Revox G36 . Mój Dziadek.

Zaczęty przez miniabyr, Grudzień 20, 2015, 19:55

Poprzedni wątek - Następny wątek

miniabyr

Panowie zakładam wątek o Telefunkenie aby nie rozpychać tego o revox'e
Szkoda życia na chujowy dźwięk !

pmcomp

Cytat: pelot w Grudzień 22, 2015, 21:08
Piotrze. OK , zgoda ale Peter nie ma tego przedwzmacniacza w swoim ? czy ma? bo nie dopytałem go . Założyłem pod wpływem twojej info. że jest bez przedwzmacniacza , czy dobrze to zrozumiałem. Bo już się pogubiłem.

Oczywiście, że nie ma. Koszt tylko magnetofonu.
Cena listowa nowego Recteca to 899 EUR.

Pozdro

miniabyr

A tu fajny film z Revox'em w roli głównej .Obsługa.  :D
Szkoda życia na chujowy dźwięk !


miniabyr

A tu zastosowanie Dziadka w studio .Może nie najlepsza jakość wideo ale poglądowo fajna sprawa. Panowie zgrywają ślady gitary z DAW (widze program Cubase ,karta to  RME ). Cały miks do dwóch śladów nagrywany jest na taśmę celem nasycenia dźwięku.Róznica miedzy moim revoxem a tym z wideo jest prędkość przesuwu taśmy . Na wideo to 38cm/s .Zazdroszczę. :D
Szkoda życia na chujowy dźwięk !

kawosz

Mam dogadanego dziadka :) . Jak on się ma sonicznie do nowszych konstrukcji . Bo ktoś mi proponuje też inny magnetofon .

miniabyr

Dziadek  jest fantastyczny i już :P  Nowa prawda objawiona! A na serio to naprawdę jest czego posłuchać. Ile będzie cię kosztować o ile to nie tajemnica?
Szkoda życia na chujowy dźwięk !

kawosz

O Kolekcjonera 1200zł  To chyba nie dużo ?

miniabyr

To jest standardowa cena .Czyli nie przepłacisz. Jak pisałem w wątku o Telefunkenie że ten revox ma u mnie dozywocie. Zobaczysz ,jeśli go kupisz to zakochasz się w nim bez pamięci.
Szkoda życia na chujowy dźwięk !

kawosz

Kupię bo 1200zł to nie majątek a to kultowy magnetofon . A jak już będę miał pochwalę się zdjęciem w tym wątku . Może założymy klub dziaka  :o  :D

miniabyr

Cytat: kawosz w Grudzień 30, 2015, 19:38
Kupię bo 1200zł to nie majątek a to kultowy magnetofon . A jak już będę miał pochwalę się zdjęciem w tym wątku . Może założymy klub dziaka  :o  :D
No pewnie że założymy bo jak sam wspomniałeś to kultowy klocek. Alleluja chwalmy Dziadka!
Szkoda życia na chujowy dźwięk !

frywolny trucht

Szaleństwo trwa w najlepsze :)
ZESTAW 1: Technics SL 1200 GR, Hana EL, pre Husariaa, Roksan K3, ProAc Responce D2D, OPPO PM-2, HA-1, Akai GX 75
ZESTAW 2: Dual 1019 z AT 95E, Marantz 2216, Marantz 5220, Jamo Concert C 93

miniabyr

Szkoda życia na chujowy dźwięk !

kawosz

Cytat: frywolny trucht w Grudzień 30, 2015, 19:55Szaleństwo trwa w najlepsze

To diabelska sprawka . A jak diabelska to trzeba się grzać . A jak grzać to przy lampach . ;D

miniabyr

Kawosz a tak na serio to bedziesz mieć kogoś aby przejrzał emeryta i ewentualnie zmienił mu pieluchę?
Szkoda życia na chujowy dźwięk !

kawosz

Myślałem żeby skorobnąć na fejsie do Ondreja . Jesteśmy w grupie wintage . A może nie będe musiał Sprzedający to maniak szpulaków .

miniabyr

Szkoda życia na chujowy dźwięk !

wojtek41

Kawosz, 1200 to dobra cena. Bierz śmialo bo warto  :)
Dwa śłady ?

kawosz


wojtek41


miniabyr

Mam dziś dobrą okazję do porównania nagrań zrobionych na magnetofonie revox, ale na dwóch różnych taśmach. Różnią te taśmy firmy jak i grubości Jedna to emtec 0.5, a druga to Maxwell. 0.35. Dodatkowo od Pmcomp'a pożyczyłem jego dac Wlm i zgrywam sobie płytę CD  K. Bush " Honda of love". Już mam pewne obserwacje i zdecydowanie podoba mi się taśma Emtec. Maxwell na tym magnetofonie łagodzi średnicę a to mi się niepodobna. Jeszcze coś innego nagram w takiej konfiguracji, bo na jednym materiale nie mogę się opierać. Fajna zabawa. 8)
Szkoda życia na chujowy dźwięk !

pmcomp

Na 99,99% magnetofon masz skalibrowany pod EMTEC PER528.
Przecież Ondrey kalibrował.
A jesli On nie ruszał to jest to "niemiecki" magnetofon więc kalibrowany był raczej pod tasmy BASF lub AGFA. A tasmy LPR35, LGR50, PER528, SM911, SM468 mają podobne "parametry kalibracyjne".

Pozdro

miniabyr

Nie wiem pod jaką taśmę była kalibracja, ale z czystej ciekawości wykonałem takie nagranie. Zresztą te taśmy Maxwell to taśmy używane, kupione dla szpuli.
Szkoda życia na chujowy dźwięk !

pmcomp

Podobno bardzo dobre taśmy.
Japońskie czteroscieżkowce właśnie pod takie były fabrycznie kalibrowane.

pozdro

kawosz

Cytat: pmcomp w Styczeń 01, 2016, 17:27Podobno bardzo dobre taśmy
Coś w tym jest co piszesz o Japońskich czterośladach ;)  . Mój Akai właśnie najlepiej gra na taśmach Maxwell .