Miniabyra ulubiony klocek

Zaczęty przez miniabyr, Luty 12, 2015, 17:35

Poprzedni wątek - Następny wątek

miniabyr

No widziałem te drogie Neotechy  kiedy szukałem tej "tanizny" którą mam teraz wpiętą .  Ale wiesz co Darek  jak będzie można kiedyś posłuchać takiego za 6000 euro to ja chętnie posłucham ! A co słuchać wolno ! ;)
Szkoda życia na chujowy dźwięk !

michał_flaga

powiadam wam, nie ma większej przyjemności od widoku szczęśliwego audiofila, któremu nieoczekiwanie system wspiął się na wyższy poziom.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

elem

Oby pod sufit się nie wzbił , bo ustrój uszkodzi  ;) 
Feickert Twin, SME V, DV XX2MKII;  CEC TL51,DX51,DX71,
Olive Opus 4; Sensor 2  MKII ; Bonasus; Gauder Arcona 60, Tesla ARZ 6604- Voigt Pipe

miniabyr

Cytat: elem w Luty 20, 2018, 22:24
Oby pod sufit się nie wzbił , bo ustrój uszkodzi  ;) 
Będę celować pomiędzy ustroje. Ale jakoś tak ostatnio jakiś zblazowany jestem , niedopieszczony i niedokochany . Dlatego nie przewiduję szybowania pod sufit nawet w audiofilskim  uniesieniu !
Szkoda życia na chujowy dźwięk !

miniabyr

#2654
Cytat: miniabyr w Luty 20, 2018, 21:40
Cuda !  ;) Dziś dostałem do testów kabel głośnikowy  który bardzo chciałem przetestować . Był jeden problem ! To kabel z metra cięty i dość drogi (120 funtów /metr ) więc musiałbym kupić go w ciemno . A tu taka niespodzianka  i jest on u mnie w domu wpięty w mój system . Ma jedną wadę  . Jest potwornie gruby i sztywny . Ja pierdziu ,ale się nakląłem wtykając go w odpowiednie dziury. A o jakimż to drucie tu mowa ? A o Neotech NES 3002. Mogę go słuchać do niedzieli , Relacje zdam jak się osłucham . 8) 
Kabel osłuchany  i oddany . Wnioski  . Kabel nie do mojego systemu . Co takiego robił   z brzmieniem NES 3002?  Po pierwsze dźwięk został dociążony i np najniższe dźwięki kontrabasu odzywały się zgodnie z oktawą rejestru instrumentu . Taki fajny podmuch na basie!. Tego nie uświadczysz na małych kolumnach ,ale już na moich EV tak ! I ten kabel Neotech'a bardzo dobitnie pokazywał najniższe rejestry  kontrabasu , stopy czy brzmienia basu organów  i swietnie je kontrolował To oczywiście zapisujemy na plus temu drutowi . Jednak tego rejestru było momentami zbyt wiele i w moim odczuciu zaburzało to równowagę tonalną całości przekazu Zaskakujące jest to , że Neotech rozsunął mi scenę na boki ,ale jednocześnie wszystkie instrumenty , głosy wylądowały na jednej linii . Ja tak nie lubię ale to moje odczucie i wiem, że jest spore grono melomanów, którzy  bardzo sobie cenią taka prezentację sceny . Średnica i tony wysokie  również dostały większego "ciała "  , takiej masy  i większej obecności . To trudne to opisanie ,ale może słowo "dociążenie" będzie najlepszym do określenia tej cech . To przy zbyt jasnych systemach może być bardzo dobrym rozwiązaniem ! Niestety u mnie ten drut "zabrał " mi przestrzeń ,pogrubił wszystko i ujednolicił . Wszystko prezentowało się w jednym wymiarze i ujednolicało brzmienie wszystkiego. Mimo ,że ten Neotech nie zgrał się w moim systemie to uważam ,że warto wpiąć go i samemu przekonać się co oferuje. Ondrejem  przyznał mi się ,że ten kabel bardzo mu się podobał jako jeden z niewielu ,które przez system Ondreja przewinęły się . Cena tego kabla jest  rozsądna (jak na audiofilskie ceny ) . To że u mnie nie zażarło tak na prawdę nic nie znaczy . Ja tylko dzielę się moimi spostrzeżeniami.
Szkoda życia na chujowy dźwięk !

gratefullde

Cytat: miniabyr w Luty 25, 2018, 06:40
Cytat: miniabyr w Luty 20, 2018, 21:40
Cuda !  ;) Dziś dostałem do testów kabel głośnikowy  który bardzo chciałem przetestować . Był jeden problem ! To kabel z metra cięty i dość drogi (120 funtów /metr ) więc musiałbym kupić go w ciemno . A tu taka niespodzianka  i jest on u mnie w domu wpięty w mój system . Ma jedną wadę  . Jest potwornie gruby i sztywny . Ja pierdziu ,ale się nakląłem wtykając go w odpowiednie dziury. A o jakimż to drucie tu mowa ? A o Neotech NES 3002. Mogę go słuchać do niedzieli , Relacje zdam jak się osłucham . 8) 
Kabel osłuchany  i oddany . Wnioski  . Kabel nie do mojego systemu . Co takiego robił   z brzmieniem NES 3002?  Po pierwsze dźwięk został dociążony i np najniższe dźwięki kontrabasu odzywały się zgodnie z oktawą rejestru instrumentu . Taki fajny podmuch na basie!. Tego nie uświadczysz na małych kolumnach ,ale już na moich EV tak ! I ten kabel Neotech'a bardzo dobitnie pokazywał najniższe rejestry  kontrabasu , stopy czy brzmienia basu organów  i swietnie je kontrolował To oczywiście zapisujemy na plus temu drutowi . Jednak tego rejestru było momentami zbyt wiele i w moim odczuciu zaburzało to równowagę tonalną całości przekazu Zaskakujące jest to , że Neotech rozsunął mi scenę na boki ,ale jednocześnie wszystkie instrumenty , głosy wylądowały na jednej linii . Ja tak nie lubię ale to moje odczucie i wiem, że jest spore grono melomanów, którzy  bardzo sobie cenią taka prezentację sceny . Średnica i tony wysokie  również dostały większego "ciała "  , takiej masy  i większej obecności . To trudne to opisanie ,ale może słowo "dociążenie" będzie najlepszym do określenia tej cech . To przy zbyt jasnych systemach może być bardzo dobrym rozwiązaniem ! Niestety u mnie ten drut "zabrał " mi przestrzeń ,pogrubił wszystko i ujednolicił . Wszystko prezentowało się w jednym wymiarze i ujednolicało brzmienie wszystkiego. Mimo ,że ten Neotech nie zgrał się w moim systemie to uważam ,że warto wpiąć go i samemu przekonać się co oferuje. Ondrejem  przyznał mi się ,że ten kabel bardzo mu się podobał jako jeden z niewielu ,które przez system Ondreja przewinęły się . Cena tego kabla jest  rozsądna (jak na audiofilskie ceny ) . To że u mnie nie zażarło tak na prawdę nic nie znaczy . Ja tylko dzielę się moimi spostrzeżeniami.

Pawle, czy można go gdzieś na testy wypożyczyć?
Kondo KSL M7 Tube Preamplifier by Mac (bez szumu brzmi cudownie)~ Accuphase Clone Power Amplifier ~ 6S33S Ad Fontes Integrated Amplifier ~ Audio Nirvana by InAudio ~ Sony PSX-70 ~ pre phono MM/MC tube ecc83 Gennett ~ Dynavector 20x2 ~ Questyle CMA 600i ~ Denon AH-D7200 ~ NeoTech  ~ Tellurium Q Black II ~ Yamaha CDX-9

MAC

Jak będziesz wypożyczał to weź też 3080.

miniabyr

Myslę ,że tak . Rozmawiaj z  naszym kolegą o nicku   Michal Flaga
Szkoda życia na chujowy dźwięk !

gratefullde

Kondo KSL M7 Tube Preamplifier by Mac (bez szumu brzmi cudownie)~ Accuphase Clone Power Amplifier ~ 6S33S Ad Fontes Integrated Amplifier ~ Audio Nirvana by InAudio ~ Sony PSX-70 ~ pre phono MM/MC tube ecc83 Gennett ~ Dynavector 20x2 ~ Questyle CMA 600i ~ Denon AH-D7200 ~ NeoTech  ~ Tellurium Q Black II ~ Yamaha CDX-9

MAC

Drobiazg, to tylko dodatkowe wydatki   >:D
Lepiej nie wypożyczaj tylko zamawiaj płyty u elema  ;D

miniabyr

Ale wczoraj przyjechał do mnie inny glosnikowy Neotech NS 241260  Dziś go wetknę i za kilka dni dam znać co i jak . ..............................wczoraj zagrał bardzo fajnie !
Szkoda życia na chujowy dźwięk !

gratefullde

Cytat: masza w Luty 25, 2018, 08:33Lepiej nie wypożyczaj tylko zamawiaj płyty u elema 

zrobił juz zestawienie dostępnych AP?
Kondo KSL M7 Tube Preamplifier by Mac (bez szumu brzmi cudownie)~ Accuphase Clone Power Amplifier ~ 6S33S Ad Fontes Integrated Amplifier ~ Audio Nirvana by InAudio ~ Sony PSX-70 ~ pre phono MM/MC tube ecc83 Gennett ~ Dynavector 20x2 ~ Questyle CMA 600i ~ Denon AH-D7200 ~ NeoTech  ~ Tellurium Q Black II ~ Yamaha CDX-9

MAC

Cytat: gratefullde w Luty 25, 2018, 08:44zrobił juz zestawienie dostępnych AP?

Nie wiem ale przed chwilą poprosiłem w "wołaniu" o wskazanie co jest dostępne  ::)

Paweł, widzę że szukasz pretekstu do pozbycia się KBLa  :o

miniabyr

Nie ,ale mam możliwość posłuchania czegoś innego . To dla mnie przyjemne doświadczenie i za darmo . Na razie KBL jest nie do zastąpienia a skoki w bok mnie w ogóle nie interesują . Jak znajdę kabel który rozwałkuję KBL Red Eye na łopatki to będę się zastanawiać . Ale to MUSI być skok w nadprzestrzeń !
Szkoda życia na chujowy dźwięk !

elem

Paweł,

przypuszczam, że u Ciebie mógłby znakomicie wypaść kabel Furukawa Supremo. Jak Ci sie kiedys trafi, to wepnij i posłuchaj. 
Feickert Twin, SME V, DV XX2MKII;  CEC TL51,DX51,DX71,
Olive Opus 4; Sensor 2  MKII ; Bonasus; Gauder Arcona 60, Tesla ARZ 6604- Voigt Pipe

miniabyr

Cytat: elem w Luty 25, 2018, 09:18
Paweł,

przypuszczam, że u Ciebie mógłby znakomicie wypaść kabel Furukawa Supremo. Jak Ci sie kiedys trafi, to wepnij i posłuchaj. 
Dzieki Tomek . Oczywiście że sprawdzę jak dostanę coś takiego w swoje łapy . Podobno w przyszłym tygodniu mogę mieć coś z oferty Cardas'a którego nigdy nie miałem ........A ten Neotech 241260  którego wczoraj otrzymalem jest hmmm bardo fajny !
Szkoda życia na chujowy dźwięk !

Bartolo

Dzięki uprzejmości Pawła, dostałem do "posłuchania".. To sobie przy okazji "popstrykałem"...
www.facebook.com/Z.Tylu.Sklepu
www.facebook.com/TymczasemTytus
www.instagram.com/bartosz.mrozowski

Bartolo

...
www.facebook.com/Z.Tylu.Sklepu
www.facebook.com/TymczasemTytus
www.instagram.com/bartosz.mrozowski

Bartolo

...
www.facebook.com/Z.Tylu.Sklepu
www.facebook.com/TymczasemTytus
www.instagram.com/bartosz.mrozowski

elem

Po tych fotach to pewnie zdrożał dwukrotnie i gra lepiej. Dobry jesteś Bartolo, naprawdę :)  Jak będą auto sprzedawał, to się zgłoszę  ;)
Feickert Twin, SME V, DV XX2MKII;  CEC TL51,DX51,DX71,
Olive Opus 4; Sensor 2  MKII ; Bonasus; Gauder Arcona 60, Tesla ARZ 6604- Voigt Pipe

Bartolo

ostatnie. ;)
www.facebook.com/Z.Tylu.Sklepu
www.facebook.com/TymczasemTytus
www.instagram.com/bartosz.mrozowski

MAC

Już miałem nadzieję, że pierwszy raz od 10 lat zobaczę ten wzmacniacz z zamkniętą pokrywą.


Nic bardziej mylnego  ;D

Jakub

Na ostatnim widać pajęczynę  ;D ;D ;D

elem

Dlatego pokrywa otwarta, żeby na darmo pająk nie siedział  ;)
Feickert Twin, SME V, DV XX2MKII;  CEC TL51,DX51,DX71,
Olive Opus 4; Sensor 2  MKII ; Bonasus; Gauder Arcona 60, Tesla ARZ 6604- Voigt Pipe

cdt


Cytat: masza w Luty 25, 2018, 13:12Już miałem nadzieję, że pierwszy raz od 10 lat zobaczę ten wzmacniacz z zamkniętą pokrywą.


Nic bardziej mylnego 


A to jest do niego pokrywa ;D ;D ;D