denon dvd 3910

Zaczęty przez kawosz, Wrzesień 10, 2016, 17:37

Poprzedni wątek - Następny wątek

kawosz

Aż mi głupio bo kopiuję rozwiązania Ondeja prawie 1-1 . Ale uczyć się od lepszego to nie wstyd . A system Ondreja mi cholernie odpowiada dźwiękowo

Dziś przytargałem denonka . On już gra po analogu ekstra a będzie jeszcze lepiej jak go Ondrej weźmie w obroty  :) Na razie pożyczył mi wypalane SACD i słucham  ;D . Będzie oszczędnie  ;D . Stan sprzętu wyśmienity .



rudy-102

To powiadasz, że to ładnie gra?
Rzeczywiście coś kiedyś o nim czytałem.

kawosz

Czyta wypalone SACD . :) . Ale chyba tylko 96khz . Mam jedną płytę 124khz to jej nie widzi . Ponoć stał długo nie używany . Kupiłem od człowieka podobnego do nas . W salonie sprzęt seniora. Na pięterku sprzęt juniora . I to nie były dziadostwa . Działa cichutko nie zacina się . I naprawdę ładnie gra . Jutro wystawię PD 50 na allegro od złotówki . Za ile się sprzeda za tyle puszcze . Kończę też z plikami więc podobny los spotka N 30 . Skoro mogę sobie wypalić pliki na CD :)

pmcomp

Cytat: kawosz w Wrzesień 10, 2016, 20:35
Czyta wypalone SACD . :) . Ale chyba tylko 96khz . Mam jedną płytę 124khz to jej nie widzi . Ponoć stał długo nie używany . Kupiłem od człowieka podobnego do nas . W salonie sprzęt seniora. Na pięterku sprzęt juniora . I to nie były dziadostwa . Działa cichutko nie zacina się . I naprawdę ładnie gra . Jutro wystawię PD 50 na allegro od złotówki . Za ile się sprzeda za tyle puszcze . Kończę też z plikami więc podobny los spotka N 30 . Skoro mogę sobie wypalić pliki na CD :)

Nie ma czegoś takiego jak wypalone SACD.
Są wypalone DVD-R albo DVD+R zawierające obrazy dysków SACD spiracone przy pomocy konsoli PS3.
Nie ma zapisu na SACD z próbkowaniem 96kHz. Nie ma czegos takiego jak 124kHz. Pliki na SACD zapisywane są w DSD.

Pozdro

kawosz

Pogoda ducha mnie nie opuszcza . Przełknę ton profesorski z Twoich postów .
pozdrawiam

christo

Cytat: kawosz w Wrzesień 10, 2016, 17:37On już gra po analogu ekstra a będzie jeszcze lepiej jak go Ondrej weźmie w obroty
Gratuluję zakupu. Ciekawi mnie tylko co takiego zrobi z nim Ondrej jak go "weźmie w obroty". Pytam bo szukam jakiegoś cedeka w rozsądnej cenie. Mój stary Denon 735 ledwie zipie.
Victor QL-A70 (103R, Ortofon Rondo Blue), Ear834p clone by LH + trafa, 300B SET, ART Stiletto 6, Denon DVD-3910

kawosz

Dokładnie to Ci nie powiem ale o ile mnie pamięć nie myli to skraca drogę audio . On o  ile się nie mylę ma 3 dac i w sobie . Dostanie nowe gniazda i jakąś kombinacje z tymi dacami .

WOY

@kawosz
Gra to zapewne zacnie ale przemyślałbym na Twoim miejscu ruchy z resztą sprzętu. Myślę oczywiście o sprzedaży PD 50 i N 30. Bierz pod uwagę to, że płyty wypalane padają po czasie bezpowrotnie. I co wtedy kiedy masz na nich coś unikalnego ?

kawosz

Ale płyty to ja sobie będę trzymał na twardzielu 2TB którego mam . Jak kopia padnie wypalę nową . N-30 nie słuchałem już od dłuższego czasu . Dobry był na start . PD 50 mi nie potrzebny jak mam denona . Zresztą już są na allegro .

WOY

Jesteś, że tak powiem pardon,trochę szalony. Po co aż tak drastyczne ruchy ?

kawosz

#10
Ale w czym szalone ? . Wiem jak gra denon po modyfikacji Ondreja bo go słuchałem . Bije na głowę i PD 50 i N 30 . Co w tym szalonego że zmieniam . To w sumie dobry czas na sprzedaż pionków . Są jeszcze w miarę nowe i ktoś kto zaczyna będzie miał radochę a ja miejsce . Wróci jeszcze PR 99 i będę miał temat sprzętu na jakiś czas zakończony . Zacznę wypalać płyty ;D

WOY

No ja na Twoim miejscu, nie pozbywałbym się tych Pionków.

Eternal Seeker

Miałem Denona DVD 2910 ,kolega miał wyższy model 3910 ,u niego grało to z Primare I30 szału nie było .
Ja Denona traktowałem jako DVD i odtwarzacz SACD ,ponad 10 lat temu taki CD-1 Ushera ,którego miałem,
"zmiatał tego Denona pod dywan" :-)
Nie słuchałem tego dividika modyfikowanego .
Wzmacniacz Dubiel Acoustics OTL 6AS7 + kolumny Klipsch RP 600M+ odtwarzacz CD Nirvana ,CA 851N,gramofon Pro-Ject 2Xperience z wkładką Dynavector

kawosz

Chłopaki jak bym nie słuchał to bym nie uwierzył . W moim systemie lepiej się zgrywa denon . Jak ktoś szuka odtwarzacza i ma dylemat to wpadajta posłuchać żeby mieć porównanie . Pionki i tak się sprzedadzą to nie muszę ich sztucznie pompować .

WOY

Pewnie że się Pionki sprzedadzą, tylko po co. Jeszcze raz podkreślam to przyzwoite klocki i szkoda je odsprzedawać ze stratą :(
Ja pakuję takie klocki w pudło i na pawlacz :)

MAC

Mam rozumieć, że rippując swoje ok 1500 cdeków jestem piratem?  :o

I to podwójnym bo część z nich przegrałem dodatkowo na taśmę  :D

gratefullde

Kondo KSL M7 Tube Preamplifier by Mac (bez szumu brzmi cudownie)~ Accuphase Clone Power Amplifier ~ 6S33S Ad Fontes Integrated Amplifier ~ Audio Nirvana by InAudio ~ Sony PSX-70 ~ pre phono MM/MC tube ecc83 Gennett ~ Dynavector 20x2 ~ Questyle CMA 600i ~ Denon AH-D7200 ~ NeoTech  ~ Tellurium Q Black II ~ Yamaha CDX-9

pmcomp

Cytat: gratefullde w Wrzesień 11, 2016, 17:11
Są ISO ale co z tego?

Nic. Ja podałem fakty, nie będę po raz trzeci się cytować.

WY te fakty interpretujecie. I tu jest problem. Bo każdy nawet w takiej wypowiedzi widzi atak na siebie. A z jakiego powodu niech każdy sobie odpowie sam.
Odpowiedź była do kawosza, a np. frywolny i masza czują, że ja ich oskarżyłem o bycie piratami.
Zabawne.

Jakub

Cytat: masza w Wrzesień 11, 2016, 17:07Mam rozumieć, że rippując swoje ok 1500 cdeków jestem piratem? 

Dopóki trzymasz te cedeki w piwnicy to nie jesteś, bo korzystasz z kopii na własny użytek. Jeżeli je sprzedałeś, to już jesteś.

kawosz

#19
Chcę tylko zauważyć że to wątek o denonie .
Wracając do tematu . Denon czyta większość  SACD i DSD wypalone na DVD-R. Nie czyta za to tej płyty .

maciek1

W grudniu ubiegłego roku kupiłem sobie takiego Denona, kierując się zresztą opiniami z naszego forum (już, w któryms watku sporo dobrego na jego temat było). No cóż... Mogę tylko napisać, że jestem bardzo zadowolony!

frywolny trucht

Ów Denon zadebiutował w 2004 roku i kosztował ok. 7 tys. złotych. Można go dziś kupić za nieduże pieniądze ( nawet i poniżej tysiaka), znalazłem też laser- tani jak barszcz. Garść danych technicznych:
ZESTAW 1: Technics SL 1200 GR, Hana EL, pre Husariaa, Roksan K3, ProAc Responce D2D, OPPO PM-2, HA-1, Akai GX 75
ZESTAW 2: Dual 1019 z AT 95E, Marantz 2216, Marantz 5220, Jamo Concert C 93

Piterski

Skoro ma w specyfikacji SCAD to czemu nie czyta płyty Kawosza?
Sam myślę w przyszłości o odtwarzaczu CD/SACD ale to w przyszłości.

Darku mam jedna płytę SACD odwiedzę Cię w wolnej chwili to zobaczymy czy ją przeczyta.
Tor cyfrowy: Esoteric K01 - Gryphon Diablo 120.
Tor Analogowy: Phasemation PP-300 - Pioneer PL70II - RCM Sensor2.
Kolumny: Electro Voice Interface "Delta". Kable: Furutech, Hijiri - Harmonix, by Melepeta, Yarbo 1100.

MAC

Uj tam z SACD. Grunt, że jpegi czyta  ;D

kawosz

Cytat: Piterski w Wrzesień 12, 2016, 11:23Skoro ma w specyfikacji SCAD to czemu nie czyta płyty Kawosza?
To nie tak że nie czyta .Czyta wszystkie poza tą jedną ;D . Na niej są właśnie magiczne khz które widać wprowadziły mnie w błąd . Nie chcę znowu kłótni ale czy to nie ma jakiegoś znaczenia ?