Philips GP 412 Mk2

Zaczęty przez frywolny trucht, Sierpień 08, 2016, 20:00

Poprzedni wątek - Następny wątek

malg

Cytat: GP412 w Styczeń 28, 2017, 14:20
..tylko to nie będzie nagi(nude) diament to jest związany(bonded) ale i tak powinno być miło,miałem kiedyś tego typu igiełkę do innej wkładki(EXCEL ES70EX).Była całkiem fajnie wykonana.
Ciekawi mnie skąd to wiesz ? Nie pytam zaczepnie, tylko z ciekawości  :)

Ściągnąłem katalog ze strony producenta i nie ma ta nic o tym dla Shibaty

To wynika z literek oznaczenia ?

andy

Jako że jestem " świerzak " na tym forum, Witam wszystkich kolegów!
Zainteresował mnie ten post, ponieważ kupiłem Philipsa F7813, która posiada wkładkę serii 412, ale jest inna jak
ma Waszych fotkach.
Może, specjalnie  sobie bym tym głowy nie zawracał, ale jest nie oryginalna igła i chcę ją wymienić.Dlatego proszę o "diagnozę" co tam mogę "wsadzić"

andy

I wygląda to mało ciekawie.

frywolny trucht

Witaj. To jest wkładka serii trzeciej. Czyli GP... Mk3. Trudno ją obecnie dorwać, więc chyba dość cenna  ::)
Oto igła do niej: http://allegro.pl/igla-gramofonowa-philips-gp-412-mk-iii-gratis-i6879829719.html
ZESTAW 1: Technics SL 1200 GR, Hana EL, pre Husariaa, Roksan K3, ProAc Responce D2D, OPPO PM-2, HA-1, Akai GX 75
ZESTAW 2: Dual 1019 z AT 95E, Marantz 2216, Marantz 5220, Jamo Concert C 93

andy

Witam.
Dziękuję Ci za szybką reakcję.
Ciężko ją znależć, trafiłem ją gdzieś na nieaktywnej stronie dlatego myślałem że to jedna z pierwszych 412, a tu niespodzianka "III"
Będę w tygodniu w Gorzowie to postaram się do nich podjechać.
Pozdrawiam

frywolny trucht

Przy czym, jeśli masz ambicje co do dźwięku, szukaj igły JICO, albo wręcz NOS-a. Czyli nieużywanej igły oryginalnej Philipsa. Dedykowanej GP 412 tej serii.
ZESTAW 1: Technics SL 1200 GR, Hana EL, pre Husariaa, Roksan K3, ProAc Responce D2D, OPPO PM-2, HA-1, Akai GX 75
ZESTAW 2: Dual 1019 z AT 95E, Marantz 2216, Marantz 5220, Jamo Concert C 93

andy


frywolny trucht

Ja pierdziu. Nie spojrzałem w opis dokładnie. Rzeczywiście sferyk  :o Przepraszam. Oczywiście że szukać epileptyka.
Nie ma urfa jak żenić (w tytule aukcji) wyższy model ze sferykiem, a niższy z eliptykiem.
ZESTAW 1: Technics SL 1200 GR, Hana EL, pre Husariaa, Roksan K3, ProAc Responce D2D, OPPO PM-2, HA-1, Akai GX 75
ZESTAW 2: Dual 1019 z AT 95E, Marantz 2216, Marantz 5220, Jamo Concert C 93

malg


frywolny trucht

Tonar będzie lepszym wyborem jak ten mejd in dżapan od Wamatu. Pytanie czy masz konto na jebaju?
Ciągle nie mogę wyjść z podziwu jak Wamatowi wyszło, że 412 ze sferykiem i 406 z eliptykiem będzie opcją domyślną  :o
ZESTAW 1: Technics SL 1200 GR, Hana EL, pre Husariaa, Roksan K3, ProAc Responce D2D, OPPO PM-2, HA-1, Akai GX 75
ZESTAW 2: Dual 1019 z AT 95E, Marantz 2216, Marantz 5220, Jamo Concert C 93

GP412

Fajne filmiki jak GP412 "tupie" na idlerze+świetne pre na tranzystorach germanowych(inaczej DUAL TVV43).-https://www.youtube.com/watch?v=07R4wvDYseY
Lubię gramofony..i kukam w wkładeczki

frywolny trucht

No właśnie. Czy ty też uważasz, że inne MM przy niej to strata czasu i kasy?
Albo Filipek albo MC LO :)

https://www.youtube.com/watch?v=07R4wvDYseY
ZESTAW 1: Technics SL 1200 GR, Hana EL, pre Husariaa, Roksan K3, ProAc Responce D2D, OPPO PM-2, HA-1, Akai GX 75
ZESTAW 2: Dual 1019 z AT 95E, Marantz 2216, Marantz 5220, Jamo Concert C 93

tomasz_pianista

Gramofon powyżej to niemiecki idlerowy hi-end, napęd jak w TD124, czyli pasek i następnie idler. Bardzo dobre łożysko talerza, nieźle pomyślane ramię.

Wygląda jak kaszalot, ale jak przeszukacie ebay czy inne portale to ludzie się o nie biją, z reguły ponad 250-300 euro.

Tak w ramach ciekawostek:)
Grupa ratowania poziomu.

frywolny trucht

https://www.vinylengine.com/library/perpetuum-ebner/pe-33.shtml
Może i kaszalot. Nie wiem, mnie takie rzeczy coraz bardziej się podobują.
Z tego co widzę miażdży współczesne DD jeśli chodzi o S/N? -65dB?
ZESTAW 1: Technics SL 1200 GR, Hana EL, pre Husariaa, Roksan K3, ProAc Responce D2D, OPPO PM-2, HA-1, Akai GX 75
ZESTAW 2: Dual 1019 z AT 95E, Marantz 2216, Marantz 5220, Jamo Concert C 93

christo

Cytat: frywolny trucht w Wrzesień 07, 2017, 16:06Z tego co widzę miażdży współczesne DD jeśli chodzi o S/N? -65dB?
Miażdżył. 40 czy 50 lat temu. Ciekawe ile teraz z tego zostało. Sam mam wintydża, który na papierze ma S/N ponad 80dB ale nie łudzę się, że po tych ponad 30 latach nic się nie zmieniło w tym względzie. Inna sprawa, że jest z czego schodzić. :)
Victor QL-A70 (103R, Ortofon Rondo Blue), Ear834p clone by LH + trafa, 300B SET, ART Stiletto 6, Denon DVD-3910

Marek20

Może mi ktoś wytłumaczyć na czym polega wyższość tej wkładki nad innymi?

frywolny trucht

Bo ma bardzo ładny złoty kolor.
ZESTAW 1: Technics SL 1200 GR, Hana EL, pre Husariaa, Roksan K3, ProAc Responce D2D, OPPO PM-2, HA-1, Akai GX 75
ZESTAW 2: Dual 1019 z AT 95E, Marantz 2216, Marantz 5220, Jamo Concert C 93

Marek20

Cytat: frywolny trucht w Wrzesień 08, 2017, 08:32
Bo ma bardzo ładny złoty kolor.
Nie wszystko złoto co się świeci.
Body jak body, czy ładne rzecz gustu.
Owszem mozna kupić czasem, za rozsądne pieniądze, ale jak nakręciliście koniunkturę, to w tym tygodniu ktoś ode mnie kupił za 200 zl.
Takich wkładek to są dziesiątki, jak nie setki.
Decydyjące znaczenie ma igła, dobra igła, z dobrym szlifem liniowym kosztuje podobnie w przypadku roznych wkładek. Czyli przedział od 500 do 1000

vasa

Cytat: Marek20 w Wrzesień 08, 2017, 09:31Decydyjące znaczenie ma igła, dobra igła, z dobrym szlifem liniowym
Stawiam dobrą whisky (lub whiskas, do wyboru) jak na słuch odpowiesz która igła jest ze szlifem kontaktowym a która z elipsą :P
Zestaw pierwszy: Oracle Delphi+SME3009III+Transfiguration AXIA+Phono Borbely+Amplifon WT30+Tannoy Stirling+Nieistotne kable
Zestaw drugi: szukam plikodaja+Lyngdorf+elektrostaty Audiostatic z dedykowanym subem+ kable. Też nieistotne.

Marek20

Cytat: vasa w Wrzesień 08, 2017, 09:48
Cytat: Marek20 w Wrzesień 08, 2017, 09:31Decydyjące znaczenie ma igła, dobra igła, z dobrym szlifem liniowym
Stawiam dobrą whisky (lub whiskas, do wyboru) jak na słuch odpowiesz która igła jest ze szlifem kontaktowym a która z elipsą :P
Przeciez to od razu słychać
Eliptyki, i to te lepsze, mają powierzchnią styku z rowkiem do do 2, a dobre szlify liniowe od 6 do, w przypadku Sasa Jico do 9. Shibata dla przykładu do 3-3.5
Po przesiadce z eliptyka 0.2 x 0.7 powierzchnia styku 1,7 na liniowy z powierzchnia styku 6, od razu słychać, ze igła siedzi w rowku, trzasków nie porównywalnie mniej, separacja instrumentów lepsza, detaliczność lepsza, słychać to od razu.


vasa



Cytat: Marek20 w Wrzesień 08, 2017, 10:01
Przeciez to od razu słychać
Eliptyki, i to te lepsze, mają powierzchnią styku z rowkiem do do 2, a dobre szlify liniowe od 6 do, w przypadku Sasa Jico do 9. Shibata dla przykładu do 3-3.5
Po przesiadce z eliptyka 0.2 x 0.7 powierzchnia styku 1,7 na liniowy z powierzchnia styku 6, od razu słychać, ze igła siedzi w rowku, trzasków nie porównywalnie mniej, separacja instrumentów lepsza, detaliczność lepsza, słychać to od razu.
Bajarz teoretyk [emoji39]
Pewnie kable sieciowe też słyszysz [emoji41]


[emoji377]🥃

Zestaw pierwszy: Oracle Delphi+SME3009III+Transfiguration AXIA+Phono Borbely+Amplifon WT30+Tannoy Stirling+Nieistotne kable
Zestaw drugi: szukam plikodaja+Lyngdorf+elektrostaty Audiostatic z dedykowanym subem+ kable. Też nieistotne.

rudy-102

Cytat: tomasz_pianista w Wrzesień 07, 2017, 15:41
Gramofon powyżej to niemiecki idlerowy hi-end, napęd jak w TD124, czyli pasek i następnie idler. Bardzo dobre łożysko talerza, nieźle pomyślane ramię.

Wygląda jak kaszalot, ale jak przeszukacie ebay czy inne portale to ludzie się o nie biją, z reguły ponad 250-300 euro.

Tak w ramach ciekawostek:)
Ceny są niestety o wiele wyższe. Ebner 33 Studio to unikat. Dawno już nie widziałem, a Thorens`a TD 124 poniżej 1000 euro też ciężko trafić.

Marek20


Zrób sobie porównanie, zmieniająć igły, w tej samej wkładce, z eliptyka na dobrego liniowca, słychać od razu roznicę , inna sprawa co się komu podoba, są tacy którym podoba się denon 103, z siermięznym sferykiem


tomasz_pianista

Cytat: rudy-102 w Wrzesień 08, 2017, 10:20Ceny są niestety o wiele wyższe. Ebner 33 Studio to unikat. Dawno już nie widziałem, a Thorens`a TD 124 poniżej 1000 euro też ciężko trafić.

Thorens 124 i Garrardy 301/401 obecnie są kosmiczne, ale mam wrażenie, że to się nie zmieni. Są kolekcjonerskie, coś jak kupno starego zegarka Omegi. Tańsze chyba nie będą. Tak jak mówisz, TD 124 to minimum 1000 euro.

Jeśli chodzi o Perpetuum Ebner - są rzadkie i jak pojawiają się na ebay.de to zainteresowanie jest bardzo duże. Natomiast czasem zdarzają się aukcje, gdzie cena jest adekwatna.

Koniec off topu:)
Grupa ratowania poziomu.

vasa

Cytat: Marek20 w Wrzesień 08, 2017, 10:31Zrób sobie porównanie, zmieniająć igły, w tej samej wkładce, z eliptyka na dobrego liniowca,
Takie porównanie to przedszkolaki robią. Nawet Beethoven miałby 50% trafień.
Czy słysząc dwie wkładki podobnej klasy rozróżnisz która ma na pokładzie Line contact a która elipsę?
Cytat: Marek20 w Wrzesień 08, 2017, 10:31są tacy którym podoba się denon 103, z siermięznym sferykiem
A kimże Ty jesteś żeby oceniać gusta innych ??? ?
Zestaw pierwszy: Oracle Delphi+SME3009III+Transfiguration AXIA+Phono Borbely+Amplifon WT30+Tannoy Stirling+Nieistotne kable
Zestaw drugi: szukam plikodaja+Lyngdorf+elektrostaty Audiostatic z dedykowanym subem+ kable. Też nieistotne.