Menu główne

HECO

Zaczęty przez muda44, Kwiecień 29, 2018, 11:11

Poprzedni wątek - Następny wątek

muda44

Cytat: marekw 76 w Listopad 22, 2019, 22:13
Cytat: muda44 w Listopad 22, 2019, 22:04
Coś Ty taki tajemniczy ?
Sprzedałeś ?
Nie.
Zostają.
Zmieniłem lekko ustawienie i niczego więcej nie szukam.
Pochopnie sprzedałem poprzednie kolumny i z Heco postanowiłem powalczyć.
Delikatnie kulała scena i pomyślałem, że zmienię... Tylko na co??
Pobawiłem się z ustawieniem (znowu) i mam pewność, że moje pomieszczenie nie lubi dogięcia kolumn w stronę mojego łba :)
Teraz stoją prawie na wprost i jest wyśmienicie w każdym aspekcie.
I jeszcze pogrzebałem w kablach i zmieniłem Clearwaya na Monitor Athmos Air silver i to mi się również bardzo podoba.

Po nowym roku powrócę do starego pomysłu kombinacji z cd playerem.

Dobrze zrobiłeś .
Ja co chwilę zmieniam elektronikę ale Aurory zostają .


marekw 76

Cytat: ziko369 w Listopad 23, 2019, 08:55
Bardzo rozsądna decyzja
Może pokombinuj też z rozstawieniem, może masz za szeroko rozstawione?
Nie. Za szeroko na pewno nie. 220 od siebie i 245 ode mnie.
stereo: Musical Fidelity M8XI,Ad Fontes z dwoma ramionami + AT-OC9ML/ll + Philips GP500 + NUDAmini (MM/MC)
Lector CDP 7tl; Denon 3910; Teac V 5000; YB Zonda S.
K.D: Marantz SR 6007; Tonsil Siesta 5.0; STX S 250 n

marekw 76

Cytat: muda44 w Listopad 23, 2019, 10:12Dobrze zrobiłeś .
Ja co chwilę zmieniam elektronikę ale Aurory zostają .
Ja poza cd nie zmieniam niczego przez najbliższe lata☺
stereo: Musical Fidelity M8XI,Ad Fontes z dwoma ramionami + AT-OC9ML/ll + Philips GP500 + NUDAmini (MM/MC)
Lector CDP 7tl; Denon 3910; Teac V 5000; YB Zonda S.
K.D: Marantz SR 6007; Tonsil Siesta 5.0; STX S 250 n

Igorson

Witam
Po tygodniu użytkowania Heco aurora 1000 jestem bardzo zadowolony 😉 zostają ze mną na długo. Teraz ogarnę sobie akustykę a kabelki już w drodze. 
Pozdro

muda44

Cytat: marekw 76 w Listopad 23, 2019, 20:18
Cytat: muda44 w Listopad 23, 2019, 10:12Dobrze zrobiłeś .
Ja co chwilę zmieniam elektronikę ale Aurory zostają .
Ja poza cd nie zmieniam niczego przez najbliższe lata☺

Co w planach ?

marekw 76

Cytat: muda44 w Listopad 24, 2019, 21:29Co w planach ?
Albo lector albo transport plus dac.
stereo: Musical Fidelity M8XI,Ad Fontes z dwoma ramionami + AT-OC9ML/ll + Philips GP500 + NUDAmini (MM/MC)
Lector CDP 7tl; Denon 3910; Teac V 5000; YB Zonda S.
K.D: Marantz SR 6007; Tonsil Siesta 5.0; STX S 250 n

muda44

Cytat: marekw 76 w Listopad 24, 2019, 21:53
Cytat: muda44 w Listopad 24, 2019, 21:29Co w planach ?
Albo lector albo transport plus dac.
Trochę tego przerobiłem więc jakby co pytaj na PW , może coś podpowiem .

marekw 76

Poszedł priv
stereo: Musical Fidelity M8XI,Ad Fontes z dwoma ramionami + AT-OC9ML/ll + Philips GP500 + NUDAmini (MM/MC)
Lector CDP 7tl; Denon 3910; Teac V 5000; YB Zonda S.
K.D: Marantz SR 6007; Tonsil Siesta 5.0; STX S 250 n

muda44

W końcu coś ruszyłem .
Wymiana gniazd na WBT Nextgen , niby tylko gniazda ale zysk w postaci lepszej klarowności w całym paśmie a mniej suchości i lepszy kontur na górze pasma .

muda44

Na tą chwilę .
Unison Simply Italy z wymienionymi kondensatorami w katodach EL34 ( wada fabryczna ).
Modyfikowany Pioneer PD-30AE  w roli odtwarzacza CD ( genialny jako transport nawet do drogich przetworników ).
Pliki , strumieniowo z modyfikowanej Yamahy NP-S303.

Zmieniłem listwę z bardzo dobrej Sonus Oliva na Gigawatt PF2 MK2 z LC2 MKIII+
Kable zasilające do PD-30AE i NP-S303 to Oyaide GPX RE V2 a do wzmacniacza własna konstrukcja .

Czekam na przesyłkę z jeszcze jednym bardzo ciekawym odtwarzaczem i chciałbym w końcu zabrać się na poważnie za modyfikacje Heco .

Melepeta

Unison nie stoi na kanapce? :(
Sprzęt jest dla muzyki, nie odwrotnie.

Piterski

A gdzie się podzialo Reimyo?
Tor cyfrowy: Esoteric K01 - Gryphon Diablo 120.
Tor Analogowy: Phasemation PP-300 - Pioneer PL70II - RCM Sensor2.
Kolumny: Electro Voice Interface "Delta". Kable: Furutech, Hijiri - Harmonix, by Melepeta, Yarbo 1100.

muda44

Cytat: Melepeta w Styczeń 21, 2020, 21:43
Unison nie stoi na kanapce? :(

Jak przestanę żonglować źródłami to spróbuje ;)

muda44

Cytat: Piterski w Styczeń 22, 2020, 08:44
A gdzie się podzialo Reimyo?
Nie wiem .
Wystawiłem ogłoszenie , ktoś zadzwonił , zrobił przelew , podał adres i tyle go widziałem ;)

wujekz

Witam
Tyle się naczytałem o tych Heco aurora 1000, że postanowiłem sobie je sprawić ale cóż z tego jak głośniki wysokotonowe odmówiły posłuszeństwa i nie grają. Dlatego mam pytanie gdzie mogę kupić drugie takie same albo jeśli to możliwe to inne lepsze, żeby mi się więcej nie spaliły. Zasilam je yamahą 803.
pozdrawiam

cortes

Musiałeś nieźle dać po garach żeby upalić wysokotonówki. No chyba, że była jakaś nielegalna dyskoteka  >:D.

wujekz

Nie, lubię głośno jak jestem sam czy to w domu czy to w aucie. To że się spaliły? cóż jakaś lipa to jest (na droższe mnie nie stać). Rozebrałem polutowałem i znowu spalone, może drut na cewki z chińskich odpadów trafiłem. Szukam nowych na necie i nie mogę znaleźć. Nie jestem melomanem lubię głośno i dużo basu ale bez charkotu i jazgotu. Myślę o mocniejszych wysokotonowych ale też nie mogę znaleźć czy to na naszych czy na obcych stronach. I nie bardzo wiem czego szukać. Dlatego zwróciłem się z tym do znawców o pomoc i ratunek

ziko369

😲jak można spalić głośniki???

ziko369

Cytat: wujekz w Styczeń 29, 2021, 19:47na droższe mnie nie stać
Cena nie ma tu znaczenia...
Przesterowaleś tą Yamaszkę że hej...

Mutermal


Mutermal

#170

Mutermal


EmilioE

Bardzo ładny i przytulny pokój. Gratulacje!
Mógłbyś coś wymyślić dla zasłonięcia TV podczas odsłuchów (akustyka!).
ART Loudspeakers Deco 8 + Audion Sterling KT77, Braun L1030 + LAR IA120, Audio Phase Cannabis + Audion Silver Night 300B, Pioneer N-70AE, Moon 260Dt, Denafrips Pontus II, HiFiMAN HE-500

Mutermal

dziękuję  :D

jeszcze nie testowałem czy zasłonięcie TV polepszy odsłuchy, będę musiał sprawdzić

Mutermal

Cytat: wujekz w Styczeń 29, 2021, 19:47
Nie, lubię głośno jak jestem sam czy to w domu czy to w aucie. To że się spaliły? cóż jakaś lipa to jest (na droższe mnie nie stać). Rozebrałem polutowałem i znowu spalone, może drut na cewki z chińskich odpadów trafiłem. Szukam nowych na necie i nie mogę znaleźć. Nie jestem melomanem lubię głośno i dużo basu ale bez charkotu i jazgotu. Myślę o mocniejszych wysokotonowych ale też nie mogę znaleźć czy to na naszych czy na obcych stronach. I nie bardzo wiem czego szukać. Dlatego zwróciłem się z tym do znawców o pomoc i ratunek
Scan Speak ma w swojej ofercie coś na wzór tych głośników ale nie wiem czy podpasuje na 100%: Scan Speak Classic D2905/950000