Wznowienie serii Polish Jazz

Zaczęty przez elem, Kwiecień 11, 2016, 21:51

Poprzedni wątek - Następny wątek

elem

Zła wiadomość - Warner 1 lutego podniósł ceny na polskie re-edycje o 6 zł.
Feickert Twin, SME V, DV XX2MKII;  CEC TL51,DX51,DX71,
Olive Opus 4; Sensor 2  MKII ; Bonasus; Gauder Arcona 60, Tesla ARZ 6604- Voigt Pipe

MAC


tomasz_pianista

To jest niesamowite, klepią coraz więcej, sprzedaż winyli w górę a ceny i tak w górę. Praktycznie nie ma już nowych płyt poniżej 50zł, a jeszcze parę lat temu wszystkie stare jazzy kosztowały raczej 49zł za standardowe wydanie.

Dla mnie 70 zł za płytę to za dużo. Co innego jeszcze stare wydanie z japonii czy coś, ale za nówkę ze sklepu na zwykłym winylu, okładka bez gatefold...przesadzają.
Grupa ratowania poziomu.

christo

Cytat: masza w Luty 23, 2017, 08:4510%
Sporo.
To już druga podwyżka a seria nie ma jeszcze roku...
Victor QL-A70 (103R, Ortofon Rondo Blue), Ear834p clone by LH + trafa, 300B SET, ART Stiletto 6, Denon DVD-3910

miniabyr

#329
No co monopolista przecież ten łorner  jest a my nie mamy wyjścia .  :( ..........................zapewne i tak kupię po nowej cenie . Eh cięzka jest dola zbieracza czarnych placków ;)
Szkoda życia na chujowy dźwięk !

elem

Ta podwyżka dotyczy wszystkich polskich winyli wydawanych przez WMP, nie tylko serii Polish Jazz.  >:(
Feickert Twin, SME V, DV XX2MKII;  CEC TL51,DX51,DX71,
Olive Opus 4; Sensor 2  MKII ; Bonasus; Gauder Arcona 60, Tesla ARZ 6604- Voigt Pipe

MAC

Cytat: miniabyr w Luty 23, 2017, 09:43zapewne i tak kupię po nowej cenie

Ja też nie przerwę kolekcji w 1/3? drogi.
Ciekawe ile nam przyjdzie płacić za ostatnie sztuki z serii  >:(

Jamówię

Po stówie ;D Ja tam już co nieco słyszałem o nowym wypuscie,więc niestety trzeba będzie rozstać sie z gotówką ;)

malg

#333
cena w górę, a jakość wykonania w dół
na zdjęciu co prawda nie jazz, ale też z Warnera
płyta z folii  :o
dziwięk w porządku, ale mogli by się bardziej postarać  ::)

rudy-102

Elem, czy wiesz gdzie Warner tłoczy te wznowienia?

elem

Niemiecka tłocznia Optimal. W tym samym miejscu tłoczą Pink Floyd, Led Zepppelin itp hity.

http://www.optimal-media.com/en/press/vinyl


wznowienia pop/rock Polskich Nagrań są robione też w DE ale w innej, mniejszej fabryce. Nie pamiętam w tej chwili w jakiej.
Feickert Twin, SME V, DV XX2MKII;  CEC TL51,DX51,DX71,
Olive Opus 4; Sensor 2  MKII ; Bonasus; Gauder Arcona 60, Tesla ARZ 6604- Voigt Pipe

rudy-102

Cytat: elem w Marzec 22, 2017, 14:20Niemiecka tłocznia Optimal.
No to super bo to jedna z najlepszych.

miniabyr

Jezu Chryste dręczą faszystę  :o ;)  Ja pierdziu słucham sobie wznowienia PJ. Marianna Wróblewska .Koszmar !!!! Jaki knajacki ,dancingowy styl .Komuna to miała jednak gest i pozwoliła nagrać jej płytę . Współczuję Mieczysławowi Koszowi ,że musiał jej akompaniować . Moje rekomendacje na prezent dla wroga.  8)
Szkoda życia na chujowy dźwięk !

elem

Oj tam, przesadzasz  ;)  Ma swój PRLowski urok. To NAJLEPSZA płyta Marianny  :D
Feickert Twin, SME V, DV XX2MKII;  CEC TL51,DX51,DX71,
Olive Opus 4; Sensor 2  MKII ; Bonasus; Gauder Arcona 60, Tesla ARZ 6604- Voigt Pipe

miniabyr

Cytat: elem w Marzec 26, 2017, 13:10
Oj tam, przesadzasz  ;)  Ma swój PRLowski urok. To NAJLEPSZA płyta Marianny  :D
O qfa  to ona coś jeszcze popełniła? Pytam serio ,bo dziś to jest mój pierwszy raz z Marianną-)...........i zapewne ostatni.
Szkoda życia na chujowy dźwięk !

elem

Feickert Twin, SME V, DV XX2MKII;  CEC TL51,DX51,DX71,
Olive Opus 4; Sensor 2  MKII ; Bonasus; Gauder Arcona 60, Tesla ARZ 6604- Voigt Pipe

gratefullde

Marianna jest fajna, co Wy od niej chcecie? :D
Kondo KSL M7 Tube Preamplifier by Mac (bez szumu brzmi cudownie)~ Accuphase Clone Power Amplifier ~ 6S33S Ad Fontes Integrated Amplifier ~ Audio Nirvana by InAudio ~ Sony PSX-70 ~ pre phono MM/MC tube ecc83 Gennett ~ Dynavector 20x2 ~ Questyle CMA 600i ~ Denon AH-D7200 ~ NeoTech  ~ Tellurium Q Black II ~ Yamaha CDX-9

elem

To nie jest wznowienie, to nowa płyta - Polish Jazz vol.78 - Kuba Więcek Trio.
Dla mnie bomba. Na razie tylko CD.

,,(...) To rodzaj muzyki organicznej, pozbawionej reguł, zaskakująco pięknej. Na próżno tu szukać narracji zniewolonej schematem temat-improwizacja-temat. Czasem wręcz odnosi się wrażenie, że brak tu improwizacji w ogóle, że każdy dźwięk ma swe odwzorowanie w zapisie nutowym. Ważne są̨ formy, tytuły naznaczone znaczeniem, światłocień kolejnych odsłon opowieści, inspiracje, przełamywanie metrum, by poprzez jego zmienność uzyskać nowy sens. Trochę tu echa spuścizny Steve'a Reicha, trochę sięgania do źródeł jazzu, do tradycji muzyki tanecznej, muzycznych doświadczeń i klasycznego wykształcenia, pamiątek z podroży, a nawet inspiracji muzyką Massive Attack (...)" Tomasz Pierchała

https://www.youtube.com/watch?v=9i3FbUqjlRE
Feickert Twin, SME V, DV XX2MKII;  CEC TL51,DX51,DX71,
Olive Opus 4; Sensor 2  MKII ; Bonasus; Gauder Arcona 60, Tesla ARZ 6604- Voigt Pipe

vasa



Cytat: miniabyr w Marzec 26, 2017, 13:08
Jezu Chryste dręczą faszystę  :o ;)  Ja pierdziu słucham sobie wznowienia PJ. Marianna Wróblewska .Koszmar !!!! Jaki knajacki ,dancingowy styl .Komuna to miała jednak gest i pozwoliła nagrać jej płytę . Współczuję Mieczysławowi Koszowi ,że musiał jej akompaniować . Moje rekomendacje na prezent dla wroga.  8)
W sumie racja. Ale w pamięci pozostaje [emoji12]
Zestaw pierwszy: Oracle Delphi+SME3009III+Transfiguration AXIA+Phono Borbely+Amplifon WT30+Tannoy Stirling+Nieistotne kable
Zestaw drugi: szukam plikodaja+Lyngdorf+elektrostaty Audiostatic z dedykowanym subem+ kable. Też nieistotne.

miniabyr

#344
Cytat: vasa w Marzec 29, 2017, 20:08W sumie racja. Ale w pamięci pozostaje
Nie mam nic do niej . Po prostu śpiewa tragicznie .Mi kojarzy się z dancingiem i to najgorszego sortu. ......e tam czepiam się są gorsze wokalistki .
Szkoda życia na chujowy dźwięk !

elem

Paweł, posłuchaj Więcka, trio w Twoim klimacie
Feickert Twin, SME V, DV XX2MKII;  CEC TL51,DX51,DX71,
Olive Opus 4; Sensor 2  MKII ; Bonasus; Gauder Arcona 60, Tesla ARZ 6604- Voigt Pipe

miniabyr

Cytat: elem w Marzec 29, 2017, 21:08
Paweł, posłuchaj Więcka, trio w Twoim klimacie
No w moim klimacie i na pewno kupię ale na cd. Winyl z cyfry to nie winyl .
Szkoda życia na chujowy dźwięk !

elem

raczej i tak nie ma szans na LP
Feickert Twin, SME V, DV XX2MKII;  CEC TL51,DX51,DX71,
Olive Opus 4; Sensor 2  MKII ; Bonasus; Gauder Arcona 60, Tesla ARZ 6604- Voigt Pipe

elem

Więcek! Więcej Więcka! Świetna płyta!
Feickert Twin, SME V, DV XX2MKII;  CEC TL51,DX51,DX71,
Olive Opus 4; Sensor 2  MKII ; Bonasus; Gauder Arcona 60, Tesla ARZ 6604- Voigt Pipe

miniabyr

Cytat: elem w Kwiecień 08, 2017, 20:46
Więcek! Więcej Więcka! Świetna płyta!
Rośnie nam geniusz . Świetna płyta ,ale nie łatwa . To będzie nazwisko na skalę światową ! Zobaczycie!
Szkoda życia na chujowy dźwięk !