SET jak Diabli

Zaczęty przez Jamówię, Luty 03, 2017, 07:07

Poprzedni wątek - Następny wątek

MAC

Właśnie zastanawiam sie czy nie podłubać przy kondensatorach w ARC bo tam taka lichota siedzi


McGyver

Cytat: masza w Grudzień 09, 2017, 11:56Alexander ma jedyną mocną stronę - cenę 

Taaa, i nadal jest droższy od znakomitej większości "butikowych" kondensatorów poza V-Capami i CASTami  :D
"Zaraziłem" Alexandrami już kilku przyjaciół, i oni zrezygnowali ze swoich dotychczasowych kondensatorów na rzecz Alexandrów właśnie. Wśród odrzuconych kondensatorów były Duelundy CAST, Duelundy RS, Rike Audio i V-Cap właśnie. Tak ze to nie jest tak, że jeżeli Alexander u Maszy "jazgotał", to będzie to robił wszędzie. Nic z tych rzeczy, jeżeli wpasuje się w dane urządzenie, to zagra bajecznie. Jeżeli się nie wpasuje, to może być poracha. Ale to ostatnie przecież dotyczy każdego kondensatora czy innego elementu. U mnie i u przyjaciół akurat poracha była z CASTami i V-CAPami.

McGyver

Cytat: masza w Grudzień 09, 2017, 12:08czy nie podłubać przy kondensatorach w ARC
Uważaj przy lutowaniu. Tam jest dwustronna PCB nie wyglądająca za dobrze, może być... hmm... "delikatna". Jak przy lutowaniu zniszczysz metalizację otworów, to sobie uszkodzisz urządzenie. A wtedy Waldek będzie miał robotę przy której będzie pod nosem klął plugawie  :P

MAC

Cytat: McGyver w Grudzień 09, 2017, 12:14Tak ze to nie jest tak, że jeżeli Alexander u Maszy "jazgotał", to będzie to robił wszędzie.

Pewnie, że nie będzie. Trzeba sprawdzić jak zawsze u siebie.
Wiem tylko, że para Alexandrów swego czasu krążyła po Mazowszu jak puchar przechodni od audiofila do audiofila. Najpierw za jakieś pieniądze a na końcu to darmo sobie przekazywali i nikt ich nie chciał u siebie na stałe  :o
Były nawet mierzone przez kogoś czy wszystko z nimi OK.

MAC

Cytat: McGyver w Grudzień 09, 2017, 12:17A wtedy Waldek będzie miał robotę przy której będzie pod nosem klął plugawie  :P

;D ;D ;D

MAC

Cytat: masza w Grudzień 09, 2017, 12:18swego czasu krążyła po Mazowszu
Przypomniałem sobie...
Te Alexandry wsadził Staremu Audiofilowi Włodek w przypływie fantazji żeby odmulić końcówkę po miedzianych Audio Notach. Potem ja je wziąłem bo tez miałem ten rzepeć od AN i też nie wyczymałem i zaraz puściłem dalej po ludziach. I tak krążyły.

McGyver

Ciekawe. U mnie pod stołem warsztatowym w pudełku po butach już ze dwa lata leżą CASTy, i nie potrafię dla nich znaleźć zastosowania. Zawsze wygrywa albo Jupiter copper foil paper in wax, albo Alexander.

MAC

Jupiterów nie miałem okazji a gra cała aplikacja i cały system więc wszystko jest możliwe.

Wiem tylko, że Alexandry nie zagrały u nikogo na 6c33c a Michal właśnie przy tych lampach chce dłubać więc lojalnie ostrzegam, że może nie być do końca zadowolony.
Jakie tam sa wartości i ile one kosztują? można wypróbować ale jak pisałem - z tą lampą nikomu ze znajomych nie podeszły.

Michał

Tak Maszka przy 6c33c i zostanę z diabłami jeszcze długi czas. Czyli V Cup?
Jak przyjdą preparaty do przeczyszczenia selektora,to otworzę dół i popstrykam fotki,niech ktoś mądry się wypowie,bo ja się na tym za cholerę nie znam. Po wymianie ma być przynajmniej tak samo muzykalnie i ciepło jak teraz. Czarne tło jak najbardzie pożądane,gładka jak krem śrdnica,nie może być kantów i perlista rozdzielcza góra. Może być też ciutkę więcej basu niż teraz,ale kontrola musi pozostać.

MAC

#359
Michał, u mnie vCapy zagrały bardzo dobrze. Niech JuG jeszcze powie o swoich.
Jest tylko z V-Capami jeden problem.... Zaraz po wlutowaniu graja przez kilka godzin w miarę znośnie. Potem przez 2-3 miesiące jest kaszanka tak straszna, że nie będzie chciało Ci się włączać pieca ewentualnie będziesz miał zakusy na wyjebanie go przez okno  ;D
Ale jeśli to przetrwasz to potem potrafią się odwdzięczyć.

I za to wszystko trzeba jeszcze bardzo słono zapłacić  >:( Tak słono, że nie wezmę na siebie odpowiedzialności polecenia ich w 100%...



A co najśmieszniejsze... Po tych 3 miesiącach to nie jest tak, że pomału dochodzą czy dla sceptyków - przyzwyczajasz się do ich barwy. Nie... Po prostu pewnego dnia włączasz i jest ŁAŁ. Tak z buta  :o

Michał

Hm...same cymesy. Maszka oglądałeś wnętrze moje pieca,co to znaczy słono??? 8) :(

MAC

Jakie tam sa pojemności?

Ja miałem w końcówkach 4 x 0,22uF więc ok 500 funtów....
W preampie 2 x 0,22uF - 250 funtów
I w DACu 2 x 1uF! - 670 funtów ( podwojona wartość DACa Phasta  ;D)

https://www.hificollective.co.uk/catalog/-c-61_68_444.html

Michał

Nie wiem,318 to integra ale parę sztuk tam siedzi. Trzeba by oblukać fotki z sieci. Niemniej jednak cena absurdalna... >:( Może skosztować tych rusków o których pisze Jakub?

MAC

Pierwsze Phasty były robione na ruskich olejakach i to właśnie one podbiły serca (uszy) wielu przyszłych posiadaczy. Dopiero później zaczęło sie kombinowanie, nerwice natręctw i ulepszanie dobrego.


McGyver

Te zielone to ruskie. Są gdzieś w stopniu sterującym. Jakbyś chciał, to mam takich garść, nieużywane. Mogę rozważyć oddanie ich za flaszkę złocistego płynu od szkockich górali  ;)
Oprócz tego masz tam też jakieś żółte przemysłowe, wyglądają jak Arcotronics, ale zdjęcie za małe żeby mieć pewność.

Michał

 Mac to jesteśmy dogadani,ja te ruskie od Ciebie wezmę,tylko oceń czy to są prawidłowe wartości,jeśli tak to dogadamy jeszcze temat ich wlutowania ok?a te żółte to też czymś zastąpić?bo wielu userów Almarro je zostawia.

McGyver

Cytat: Michał w Grudzień 09, 2017, 13:34a te żółte to też czymś zastąpić?bo wielu userów Almarro je zostawia.
Jeżeli są w zasilaniu, to można nie ruszać.

Michał

Ok to z ruskami jesteśmy dogadani,daj jakiś tele na priv,to się w poniedziałek do Ciebie wdzwonię i coś ustalimy terminowo,bo jak znam życie to jesteś zawalony robotą.

McGyver

Telefon to albo dzisiaj albo jutro albo we wtorek. Poniedziałek nie będzie dobrym dniem na telefon bo będę cały czas w trasie.

Michał


McGyver

Cytat: Michał w Grudzień 09, 2017, 14:05Jupitery i brak tych żółtych
Ktoś tam pojechał. Widać też tantalowe rezystory Shinkoh po prawie dziesięć dolców / sztuka.

Hubertrs

U mnie alexander zastapil jenseny i bas przestal blakacbsie po scianach.

JuG

Cytat: masza w Grudzień 09, 2017, 11:56Zresztą spytaj JuGa. Gra na nich pewnie do dzisiaj.

Cześć Maćku. :) Gram do dzisiaj. W końcówkach mam pary V-Cap CuTf/Duelund Cast PIO - nic im moim zdaniem nie brakuje. Ale ja je od nowości mam w monoblokach więc nie wiem jakby grały z innymi kondami. Korciło mnie hybrydowe (Cu-Ag) Duelundy spróbować ale przeszło.

W pre mam pary V-Cap CuTf/Alexander i też mi się podoba. Przed tym były radziecki teflony.

JuG

Cytat: masza w Grudzień 09, 2017, 12:22miedzianych Audio Notach

Na nie trzeba uważać - z czasem często się psują. Ostatnio znajomemu w jednym z monobloków PhaSt-a taki jeden zdechł i grzał diabełka na maksa. Dobrze, że nic się nie stało.