Akustyka na poziomie przedszkolaka.

Zaczęty przez frywolny trucht, Kwiecień 28, 2016, 08:16

Poprzedni wątek - Następny wątek

vasa

Cytat: frywolny trucht w Maj 12, 2016, 21:59Wykończenie kolorystyczne teak:
Ale słyszysz jakiś efekt?
Czy czekasz aż klej wyschnie :( ?
Zestaw pierwszy: Oracle Delphi+SME3009III+Transfiguration AXIA+Phono Borbely+Amplifon WT30+Tannoy Stirling+Nieistotne kable
Zestaw drugi: szukam plikodaja+Lyngdorf+elektrostaty Audiostatic z dedykowanym subem+ kable. Też nieistotne.

Jakub

Wyglądają bardzo fajnie po zamontowaniu.

frywolny trucht

Efekt słychać bez słuchania. Jest mniejszy pogłos. Czy to dobrze wpłynie na dźwięk? Nie wiem. Boję się, że za bardzo ułagodzi dźwięk. Obaczym.
ZESTAW 1: Technics SL 1200 GR, Hana EL, pre Husariaa, Roksan K3, ProAc Responce D2D, OPPO PM-2, HA-1, Akai GX 75
ZESTAW 2: Dual 1019 z AT 95E, Marantz 2216, Marantz 5220, Jamo Concert C 93

tomasz_pianista

Wygląda bardzo git, niestety akustyka to wredna dziedzina.

Fajnie,że panele są teraz dużo tańsze, nie ma w tym żadnej filozofii.

Grupa ratowania poziomu.

il cattivo

Frywolny, czy przycinałeś jakoś te panele, żeby je dopasować do mebli/telwizora/itp, czy po prostu od razu tak ładnie "siadły"?

jamówię

Wyglàda ładnie,niech Ci "grają" ;)

frywolny trucht

Dziękować  :)

Z przypasowaniem: determinująca była pionowa linia wyznaczona przez wieszaki na płyty CD i dolna linia telewizora. Po bokach dało się włożyć panel za telewizor i po lekkim przesunięciu telewizora w bok obyło się bez kombinacji.
W ten sposób nakleiłem pierwsze trzy panele w całości jadąc od lewej strony. Kolejne dwa były cięte. Z prawej strony zostały mi ze trzy centymetry do węgarka drzwi balkonowych, które muszę jakoś wykończyć. Wrzucę zdjęcia.
Parę uwag eksploatacyjnych:
Klej ma precyzyjny dozownik, nie wytwarza się chmura na cały pokój. Nakładamy go i na ścianę i na gąbkę. Czekamy minimum 2 minuty, nie powinniśmy przekroczyć 15 minut. Jak coś z dopasowaniem poszło nie tak, nie ma problemu, można poprawić i raz i dwa i trzy razy :) Pojemnik 500 ml wystarczył na te pięć paneli, ale zostało już ledwo co na dnie.  Po skończeniu klejenia, przewietrzeniu, nie śmierdzi. Można mieszkać. Sam klej z opisu na pojemniku- dość toksyczny, wpływa źle np. na płodność  :o Dobrze, że już nic nie muszę, 500+ i tak w kieszeni  ;D

Cięcie paneli na wymiar między klockami jest proste. Zwykłe nożyczki dadzą radę, ale im większe tym łatwiej ładnie uciąć. Taka postrzępiona krawędź nie wygląda estetycznie, trzeba kombinować jak ją ukryć. Nie odważyłem się ciąć klocków na połówki. Laminat jest bardzo twardy, na pewno wyszłaby masakra. Z opisu producenta wynika, że można zamówić dowolne wymiary. Lepiej zamówić.



ZESTAW 1: Technics SL 1200 GR, Hana EL, pre Husariaa, Roksan K3, ProAc Responce D2D, OPPO PM-2, HA-1, Akai GX 75
ZESTAW 2: Dual 1019 z AT 95E, Marantz 2216, Marantz 5220, Jamo Concert C 93

frywolny trucht

O tutaj widać, że wcale się tak wszystko nie zgrało. Trzeba było zrobić "okienko" na gniazdo USB i HDMI w którym siedzi na stałe komputer : http://audiomaniacy.pl/index.php?topic=1148.0 , przydałoby się coś od góry, jakaś listwa (?), no i pionowy odcinek szerokości ok. 3 cm między panelami a krawędzią węgarka.
Mslę, że kupię cienką czarną gąbkę i wkleję ją w okienko i zrobię rzeczony pasek.

Jak dotąd koszt zabawy to 450 zł panele z transportem i 11,50 klej. Zostaje 38,50 zł na piwo.
ZESTAW 1: Technics SL 1200 GR, Hana EL, pre Husariaa, Roksan K3, ProAc Responce D2D, OPPO PM-2, HA-1, Akai GX 75
ZESTAW 2: Dual 1019 z AT 95E, Marantz 2216, Marantz 5220, Jamo Concert C 93

il cattivo

Ciekaw jestem, jak wyglądałaby zabawa z klejeniem tych paneli do chropowatej ściany.
Sam musiałbym zająć się delikatnie akustyką u siebie, ale pokój mam wyklejony pomalowaną tapetą o porowatej strukturze i nie wiem, czy ten klej da rady utrzymać gąbki.

frywolny trucht

Myślę, że da radę. On się troszkę zachowuje jak pianka montażowa. W sensie, że rośnie, pęcznieje, acz nie w tak spektakularny sposób. Na na przedostatnim zdjęciu ( u góry), tam gdzie widać okienko widać też różowy klej. Gdy był nakładany miało się wrażenie, że bliżej mu wody. A trochę narósł.

Dobra, ukrywamy kable, cholera jeden jeszcze trzeba poprawić, bo widać białe. Trzeba  je poluzować bo odginają klocki i rytm zaburzony. Widać to na zdjęciu. No i przy zdejmowaniu telewizora należy pamiętać o wyjęciu kabli na zewnątrz, bo jak nic powyrywamy klocki.
ZESTAW 1: Technics SL 1200 GR, Hana EL, pre Husariaa, Roksan K3, ProAc Responce D2D, OPPO PM-2, HA-1, Akai GX 75
ZESTAW 2: Dual 1019 z AT 95E, Marantz 2216, Marantz 5220, Jamo Concert C 93

frywolny trucht

Nie ma kabli, a działa  ;D
Najlepsze, że najwyraźniej zaskoczyłem na plus żonę. Spodziewała się katastrofy jak powiedziałem, że będę dyfuzory wieszał. Sądziła, że znowu chcę niszczyć wygląd pokoju. Nawet pomimo tego, że zdjęcia pokazywałem, że ładne. Spodziewała się kolejnego stopnia degradacji. Zdziwko spore miała wczoraj  ;D
ZESTAW 1: Technics SL 1200 GR, Hana EL, pre Husariaa, Roksan K3, ProAc Responce D2D, OPPO PM-2, HA-1, Akai GX 75
ZESTAW 2: Dual 1019 z AT 95E, Marantz 2216, Marantz 5220, Jamo Concert C 93

Przemo

Cytat: frywolny trucht w Maj 12, 2016, 21:45Jutro chyba przyjdzie pre z naprawy

Co się popśuło ?
Gdzie naprawiasz - masz jakąś dobrą miejscówkę w Bydgoszczu ?

frywolny trucht

Wysłałem do konstruktora, czyli benpe.
Diagnoza- zjarane dwa wzmaki operacyjne w lewym kanale.
ZESTAW 1: Technics SL 1200 GR, Hana EL, pre Husariaa, Roksan K3, ProAc Responce D2D, OPPO PM-2, HA-1, Akai GX 75
ZESTAW 2: Dual 1019 z AT 95E, Marantz 2216, Marantz 5220, Jamo Concert C 93

kawosz

Nie wiem Arek jak to będzie grać ale za estetykę z czystym sumieniem należy ci się nagroda . Bardzo gustownie i  ładnie . Brawo Ty .
Na zdrówko

frywolny trucht

Jak gra? Wyraźnie inaczej. Poczułem się obco we własnej chacie :) W sumie to nawet jestem zdziwiony skalą, choć jak wcześniej pisałem, od razu dało się słyszeć mniejszy pogłos i coś już mogłem podejrzewać. Do tego z racji pewnej niesymetryczności obawiałem się przesunięcia sceny, ale chyba nic takiego nie nastąpiło. Chyba, bo dopiero pierwszy wieczór sobie posłuchałem, a przyjdzie z tym żyć trochę i z czasem kolejne niuanse będą wychodzić. Efekt jest dość zabawny, chodzę wołając "o" po chacie i jest echo. Staję przed panelami i ni ma. Cud jakowyś?  Z drugiej strony mój głos staje się dla mnie nieco obcy. Inny jaki normalnie znałem :) To ma kontynuację w oglądaniu np wiadomości. Męskie głosy chorują na to samo. Nie wiem czy to jest lepsze, chyba gorsze. Mniej męskie :) Po prostu tembr basu jakoś tak lepiej grzmiał do ucha. Teraz trochę pitu pitu się z tego zrobiło. Za to muzyka decydowanie na plus, a zmiany można określić jednym słowem: Precyzja. Tutaj basy są jak były, teraz mniej dudniące z racji mniejszego pogłosu, dużo większą zmianą jest zdecydowanie lepsza lokalizacja wysokiej średnicy i wysokich tonów. Na tyle dobra, że kolumny, które dotąd znikały w pomieszczeniu ( pewnie w wyniku sumy zabałaganienia odbić), teraz ewidentnie wylazły i słyszę skąd dźwięk się dobywa  ;) Pewnie muszę się przyzwyczaić. To tak na szybko.
ZESTAW 1: Technics SL 1200 GR, Hana EL, pre Husariaa, Roksan K3, ProAc Responce D2D, OPPO PM-2, HA-1, Akai GX 75
ZESTAW 2: Dual 1019 z AT 95E, Marantz 2216, Marantz 5220, Jamo Concert C 93

frywolny trucht

Cytat: kawosz w Maj 14, 2016, 08:16Na zdrówko


Dziękować. Ale tak od rana? Maślanką najwyżej :)
Efekt wizualny jest szokujący. Mam podobny w biurze, gdzie odsłonięto starą cegłę ( skuto tynk), uzupełniono spoiny i pomalowano na biało. To stara kamienica, widać różne ślady przeróbek i kto nie przyjdzie to tak wodzi wzrokiem po tych spoinach :) No i w chacie teraz to samo. Te "spoiny" nie są idealnie równe, z automatu wyszukuję gdzie jest inaczej. Nie wiem, jest chyba w naturze człowieka wodzić wzrokiem po spoinach :)
ZESTAW 1: Technics SL 1200 GR, Hana EL, pre Husariaa, Roksan K3, ProAc Responce D2D, OPPO PM-2, HA-1, Akai GX 75
ZESTAW 2: Dual 1019 z AT 95E, Marantz 2216, Marantz 5220, Jamo Concert C 93

MAC

Cytat: frywolny trucht w Maj 14, 2016, 09:38Na tyle dobra, że kolumny, które dotąd znikały w pomieszczeniu ( pewnie w wyniku sumy zabałaganienia odbić), teraz ewidentnie wylazły i słyszę skąd dźwięk się dobywa

Arek ale wszyscy walczą o efekt zniknięcia kolumn  :o
A jak z lokalizacją instrumentów?
Spróbuj jeszcze połazić z głośnikami. Czasem kilkustopniowe odchylenie może pomóc.

MAC

A jak koteł?
Takie smakowite... skwarki  ;D

frywolny trucht

Koteł mógłby je teoretycznie dopaść od boku. Wciąż się zastanawiam jak zamknąć mu tę drogę. Póki co na szczęście i tak się nimi nie interesuje. Sikorkami za oknem się jara  ;D
Będziem suwać kolumnami. Lokalizacja jest teraz precyzyjniejsza.
ZESTAW 1: Technics SL 1200 GR, Hana EL, pre Husariaa, Roksan K3, ProAc Responce D2D, OPPO PM-2, HA-1, Akai GX 75
ZESTAW 2: Dual 1019 z AT 95E, Marantz 2216, Marantz 5220, Jamo Concert C 93

frywolny trucht

Ten dźwięk z tego głośnika, a tamten z drugiego  ;)
Nie no nie wiem. Potrzebuję czasu.
ZESTAW 1: Technics SL 1200 GR, Hana EL, pre Husariaa, Roksan K3, ProAc Responce D2D, OPPO PM-2, HA-1, Akai GX 75
ZESTAW 2: Dual 1019 z AT 95E, Marantz 2216, Marantz 5220, Jamo Concert C 93

MAC

Jak się nie przyzwyczaisz to zamień fazy a znowu dźwięk się oderwie   ;D

kawosz

Podłączę się tu . Jak by się dyskusja rozwinęła można wydzielić .
Tak trochę nie po audiofilsku . Co jest dla Was miarą dobrej akustyki i dobrze dobranych kolumn ?
Mamy swoje miejsca do siedzenia w których najlepiej słychać scenę itd . Dla mnie ważne jest żebym miał przyjemność słuchania muzyki nie tylko z tego miejsca . Nie zawsze mam ochotę siedzieć w tym miejscu . Czasem się położę na narożniku zupełnie z boku . Wydawało by się że stracę komfort . A guzik wcale nie . Słychać inaczej scena się zmienia ale daje mi to również wiele radochy . Tym dla mnie jest dobra akustyka w połączeniu z kolumnami .
Tak miałem też u Ondreja i Pawła . Nie musiałem być przyklejony do miejsca odsłuchowego

MAC

Ja nie posiadam stołka/fotela wymierzonego linijką i kątomierzem.
Słucham jak popadnie i gdzie popadnie ale zawsze z przyjemnością :)
Kolumny, które grają tylko w jednym miejscu i z jednego miejsca wyrzuciłbym przez okno.

jamówię

Ja mam osobny pokój do słuchania,ale gdybym miał sprzęt w salonie,to też chciałbym aby grał tak jak masza mówi-z przyjemnością wszędzie.

MAC

Cytat: frywolny trucht w Maj 14, 2016, 10:20Koteł mógłby je teoretycznie dopaść od boku. Wciąż się zastanawiam jak zamknąć mu tę drogę. Póki co na szczęście i tak się nimi nie interesuje. Sikorkami za oknem się jara

Wymyśl mu "jakieś" zajęcie  ;D

http://memy.pl/uploads/Post/61938/14632212395992.mp4