako "product placement".

Piterski

Cytat: vasa w Kwiecień 04, 2017, 23:23[...]mój wzmacniacz jest istotnie tańszy niż reszta zabawek. [...] Na dziś cyfra w konfiguracji Direct digital lub jak kto woli Power dac jest na pudle zaraz za SET-em na 845.
Słuchałem Amplifona WT30 dawno temu i kilkakrotnie u mojego kolegi. Nigdy mi się ten wzmacniacz nie podobał dlatego może mam taki wstrzemięźliwy stosunek do lampy.
Cyfry słuchałem u siebie tylko jednej i gra płasko i sucho dlatego jestem zaskoczony tym, że Cie ciągnie w tę stronę. Może tak uderzasz z jednej skrajności w drugą?

Jako, że szukam końcówek mocy to umówiłem się, trochę przypadkowo, na odsłuch konstrukcji na KT88.
Jest to konstrukcja taka jak Luxman A3000 tyle że przerobiona na lampy KT88.
Jestem ciekaw jak to mi zagra.
Tor cyfrowy: Esoteric K01 - Gryphon Diablo 120.
Tor Analogowy: Phasemation PP-300 - Pioneer PL70II - RCM Sensor2.
Kolumny: Electro Voice Interface "Delta". Kable: Furutech, Hijiri - Harmonix, by Melepeta, Yarbo 1100.

vasa



Cytat: Piterski w Kwiecień 05, 2017, 08:42
Cyfry słuchałem u siebie tylko jednej i gra płasko i sucho dlatego jestem zaskoczony tym, że Cie ciągnie w tę stronę. Może tak uderzasz z jednej skrajności w drugą?

Nie uderzam. Dobra cyfra i dobra lampa mają sporo wspólnego.
Poszukaj wpisów Maszy o wzmacniaczu  cyfrowym Chord'a.
Nie tylko ja tak odbieram ten "cyfrowy" przekaz :)
Zestaw pierwszy: Oracle Delphi+SME3009III+Transfiguration AXIA+Phono Borbely+Amplifon WT30+Tannoy Stirling+Nieistotne kable
Zestaw drugi: szukam plikodaja+Lyngdorf+elektrostaty Audiostatic z dedykowanym subem+ kable. Też nieistotne.

gratefullde

Mariusz, może takie coś :

http://www.hi-fi.com.pl/wzmacniacze-testy-lista/2461-rogue-audio-pharoah3.html

Mnie raczej interesuje tanszy Sphinx , ale generalnie koncepcja podobna.

∆∆∆

Kondo KSL M7 Tube Preamplifier by Mac (bez szumu brzmi cudownie)~ Accuphase Clone Power Amplifier ~ 6S33S Ad Fontes Integrated Amplifier ~ Audio Nirvana by InAudio ~ Sony PSX-70 ~ pre phono MM/MC tube ecc83 Gennett ~ Dynavector 20x2 ~ Questyle CMA 600i ~ Denon AH-D7200 ~ NeoTech  ~ Tellurium Q Black II ~ Yamaha CDX-9

Piterski

Cytat: vasa w Kwiecień 05, 2017, 17:22o wzmacniaczu  cyfrowym Chord'a.
Słuchałem go krótko w nie znanym sobie otoczeniu na nieznanych kolumnach i nie powalił mnie na kolana. Brzmiał nieźle ale czegoś mi w nim brakowało, teraz po odsłuchach tańszej konstrukcji u siebie w domu łatwiej było by mi zwrócić uwagę na pewne aspekty.
Poza tym Ty jesteś mocno religijny, szczególnie biorąc pod uwagę jego cenę 40tyś.
Tor cyfrowy: Esoteric K01 - Gryphon Diablo 120.
Tor Analogowy: Phasemation PP-300 - Pioneer PL70II - RCM Sensor2.
Kolumny: Electro Voice Interface "Delta". Kable: Furutech, Hijiri - Harmonix, by Melepeta, Yarbo 1100.

vasa



Cytat: Piterski w Kwiecień 05, 2017, 18:47Ty jesteś mocno religijny, szczególnie biorąc pod uwagę jego cenę 40tyś.
No cóż.
Trudno nie uklęknąć przed takim żądaniem jeżeli się wie że hardware to max 10% a reszta to mity.
😯😒😤
Zestaw pierwszy: Oracle Delphi+SME3009III+Transfiguration AXIA+Phono Borbely+Amplifon WT30+Tannoy Stirling+Nieistotne kable
Zestaw drugi: szukam plikodaja+Lyngdorf+elektrostaty Audiostatic z dedykowanym subem+ kable. Też nieistotne.

vasa

Cytat: gratefullde w Kwiecień 05, 2017, 17:50
Mariusz, może takie coś :

http://www.hi-fi.com.pl/wzmacniacze-testy-lista/2461-rogue-audio-pharoah3.html

Mnie raczej interesuje tanszy Sphinx , ale generalnie koncepcja podobna.

∆∆∆
🤔
Link prowadzi mnie do rozważań o AA Minas II
Chyba coś gdzieś nie teges.
Zestaw pierwszy: Oracle Delphi+SME3009III+Transfiguration AXIA+Phono Borbely+Amplifon WT30+Tannoy Stirling+Nieistotne kable
Zestaw drugi: szukam plikodaja+Lyngdorf+elektrostaty Audiostatic z dedykowanym subem+ kable. Też nieistotne.

gratefullde

Mariusz, wbij w przeglądarkę Rogue Audio Pharoah

∆∆∆

Kondo KSL M7 Tube Preamplifier by Mac (bez szumu brzmi cudownie)~ Accuphase Clone Power Amplifier ~ 6S33S Ad Fontes Integrated Amplifier ~ Audio Nirvana by InAudio ~ Sony PSX-70 ~ pre phono MM/MC tube ecc83 Gennett ~ Dynavector 20x2 ~ Questyle CMA 600i ~ Denon AH-D7200 ~ NeoTech  ~ Tellurium Q Black II ~ Yamaha CDX-9

vasa

Cytat: gratefullde w Kwiecień 05, 2017, 19:35
Mariusz, wbij w przeglądarkę Rogue Audio Pharoah

∆∆∆
Wbiłem.
Poczytałem.
Trzeba to gdzieś zdybać i posłuchać.
Dzięki😄
Zestaw pierwszy: Oracle Delphi+SME3009III+Transfiguration AXIA+Phono Borbely+Amplifon WT30+Tannoy Stirling+Nieistotne kable
Zestaw drugi: szukam plikodaja+Lyngdorf+elektrostaty Audiostatic z dedykowanym subem+ kable. Też nieistotne.

gratefullde

Ja Sphinxa, jak by co to piszę się na wizytę u dystrybutora.

∆∆∆

Kondo KSL M7 Tube Preamplifier by Mac (bez szumu brzmi cudownie)~ Accuphase Clone Power Amplifier ~ 6S33S Ad Fontes Integrated Amplifier ~ Audio Nirvana by InAudio ~ Sony PSX-70 ~ pre phono MM/MC tube ecc83 Gennett ~ Dynavector 20x2 ~ Questyle CMA 600i ~ Denon AH-D7200 ~ NeoTech  ~ Tellurium Q Black II ~ Yamaha CDX-9

vasa

Cytat: gratefullde w Kwiecień 05, 2017, 20:48
Ja Sphinxa, jak by co to piszę się na wizytę u dystrybutora.

∆∆∆
A ten dystrybutor to kto jest?
I gdzie go wizytować trzeba?

Ps. Kompa nie mam a na telefonie mi się źle gugla.
Zestaw pierwszy: Oracle Delphi+SME3009III+Transfiguration AXIA+Phono Borbely+Amplifon WT30+Tannoy Stirling+Nieistotne kable
Zestaw drugi: szukam plikodaja+Lyngdorf+elektrostaty Audiostatic z dedykowanym subem+ kable. Też nieistotne.