Konkurs Ekspresowy 9

Zaczęty przez intenser, Październik 16, 2015, 18:52

Poprzedni wątek - Następny wątek

wojtek41

To przedbiegi dopiero.... :D

gratefullde

Kondo KSL M7 Tube Preamplifier by Mac (bez szumu brzmi cudownie)~ Accuphase Clone Power Amplifier ~ 6S33S Ad Fontes Integrated Amplifier ~ Audio Nirvana by InAudio ~ Sony PSX-70 ~ pre phono MM/MC tube ecc83 Gennett ~ Dynavector 20x2 ~ Questyle CMA 600i ~ Denon AH-D7200 ~ NeoTech  ~ Tellurium Q Black II ~ Yamaha CDX-9

MAC

Cytat: MarkN w Styczeń 08, 2016, 23:09Proszę podać na jakiej strukturze harmonicznej i formie, czyli ogólniej mówiąc, na jakim standardzie oparta jest poniższa kompozycja?

Looknij w mój avatarek :)

elem

słyszę tu w oddali  I Got Rhythm Gershwina...  32 takty, AABA.
Feickert Twin, SME V, DV XX2MKII;  CEC TL51,DX51,DX71,
Olive Opus 4; Sensor 2  MKII ; Bonasus; Gauder Arcona 60, Tesla ARZ 6604- Voigt Pipe

MarkN

Standard 'Wee' Denzila Besta jest oparty na strukturze harmonicznej i formie 'I Got Rhythm' George'a & Ira Gershwin. Zresztą duża ilość znakomitych standardów jest oparta na 'I Got Rhytm', więc to nie jest coś niezwykłego w przypadku Scofielda, choć na jego wersji z InRoute zespół wyrusza w XXI wiek: ciekawe frytowe pomruki, złamany walking basu i nowo-orleańskie ósemki jednego z najlepszych drummerów w galaktyce - tak mówią znawcy...

MAC

Jest wpisany w strukturę bebopową jak nic.

MarkN

Cytat: elem w Styczeń 08, 2016, 23:52słyszę tu w oddali  I Got Rhythm Gershwina...  32 takty, AABA.

Zawodowo!  :D

elem

Czyli taki głuchy nie jestem :)

Gwoli ścisłości , I Got... usłyszałem, resztę wyguglałem  ;D
Feickert Twin, SME V, DV XX2MKII;  CEC TL51,DX51,DX71,
Olive Opus 4; Sensor 2  MKII ; Bonasus; Gauder Arcona 60, Tesla ARZ 6604- Voigt Pipe

wojtek41

Cytat: gratefullde w Styczeń 08, 2016, 23:41ojej , olaboga
Mówiłem. Elem, pogratulować pamięci i słuchu... :D

elem

Dzięki. Rozgrzewka sympatyczna, kto zaczyna na powaznie w poniedziałek?
Feickert Twin, SME V, DV XX2MKII;  CEC TL51,DX51,DX71,
Olive Opus 4; Sensor 2  MKII ; Bonasus; Gauder Arcona 60, Tesla ARZ 6604- Voigt Pipe

wojtek41


MarkN

Tu macie moi drodzy link do świetnej stronki - ten kto zna, to wie, a ten kto nie zna, będzie lubił...
Korzystam z tego serwisu już dość długo i wypada mi go tylko polecać *****

http://www.jazzstandards.com/compositions/index.htm


elem

Super! To kuję przez weekend, od czego zacząć? Przejrzę dyskografię Parkera na początek  ;D
Feickert Twin, SME V, DV XX2MKII;  CEC TL51,DX51,DX71,
Olive Opus 4; Sensor 2  MKII ; Bonasus; Gauder Arcona 60, Tesla ARZ 6604- Voigt Pipe

elem

Feickert Twin, SME V, DV XX2MKII;  CEC TL51,DX51,DX71,
Olive Opus 4; Sensor 2  MKII ; Bonasus; Gauder Arcona 60, Tesla ARZ 6604- Voigt Pipe

MarkN

Apropos Birda - znam link na blog muzyczny, w którym autor dokonuje analizy sola Charlie Parkera w  'Anthropology' - przedmiotem analizy jest wersja ze słynnego koncertu w Birdland, z końca marca 1951.
W składzie: Dizzy Gillespie, Bud Powell, Tommy Potter i Roy Haynes. Charlie Parker był wówczas w wielkiej formie, a solo z pamiętnego koncertu, to istne tour de force. Zawiłe i fachowe tematy, niemniej jednak bardzo dobrze, że jest coś takiego - super! Ostatnio większą frajdę sprawia mi czytanie o jazzie niż samo jego słuchanie. Powiedziałbym, że dopiero połączenie tych dwóch pierwiastków daje pełną i kluczową odpowiedż na wiele zagadek - po kilkunastu latach interesowania się jazzowym gatunkiem,   wiem, że nic nie wiem - jazz to Kosmos! Ale są też i oszuści - tych nie liczę i kosmos dla nich jest zamknięty.

MarkN



Head

"Anthropology" is a melody in AABA form, written over "Rhythm changes." Parker used this harmonic framework for quite a few of his tunes. For more about this chord progression, see this article:   http://www.jazzstandards.com/theory/rhythm-changes.htm


wojtek41

Cytat: wojtek41 w Styczeń 08, 2016, 21:19Kawosz próbował...    Też doberze mu szło...   
Ups, nie Kawosz a Księgowy... :-[
Mariusz bierze tą edycję ?

Two-FacedGirl

Niezłą zrobiliście wczoraj rozgrzewkę, no no[emoji4]
Kiedy rusza 10 edycja?


Wysłane za pomocą Tapatalk
Pozdrawiam

MarkN

Teraz łatwe...

Osiem podstawowych elementów jazzu to?

1.
2.
3.
4.
5.
6.
7.
8.

elem

Mark,

rozumiem, że to wciąż korepetycje?  ;D

W książkach Schmidta znajdę odpowiedź?
Feickert Twin, SME V, DV XX2MKII;  CEC TL51,DX51,DX71,
Olive Opus 4; Sensor 2  MKII ; Bonasus; Gauder Arcona 60, Tesla ARZ 6604- Voigt Pipe

Two-FacedGirl

Osiem elementów? :o I to ma być łatwe? Utknęłam na 3 :)
Pozdrawiam

MarkN

Cytat: elem w Styczeń 09, 2016, 23:19W książkach Schmidta znajdę odpowiedź?

Zapewne, choć przystępniej wyjaśnia te kwestie JEB. U JEBa jest wszystko przejrzyste i powiedziałbym, że referencyjnie zbalansowane - zbalansowane pomiędzy muzyczną fachową wiedzą, a przystępnością i otwartością dla czytelnika, no i wiadomo - JEB zapewne znał osobiście wszystkich, których opisywał i na podstawie których budował swoją opinię, był też producentem, tylko dwa lata młodszy od Charlie Parkera. JEB był człowiekiem stamtąd, był In... :D
... choć Adrzej Schmidt i jego wersja Historii Jazzu, to też i jak najbardziej imponująca, ciekawa i mądra książka. Można chyba powiedzieć, że mocno rozwinął temat i sięgnął do najgłębszych korzeni - też się bardzo fajnie to czyta - wiele super-przykładów, ciekawa narracja, zdjęcia, opisy... historia!
Bardzo dużo wiedzy!




MarkN

Podpowiedż: wzszystkie elementy są dostępne w sieci - trzeba szukać, nie ma zmiłuj!   :)

1.
2.
3.
4.
5.
6.
7.
8. Rytm, swing

MarkN

Podpowiedż #2:

1.
2. Improwizacja
3.
4.
5.
6.
7.
8. Rytm, swing

gratefullde

Kondo KSL M7 Tube Preamplifier by Mac (bez szumu brzmi cudownie)~ Accuphase Clone Power Amplifier ~ 6S33S Ad Fontes Integrated Amplifier ~ Audio Nirvana by InAudio ~ Sony PSX-70 ~ pre phono MM/MC tube ecc83 Gennett ~ Dynavector 20x2 ~ Questyle CMA 600i ~ Denon AH-D7200 ~ NeoTech  ~ Tellurium Q Black II ~ Yamaha CDX-9