Bang olufsen hojtaler type b

Zaczęty przez Mikut1982, Październik 06, 2019, 12:22

Poprzedni wątek - Następny wątek

Mikut1982

Chciałem wam przedstawić mój nowy nabytek.  A powiem wam  że długo ich szukałem..  około  2lat.  Musiałem je mieć w mojej kolekcji , która muszę trochę uszczuplić.  Chce zostawić tylko same perełki..  co do kolumn- wymiarami są identyczne jak Bo ht 500. Wymiary: Wysokość: 26,4 cm Szerokość: 13,2 cm Głębokość: 25,4 cm z tym że mają  szersze pasmo od ht 500.
Pamo ht 500  -    80-18000
Pasmo ht 600 -   65-18000 -Ten głośnik nie został uznany za ,,Hi-Fi" zgodnie z normą DIN 45 500 .
Natomiast pasmo Bo hojtaler type b
60-20 000 .   Na nich mi bardzo zależało..  Głośniki: Bass: jeden, Sinus 4654; Treble: jedn Peerless MT 25 HFC0

Mikut1982

Były produkowane w latach 1964-1966.. i jak na swoje lata wyglądają wysmienicie.  Z małymi mankamentami..

Mikut1982

Materiał jest rozdarty co da się zrobic.  Z początku myślałem że glosnik będzie uszkodzony.  Na szczęście gra i ma się dobrze.

Mikut1982

Jak widać obudowa jest dość głęboka.

Mikut1982

Wszystkie przewody wraz z wtykiem din2 orginalne.

Mikut1982


Mikut1982


Mikut1982


merlin1973

Dobrze się mają  :o jestem ciekaw głosników w jakim stanie są po tylu latach  ;)
Pozdrawiam S.CH.

kefas


vasa

Piękne kolumny.

[emoji485][emoji377]

Zestaw pierwszy: Oracle Delphi+SME3009III+Transfiguration AXIA+Phono Borbely+Amplifon WT30+Tannoy Stirling+Nieistotne kable
Zestaw drugi: szukam plikodaja+Lyngdorf+elektrostaty Audiostatic z dedykowanym subem+ kable. Też nieistotne.

amati74


amati74


Mikut1982

Narazie grają...i to całkiem nieźle.   Dół jest dość mocny, aż się niechce wierzyć że to z tych małych kolumienek.    Góry  mogło by być troszeczke wiecej... ale grały zaledwie trzy godziny... może sie jeszcze rozegrają.  Kondy pewno będą do wymiany..  tutaj mam zestaw w tym samym drewnie co jest rzadkością.. 

Mikut1982

Tyllo radio nie do konca działa..  pod drugim beo grają jak dla mnie idealnie.   Tutaj widać że nie kładli oleju na fornir tylko lakier  , widać warstwę..   trochę się utlenił i fornir wygląda blado.  Przyjdzie za pare dni drugi beo all transistor to sprawdzę... dziś Jeszcze raz będę delektował się ich brzmieniem.. kolumny jak zawsze przed wymianą kondensatorów pójdą do znajomego na testy.. będziemy wtedy wiedzieć co wniosły.   

Mikut1982

Kolumny są mocno wytłumione aż po brzegi..  nie na sciankach.   Wełna mineralna ,  hmm czy to dobre wytłumienie.  Czy takie coś wymieniać?   

Mikut1982

Co do głośników.   Wysokotonowka nigdy nie była wykrecana.

Mikut1982

Była zalana troche klejem od znaczka Bo. Jest w bardzo dobrym stanie.

Mikut1982

Widac że nikt tego mie ruszał.  Miłe uczucie zaglądać tam gdzie jeszcze od nowości nikt nie patrzył.

Mikut1982

Stan samego głośnika także oceniam na idealny jak na swoje lata.. zawiesze papier.  Lecz ząb czasu go nie naruszył.  To  ważne.   Jakiś czas temu były takie na allegro.  Lecz w gorszym stanie.  Tyle naopowiadałem znajomemu  że ubiegł mnie i je kupił..  były w gorszym stanie,  materiał zniszczony..   zazdrosciłem mu.  Lecz nie długo,   po 5min grania niskotonowy przestał grać.. tyle sie z nich cieszył. Mam nadzieję że  ja będę cieszył sie z nich dłużej.

Mikut1982

Tutaj standardowo jak to w Bo wicon

Mikut1982

Jest jeszcze rezystor.

Mikut1982

Cewka na bas też jest.   Doradzcie co do tego wytłumienia.  Zmieniać  ?  Nie zmieniać.   Jesli tak to na co. 

wiki

Cytat: Mikut1982 w Październik 06, 2019, 17:18
Cewka na bas też jest.   Doradzcie co do tego wytłumienia.  Zmieniać  ?  Nie zmieniać.   Jesli tak to na co. 
W mojej ocenie te stare wytlumienia były bardzo dobre.
Jak się nie sypią ze starości to bym zostawił.
Kolumny JBL, transport, przetwornik, końcówka mocy (pro audio).
Kenwood Model 600, Sony 501, Lite przedwzmacniacz - działka

wiki


Cytat: Mikut1982 w Październik 06, 2019, 16:39Narazie grają...i to całkiem nieźle.   Dół jest dość mocny, aż się niechce wierzyć że to z tych małych kolumienek.    Góry  mogło by być troszeczke wiecej... ale grały zaledwie trzy godziny... może sie jeszcze rozegrają.  Kondy pewno będą do wymiany..  tutaj mam zestaw w tym samym drewnie co jest rzadkością.. 

 20191001_210600.jpg (3206.02 kB, 4032x2268 - wyświetlony 31 razy.)
Tam w tle Saby Ci widzę grają....
To Twoje główne kolumny?
Jak się sprawują te dwa wysokotonowe skierowane w dwa kierunki?
Kolumny JBL, transport, przetwornik, końcówka mocy (pro audio).
Kenwood Model 600, Sony 501, Lite przedwzmacniacz - działka