No i Zestaw skompletowany.

Zaczęty przez seblop, Czerwiec 12, 2018, 08:42

Poprzedni wątek - Następny wątek

seblop

 No i ostatni element układanki skompletowany.
W weekend zadomowil się u mnie pre Ear 912 konstrukcji Timiego. Wrażenia opiszę puźniej jak zmienię lampy. I ogólnie pozbawia się ustawieniami. Dzis za dużo adrenaliny aby opisywał wrażenia.
Zestaw pierwszy: Luxman PD444+Zontek 14"+ Phasemation PP-1000 Dynavector 505 +Miyjama Shilabe+TRAudio

frywolny trucht

A jak wygląda reszta zestawu?
ZESTAW 1: Technics SL 1200 GR, Hana EL, pre Husariaa, Roksan K3, ProAc Responce D2D, OPPO PM-2, HA-1, Akai GX 75
ZESTAW 2: Dual 1019 z AT 95E, Marantz 2216, Marantz 5220, Jamo Concert C 93

seblop

Kolumny Tannoy Gold Lancaster, Monobloki EAR 509 Pre EAR 912, Gramofon Luxman PD444, Ramiona Dynavector 505 z wkładka Transfiguration Axia i Jelco 12 cali z Denonem 103R Okablowanie Jelco i Wile.
Zestaw pierwszy: Luxman PD444+Zontek 14"+ Phasemation PP-1000 Dynavector 505 +Miyjama Shilabe+TRAudio

frywolny trucht

Fiuuu  ;D
http://audiomaniacy.pl/index.php?topic=1316.msg174334#msg174334
Mam. Ale nie było jeszcze podpaski. Skąd wyrwałeś Luxa? Udało się zejść ( bez ramion) poniżej dychy?
ZESTAW 1: Technics SL 1200 GR, Hana EL, pre Husariaa, Roksan K3, ProAc Responce D2D, OPPO PM-2, HA-1, Akai GX 75
ZESTAW 2: Dual 1019 z AT 95E, Marantz 2216, Marantz 5220, Jamo Concert C 93

seblop

Tak udało się i to sporo poniżej 10. W 10ce miałem jeszcze ramię Jelco z okablowanie.
Zestaw pierwszy: Luxman PD444+Zontek 14"+ Phasemation PP-1000 Dynavector 505 +Miyjama Shilabe+TRAudio

vasa

Cytat: seblop w Czerwiec 12, 2018, 09:09Dynavector 505 z wkładka Transfiguration Axia
No proszę.
to jest nasz już dwóch z AXIĄ :)
Z chęcią bym kiedyś posłuchał zestawu AXIA + ramię Dynavectora. Tym bardziej że masz też Tannoye.
Zestaw pierwszy: Oracle Delphi+SME3009III+Transfiguration AXIA+Phono Borbely+Amplifon WT30+Tannoy Stirling+Nieistotne kable
Zestaw drugi: szukam plikodaja+Lyngdorf+elektrostaty Audiostatic z dedykowanym subem+ kable. Też nieistotne.

seblop

Próbowałem jej na kilku ramionach. Z moich obserwacji wynika że potrzebuję bata nad sobą i to mocnego. Dv genialnie z nią współpracuje.
Zestaw pierwszy: Luxman PD444+Zontek 14"+ Phasemation PP-1000 Dynavector 505 +Miyjama Shilabe+TRAudio

vasa

Cytat: seblop w Czerwiec 12, 2018, 16:41
Próbowałem jej na kilku ramionach. Z moich obserwacji wynika że potrzebuję bata nad sobą i to mocnego. Dv genialnie z nią współpracuje.
No to muszę zmienić ramię.
Zresztą i tak myślałem już o tym.

[emoji377]🥃
Zestaw pierwszy: Oracle Delphi+SME3009III+Transfiguration AXIA+Phono Borbely+Amplifon WT30+Tannoy Stirling+Nieistotne kable
Zestaw drugi: szukam plikodaja+Lyngdorf+elektrostaty Audiostatic z dedykowanym subem+ kable. Też nieistotne.

seblop

Jelco 12 calowe totalnie z nią polegało. Miałem podbita górę okrojana scenę no i zarys detali a nie detale. Bas bym bardzo słaby. Minimalnie ale to minimalnie lepiej zagrała na 12 calowym Sme. Natomiast przy dynavectorze rozblysla. Dopiero pokazała swoją finansowa wartość. Okazało się że jest mega precyzyjna i dynamiczna wkładka z kontrolowanym basem. Nic nie było rozmyte. Piękna scena o głębia. Znikło podbicie góry. Poprostu inny świat.
Zestaw pierwszy: Luxman PD444+Zontek 14"+ Phasemation PP-1000 Dynavector 505 +Miyjama Shilabe+TRAudio

cdt

#9
To znaczy że potrzebuje sztywnego 9 calowego kija . Raczej nie unipivota na który ma vasa ochotę .

seblop

To miałem właśnie na myśli pisząc że potrzebuję bata.
Zestaw pierwszy: Luxman PD444+Zontek 14"+ Phasemation PP-1000 Dynavector 505 +Miyjama Shilabe+TRAudio

vasa

Cytat: cdt w Czerwiec 12, 2018, 22:58potrzebuje sztywnego 9 calowego kija . Raczej nie unipivota na który ma vasa ochotę .
Cytat: seblop w Czerwiec 12, 2018, 23:20To miałem właśnie na myśli pisząc że potrzebuję bata.
Może macie rację. Jakieś sugestie poza Dynavectorem?
A z drugiej strony najprecyzyjniejsze ramię jakie było dane mi słyszeć to Schroeder CB. Unipivot.
Zestaw pierwszy: Oracle Delphi+SME3009III+Transfiguration AXIA+Phono Borbely+Amplifon WT30+Tannoy Stirling+Nieistotne kable
Zestaw drugi: szukam plikodaja+Lyngdorf+elektrostaty Audiostatic z dedykowanym subem+ kable. Też nieistotne.

Jakub

To jest ten słynny luxman od redaktora?

cdt

Pewnikiem trzeba popróbować ale idę o zakład że SME IV czy tym bardziej V bez problemu da sobie radę . Możliwe że 3009 radzi sobie lepiej od 3012 bo jest sztywniejsze

seblop

Cytat: Jakub w Czerwiec 12, 2018, 23:42
To jest ten słynny luxman od redaktora?

Nie zresztą nawet nie znam redaktora. Ten został sprowadzone z Japonii. Kupiłem go w Japonii za 800 dolarów no ale wiadomo dochodzą koszty sprowadzenia cła i tak dalej.
Musiał wręcz być wysyłany do Czech bo był za ciężki by sprowadzić go do Polski. Ważył powyżej 20 kg. Wykupiłem tez ubezpieczenie, firmę pośrednią która sprawdziła mi tower jeszcze w Japonii.
Cytat: cdt w Czerwiec 12, 2018, 23:44
Pewnikiem trzeba popróbować ale idę o zakład że SME IV czy tym bardziej V bez problemu da sobie radę . Możliwe że 3009 radzi sobie lepiej od 3012 bo jest sztywniejsze

Porównujesz to do Schroeder CB czy do Dynavectora.
Zestaw pierwszy: Luxman PD444+Zontek 14"+ Phasemation PP-1000 Dynavector 505 +Miyjama Shilabe+TRAudio

Piterski

Ja tak się zacząłem zastanawiać czy unipiwod to takie świetne rozwiązanie.
Skoro grot igły jest poddawany działaniu sil w dwóch płaszczyznach, a podparcie w tym łożysko ma trzy stopnie swobody to czy to jest takie genialne rozwiązanie. Przecież taki układ łatwo wytrącić z równowagi.
Tor cyfrowy: Esoteric K01 - Gryphon Diablo 120.
Tor Analogowy: Phasemation PP-300 - Pioneer PL70II - RCM Sensor2.
Kolumny: Electro Voice Interface "Delta". Kable: Furutech, Hijiri - Harmonix, by Melepeta, Yarbo 1100.

cdt

Cytat: seblop w Czerwiec 13, 2018, 08:23Porównujesz to do Schroeder CB czy do Dynavectora.
To sugestia dla Vasy . Ty masz ramię z którym Ci dobrze gra . To musi być bardzo miękka wkładka .

ahaja

Unipivot jest genialny. I pracuje odpowiednio dobrze. Musi być jednak odpowiednio zaprojektowany.
Nie mam tu na myśli radosnej twórczości PJ'a czy podobnych wytwórców 'z zapleczem' ... ;-) ... bo to są protezy.


Piterski

Krzysztofie to nad jakimi ramionami lub jakich producentów warto się pochylić?
Tor cyfrowy: Esoteric K01 - Gryphon Diablo 120.
Tor Analogowy: Phasemation PP-300 - Pioneer PL70II - RCM Sensor2.
Kolumny: Electro Voice Interface "Delta". Kable: Furutech, Hijiri - Harmonix, by Melepeta, Yarbo 1100.

seblop

Cytat: Piterski w Czerwiec 13, 2018, 14:44Krzysztofie to nad jakimi ramionami lub jakich producentów warto się pochylić?

No ja się dołączę do pytanie bo pewnie z czasem Jelco u mnie wyleci.
Zestaw pierwszy: Luxman PD444+Zontek 14"+ Phasemation PP-1000 Dynavector 505 +Miyjama Shilabe+TRAudio

frywolny trucht

Hm... PJ ma jakiegoś unipivota w ofercie?  :o
ZESTAW 1: Technics SL 1200 GR, Hana EL, pre Husariaa, Roksan K3, ProAc Responce D2D, OPPO PM-2, HA-1, Akai GX 75
ZESTAW 2: Dual 1019 z AT 95E, Marantz 2216, Marantz 5220, Jamo Concert C 93

elem

Feickert Twin, SME V, DV XX2MKII;  CEC TL51,DX51,DX71,
Olive Opus 4; Sensor 2  MKII ; Bonasus; Gauder Arcona 60, Tesla ARZ 6604- Voigt Pipe

frywolny trucht

Świat mi umyka  ::) Pro-Ject Signature Tonearm 9"   1700 Euro. To mówicie, że proteza?
ZESTAW 1: Technics SL 1200 GR, Hana EL, pre Husariaa, Roksan K3, ProAc Responce D2D, OPPO PM-2, HA-1, Akai GX 75
ZESTAW 2: Dual 1019 z AT 95E, Marantz 2216, Marantz 5220, Jamo Concert C 93

ahaja

Cena nie ma znaczenia. Zwykle wzięta z kapelusza. Dawno przestałem się ekscytować.
Miałem w rękach PJ unipivota, prostego. Miałem Clearaudio, Mayware, coś tam jeszcze, jakąś włoszczyznę.

Mariusz napisał już o Shroederze. Ja dodałbym Scheu'a. Tudzież DIY.

vasa

Cytat: ahaja w Czerwiec 13, 2018, 20:42napisał już o Shroederze. Ja dodałbym Scheu'a. Tudzież DIY.
Nie obraziłbym się również na Kuzmę.

Nawet nie musi być z VTA w locie.
Zwróćcie uwagę na rozmieszczenie masy w Kuzmie lub Schroederze vs taki PJ signature.
Stabilność poprzeczna ramienia podpartego w jednym punkcie to oczywiście istotna kwestia ale rozwiązać ją można relatywnie łatwo przenosząc środek ciężkości przeciwwagi poniżej obydwóch punktów podparcia ramienia (tip igły i pivot)
Oczywiście jak płyta jest rozfalowana to nic (nawet oliwa w tłumiku) nie pomoże.
Natomiast redukcja (czy wręcz likwidacja) oporów kardana przekłada się na wspomnianą przeze mnie precyzję odtwarzania.
Co oczywiście nie likwiduje kwestii związanych z drganiami belki, ogólnym dopasowaniem masy ramienia i podatności wkładki czy kalibracji.
A ta ostatnia potrafi być przy unipivocie upiorna.  >:D
Np w kwestii azymutu :o
Zestaw pierwszy: Oracle Delphi+SME3009III+Transfiguration AXIA+Phono Borbely+Amplifon WT30+Tannoy Stirling+Nieistotne kable
Zestaw drugi: szukam plikodaja+Lyngdorf+elektrostaty Audiostatic z dedykowanym subem+ kable. Też nieistotne.