Wznowienie serii Polish Jazz

Zaczęty przez elem, Kwiecień 11, 2016, 21:51

Poprzedni wątek - Następny wątek

wojtek41

Kurcze. Popierniczyło mi się z licencją na prawa autorskie. Ceny znam. Koszmarek...  :(
Czuję, że kiedyś się skuszę..... :o

miniabyr

Słucham sobie tych wznowień i Michał Urbaniak brzmi bardzo słabo. To rejestracja koncertu i brzmienie  amplifikowanego kontrabasu to dramat Ale taka estetyka i tak się grało . O muzyce nie wypowiem się, bo każdy ma swój gust. Mi ta płyta podoba sie i już ,ale strona techniczna rejestracji tego kncertu to 2 i to z minusem.  >:(
Szkoda życia na chujowy dźwięk !

paul_67

#177
Materiał wyjściowy był nie najlepszy i cudów się z tym nie zrobi.Przynajmniej nie trzeszczy:) Płyty były nagrywane przez różnych realizatorów na przestrzeni lat i niestety tylko część jest na wysokim poziomie.Cieszy jednak to, że jak na razie tłoczenia są dobre i w końcu okładki mają grzbiety.

miniabyr

Słucham sobie Sojki i przemyslenia jak wyżej . Paul masz racje że jakość została położona przy nagraniu. Efekt to brzmieniowy koszmarek. Wielka szkoda !
Szkoda życia na chujowy dźwięk !

MAC

Zapusciłem Muniaka.
Ładnie gra.

miniabyr

Mam pytanie . Czy nie uważacie że te wznowienia brzmią podobnie niezależnie kiedy były nagrywane? Trzaskowski ,Muniak a nawet Urbaniak  i Sojka mają podobny charakter. Wiem że to jest związane ze studiem masteringowym oraz osobą za master odpowiedzialna .Kurcze taki szablon jednakowego brzmienia słyszalny jest w każdej płycie którą teraz słucham . Mnie to wnerwia ,ale może sie czepiam?
Szkoda życia na chujowy dźwięk !

jamówię

Cytat: miniabyr w Sierpień 13, 2016, 13:36
Mam pytanie . Czy nie uważacie że te wznowienia brzmią podobnie niezależnie kiedy były nagrywane? Trzaskowski ,Muniak a nawet Urbaniak  i Sojka mają podobny charakter. Wiem że to jest związane ze studiem masteringowym oraz osobą za master odpowiedzialna .Kurcze taki szablon jednakowego brzmienia słyszalny jest w każdej płycie którą teraz słucham . Mnie to wnerwia ,ale może sie czepiam?


Bingo!
o tym samym pomyślałem przy pierwszym wypuście, z tym  że mi to nie przeszkadza.najnowszego nie znam,jeszcze:)

miniabyr

Czyli głuchy nie jestem. Mam motywację ,aby zgromadzić kilka wydań z epoki i porównać. Extra Ball z epoki bije na ryj nowe wydanie własnie autentycznoscią i smaczkami których na wznowieniu nie uświadczysz . >:(
Szkoda życia na chujowy dźwięk !

miniabyr

Polish Jazz Quarttet -ŚWIETNY  i nie czepiam się brzmienia ,choć uwspółcześnione (blachy cykają  jakby teraz były nagrane) nie wywołuje  mojej irytacji.
Szkoda życia na chujowy dźwięk !

MAC

Cytat: miniabyr w Sierpień 13, 2016, 14:18Polish Jazz Quarttet

Ostatnie jeszcze nie otwarta płyta u mnie :)
Zaraz się do niej dobiorę.

frywolny trucht

Dziwny zbieg okolicznej ości. Też akurat tej nie rozpakowałem, coś mi wypadło i do tej pory się nie złożyło  :o
ZESTAW 1: Technics SL 1200 GR, Hana EL, pre Husariaa, Roksan K3, ProAc Responce D2D, OPPO PM-2, HA-1, Akai GX 75
ZESTAW 2: Dual 1019 z AT 95E, Marantz 2216, Marantz 5220, Jamo Concert C 93

jamówię

Cytat: miniabyr w Sierpień 13, 2016, 13:46
Czyli głuchy nie jestem. Mam motywację ,aby zgromadzić kilka wydań z epoki i porównać. Extra Ball z epoki bije na ryj nowe wydanie własnie autentycznoscią i smaczkami których na wznowieniu nie uświadczysz . >:(


Ja bym chętnie porównał Kurylewicza,bo obecna wersja jest MZ referencyjna.Jak gdzieś wyhaczę epokowe,to kupię.

miniabyr

Już 5 czy 6 raz słucham Polish Jazz Quartet  Świetny skład "Ptaszyn" ,Karolak,Bartkowski ,Sandecki  .Mi urwało Dupe z przyjemności . Dmą i walą i szarpią na światowym poziomie .A to wszystko 52 lata temu zostało nagrane!Muzyczny olimp(jak dla mnie)
Szkoda życia na chujowy dźwięk !

gratefullde

To prawda. Płyta wymiata, jest super!
Kondo KSL M7 Tube Preamplifier by Mac (bez szumu brzmi cudownie)~ Accuphase Clone Power Amplifier ~ 6S33S Ad Fontes Integrated Amplifier ~ Audio Nirvana by InAudio ~ Sony PSX-70 ~ pre phono MM/MC tube ecc83 Gennett ~ Dynavector 20x2 ~ Questyle CMA 600i ~ Denon AH-D7200 ~ NeoTech  ~ Tellurium Q Black II ~ Yamaha CDX-9

MAC

Ta płyta wciąż u mnie zafoliowana.
Właśnie po nią wstawałem jak mi butelka w ręce wpadła. No to teraz strach patefona odpalać. Bitami i łychą się raczę.
Płyta poczeka do jutra  :)

miniabyr

Tylko nie oczekuj jakiegoś super brzmienia ,bo go tam nie ma .Jest za to muzyka!!!!
Szkoda życia na chujowy dźwięk !

MAC

A to bardzo dobrze. Doskonale się skomponuje z moim zastawem  8)

MAC

Rozdziewiczyłem kwarteta.
Trochę ostro górą daje ale poza tym gra dobrze.

gratefullde

Tak,  tam na górze się dzieje. Ale w sumie nie boli.

A jak odbieracie jakość Warsaw Stompers?
Kondo KSL M7 Tube Preamplifier by Mac (bez szumu brzmi cudownie)~ Accuphase Clone Power Amplifier ~ 6S33S Ad Fontes Integrated Amplifier ~ Audio Nirvana by InAudio ~ Sony PSX-70 ~ pre phono MM/MC tube ecc83 Gennett ~ Dynavector 20x2 ~ Questyle CMA 600i ~ Denon AH-D7200 ~ NeoTech  ~ Tellurium Q Black II ~ Yamaha CDX-9

MAC

Nie pamiętam.
Wczoraj słuchałem a już nadziugany byłem  ;D

Jak kwarteta skończę to zapuszczę stompersów. Chyba, że znowu się uwalę ;)

Na zdrowie  :D

gratefullde

Dziabamy wolniej to może wieczór będzie udany ;D

Zdrowie
Kondo KSL M7 Tube Preamplifier by Mac (bez szumu brzmi cudownie)~ Accuphase Clone Power Amplifier ~ 6S33S Ad Fontes Integrated Amplifier ~ Audio Nirvana by InAudio ~ Sony PSX-70 ~ pre phono MM/MC tube ecc83 Gennett ~ Dynavector 20x2 ~ Questyle CMA 600i ~ Denon AH-D7200 ~ NeoTech  ~ Tellurium Q Black II ~ Yamaha CDX-9

miniabyr

Pijaki jedne, wódę roznosicie po każdym wątku a feee .........no to po jednym . :P
Szkoda życia na chujowy dźwięk !

MAC

O przepraszam, nie wódę!
Wersal jezd. Łychę wsiąkam  :D

Paweł, czy na skuterze wolno jeździć na bani?

miniabyr

 No to pijemy za polski jazz .siup.
Szkoda życia na chujowy dźwięk !

MAC

Chwila, pies coś ode mnie chce.

Ja pierdziu, spacer! Zapomniałem  :o
Zaraz mi tu się zasra  ;D